LG Optimus G Pro E986 specyfikacja, test i opinie

Wyświetlacz
5.5", 1920 x 1080 pikseli
Główny aparat
13 megapikseli
System operacyjny
Android 4.1 (Jelly Bean)
Pamięć
16 GB
RAM
2 GB
Procesor
Qualcomm Snapdragon 600
Bateria
3140 mAh

Pełna specyfikacja techniczna, parametry, opinie ekspertów i recenzje LG Optimus G Pro E986. Dowiedz się, jak wybrany telefon wypada na tle konkurencji i czy najlepiej spełnia Twoje oczekiwania dzięki funkcji porównania telefonów.

KONSTRUKCJA I WYMIARY LG Optimus G Pro E986
Typ telefonu Smartfon
Oznaczenie modelu przez producenta E986
Sterowanie Dotykowy
Wysokość 150.2 mm Lepszy niż 72 % ocenionych telefonów.
Szerokość 76.1 mm Lepszy niż 87 % ocenionych telefonów.
Głębokość 9.4 mm Lepszy niż 58 % ocenionych telefonów.
Waga 172 g Gorszy niż 75 % ocenionych telefonów.
Kolor telefonu Czarny | Biały
Wodoodporność -
SAR 0,36 W/kg (ciało), 0,29 W/kg (głowa)
Typ złącza Gniazdo słuchawkowe - mini-telefon 3,5 mm
USB

Telefon komórkowy LG Optimus G Pro E986 ma wysokość 150.2 mm, szerokość 76.1 mm i grubość 9.4 mm. Waga telefonu to 172 g.

Pokaż więcej
WYŚWIETLACZ LG Optimus G Pro E986
Typ wyświetlacza wyświetlacz LCD
Technologia wyświetlania IPS
Przekątna wyświetlacza (rozmiar) 5.5" Lepszy niż 72 % ocenionych telefonów.
Rozdzielczość wyświetlacza 1920 x 1080 pikseli Lepszy niż 80 % ocenionych telefonów.
Format rozdzielczości wyświetlacza Full HD
Zagęszczenie pixeli na wyświetlaczu 400 ppi Gorszy niż 56 % ocenionych telefonów.

Rozmiar wyświetlacza to 5.5" cali. Dzięki dużemu wyświetlaczowi ten telefon oferuje wspaniałe wrażenia podczas oglądania filmów, grania w gry i czytania. Najlepsze obecnie telefony mają wyświetlacz 6,5'' lub wiéksyz. Ich zaletą jest duży obszar wyświetlania. który pozwala zobaczyć więcej treści niż w przypadku konwencjonalnych rozmiarów wyświetlaczy. Wadą wyświetlaczy LCD jest stosunkowo niższy kontrast wyświetlanych kolorów, ponieważ technologia ta nie oddaje dobrze absolutnej czerni. Również z powodu większego zużycia energii, wyświetlacze LCD nie są już tak powszechne w telefonach. Mimo to, niektórzy producenci nadal wyposażają swoje telefony w technologię LCD. Jednak nowoczesne smartfony wykorzystują już technologię OLED. Zaletą telefonów LCD jest to, że są one zazwyczaj tańsze w budowie niż technologia OLED.

Rozdzielczość wyświetlacza LG Optimus G Pro E986 to 1920 x 1080 pikseli. Wyższa rozdzielczość wyświetlacza jest warunkiem uzyskania ostrzejszego obrazu. Standardem dla telefonów średniej klasy jest dziś rozdzielczość Full HD, czyli 1920 × 1080 px. Tańsze telefony, które zazwyczaj mają mniejszą przekątną, mają rozdzielczość HD 1280 × 720 px. Mniejsze rozdzielczości można znaleźć tylko w starszych modelach. Z kolei najlepsze telefony mają rozdzielczość 4K, czyli 3840 × 2160 px. Gęstość pikseli na wyświetlaczu to 400 ppi i jest kolejnym, obok rozdzielczości, istotnym faktorem wpływającym na ostrość obrazu. Im wyższa jakość, tym ostrzejszy obraz. Średnia jakość wynosi obecnie około 350-400 ppi, co gwarantuje drobny i wystarczająco ostry obraz. Najdrobniejsze wyświetlacze nowoczesnych telefonów osiągają 450 ppi i więcej.

Pokaż więcej
PROCESOR LG Optimus G Pro E986
Typ procesora (CPU) Qualcomm Snapdragon 600
Częstotliwość procesora 1.7 GHz Lepszy niż 60 % ocenionych telefonów.
Liczba rdzeni procesora Czterordzeniowy Gorszy niż 55 % ocenionych telefonów.

LG Optimus G Pro E986 jest wyposażona w Qualcomm Snapdragon 600. Liczba rdzeni procesora to 4. To właśnie liczba rdzeni odgrywa ważną rolę w ocenie wydajności telefonu, ponieważ jest ona odpowiedzialna za operacje obliczeniowe. Smartfony już powszechnie mają liczbę rdzeni od około 4 do 8. Procesory wielordzeniowe mogą działać lepiej i skracać czas przetwarzania żądania do minimum, co przekłada się na reakcję telefonu, na przykład w szybkości otwierania aplikacji. Częstotliwość procesora wskazuje, ile instrukcji telefon może przetworzyć w ciągu 1 sekundy. Im wyższa częstotliwość, tym lepsza wydajność. Standardowy zakres częstotliwości procesora wynosi dziś od 1,8 GHz do 2,8 GHz. LG Optimus G Pro E986 osiąga Częstotliwość 1.7 GHz.

Pokaż więcej
PAMIĘĆ LG Optimus G Pro E986
RAM 2 GB Lepszy niż 57 % ocenionych telefonów.
Pamięć wewnętrzna (internal storage) 16 GB Lepszy niż 50 % ocenionych telefonów.
Obsługiwane karty pamięci microSDHC, microSDXC - do 64 GB

Pojemność pamięci wewnętrznej telefonu to 16 GB. Na przykład, rozmiar pamięci wewnętrznej określa, ile zdjęć, piosenek, filmów lub aplikacji można mieć w telefonie. Ta pojemność pamięci jest idealna dla osób posiadających w telefonie kilka podstawowych aplikacji i kilkadziesiąt zdjęć. Jeśli nie używasz telefonu do gier lub nie potrzebujesz przechowywać zdjęć w wysokiej rozdzielczości, ten rozmiar jest wystarczający. Jednak tak małej pojemności raczej nie spotkasz w nowych smartfonach. Standardowa pamięć to dziś około 64 i 128 GB. Najlepsze telefony mają pamięć wewnętrzną o pojemności 256 GB lub więcej. Większość producentów smartfonów oferuje obecnie modele z różną wielkością pamięci, aby dopasować je do każdego użytkownika.

Dodatkową opcją zwiększenia przestrzeni dyskowej w tym modelu jest włożenie karty pamięci.

Pamięć RAM w telefonie LG Optimus G Pro E986 jest to 2 GB. Najsilniejsze telefony posiadają obecnie pamięć operacyjną o pojemności 12 GB lub więcej, co jest szczególnie przydatne dla wymagających użytkowników, takich jak miłośnicy gier komputerowych. Zazwyczaj jednak telefony mają obecnie od 6 do 8 GB pamięci RAM, co oznacza, że telefon radzi sobie z normalną pracą i bardziej wymagającymi aplikacjami po prostu dobrze. Pamięć RAM mniejsza niż 4 GB występuje w modelach z niższej półki lub starszych i nadaje się dla użytkowników, którzy nie korzystają z wymagających aplikacji i raczej używają telefonu do podstawowych funkcji.

Pokaż więcej
APARAT FOTOGRAFICZNY LG Optimus G Pro E986
TYLNY APARAT
Liczba obiektywów tylnego aparatu 1
Rozdzielczość głównego aparatu 13 megapikseli Lepszy niż 80 % ocenionych telefonów.
Tryb HDR Tryb Auto HDR
Tryby pracy aparatu BurstShot
Rozpoznawanie twarzy Wykrywanie twarzy Lepszy niż 79 % ocenionych telefonów.
Źródło światła aparatu Światło LED
Funkcje aparatu fotograficznego (features) Funkcja seryjnej migawki
PRZEDNI APARAT
Liczba obiektywów przedniego aparatu 0

Tylny aparat telefonu LG Optimus G Pro E986 ma tylko jeden obiektyw. Jeden obiektyw jest bardziej typowy dla starszych telefonów lub telefonów z niższej półki z aparatami niższej jakości. Tylne aparaty w nowoczesnych telefonach są dziś zazwyczaj wyposażone w dwa, trzy, a czasem nawet pięć obiektywów tylnej kamery. Rozdzielczość głównego obiektywu to 13 megapikseli. Wyższa rozdzielczość nie musi oznaczać super wysokiej jakości zdjęć. Zależy ona na przykład od wielkości piksela, ale także od innych czynników Niektórzy użytkownicy docenią także funkcję rozpoznawania twarzy, dzięki której aparat rozpoznaje twarz osoby znajdującej się w kadrze i automatycznie ustawia na nią ostrość.

Pokaż więcej
BATERIA I ŁADOWANIE LG Optimus G Pro E986
Pojemność baterii (rozmiar) 3140 mAh Lepszy niż 74 % ocenionych telefonów.
Czas ładowania telefonu 4 godziny
Bezprzewodowe ładowanie Tak Lepszy niż 92 % ocenionych telefonów.
Czas czuwania 576 godzin Lepszy niż 83 % ocenionych telefonów.
Czas pracy na baterii podczas wykonywania połączeń 930 minut Lepszy niż 70 % ocenionych telefonów.
Szczegółowe informacje na temat żywotności baterii Rozmowa: do 930 min
Tryb czuwania: do 576 godz.

Wielkość baterii w LG Optimus G Pro E986 to 3140 mAh. Rozmiar wyświetlacza, wydajność procesora, wykorzystanie funkcji danych i oczywiście intensywność korzystania z telefonu w ogóle mają znaczący wpływ na wytrzymałość baterii. Standardem dla większości smartfonów jest dziś pojemność baterii wynosząca około 4500 do 5000 mAH. Telefony z taką wielkością baterii zazwyczaj gwarantują żywotność telefonu na poziomie co najmniej 1 dnia. Starsze lub tańsze modele smartfonów mogą wtedy osiągać pojemność baterii zazwyczaj około 2500 mAH i poniżej. Przy takiej pojemności może się okazać, że przy intensywnym korzystaniu z telefonu konieczne będzie jego doładowanie w ciągu dnia.

Standby Time to 576 godzin i wyraża on maksymalny czas, jaki telefon może wytrzymać na jednym ładowaniu, gdy nie jest aktywnie używany. Talk Time, czyli czas pracy na baterii podczas wykonywania połączeń, oznacza czas, przez jaki telefon będzie działał po pełnym naładowaniu, jeśli stale prowadzisz rozmowy. W przypadku LG Optimus G Pro E986 jest to 930 minut. Wielu użytkowników doceni również funkcję bezprzewodowego ładowania. Ładowanie bezprzewodowe zapobiega przegrzewaniu się telefonu, a także chroni złącze przed zużyciem. Z drugiej strony, powoduje to pewne straty mocy.

Pokaż więcej
TECHNOLOGIA LG Optimus G Pro E986
Technologia WCDMA (UMTS) / GSM
Generowanie sieci komórkowej 4G Lepszy niż 91 % ocenionych telefonów.
System operacyjny Android 4.1 (Jelly Bean)

LG Optimus G Pro E986 obsługuje 4G. Łączność 5G, która powoli wypiera standardową łączność 4G, to wciąż raczej domena najnowszych telefonów. System operacyjny w tym przypadku to Android 4.1 (Jelly Bean).

Pokaż więcej
KOMUNIKACJA LG Optimus G Pro E986
Transfer danych GPRS, EDGE, HSDPA, LTE
Technologia połączeń 2G 850 GSM, 900 GSM, 1800 GSM, 1900 GSM
Interfejs bezprzewodowy IEEE 802.11a/b/g/n
Bluetooth Bluetooth 4.0
NFC Tak Lepszy niż 68 % ocenionych telefonów.
Funkcje komunikacyjne Mobilny klient poczty elektronicznej, przeglądarka internetowa
Usługi w zakresie przesyłania wiadomości SMS, MMS

Fani nowoczesnych technologii docenią funkcję NFC, która umożliwia między innymi zbliżeniowe płatności telefonem komórkowym, ale znajduje też inne zastosowania w łączności, jak na przykład odblokowywanie drzwi czy ładowanie menu w restauracjach za pomocą tagu NFC. Do podstawowych standardów łączności należy Bluetooth 4.0, który zapewnia łatwą bezprzewodową komunikację z innymi urządzeniami, takimi jak słuchawki, tablety, głośniki czy smartwatche.

Pokaż więcej
FUNKCJE LG Optimus G Pro E986
Funkcje telefonu Głośnik, timer połączeń, połączenie konferencyjne, alarm wibracyjny
Czujniki Czujnik zbliżeniowy
Podstawowe funkcje organizacyjne Kalendarz, synchronizacja z PC, kalkulator, przypomnienie, budzik
Inne funkcje telefonu Aktualizacje oprogramowania FOTA (Firmware Over The Air), wielozadaniowość, funkcja QuickMemo, funkcja QSlide, funkcja Live Zooming, funkcja Dual Camera, Dual Recording
POZOSTAŁE LG Optimus G Pro E986
Zawartość opakowania Zasilacz

Podobne telefony

Inne LG telefonów