HTC Desire 601 specyfikacja, test i opinie

Wyświetlacz
4.5", 960 x 540 pikseli
Główny aparat
5 megapikseli
System operacyjny
Google Android
Pamięć
8 GB
RAM
1 GB
Procesor
Qualcomm Snapdragon 400
Bateria
2100 mAh

Kluczowe specyfikacje, dane techniczne, testy i pełne recenzje HTC Desire 601 w jednym miejscu. Porównaj wybrany model z innymi alternatywami i zapewnij sobie solidną podstawę do podjęcia decyzji o wyborze najlepszego telefonu dzięki naszemu kompleksowemu przeglądowi.

KONSTRUKCJA I WYMIARY HTC Desire 601
Typ telefonu Smartfon
Sterowanie Dotykowy
Wysokość 134.5 mm Gorszy niż 51 % ocenionych telefonów.
Szerokość 66.7 mm Gorszy niż 53 % ocenionych telefonów.
Głębokość 9.88 mm Lepszy niż 53 % ocenionych telefonów.
Waga 130 g Lepszy niż 62 % ocenionych telefonów.
Kolor telefonu Biały | Czarny
Wodoodporność -
SAR 0,53 W/kg
Typ złącza Gniazdo słuchawkowe - mini-telefon 3,5 mm
Typ (rozmiar) karty SIM Micro SIM

Telefon HTC Desire 601 ma wymiary 134.5 mm × 66.7 mm x 9.88 mm. Jego waga to 130 g.

Pokaż więcej
WYŚWIETLACZ HTC Desire 601
Przekątna wyświetlacza (rozmiar) 4.5" Gorszy niż 59 % ocenionych telefonów.
Rozdzielczość wyświetlacza 960 x 540 pikseli Lepszy niż 51 % ocenionych telefonów.

Rozmiar wyświetlacza to 4.5" cali. Telefony z mniejszymi wyświetlaczami mają tę zaletę, że łatwiej jest je obsługiwać jedną ręką. Natomiast w porównaniu z telefonami z dużymi wyświetlaczami, zapewniają one niższe wrażenia z użytkowania. Jeśli jednak nie planujesz regularnie oglądać filmów lub grać w gry na swoim telefonie i chcesz tylko podstawowej funkcjonalności, ten rozmiar jest dla Ciebie wystarczająco dobry.

Rozdzielczość wyświetlacza HTC Desire 601 to 960 x 540 pikseli. Wyższa rozdzielczość wyświetlacza jest warunkiem uzyskania ostrzejszego obrazu. Standardem dla telefonów średniej klasy jest dziś rozdzielczość Full HD, czyli 1920 × 1080 px. Tańsze telefony, które zazwyczaj mają mniejszą przekątną, mają rozdzielczość HD 1280 × 720 px. Mniejsze rozdzielczości można znaleźć tylko w starszych modelach. Z kolei najlepsze telefony mają rozdzielczość 4K, czyli 3840 × 2160 px.

Pokaż więcej
PROCESOR HTC Desire 601
Typ procesora (CPU) Qualcomm Snapdragon 400
Częstotliwość procesora 1.4 GHz Gorszy niż 52 % ocenionych telefonów.
Liczba rdzeni procesora Dwurdzeniowy Gorszy niż 90 % ocenionych telefonów.

Telefon HTC Desire 601 posiada procesor Qualcomm Snapdragon 400. Liczba rdzeni procesora to 2. To właśnie liczba rdzeni odgrywa ważną rolę w ocenie wydajności telefonu, ponieważ jest ona odpowiedzialna za operacje obliczeniowe. Smartfony już powszechnie mają liczbę rdzeni od około 4 do 8. Procesory wielordzeniowe mogą działać lepiej i skracać czas przetwarzania żądania do minimum, co przekłada się na reakcję telefonu, na przykład w szybkości otwierania aplikacji. Częstotliwość procesora jest również ważnym parametrem, który wskazuje, ile instrukcji telefon może przetworzyć w ciągu jednej sekundy. Podobnie jak w przypadku częstotliwości odświeżania, im wyższa liczba, tym szybciej telefon reaguje. Częstotliwość procesora w HTC Desire 601 to 1.4 GHz. Standardowo znajdziesz tę wartość między 1,8 GHz a 2,8 GHz dzisiaj.

Pokaż więcej
PAMIĘĆ HTC Desire 601
RAM 1 GB Gorszy niż 61 % ocenionych telefonów.
Pamięć wewnętrzna (internal storage) 8 GB Gorszy niż 72 % ocenionych telefonów.
Pamięć użytkownika 4.5 GB
Obsługiwane karty pamięci microSDHC, microSDXC - do 64 GB

Jednym z najważniejszych parametrów dla użytkowników jest często pojemność pamięci. Im jest ona większa, tym więcej aplikacji, zdjęć, filmów i innych plików może przechowywać Twój telefon. Ten telefon posiada 8 GB. Ta pojemność pamięci jest idealna dla osób posiadających w telefonie kilka podstawowych aplikacji i kilkadziesiąt zdjęć. Jeśli nie używasz telefonu do gier lub nie potrzebujesz przechowywać zdjęć w wysokiej rozdzielczości, ten rozmiar jest wystarczający. Jednak tak małej pojemności raczej nie spotkasz w nowych smartfonach. Standardowa pamięć to dziś około 64 i 128 GB. Najlepsze telefony mają pamięć wewnętrzną o pojemności 256 GB lub więcej. Obecnie na rynku zazwyczaj można znaleźć jeden model telefonu z kilkoma różnymi rozmiarami pamięci. Dzięki temu każdy użytkownik może wybrać to, co najbardziej mu odpowiada.

W przypadku tego modelu możliwe jest zwiększenie powierzchni pamięci masowej poprzez włożenie karty pamięci.

Wielkość pamięci RAM mówi nam jak silny jest telefon. HTC Desire 601 posiada pamięć 1 GB. Powszechnie dzisiaj można spotkać telefony z 6 do 8 GB pamięci RAM. Oznacza to, że telefon bez problemu poradzi sobie z normalną pracą oraz bardziej wymagającymi aplikacjami czy grami. Wyższe pamięci RAM rzędu 12 GB można znaleźć w najlepszych telefonach na rynku i są one idealne zwłaszcza dla pasjonatów gier. Z kolei pamięć operacyjna poniżej 4 GB to raczej domena telefonów z niższej półki i starszych modeli. Jednak nawet one znajdą swoich fanów wśród mniej wymagających użytkowników.

Pokaż więcej
APARAT FOTOGRAFICZNY HTC Desire 601
TYLNY APARAT
Liczba obiektywów tylnego aparatu 1
Rozdzielczość głównego aparatu 5 megapikseli Gorszy niż 60 % ocenionych telefonów.
Typ czujnika głównego aparatu BSI-CMOS
Jasność obiektywu aparatu głównego F/2.0 Gorszy niż 52 % ocenionych telefonów.
Ostrość głównego aparatu Automatyczny
Minimalna ogniskowa 28 mm
Źródło światła aparatu Lampa błyskowa
Rozdzielczość wideo 1920 x 1080 (1080p)
Funkcje aparatu fotograficznego (features) HTC Zoe, HTC VideoPic, HTC Zoe Highlights, HTC Zoe Share, HTC ImageChip
PRZEDNI APARAT
Liczba obiektywów przedniego aparatu 0

Tylny aparat telefonu HTC Desire 601 ma tylko jeden obiektyw. Jeden obiektyw jest bardziej typowy dla starszych telefonów lub telefonów z niższej półki z aparatami niższej jakości. Tylne aparaty w nowoczesnych telefonach są dziś zazwyczaj wyposażone w dwa, trzy, a czasem nawet pięć obiektywów tylnej kamery. Rozdzielczość głównego obiektywu to 5 megapikseli. Jednak sama rozdzielczość nie musi przekładać się na dobre zdjęcie. Dlatego należy spojrzeć na inne parametry, takie jak luminancja czy rozmiar piksela. Kolejnym ważnym czynnikiem jest przysłona, która w tym przypadku oznacza F/2.0 i określa, ile światła przechodzi przez matrycę. Najlepsze telefony mają przysłonę o wartości nawet F/1.5. Ale najczęściej dziś spotkasz się z F/1.8 do F/2.2. W tym przypadku im niższa liczba po ukośniku, tym wyższa jakość zdjęcia.

Pokaż więcej
BATERIA I ŁADOWANIE HTC Desire 601
Pojemność baterii (rozmiar) 2100 mAh Lepszy niż 50 % ocenionych telefonów.
Czas czuwania 440 godzin Lepszy niż 68 % ocenionych telefonów.
Czas pracy na baterii podczas wykonywania połączeń 768 minut Lepszy niż 62 % ocenionych telefonów.
Szczegółowe informacje na temat żywotności baterii Rozmowa (WCDMA): do 768 min
Tryb czuwania: (WCDMA): do 440 godz.
Technologia akumulatorów Polimer litowy

Wielkość baterii w HTC Desire 601 to 2100 mAh. Rozmiar wyświetlacza, wydajność procesora, wykorzystanie funkcji danych i oczywiście intensywność korzystania z telefonu w ogóle mają znaczący wpływ na wytrzymałość baterii. Standardem dla większości smartfonów jest dziś pojemność baterii wynosząca około 4500 do 5000 mAH. Telefony z taką wielkością baterii zazwyczaj gwarantują żywotność telefonu na poziomie co najmniej 1 dnia. Starsze lub tańsze modele smartfonów mogą wtedy osiągać pojemność baterii zazwyczaj około 2500 mAH i poniżej. Przy takiej pojemności może się okazać, że przy intensywnym korzystaniu z telefonu konieczne będzie jego doładowanie w ciągu dnia.

Standby Time dla tego telefonu to 440 godzin, i mówi nam, jak długo telefon wytrzyma na jednym ładowaniu, gdy nie będziesz go aktywnie używać. HTC Desire 601 wytrzymujena jednym ładowaniu orzy ciągłych rozmowach telefonicznych 768 minut.

Pokaż więcej
TECHNOLOGIA HTC Desire 601
Technologia WCDMA (UMTS) / GSM
Generowanie sieci komórkowej 4G Lepszy niż 88 % ocenionych telefonów.
System operacyjny Google Android
Interfejs użytkownika HTC Sense
Nawigacja A-GPS, GLONASS

Standardowa łączność 4G zastępuje obecnie 5G, ale nadal jest bardziej domeną najnowszych telefonów. Model HTC Desire 601 obsługuje połączenia 4G. Łączność 3G jest obecnie spotykana tylko w najstarszych telefonach. Systemem operacyjnym w tym modelu jest Google Android.

Pokaż więcej
KOMUNIKACJA HTC Desire 601
Transfer danych GPRS, EDGE, HSDPA, HSUPA, HSPA+, LTE
Technologia połączeń 2G 850 GSM, 900 GSM, 1800 GSM, 1900 GSM
Interfejs bezprzewodowy IEEE 802.11a/b/g/n
Bluetooth Bluetooth 4.0
Funkcje komunikacyjne Mobilny klient poczty elektronicznej, przeglądarka internetowa
Usługi w zakresie przesyłania wiadomości SMS, MMS

Podstawowy pakiet obejmuje również Bluetooth 4.0. Dzięki temu można łatwo podłączyć na przykład bezprzewodowe słuchawki do telefonu, a także połączyć telefon z telewizorem, tabletem lub głośnikiem i innymi urządzeniami.

Pokaż więcej
MULTIMEDIA HTC Desire 601
Obsługiwane formaty audio WAV, WMA, AAC, AMR, MP3, OGG, MIDI, M4A, apt-X
Obsługiwane formaty wideo AVI, MPEG-4, WMV, 3GP
Rozszerzone formaty audio HTC BoomSound
FUNKCJE HTC Desire 601
Funkcje telefonu Głośnik, timer połączeń, połączenie konferencyjne, tryb samolotowy, alarm wibracyjny
Czujniki Akcelerometr, czujnik światła otoczenia, czujnik zbliżeniowy
Podstawowe funkcje organizacyjne Kalendarz, synchronizacja z PC, kalkulator, przypomnienie, budzik
Inne funkcje telefonu Certyfikat DLNA, udostępnianie multimediów przez DLNA, HTC BlinkFeed, HTC Sense Voice, funkcja Object Removal
POZOSTAŁE HTC Desire 601
Zawartość opakowania Zasilacz

Podobne telefony

Inne HTC telefonów

Inne projekty: