LG G Flex D955 specyfikacja, test i opinie

Wyświetlacz
6", 1280 x 720 pikseli
Główny aparat
13 megapikseli
System operacyjny
Android 4.2.2 (Jelly Bean)
Pamięć
32 GB
RAM
2 GB
Procesor
Qualcomm Snapdragon 800
Bateria
3500 mAh

Szczegółowa lista danych technicznych, specyfikacji, opinie i recenzji ekspertów LG G Flex D955. Uzyskaj kompleksowe spojrzenie na wybrany telefon i sprawdź, czy jest to ten, który najlepiej odpowiada Twoim potrzebom. Możesz również skorzystać z funkcji porównania, aby porównać je z innymi konkurencyjnymi telefonami.

KONSTRUKCJA I WYMIARY LG G Flex D955
Typ telefonu Smartfon
Oznaczenie modelu przez producenta D955
Sterowanie Dotykowy
Wysokość 160.5 mm Lepszy niż 88 % ocenionych telefonów.
Szerokość 81.6 mm Lepszy niż 97 % ocenionych telefonów.
Głębokość 8.7 mm Lepszy niż 69 % ocenionych telefonów.
Waga 177 g Gorszy niż 76 % ocenionych telefonów.
Kolor telefonu Tytan srebrny
Wodoodporność -
SAR 0,41 W/kg
Zintegrowane komponenty Radio FM
Typ złącza USB
Gniazdo słuchawkowe - mini-telefon 3,5 mm
Typ (rozmiar) karty SIM Micro SIM

Wzór telefonu komórkowego LG G Flex D955 ma wymiary 160.5 mm × 81.6 mm x 8.7 mm i wagę 177 g.

Pokaż więcej
WYŚWIETLACZ LG G Flex D955
Typ wyświetlacza Wyświetlacz OLED
Technologia wyświetlania P-OLED
Przekątna wyświetlacza (rozmiar) 6" Lepszy niż 77 % ocenionych telefonów.
Rozdzielczość wyświetlacza 1280 x 720 pikseli Lepszy niż 63 % ocenionych telefonów.
Format rozdzielczości wyświetlacza HD
Głębia kolorów wyświetlacza 16,7 mln kolorów Lepszy niż 98 % ocenionych telefonów.

Rozmiar wyświetlacza to 6" cali. Dzięki dużemu wyświetlaczowi ten telefon oferuje wspaniałe wrażenia podczas oglądania filmów, grania w gry i czytania. Najlepsze obecnie telefony mają wyświetlacz 6,5'' lub wiéksyz. Ich zaletą jest duży obszar wyświetlania. który pozwala zobaczyć więcej treści niż w przypadku konwencjonalnych rozmiarów wyświetlaczy. Dzięki technologii OLED wyświetlacz oferuje wierniejsze wyświetlanie kolorów, zwłaszcza czerni. Uzyskany w ten sposób kontrast jest znacznie wyższy, a kolory wydają się bardziej żywe. Technologia OLED jest obecnie częścią większości smartfonów, podczas gdy wyświetlacze LCD odchodzą do przeszłości w telefonach komórkowych. Wyświetlacze OLED mają również niższe zużycie energii w porównaniu do technologii LCD.

Rozdzielczość wyświetlacza LG G Flex D955 to 1280 x 720 pikseli. Wyższa rozdzielczość wyświetlacza jest warunkiem uzyskania ostrzejszego obrazu. Standardem dla telefonów średniej klasy jest dziś rozdzielczość Full HD, czyli 1920 × 1080 px. Tańsze telefony, które zazwyczaj mają mniejszą przekątną, mają rozdzielczość HD 1280 × 720 px. Mniejsze rozdzielczości można znaleźć tylko w starszych modelach. Z kolei najlepsze telefony mają rozdzielczość 4K, czyli 3840 × 2160 px.

Pokaż więcej
PROCESOR LG G Flex D955
Typ procesora (CPU) Qualcomm Snapdragon 800
Częstotliwość procesora 2.26 GHz Lepszy niż 79 % ocenionych telefonów.
Liczba rdzeni procesora Czterordzeniowy Gorszy niż 57 % ocenionych telefonów.

Typ procesora dla LG G Flex D955 to Qualcomm Snapdragon 800. Liczba rdzeni procesora to 4. To właśnie liczba rdzeni odgrywa ważną rolę w ocenie wydajności telefonu, ponieważ jest ona odpowiedzialna za operacje obliczeniowe. Smartfony już powszechnie mają liczbę rdzeni od około 4 do 8. Procesory wielordzeniowe mogą działać lepiej i skracać czas przetwarzania żądania do minimum, co przekłada się na reakcję telefonu, na przykład w szybkości otwierania aplikacji. LG G Flex D955 ma wartość procesora 2.26 GHz. Normalnie dzisiaj znajdziesz tę wartość między 1,8 a 2,8 GHz, a im wyższa liczba, tym szybsza reakcja telefonu. Częstotliwość procesora będzie więc jednym z ważnych parametrów, jeśli szukasz telefonu, który bez większych problemów będzie w stanie obsłużyć kilka zadań jednocześnie.

Pokaż więcej
PAMIĘĆ LG G Flex D955
RAM 2 GB Lepszy niż 55 % ocenionych telefonów.
Pamięć wewnętrzna (internal storage) 32 GB Lepszy niż 62 % ocenionych telefonów.
Pamięć użytkownika 24 GB

Pojemność pamięci telefonu to 32 GB. Pojemność pamięci wewnętrznej jest często kluczowym parametrem, ponieważ określa, ile plików, zdjęć, aplikacji i innych elementów może "przechowywać" Twój telefon. Ta pojemność pamięci jest idealna dla osób posiadających w telefonie kilka podstawowych aplikacji i kilkadziesiąt zdjęć. Jeśli nie używasz telefonu do gier lub nie potrzebujesz przechowywać zdjęć w wysokiej rozdzielczości, ten rozmiar jest wystarczający. Jednak tak małej pojemności raczej nie spotkasz w nowych smartfonach. Standardowa pamięć to dziś około 64 i 128 GB. Najlepsze telefony mają pamięć wewnętrzną o pojemności 256 GB lub więcej. Producenci w dzisiejszych czasach myślą o wszystkich użytkownikach i dlatego oferują modele telefonów z różnymi rozmiarami pamięci, aby każdy mógł wybrać to, co mu odpowiada.

Pamięć operacyjna znacząco wpływa na wydajność całego telefonu. LG G Flex D955 posiada pamięć operacyjną 2 GB. Telefony z mniej niż 4 GB pamięci RAM lepiej nadają się dla niewymagających użytkowników, którzy używają telefonu bardziej do podstawowych potrzeb i nie potrzebują wymagających aplikacji. Jeśli jednak jesteś wymagającym użytkownikiem, sięgnij po 6 do 8 GB RAM, co jest dziś standardem, lub 12 GB dla naprawdę wymagających.

Pokaż więcej
APARAT FOTOGRAFICZNY LG G Flex D955
TYLNY APARAT
Liczba obiektywów tylnego aparatu 1
Rozdzielczość głównego aparatu 13 megapikseli Lepszy niż 78 % ocenionych telefonów.
Ostrość głównego aparatu Automatyczny
Źródło światła aparatu Lampa błyskowa
Rozdzielczość wideo 1920 x 1080 (1080p)
PRZEDNI APARAT
Liczba obiektywów przedniego aparatu 0

Tylny aparat telefonu LG G Flex D955 ma tylko jeden obiektyw. Jeden obiektyw jest bardziej typowy dla starszych telefonów lub telefonów z niższej półki z aparatami niższej jakości. Tylne aparaty w nowoczesnych telefonach są dziś zazwyczaj wyposażone w dwa, trzy, a czasem nawet pięć obiektywów tylnej kamery. Wysoka rozdzielczość obiektywu nie zawsze oznacza wysoką jakość zdjęć. Główny obiektyw ma 13 megapikseli, ale należy również spojrzeć na rozmiar piksela lub jasność.

Pokaż więcej
BATERIA I ŁADOWANIE LG G Flex D955
Pojemność baterii (rozmiar) 3500 mAh Lepszy niż 78 % ocenionych telefonów.
Czas czuwania 991 godzin Lepszy niż 98 % ocenionych telefonów.
Czas pracy na baterii podczas wykonywania połączeń 597 minut Lepszy niż 51 % ocenionych telefonów.
Szczegółowe informacje na temat żywotności baterii Rozmowa: do 597 min
Tryb czuwania: do 991 godz.
Technologia akumulatorów Polimer litowy

Wielkość baterii w LG G Flex D955 to 3500 mAh. Rozmiar wyświetlacza, wydajność procesora, wykorzystanie funkcji danych i oczywiście intensywność korzystania z telefonu w ogóle mają znaczący wpływ na wytrzymałość baterii. Standardem dla większości smartfonów jest dziś pojemność baterii wynosząca około 4500 do 5000 mAH. Telefony z taką wielkością baterii zazwyczaj gwarantują żywotność telefonu na poziomie co najmniej 1 dnia. Starsze lub tańsze modele smartfonów mogą wtedy osiągać pojemność baterii zazwyczaj około 2500 mAH i poniżej. Przy takiej pojemności może się okazać, że przy intensywnym korzystaniu z telefonu konieczne będzie jego doładowanie w ciągu dnia.

Standby Time to 991 godzin. Reprezentuje on czas, przez jaki telefon będzie działał na jednym ładowaniu, gdy nie będziesz go aktywnie używać. Podobnie jak w przypadku "Standby time", czas pracy na baterii podczas rozmowy to liczba, która mówi nam, jak długo telefon będzie działał na jednym ładowaniu, jeśli stale rozmawiasz przez telefon. Dla LG G Flex D955 jest to 597 minut.

Pokaż więcej
TECHNOLOGIA LG G Flex D955
Technologia WCDMA (UMTS) / GSM
Generowanie sieci komórkowej 4G Lepszy niż 88 % ocenionych telefonów.
System operacyjny Android 4.2.2 (Jelly Bean)
Nawigacja A-GPS

LG G Flex D955 obsługuje połączenia 4G. Łączność 4G jest dziś jeszcze powszechna, choć najnowsze telefony mają już łączność 5G. Łączność 3G należy już do przeszłości i można ją znaleźć tylko w starszych modelach. Systemem operacyjnym telefonu jest Android 4.2.2 (Jelly Bean).

Pokaż więcej
KOMUNIKACJA LG G Flex D955
Transfer danych GPRS, EDGE, HSDPA, HSUPA, HSPA+, LTE
Technologia połączeń 2G 850 GSM, 900 GSM, 1800 GSM, 1900 GSM
Interfejs bezprzewodowy Wi-Fi
Bluetooth Bluetooth 4.0
NFC Tak Lepszy niż 66 % ocenionych telefonów.
Funkcje komunikacyjne Mobilny klient poczty elektronicznej, przeglądarka internetowa
Usługi w zakresie przesyłania wiadomości SMS, MMS

Funkcja NFC ucieszy wszystkich fanów płatności zbliżeniowych telefonami komórkowymi. Ponadto funkcję tę można wykorzystać również do łączności, na przykład do odblokowania drzwi lub wczytania menu w restauracji. Bluetooth 4.0 ułatwia połączenie telefonu z innymi urządzeniami bezprzewodowymi, takimi jak słuchawki, głośniki, telewizor lub tablet i inne.

Pokaż więcej
MULTIMEDIA LG G Flex D955
Obsługiwane formaty audio WAV, WMA, AAC, AMR, MP3, AAC +, OGG, eAAC+, MIDI
Obsługiwane formaty wideo MKV, VC-1, XviD, MPEG-4, WMV, H.264, H.263
FUNKCJE LG G Flex D955
Funkcje telefonu Głośnik, timer połączeń, połączenie konferencyjne, tryb samolotowy, alarm wibracyjny
Czujniki Akcelerometr, czujnik zbliżeniowy, gest
Podstawowe funkcje organizacyjne Kalendarz, synchronizacja z PC, kalkulator, przypomnienie, stoper, budzik
Wpisy do książki telefonicznej 1000
Inne funkcje telefonu Usługa danych radiowych (RDS), certyfikat DLNA, aktualizacje oprogramowania FOTA (Firmware Over The Air), udostępnianie mediów przez DLNA, Wi-Fi Miracast, funkcja Live Zooming, wyjście TV przez SlimPort, samoregenerująca się tylna pokrywa, zakrzywiony wyświetlacz, tryb Dual Window, funkcja QuickTheater
POZOSTAŁE LG G Flex D955
Zawartość opakowania Kabel do transmisji danych, zestaw słuchawkowy, zasilacz

Podobne telefony

Inne LG telefonów

Inne projekty: