Vivo Y20s specyfikacja, test i opinie

Wyświetlacz
6.51", 1600 x 720 pikseli
Przedni aparat
8 megapikseli
Główny aparat
13 megapikseli
System operacyjny
Funtouch OS 11 (oparty na systemie Android 10)
Pamięć
128 GB
RAM
4 GB
Procesor
Qualcomm Snapdragon 460
Bateria
5000 mAh

Kluczowe specyfikacje, dane techniczne, testy i pełne recenzje Vivo Y20s w jednym miejscu. Porównaj wybrany model z innymi alternatywami i zapewnij sobie solidną podstawę do podjęcia decyzji o wyborze najlepszego telefonu dzięki naszemu kompleksowemu przeglądowi.

KONSTRUKCJA I WYMIARY Vivo Y20s
Typ telefonu Smartfon
Sterowanie Dotykowy
Wysokość 164.41 mm Lepszy niż 95 % ocenionych telefonów.
Szerokość 76.32 mm Lepszy niż 87 % ocenionych telefonów.
Głębokość 8.41 mm Lepszy niż 74 % ocenionych telefonów.
Waga 192.3 g Gorszy niż 87 % ocenionych telefonów.
Kolor telefonu czerń obsydianu | błękit mgławicy
Materiał telefonu Plastik
Wodoodporność -
Typ złącza Micro-USB
Typ (rozmiar) karty SIM Nano SIM
Liczba kart SIM Dual-SIM

Telefon Vivo Y20s ma wymiary 164.41 mm × 76.32 mm x 8.41 mm. Jego waga to 192.3 g.

Pokaż więcej
WYŚWIETLACZ Vivo Y20s
Typ wyświetlacza wyświetlacz LCD
Technologia wyświetlania IPS
Przekątna wyświetlacza (rozmiar) 6.51" Lepszy niż 91 % ocenionych telefonów.
Rozdzielczość wyświetlacza 1600 x 720 pikseli Lepszy niż 69 % ocenionych telefonów.
Format rozdzielczości wyświetlacza HD+
Współczynnik kształtu wyświetlacza 20:9
Funkcje wyświetlacza Technologia In-Cell Display, tryb ochrony oczu, FullView Display

Rozmiar wyświetlacza to 6.51" cali. Dzięki dużemu wyświetlaczowi ten telefon oferuje wspaniałe wrażenia podczas oglądania filmów, grania w gry i czytania. Najlepsze obecnie telefony mają wyświetlacz 6,5'' lub wiéksyz. Ich zaletą jest duży obszar wyświetlania. który pozwala zobaczyć więcej treści niż w przypadku konwencjonalnych rozmiarów wyświetlaczy. Wyświetlacze LCD schodzą obecnie na dalszy plan. Wynika to głównie z wyższego zużycia energii. Dodatkowo ich wadą jest niższy kontrast kolorów, co może się odbić na przykład na powstałych zdjęciach. Z drugiej strony, telefony z wyświetlaczami LCD są z reguły tańsze od tych z technologią OLED.

Rozdzielczość wyświetlacza Vivo Y20s to 1600 x 720 pikseli. Wyższa rozdzielczość wyświetlacza jest warunkiem uzyskania ostrzejszego obrazu. Standardem dla telefonów średniej klasy jest dziś rozdzielczość Full HD, czyli 1920 × 1080 px. Tańsze telefony, które zazwyczaj mają mniejszą przekątną, mają rozdzielczość HD 1280 × 720 px. Mniejsze rozdzielczości można znaleźć tylko w starszych modelach. Z kolei najlepsze telefony mają rozdzielczość 4K, czyli 3840 × 2160 px.

Pokaż więcej
PROCESOR Vivo Y20s
Typ procesora (CPU) Qualcomm Snapdragon 460
Liczba rdzeni procesora 8-rdzeniowy Lepszy niż 99 % ocenionych telefonów.

Telefon Vivo Y20s posiada procesor Qualcomm Snapdragon 460. Liczba rdzeni procesora to 8. To właśnie liczba rdzeni odgrywa ważną rolę w ocenie wydajności telefonu, ponieważ jest ona odpowiedzialna za operacje obliczeniowe. Smartfony już powszechnie mają liczbę rdzeni od około 4 do 8. Procesory wielordzeniowe mogą działać lepiej i skracać czas przetwarzania żądania do minimum, co przekłada się na reakcję telefonu, na przykład w szybkości otwierania aplikacji.

Pokaż więcej
PAMIĘĆ Vivo Y20s
RAM 4 GB Lepszy niż 78 % ocenionych telefonów.
Pamięć wewnętrzna (internal storage) 128 GB Lepszy niż 90 % ocenionych telefonów.
Obsługiwane karty pamięci microSD

Jednym z najważniejszych parametrów dla użytkowników jest często pojemność pamięci. Im jest ona większa, tym więcej aplikacji, zdjęć, filmów i innych plików może przechowywać Twój telefon. Ten telefon posiada 128 GB. Jest to obecnie najczęściej spotykany rozmiar pamięci. Pamięć masowa do 128 GB jest w zupełności wystarczająca dla przeciętnego użytkownika. Pozwoli Ci ona na przechowywanie w telefonie tysięcy zdjęć, filmów w wysokiej rozdzielczości, dziesiątek aplikacji i kilku gier. Ale jeśli jesteś jednym z tych naprawdę wymagających użytkowników i używasz telefonu do kręcenia filmów w rozdzielczości 4K, na przykład, to będziesz musiał zapłacić dodatkowo za większą pamięć masową 256 GB lub więcej. Obecnie na rynku zazwyczaj można znaleźć jeden model telefonu z kilkoma różnymi rozmiarami pamięci. Dzięki temu każdy użytkownik może wybrać to, co najbardziej mu odpowiada.

W przypadku tego modelu możliwe jest zwiększenie powierzchni pamięci masowej poprzez włożenie karty pamięci.

Wielkość pamięci RAM mówi nam jak silny jest telefon. Vivo Y20s posiada pamięć 4 GB. Powszechnie dzisiaj można spotkać telefony z 6 do 8 GB pamięci RAM. Oznacza to, że telefon bez problemu poradzi sobie z normalną pracą oraz bardziej wymagającymi aplikacjami czy grami. Wyższe pamięci RAM rzędu 12 GB można znaleźć w najlepszych telefonach na rynku i są one idealne zwłaszcza dla pasjonatów gier. Z kolei pamięć operacyjna poniżej 4 GB to raczej domena telefonów z niższej półki i starszych modeli. Jednak nawet one znajdą swoich fanów wśród mniej wymagających użytkowników.

Pokaż więcej
APARAT FOTOGRAFICZNY Vivo Y20s
TYLNY APARAT
Liczba obiektywów tylnego aparatu 3
Rozdzielczość głównego aparatu 13 megapikseli Lepszy niż 78 % ocenionych telefonów.
Jasność obiektywu aparatu głównego F/2.2 Gorszy niż 73 % ocenionych telefonów.
Ostrość głównego aparatu Automatyczny
Tryby pracy aparatu Panorama, Tryb zdjęć seryjnych, tryb zwolnionego tempa, tryb profesjonalny, tryb portretowy, tryb Bokeh
Źródło światła aparatu Lampa błyskowa LED
Funkcje aparatu fotograficznego (features) Zdjęcia na żywo
DRUGI APARAT
Rozdzielczość drugiego tylnego aparatu 2 megapiksele Gorszy niż 84 % ocenionych telefonów.
Typ obiektywu drugiego tylnego aparatu Obiektyw Bokeh
Przysłona obiektywu drugiego tylnego aparatu F/2.4 Gorszy niż 63 % ocenionych telefonów.
TRZECI APARAT
Rozdzielczość trzeciego tylnego aparatu 2 megapiksele Gorszy niż 61 % ocenionych telefonów.
Przysłona obiektywu trzeciego tylnego aparatu F/2.4 Lepszy niż 76 % ocenionych telefonów.
Funkcja trzeciego tylnego aparatu Aparat super makro
PRZEDNI APARAT
Liczba obiektywów przedniego aparatu 1
Rozdzielczość przedniego aparatu 8 megapikseli Lepszy niż 68 % ocenionych telefonów.
Przysłona obiektywu przedniego aparatu F/1.8 Lepszy niż 97 % ocenionych telefonów.

Tylny aparat Vivo Y20s ma 3 obiektywów. Współczesne telefony mają zazwyczaj kilka tylnych obiektywów. Najczęściej spotykane to obiektyw makro, teleobiektyw i obiektyw szerokokątny. Każdy z nich służy do wykonania idealnego zdjęcia - makro obiektyw jest dobry do zdjęć w zbliżeniu, teleobiektyw, często wyposażony w zoom optyczny, służy do zdjęć obiektów w oddali, a obiektyw szerokokątny pozwala uchwycić większe obszary, gdzie potrzebne jest szersze pole widzenia. Rozdzielczość głównego obiektywu to 13 megapikseli. Jednak sama rozdzielczość nie musi przekładać się na dobre zdjęcie. Dlatego należy spojrzeć na inne parametry, takie jak luminancja czy rozmiar piksela. Kolejnym ważnym czynnikiem jest przysłona, która w tym przypadku oznacza F/2.2 i określa, ile światła przechodzi przez matrycę. Najlepsze telefony mają przysłonę o wartości nawet F/1.5. Ale najczęściej dziś spotkasz się z F/1.8 do F/2.2. W tym przypadku im niższa liczba po ukośniku, tym wyższa jakość zdjęcia.

Drugi aparat
Drugi obiektyw kamery tylnej jest zaprojektowany jako Obiektyw Bokeh. Rozdzielczość obiektywu to 2 megapiksele. Dodatkowo ten obiektyw jest wyposażony w funkcję F/2.4.

Trzeci aparat
Rozdzielczość trzeciego obiektywu to 2 megapiksele. Przysłona osiąga wartość F/2.4.

Przedni aparat
Przedni aparat Vivo Y20s ma jeden obiektyw. Taka liczba obiektywów jest standardem w większości dzisiejszych smartfonów. Jakość obiektywu osiąga poziom 8 megapikseli. Istnieją jednak inne czynniki niż rozdzielczość, które wpływają na ostateczną jakość zdjęć z przedniej kamery. Główny przedni obiektyw posiada również funkcję F/1.8.

Pokaż więcej
BATERIA I ŁADOWANIE Vivo Y20s
Pojemność baterii (rozmiar) 5000 mAh Lepszy niż 99 % ocenionych telefonów.
Technologia szybkiego ładowania Vivo FlashCharge technology Lepszy niż 86 % ocenionych telefonów.

Wielkość baterii w Vivo Y20s to 5000 mAh. Rozmiar wyświetlacza, wydajność procesora, wykorzystanie funkcji danych i oczywiście intensywność korzystania z telefonu w ogóle mają znaczący wpływ na wytrzymałość baterii. Standardem dla większości smartfonów jest dziś pojemność baterii wynosząca około 4500 do 5000 mAH. Telefony z taką wielkością baterii zazwyczaj gwarantują żywotność telefonu na poziomie co najmniej 1 dnia. Starsze lub tańsze modele smartfonów mogą wtedy osiągać pojemność baterii zazwyczaj około 2500 mAH i poniżej. Przy takiej pojemności może się okazać, że przy intensywnym korzystaniu z telefonu konieczne będzie jego doładowanie w ciągu dnia. Funkcja szybkiego ładowania również ucieszy wielu. Dzięki niej Twój telefon ładuje się do kilku razy szybciej, co docenisz na przykład podczas podróży.

Pokaż więcej
TECHNOLOGIA Vivo Y20s
Technologia WCDMA (UMTS) / GSM
Generowanie sieci komórkowej 4G Lepszy niż 88 % ocenionych telefonów.
System operacyjny Funtouch OS 11 (oparty na systemie Android 10)
Nawigacja GPS, GLONASS, BeiDou, Galileo

Standardowa łączność 4G zastępuje obecnie 5G, ale nadal jest bardziej domeną najnowszych telefonów. Model Vivo Y20s obsługuje połączenia 4G. Łączność 3G jest obecnie spotykana tylko w najstarszych telefonach. Systemem operacyjnym w tym modelu jest Funtouch OS 11 (oparty na systemie Android 10).

Pokaż więcej
KOMUNIKACJA Vivo Y20s
Transfer danych FDD-LTE, TDD-LTE
Technologia połączeń 3G UMTS Band 1, Band 2, Band 4, Band 5, Band 8
Częstotliwość połączenia 3G UMTS 2100, 1900, 1700, 850, 900
Technologia połączeń 4G LTE Band 1, Band 2, Band 3, Band 4, Band 5, Band 7, Band 8, Band 20, Band 28, Band 38, Band 40, Band 41
Częstotliwość połączenia 4G LTE FDD 2100, FDD 1900 SZT, FDD 1800+, FDD 1700 - 2110 AWS, FDD 850, FDD 2600, FDD 900, FDD 800 DD, FDD 700 APT, TDD 2600, TDD 2300, TDD 2500
Interfejs bezprzewodowy Wi-Fi
Bluetooth Bluetooth 5.0

Podstawowy pakiet obejmuje również Bluetooth 5.0. Dzięki temu można łatwo podłączyć na przykład bezprzewodowe słuchawki do telefonu, a także połączyć telefon z telewizorem, tabletem lub głośnikiem i innymi urządzeniami.

Pokaż więcej
MULTIMEDIA Vivo Y20s
Obsługiwane formaty audio WAV, MPEG 2 Audio, MP3, FLAC, MIDI, APE (Monkey's Audio), AMR-NB, Vorbis
Obsługiwane formaty wideo MKV, FLV, AVI, 3GP, TS, MP4
FUNKCJE Vivo Y20s
Funkcje telefonu Głośnik, sterowanie głosem, timer połączeń, połączenie konferencyjne, tryb samolotowy, wybieranie głosowe, alarm wibracyjny
Czujniki Akcelerometr, czujnik światła otoczenia, czujnik zbliżeniowy, kompas cyfrowy, czujnik żyroskopowy
Bezpieczeństwo telefonu Czytnik linii papilarnych (z boku)
Inne funkcje telefonu Face Wake
POZOSTAŁE Vivo Y20s
Zawartość opakowania Zestaw słuchawkowy, zasilacz, narzędzie do wyjmowania karty SIM, fabrycznie zainstalowana folia ochronna na ekran, Futerał ochronne

Podobne telefony

Inne VIVO telefonów

Inne projekty: