Honor 50 specyfikacja, test i opinie

Wyświetlacz
6.57", 2340 x 1080 pikseli
Przedni aparat
32 megapiksele
Główny aparat
108 megapikseli
System operacyjny
Android 11
Pamięć
128 GB
RAM
6 GB
Procesor
Qualcomm Snapdragon 778G 5G
Bateria
4300 mAh

Inne warianty:

Kluczowe specyfikacje, dane techniczne, testy i pełne recenzje Honor 50 w jednym miejscu. Porównaj wybrany model z innymi alternatywami i zapewnij sobie solidną podstawę do podjęcia decyzji o wyborze najlepszego telefonu dzięki naszemu kompleksowemu przeglądowi.

KONSTRUKCJA I WYMIARY Honor 50
Typ telefonu Smartfon
Oznaczenie modelu przez producenta NTH-NX9
Sterowanie Dotykowy
Wysokość 159.96 mm Lepszy niż 87 % ocenionych telefonów.
Szerokość 73.76 mm Lepszy niż 72 % ocenionych telefonów.
Głębokość 7.78 mm Lepszy niż 89 % ocenionych telefonów.
Waga 175 g Gorszy niż 74 % ocenionych telefonów.
Kolor telefonu Czerń północy | Szmaragdowa zieleń
Wodoodporność -
SAR 1,1 W/kg (ciało), 0,8 W/kg (głowa), 2,76 W/kg (kończyna)
Typ złącza USB Type-C - 24 pin USB-C
Typ (rozmiar) karty SIM Nano SIM
Liczba kart SIM Dual-SIM

Telefon Honor 50 ma wymiary 159.96 mm × 73.76 mm x 7.78 mm. Jego waga to 175 g.

Pokaż więcej
WYŚWIETLACZ Honor 50
Typ wyświetlacza Wyświetlacz OLED
Technologia wyświetlania AMOLED
Przekątna wyświetlacza (rozmiar) 6.57" Lepszy niż 92 % ocenionych telefonów.
Rozdzielczość wyświetlacza 2340 x 1080 pikseli Lepszy niż 85 % ocenionych telefonów.
Zagęszczenie pixeli na wyświetlaczu 403 ppi Lepszy niż 58 % ocenionych telefonów.
Głębia kolorów wyświetlacza 1073,7 mln kolorów Lepszy niż 99 % ocenionych telefonów.
Częstotliwość odświeżania wyświetlacza 120 Hz Lepszy niż 94 % ocenionych telefonów.
Częstotliwość próbkowania dotyku 300 Hz

Rozmiar wyświetlacza to 6.57" cali. Dzięki dużemu wyświetlaczowi ten telefon oferuje wspaniałe wrażenia podczas oglądania filmów, grania w gry i czytania. Najlepsze obecnie telefony mają wyświetlacz 6,5'' lub wiéksyz. Ich zaletą jest duży obszar wyświetlania. który pozwala zobaczyć więcej treści niż w przypadku konwencjonalnych rozmiarów wyświetlaczy. Dzięki technologii OLED wyświetlacz oferuje wierniejsze wyświetlanie kolorów, zwłaszcza czerni. Uzyskany w ten sposób kontrast jest znacznie wyższy, a kolory wydają się bardziej żywe. Technologia OLED jest obecnie częścią większości smartfonów, podczas gdy wyświetlacze LCD odchodzą do przeszłości w telefonach komórkowych. Wyświetlacze OLED mają również niższe zużycie energii w porównaniu do technologii LCD.

Rozdzielczość wyświetlacza Honor 50 to 2340 x 1080 pikseli. Wyższa rozdzielczość wyświetlacza jest warunkiem uzyskania ostrzejszego obrazu. Standardem dla telefonów średniej klasy jest dziś rozdzielczość Full HD, czyli 1920 × 1080 px. Tańsze telefony, które zazwyczaj mają mniejszą przekątną, mają rozdzielczość HD 1280 × 720 px. Mniejsze rozdzielczości można znaleźć tylko w starszych modelach. Z kolei najlepsze telefony mają rozdzielczość 4K, czyli 3840 × 2160 px. Kolejnym ważnym faktorem, który będzie miał wpływ na ostateczny obraz jest drobność wyświetlacza. W przypadku tego modelu wartość dokładności to 403 ppi. W przypadku jakości wyświetlacza, im wyższa wartość, tym ostrzejszy będzie obraz. Przeciętnie wartość dokładności obrazu wynosi około 350-400 ppi. To za gwarantuje wystarczająco dobry i ostry obraz do normalnego użytkowania. Jednak najlepsze telefony dostępne obecnie na rynku mogą mieć wyświetlacz o grubości do 450 ppi lub wyższej.

Szybkość odświeżania dla tego telefonu to 120 Hz. Wartość ta wskazuje, ile razy na sekundę display wyświetla nowe informacje. W przeszłości 60Hz było uważane za standard, ale obecnie średnia częstotliwość dla telefonów średniej klasy wynosi raczej 90 Hz. Nowoczesne telefony osiągają obecnie częstotliwości około 120 Hz i więcej. Wyższe częstotliwości oznaczają lepsze wrażenia użytkownika podczas przeglądania Internetu, a zwłaszcza podczas grania w gry.

Pokaż więcej
PROCESOR Honor 50
Typ procesora (CPU) Qualcomm Snapdragon 778G 5G
Liczba rdzeni procesora 8-rdzeniowy Lepszy niż 99 % ocenionych telefonów.

Telefon Honor 50 posiada procesor Qualcomm Snapdragon 778G 5G. Liczba rdzeni procesora to 8. To właśnie liczba rdzeni odgrywa ważną rolę w ocenie wydajności telefonu, ponieważ jest ona odpowiedzialna za operacje obliczeniowe. Smartfony już powszechnie mają liczbę rdzeni od około 4 do 8. Procesory wielordzeniowe mogą działać lepiej i skracać czas przetwarzania żądania do minimum, co przekłada się na reakcję telefonu, na przykład w szybkości otwierania aplikacji.

Pokaż więcej
PAMIĘĆ Honor 50
RAM 6 GB Lepszy niż 85 % ocenionych telefonów.
Pamięć wewnętrzna (internal storage) 128 GB Lepszy niż 90 % ocenionych telefonów.

Jednym z najważniejszych parametrów dla użytkowników jest często pojemność pamięci. Im jest ona większa, tym więcej aplikacji, zdjęć, filmów i innych plików może przechowywać Twój telefon. Ten telefon posiada 128 GB. Jest to obecnie najczęściej spotykany rozmiar pamięci. Pamięć masowa do 128 GB jest w zupełności wystarczająca dla przeciętnego użytkownika. Pozwoli Ci ona na przechowywanie w telefonie tysięcy zdjęć, filmów w wysokiej rozdzielczości, dziesiątek aplikacji i kilku gier. Ale jeśli jesteś jednym z tych naprawdę wymagających użytkowników i używasz telefonu do kręcenia filmów w rozdzielczości 4K, na przykład, to będziesz musiał zapłacić dodatkowo za większą pamięć masową 256 GB lub więcej. Obecnie na rynku zazwyczaj można znaleźć jeden model telefonu z kilkoma różnymi rozmiarami pamięci. Dzięki temu każdy użytkownik może wybrać to, co najbardziej mu odpowiada.

Wielkość pamięci RAM mówi nam jak silny jest telefon. Honor 50 posiada pamięć 6 GB. Powszechnie dzisiaj można spotkać telefony z 6 do 8 GB pamięci RAM. Oznacza to, że telefon bez problemu poradzi sobie z normalną pracą oraz bardziej wymagającymi aplikacjami czy grami. Wyższe pamięci RAM rzędu 12 GB można znaleźć w najlepszych telefonach na rynku i są one idealne zwłaszcza dla pasjonatów gier. Z kolei pamięć operacyjna poniżej 4 GB to raczej domena telefonów z niższej półki i starszych modeli. Jednak nawet one znajdą swoich fanów wśród mniej wymagających użytkowników.

Pokaż więcej
APARAT FOTOGRAFICZNY Honor 50
TYLNY APARAT
Liczba obiektywów tylnego aparatu 4
Rozdzielczość głównego aparatu 108 megapikseli Lepszy niż 99 % ocenionych telefonów.
Rozmiar czujnika głównego aparatu 1/1.52"
Jasność obiektywu aparatu głównego F/2.2 Gorszy niż 73 % ocenionych telefonów.
Rozmiar pikseli głównego aparatu 2.1 μm Lepszy niż 98 % ocenionych telefonów.
Tryby pracy aparatu tryb zwolnionego tempa, tryb fast motion, nagrywanie wielu filmów
Źródło światła aparatu Lampa błyskowa LED
Rozdzielczość zdjęć 12032 x 9024
Rozdzielczość wideo 3840 x 2160 (4K)
Funkcje aparatu fotograficznego (features) Elektroniczny stabilizator obrazu (EIS)
DRUGI APARAT
Rozdzielczość drugiego tylnego aparatu 8 megapikseli Lepszy niż 50 % ocenionych telefonów.
Typ obiektywu drugiego tylnego aparatu Obiektyw ultraszerokokątny
Przysłona obiektywu drugiego tylnego aparatu F/2.2 Lepszy niż 87 % ocenionych telefonów.
TRZECI APARAT
Rozdzielczość trzeciego tylnego aparatu 2 megapiksele Gorszy niż 61 % ocenionych telefonów.
Przysłona obiektywu trzeciego tylnego aparatu F/2.4 Lepszy niż 76 % ocenionych telefonów.
Funkcja trzeciego tylnego aparatu Aparat do makrofotografii
CZWARTY APARAT
Rozdzielczość czwartego tylnego aparatu 2 megapiksele Lepszy niż 75 % ocenionych telefonów.
Przysłona obiektywu czwartego tylnego aparatu F/2.4 Lepszy niż 85 % ocenionych telefonów.
Funkcja czwartego tylnego aparatu Aparat głębi
PRZEDNI APARAT
Liczba obiektywów przedniego aparatu 1
Rozdzielczość przedniego aparatu 32 megapiksele Lepszy niż 99 % ocenionych telefonów.
Przysłona obiektywu przedniego aparatu F/2.2 Lepszy niż 51 % ocenionych telefonów.
Pole widzenia przedniego aparatu 90 stopni Lepszy niż 93 % ocenionych telefonów.
Tryby przedniego aparatu Tryb super nocnego selfie, szerokokątne selfie AI
Rozdzielczość zdjęć 6528 x 4896
Rozdzielczość wideo 1920 x 1080 (1080p) przy 60 fps

Tylny aparat Honor 50 ma 4 obiektywów. Współczesne telefony mają zazwyczaj kilka tylnych obiektywów. Najczęściej spotykane to obiektyw makro, teleobiektyw i obiektyw szerokokątny. Każdy z nich służy do wykonania idealnego zdjęcia - makro obiektyw jest dobry do zdjęć w zbliżeniu, teleobiektyw, często wyposażony w zoom optyczny, służy do zdjęć obiektów w oddali, a obiektyw szerokokątny pozwala uchwycić większe obszary, gdzie potrzebne jest szersze pole widzenia. Rozdzielczość głównego obiektywu to 108 megapikseli. Jednak sama rozdzielczość nie musi przekładać się na dobre zdjęcie. Dlatego należy spojrzeć na inne parametry, takie jak luminancja czy rozmiar piksela. Rozmiar piksela to 2.1 μm. Jest to zazwyczaj około 0,8 μm do 1,8 μm w lepszych telefonach komórkowych, i ponownie, im wyższa liczba, tym wyższa jakość zdjęcia.

Rozmiar sensora aparatu również wpływa na ostateczną jakość zdjęć. W obiektywie głównym Honor 50 znajduje się wartość 1/1.52". Im wyższa jest wartość po ukośniku, tym wyższa jest wynikowa jakość zdjęć. Kolejnym ważnym czynnikiem jest przysłona, która w tym przypadku oznacza F/2.2 i określa, ile światła przechodzi przez matrycę. Najlepsze telefony mają przysłonę o wartości nawet F/1.5. Ale najczęściej dziś spotkasz się z F/1.8 do F/2.2. W tym przypadku im niższa liczba po ukośniku, tym wyższa jakość zdjęcia.

Drugi aparat
Drugi obiektyw kamery tylnej jest zaprojektowany jako Obiektyw ultraszerokokątny. Rozdzielczość obiektywu to 8 megapikseli. Dodatkowo ten obiektyw jest wyposażony w funkcję F/2.2.

Trzeci aparat
Rozdzielczość trzeciego obiektywu to 2 megapiksele. Przysłona osiąga wartość F/2.4.

Czwarty aparat
Rozdzielczość czwartego obiektywu to 2 megapiksele. Wartość przysłony to F/2.4.

Przedni aparat
Przedni aparat Honor 50 ma jeden obiektyw. Taka liczba obiektywów jest standardem w większości dzisiejszych smartfonów. Jakość obiektywu osiąga poziom 32 megapiksele. Istnieją jednak inne czynniki niż rozdzielczość, które wpływają na ostateczną jakość zdjęć z przedniej kamery. Główny przedni obiektyw posiada również funkcję F/2.2. Pole widzenia kamery przedniej to 90 stopni

Pokaż więcej
BATERIA I ŁADOWANIE Honor 50
Pojemność baterii (rozmiar) 4300 mAh Lepszy niż 88 % ocenionych telefonów.
Technologia szybkiego ładowania Honor SuperCharge Lepszy niż 86 % ocenionych telefonów.
Czas ładowania telefonu 45 min Lepszy niż 92 % ocenionych telefonów.

Wielkość baterii w Honor 50 to 4300 mAh. Rozmiar wyświetlacza, wydajność procesora, wykorzystanie funkcji danych i oczywiście intensywność korzystania z telefonu w ogóle mają znaczący wpływ na wytrzymałość baterii. Standardem dla większości smartfonów jest dziś pojemność baterii wynosząca około 4500 do 5000 mAH. Telefony z taką wielkością baterii zazwyczaj gwarantują żywotność telefonu na poziomie co najmniej 1 dnia. Starsze lub tańsze modele smartfonów mogą wtedy osiągać pojemność baterii zazwyczaj około 2500 mAH i poniżej. Przy takiej pojemności może się okazać, że przy intensywnym korzystaniu z telefonu konieczne będzie jego doładowanie w ciągu dnia. Spodoba Ci się również funkcja szybkiego ładowania, która pozwala na szybszy przepływ energii, a tym samym nawet kilkukrotnie szybsze ładowanie telefonu.

Pokaż więcej
TECHNOLOGIA Honor 50
Technologia WCDMA (UMTS) / GSM
Generowanie sieci komórkowej 5G Lepszy niż 99 % ocenionych telefonów.
System operacyjny Android 11
Interfejs użytkownika Magic UI 4.2
Nawigacja GPS, A-GPS, GLONASS, BeiDou, Galileo, QZSS

Standardowa łączność 4G zastępuje obecnie 5G, ale nadal jest bardziej domeną najnowszych telefonów. Model Honor 50 obsługuje połączenia 5G. Łączność 3G jest obecnie spotykana tylko w najstarszych telefonach. Systemem operacyjnym w tym modelu jest Android 11.

Pokaż więcej
KOMUNIKACJA Honor 50
Transfer danych FDD-LTE, TDD-LTE, 5G NR FR1
Technologia połączeń 3G UMTS Band 1, Band 2, Band 4, Band 5, Band 6, Band 8, Band 19
Częstotliwość połączenia 3G UMTS 2100, 1900, 1700, 850, 800, 900, 800
Technologia połączeń 4G LTE Band 1, Band 2, Band 3, Band 4, Band 5, Band 7, Band 8, Band 12, Band 17, Band 18, Band 19, Band 20, Band 26, Band 28, Band 34, Band 38, Band 39, Band 40, Band 41, Band 66
Częstotliwość połączenia 4G LTE FDD 2100, FDD 1900 PCS, FDD 1800+, FDD 1700 - 2110 AWS, FDD 850, FDD 2600, FDD 900, FDD 700a, FDD 700b, FDD 800 dolny, FDD 800 górny, FDD 800 DD, FDD 850+, FDD 700 APT, TDD 2000, TDD 2600, TDD 1900, TDD 2300, TDD 2500, FDD 1700 - 2110 AWS-3
Technologia połączeń 5G NR N1, n3, n7, n28, n38, n41, n77, n78, n40
Częstotliwość połączeń 5G NR FDD 2100, FDD 1800, FDD 2600, FDD 700APT, TDD TD 2600, TDD TD 2500, TDD TD 3700, TDD TD 3500, TDD 2300
Interfejs bezprzewodowy IEEE 802.11a/b/g/n/ac/ax
Bluetooth Bluetooth 5.2 BLE
NFC Tak Lepszy niż 66 % ocenionych telefonów.

Płatności zbliżeniowe nie stanowią w przypadku tego telefonu problemu, dzięki funkcji NFC. Można ją również wykorzystać np. do odblokowania drzwi lub wczytania menu w restauracji za pomocą tagu NFC. Podstawowy pakiet obejmuje również Bluetooth 5.2 BLE. Dzięki temu można łatwo podłączyć na przykład bezprzewodowe słuchawki do telefonu, a także połączyć telefon z telewizorem, tabletem lub głośnikiem i innymi urządzeniami.

Pokaż więcej
MULTIMEDIA Honor 50
Obsługiwane formaty audio WAV, AAC, AMR, MP3, FLAC, OGG, MIDI, LDAC, SBC
Obsługiwane formaty wideo 3GP, MP4
Rozszerzone formaty audio Qualcomm aptX audio, Qualcomm aptX HD audio
FUNKCJE Honor 50
Czujniki Czujnik światła otoczenia, czujnik zbliżeniowy, kompas cyfrowy, czujnik grawitacyjny, żyroskop
Bezpieczeństwo telefonu Czytnik linii papilarnych (pod wyświetlaczem)
POZOSTAŁE Honor 50
Zawartość opakowania Kabel USB, ładowarka 66W HONOR SuperCharge
Normy TUV Rheinland Certyfikat niskiego poziomu światła niebieskiego

Podobne telefony

Inne Honor telefonów

Inne projekty: