AEG AX410 specyfikacja, test i opinie

Wyświetlacz
3.5", 320 x 480 pikseli
Główny aparat
5 megapikseli
System operacyjny
Google Android 2.3
RAM
512 MB
Bateria
1420 mAh

Kluczowe specyfikacje, dane techniczne, testy i pełne recenzje AEG AX410 w jednym miejscu. Porównaj wybrany model z innymi alternatywami i zapewnij sobie solidną podstawę do podjęcia decyzji o wyborze najlepszego telefonu dzięki naszemu kompleksowemu przeglądowi.

KONSTRUKCJA I WYMIARY AEG AX410
Typ telefonu Smartfon
Sterowanie Dotykowy
Wysokość 118 mm Gorszy niż 64 % ocenionych telefonów.
Szerokość 61 mm Gorszy niż 63 % ocenionych telefonów.
Głębokość 12 mm Gorszy niż 59 % ocenionych telefonów.
Waga 61 g Lepszy niż 99 % ocenionych telefonów.
Kolor telefonu Czarny
Wodoodporność -
Zintegrowane komponenty Radio FM
Typ złącza USB
Liczba kart SIM Dual-SIM

Telefon AEG AX410 ma wymiary 118 mm × 61 mm x 12 mm. Jego waga to 61 g.

Pokaż więcej
WYŚWIETLACZ AEG AX410
Typ wyświetlacza wyświetlacz LCD
Technologia wyświetlania TFT
Przekątna wyświetlacza (rozmiar) 3.5" Gorszy niż 71 % ocenionych telefonów.
Rozdzielczość wyświetlacza 320 x 480 pikseli Gorszy niż 63 % ocenionych telefonów.
Głębia kolorów wyświetlacza 262 144 kolorów Gorszy niż 56 % ocenionych telefonów.

Rozmiar wyświetlacza to 3.5" cali. Telefony z mniejszymi wyświetlaczami mają tę zaletę, że łatwiej jest je obsługiwać jedną ręką. Natomiast w porównaniu z telefonami z dużymi wyświetlaczami, zapewniają one niższe wrażenia z użytkowania. Jeśli jednak nie planujesz regularnie oglądać filmów lub grać w gry na swoim telefonie i chcesz tylko podstawowej funkcjonalności, ten rozmiar jest dla Ciebie wystarczająco dobry. Wadą wyświetlaczy LCD jest stosunkowo niższy kontrast wyświetlanych kolorów, ponieważ technologia ta nie oddaje dobrze absolutnej czerni. Również z powodu większego zużycia energii, wyświetlacze LCD nie są już tak powszechne w telefonach. Mimo to, niektórzy producenci nadal wyposażają swoje telefony w technologię LCD. Jednak nowoczesne smartfony wykorzystują już technologię OLED. Zaletą telefonów LCD jest to, że są one zazwyczaj tańsze w budowie niż technologia OLED.

Rozdzielczość wyświetlacza AEG AX410 to 320 x 480 pikseli. Wyższa rozdzielczość wyświetlacza jest warunkiem uzyskania ostrzejszego obrazu. Standardem dla telefonów średniej klasy jest dziś rozdzielczość Full HD, czyli 1920 × 1080 px. Tańsze telefony, które zazwyczaj mają mniejszą przekątną, mają rozdzielczość HD 1280 × 720 px. Mniejsze rozdzielczości można znaleźć tylko w starszych modelach. Z kolei najlepsze telefony mają rozdzielczość 4K, czyli 3840 × 2160 px.

Pokaż więcej
PROCESOR AEG AX410
Częstotliwość procesora 1 GHz Gorszy niż 80 % ocenionych telefonów.

Częstotliwość procesora jest również ważnym parametrem, który wskazuje, ile instrukcji telefon może przetworzyć w ciągu jednej sekundy. Podobnie jak w przypadku częstotliwości odświeżania, im wyższa liczba, tym szybciej telefon reaguje. Częstotliwość procesora w AEG AX410 to 1 GHz. Standardowo znajdziesz tę wartość między 1,8 GHz a 2,8 GHz dzisiaj.

Pokaż więcej
PAMIĘĆ AEG AX410
RAM 512 MB Gorszy niż 78 % ocenionych telefonów.
Pamięć wewnętrzna (internal storage) -
Obsługiwane karty pamięci microSDHC - do 32 GBW przypadku tego modelu możliwe jest zwiększenie powierzchni pamięci masowej poprzez włożenie karty pamięci.

Wielkość pamięci RAM mówi nam jak silny jest telefon. AEG AX410 posiada pamięć 512 MB. Powszechnie dzisiaj można spotkać telefony z 6 do 8 GB pamięci RAM. Oznacza to, że telefon bez problemu poradzi sobie z normalną pracą oraz bardziej wymagającymi aplikacjami czy grami. Wyższe pamięci RAM rzędu 12 GB można znaleźć w najlepszych telefonach na rynku i są one idealne zwłaszcza dla pasjonatów gier. Z kolei pamięć operacyjna poniżej 4 GB to raczej domena telefonów z niższej półki i starszych modeli. Jednak nawet one znajdą swoich fanów wśród mniej wymagających użytkowników.

Pokaż więcej
APARAT FOTOGRAFICZNY AEG AX410
TYLNY APARAT
Liczba obiektywów tylnego aparatu 1
Rozdzielczość głównego aparatu 5 megapikseli Gorszy niż 60 % ocenionych telefonów.
Źródło światła aparatu Podwójna lampa błyskowa LED
PRZEDNI APARAT
Liczba obiektywów przedniego aparatu 0

Tylny aparat telefonu AEG AX410 ma tylko jeden obiektyw. Jeden obiektyw jest bardziej typowy dla starszych telefonów lub telefonów z niższej półki z aparatami niższej jakości. Tylne aparaty w nowoczesnych telefonach są dziś zazwyczaj wyposażone w dwa, trzy, a czasem nawet pięć obiektywów tylnej kamery. Rozdzielczość głównego obiektywu to 5 megapikseli. Jednak sama rozdzielczość nie musi przekładać się na dobre zdjęcie. Dlatego należy spojrzeć na inne parametry, takie jak luminancja czy rozmiar piksela.

Pokaż więcej
BATERIA I ŁADOWANIE AEG AX410
Pojemność baterii (rozmiar) 1420 mAh Gorszy niż 67 % ocenionych telefonów.
Czas czuwania 170 godzin Gorszy niż 91 % ocenionych telefonów.
Czas pracy na baterii podczas wykonywania połączeń 360 minut Gorszy niż 67 % ocenionych telefonów.
Szczegółowe informacje na temat żywotności baterii Rozmowa: do 360 min
Tryb czuwania: do 170 godz.
Technologia akumulatorów Litowo-jonowy

Wielkość baterii w AEG AX410 to 1420 mAh. Rozmiar wyświetlacza, wydajność procesora, wykorzystanie funkcji danych i oczywiście intensywność korzystania z telefonu w ogóle mają znaczący wpływ na wytrzymałość baterii. Standardem dla większości smartfonów jest dziś pojemność baterii wynosząca około 4500 do 5000 mAH. Telefony z taką wielkością baterii zazwyczaj gwarantują żywotność telefonu na poziomie co najmniej 1 dnia. Starsze lub tańsze modele smartfonów mogą wtedy osiągać pojemność baterii zazwyczaj około 2500 mAH i poniżej. Przy takiej pojemności może się okazać, że przy intensywnym korzystaniu z telefonu konieczne będzie jego doładowanie w ciągu dnia.

Standby Time dla tego telefonu to 170 godzin, i mówi nam, jak długo telefon wytrzyma na jednym ładowaniu, gdy nie będziesz go aktywnie używać. AEG AX410 wytrzymujena jednym ładowaniu orzy ciągłych rozmowach telefonicznych 360 minut.

Pokaż więcej
TECHNOLOGIA AEG AX410
Technologia WCDMA (UMTS) / GSM
Generowanie sieci komórkowej 3G Gorszy niż 64 % ocenionych telefonów.
System operacyjny Google Android 2.3

Standardowa łączność 4G zastępuje obecnie 5G, ale nadal jest bardziej domeną najnowszych telefonów. Model AEG AX410 obsługuje połączenia 3G. Łączność 3G jest obecnie spotykana tylko w najstarszych telefonach. Systemem operacyjnym w tym modelu jest Google Android 2.3.

Pokaż więcej
KOMUNIKACJA AEG AX410
Transfer danych GPRS, EDGE, HSDPA
Technologia połączeń 2G 900 GSM, 1900 GSM
Interfejs bezprzewodowy IEEE 802.11b/g
Bluetooth Bluetooth 2.1 EDR
Funkcje komunikacyjne Mobilny klient poczty elektronicznej, przeglądarka internetowa
Usługi w zakresie przesyłania wiadomości Google Talk, SMS, MMS

Podstawowy pakiet obejmuje również Bluetooth 2.1 EDR. Dzięki temu można łatwo podłączyć na przykład bezprzewodowe słuchawki do telefonu, a także połączyć telefon z telewizorem, tabletem lub głośnikiem i innymi urządzeniami.

Pokaż więcej
MULTIMEDIA AEG AX410
Obsługiwane formaty audio MP3
FUNKCJE AEG AX410
Funkcje telefonu Głośnik, timer połączeń, połączenie konferencyjne, tryb samolotowy, alarm wibracyjny
Czujniki Czujnik światła otoczenia, czujnik zbliżeniowy, G-sensor
Podstawowe funkcje organizacyjne Kalendarz, synchronizacja z PC, kalkulator, przypomnienie, budzik
Wpisy do książki telefonicznej 1000
Opcja Dual-SIM Tak
POZOSTAŁE AEG AX410
Zawartość opakowania Zasilacz
Karta pamięci microSDHC - 4 GB

Podobne telefony

Inne projekty: