LG Nexus 4 E960 specyfikacja, test i opinie

Wyświetlacz
4.7", 1280 x 768 pikseli
Główny aparat
8 megapikseli
System operacyjny
Android 4.2 (Jelly Bean)
Pamięć
8 GB
RAM
2 GB
Procesor
Qualcomm Snapdragon S4 Pro
Bateria
2100 mAh

Inne warianty:

Szczegółowa lista danych technicznych, specyfikacji, opinie i recenzji ekspertów LG Nexus 4 E960. Uzyskaj kompleksowe spojrzenie na wybrany telefon i sprawdź, czy jest to ten, który najlepiej odpowiada Twoim potrzebom. Możesz również skorzystać z funkcji porównania, aby porównać je z innymi konkurencyjnymi telefonami.

KONSTRUKCJA I WYMIARY LG Nexus 4 E960
Typ telefonu Smartfon
Oznaczenie modelu przez producenta E960
Sterowanie Dotykowy
Wysokość 133.9 mm Gorszy niż 51 % ocenionych telefonów.
Szerokość 68.7 mm Lepszy niż 51 % ocenionych telefonów.
Głębokość 9.1 mm Lepszy niż 60 % ocenionych telefonów.
Waga 140 g Lepszy niż 53 % ocenionych telefonów.
Kolor telefonu Czarny
Wodoodporność -
SAR 0,48 W/kg (ciało), 0,41 W/kg (głowa)
Typ złącza SlimPort (Micro-USB) - 5 pin Micro-USB typ B
Gniazdo słuchawkowe - mini-telefon 3.5mm

Wzór telefonu komórkowego LG Nexus 4 E960 ma wymiary 133.9 mm × 68.7 mm x 9.1 mm i wagę 140 g.

Pokaż więcej
WYŚWIETLACZ LG Nexus 4 E960
Technologia wyświetlania True HD IPS Plus
Przekątna wyświetlacza (rozmiar) 4.7" Gorszy niż 56 % ocenionych telefonów.
Rozdzielczość wyświetlacza 1280 x 768 pikseli Lepszy niż 63 % ocenionych telefonów.
Zagęszczenie pixeli na wyświetlaczu 320 ppi Gorszy niż 71 % ocenionych telefonów.
Głębia kolorów wyświetlacza 16,7 mln kolorów Lepszy niż 98 % ocenionych telefonów.
Szkło ochronne Corning Gorilla Glass 2 (szkło odporne na zarysowania)

Rozmiar wyświetlacza to 4.7" cali. Mniejsze wyświetlacze telefonów nie muszą być wadą. Są łatwiejsze w obsłudze jedną ręką. Nie zapewniają jednak takich samych wrażeń podczas na przykład oglądania filmów czy grania w gry, więc lepiej nadają się dla mniej wymagających użytkowników. Więc jeśli jesteś podstawowym użytkownikiem i nie używasz telefonu do takich rzeczy jak oglądanie filmów czy granie w gry regularnie, ten rozmiar jest całkowicie wystarczający.

Rozdzielczość wyświetlacza LG Nexus 4 E960 to 1280 x 768 pikseli. Wyższa rozdzielczość wyświetlacza jest warunkiem uzyskania ostrzejszego obrazu. Standardem dla telefonów średniej klasy jest dziś rozdzielczość Full HD, czyli 1920 × 1080 px. Tańsze telefony, które zazwyczaj mają mniejszą przekątną, mają rozdzielczość HD 1280 × 720 px. Mniejsze rozdzielczości można znaleźć tylko w starszych modelach. Z kolei najlepsze telefony mają rozdzielczość 4K, czyli 3840 × 2160 px. Jeśli zależy Ci na doskonałym obrazie, oprócz rozdzielczości skup się na dokładności wyświetlania. Ta liczba wskazuje, jak ostry będzie obraz. Najlepsze telefony mają dziś rozdzielczość 450 ppi lub wyższym, ale średnia wynosi około 350-400 ppi. To wystarczy, by cieszyć się dokładnym i ostrym obrazem. Ten model ma wyświetlacz o grubości 320 ppi.

Pokaż więcej
PROCESOR LG Nexus 4 E960
Typ procesora (CPU) Qualcomm Snapdragon S4 Pro
Częstotliwość procesora 1.5 GHz Lepszy niż 54 % ocenionych telefonów.
Liczba rdzeni procesora Czterordzeniowy Gorszy niż 57 % ocenionych telefonów.
Rdzeń graficzny (GPU) Qualcomm ADRENO 320

Typ procesora dla LG Nexus 4 E960 to Qualcomm Snapdragon S4 Pro. Liczba rdzeni procesora to 4. To właśnie liczba rdzeni odgrywa ważną rolę w ocenie wydajności telefonu, ponieważ jest ona odpowiedzialna za operacje obliczeniowe. Smartfony już powszechnie mają liczbę rdzeni od około 4 do 8. Procesory wielordzeniowe mogą działać lepiej i skracać czas przetwarzania żądania do minimum, co przekłada się na reakcję telefonu, na przykład w szybkości otwierania aplikacji. LG Nexus 4 E960 ma wartość procesora 1.5 GHz. Normalnie dzisiaj znajdziesz tę wartość między 1,8 a 2,8 GHz, a im wyższa liczba, tym szybsza reakcja telefonu. Częstotliwość procesora będzie więc jednym z ważnych parametrów, jeśli szukasz telefonu, który bez większych problemów będzie w stanie obsłużyć kilka zadań jednocześnie.

Procesor zawiera również akcelerator graficzny Qualcomm ADRENO 320.

Pokaż więcej
PAMIĘĆ LG Nexus 4 E960
RAM 2 GB Lepszy niż 55 % ocenionych telefonów.
Pamięć wewnętrzna (internal storage) 8 GB Gorszy niż 72 % ocenionych telefonów.

Pojemność pamięci telefonu to 8 GB. Pojemność pamięci wewnętrznej jest często kluczowym parametrem, ponieważ określa, ile plików, zdjęć, aplikacji i innych elementów może "przechowywać" Twój telefon. Ta pojemność pamięci jest idealna dla osób posiadających w telefonie kilka podstawowych aplikacji i kilkadziesiąt zdjęć. Jeśli nie używasz telefonu do gier lub nie potrzebujesz przechowywać zdjęć w wysokiej rozdzielczości, ten rozmiar jest wystarczający. Jednak tak małej pojemności raczej nie spotkasz w nowych smartfonach. Standardowa pamięć to dziś około 64 i 128 GB. Najlepsze telefony mają pamięć wewnętrzną o pojemności 256 GB lub więcej. Producenci w dzisiejszych czasach myślą o wszystkich użytkownikach i dlatego oferują modele telefonów z różnymi rozmiarami pamięci, aby każdy mógł wybrać to, co mu odpowiada.

Pamięć operacyjna znacząco wpływa na wydajność całego telefonu. LG Nexus 4 E960 posiada pamięć operacyjną 2 GB. Telefony z mniej niż 4 GB pamięci RAM lepiej nadają się dla niewymagających użytkowników, którzy używają telefonu bardziej do podstawowych potrzeb i nie potrzebują wymagających aplikacji. Jeśli jednak jesteś wymagającym użytkownikiem, sięgnij po 6 do 8 GB RAM, co jest dziś standardem, lub 12 GB dla naprawdę wymagających.

Pokaż więcej
APARAT FOTOGRAFICZNY LG Nexus 4 E960
TYLNY APARAT
Liczba obiektywów tylnego aparatu 1
Rozdzielczość głównego aparatu 8 megapikseli Lepszy niż 52 % ocenionych telefonów.
Źródło światła aparatu Światło LED
Funkcje aparatu fotograficznego (features) Sfera fotograficzna
PRZEDNI APARAT
Liczba obiektywów przedniego aparatu 0

Tylny aparat telefonu LG Nexus 4 E960 ma tylko jeden obiektyw. Jeden obiektyw jest bardziej typowy dla starszych telefonów lub telefonów z niższej półki z aparatami niższej jakości. Tylne aparaty w nowoczesnych telefonach są dziś zazwyczaj wyposażone w dwa, trzy, a czasem nawet pięć obiektywów tylnej kamery. Wysoka rozdzielczość obiektywu nie zawsze oznacza wysoką jakość zdjęć. Główny obiektyw ma 8 megapikseli, ale należy również spojrzeć na rozmiar piksela lub jasność.

Pokaż więcej
BATERIA I ŁADOWANIE LG Nexus 4 E960
Pojemność baterii (rozmiar) 2100 mAh Lepszy niż 50 % ocenionych telefonów.
Bezprzewodowe ładowanie Tak Lepszy niż 91 % ocenionych telefonów.
Technologia akumulatorów Polimer litowy

Wielkość baterii w LG Nexus 4 E960 to 2100 mAh. Rozmiar wyświetlacza, wydajność procesora, wykorzystanie funkcji danych i oczywiście intensywność korzystania z telefonu w ogóle mają znaczący wpływ na wytrzymałość baterii. Standardem dla większości smartfonów jest dziś pojemność baterii wynosząca około 4500 do 5000 mAH. Telefony z taką wielkością baterii zazwyczaj gwarantują żywotność telefonu na poziomie co najmniej 1 dnia. Starsze lub tańsze modele smartfonów mogą wtedy osiągać pojemność baterii zazwyczaj około 2500 mAH i poniżej. Przy takiej pojemności może się okazać, że przy intensywnym korzystaniu z telefonu konieczne będzie jego doładowanie w ciągu dnia. Wielu użytkowników doceni również funkcję bezprzewodowego ładowania. Ładowanie bezprzewodowe zapobiega przegrzewaniu się telefonu, a także chroni złącze przed zużyciem. Z drugiej strony, powoduje to pewne straty mocy.

Pokaż więcej
TECHNOLOGIA LG Nexus 4 E960
Technologia WCDMA (UMTS) / GSM
Generowanie sieci komórkowej 3G Gorszy niż 64 % ocenionych telefonów.
System operacyjny Android 4.2 (Jelly Bean)

LG Nexus 4 E960 obsługuje połączenia 3G. Łączność 4G jest dziś jeszcze powszechna, choć najnowsze telefony mają już łączność 5G. Łączność 3G należy już do przeszłości i można ją znaleźć tylko w starszych modelach. Systemem operacyjnym telefonu jest Android 4.2 (Jelly Bean).

Pokaż więcej
KOMUNIKACJA LG Nexus 4 E960
Transfer danych GPRS, EDGE, HSDPA, HSUPA, HSPA+
Technologia połączeń 2G 850 GSM, 900 GSM, 1800 GSM, 1900 GSM
Interfejs bezprzewodowy IEEE 802.11a/b/g/n
Bluetooth Bluetooth 3.0
NFC Tak Lepszy niż 66 % ocenionych telefonów.
Funkcje komunikacyjne Mobilny klient poczty elektronicznej, przeglądarka internetowa
Usługi w zakresie przesyłania wiadomości SMS, MMS

Funkcja NFC ucieszy wszystkich fanów płatności zbliżeniowych telefonami komórkowymi. Ponadto funkcję tę można wykorzystać również do łączności, na przykład do odblokowania drzwi lub wczytania menu w restauracji. Bluetooth 3.0 ułatwia połączenie telefonu z innymi urządzeniami bezprzewodowymi, takimi jak słuchawki, głośniki, telewizor lub tablet i inne.

Pokaż więcej
FUNKCJE LG Nexus 4 E960
Funkcje telefonu Głośnik, timer połączeń, połączenie konferencyjne, tryb samolotowy, alarm wibracyjny
Czujniki Akcelerometr, czujnik światła otoczenia, kompas cyfrowy, barometr, czujnik żyroskopowy
Podstawowe funkcje organizacyjne Kalendarz, synchronizacja z PC, kalkulator, przypomnienie, budzik
Inne funkcje telefonu Android Beam, technologia Zerogap, wyjście TV przez SlimPort
POZOSTAŁE LG Nexus 4 E960
Zawartość opakowania Zasilacz

Podobne telefony

Inne LG telefonów

Inne projekty: