Samsung Galaxy S4 Zoom specyfikacja, test i opinie

Wyświetlacz
4.3", 960 x 540 pikseli
Przedni aparat
1,9 megapiksela
Główny aparat
16 megapikseli
System operacyjny
Android 4.2 (Jelly Bean)
Pamięć
8 GB
RAM
5 GB
Bateria
2330 mAh

Inne warianty:

Pełna specyfikacja techniczna, parametry, opinie ekspertów i recenzje Samsung Galaxy S4 Zoom. Dowiedz się, jak wybrany telefon wypada na tle konkurencji i czy najlepiej spełnia Twoje oczekiwania dzięki funkcji porównania telefonów.

KONSTRUKCJA I WYMIARY Samsung Galaxy S4 Zoom
Typ telefonu Smartfon
Oznaczenie modelu przez producenta SM-C101
Sterowanie Dotykowy
Wysokość 125.5 mm Gorszy niż 57 % ocenionych telefonów.
Szerokość 63.5 mm Gorszy niż 58 % ocenionych telefonów.
Głębokość 15.4 mm Gorszy niż 76 % ocenionych telefonów.
Waga 208 g Gorszy niż 94 % ocenionych telefonów.
Kolor telefonu Biały | Czarny
Wodoodporność -
SAR 0,2 W/kg (ciało), 0,14 W/kg (głowa)
Typ złącza Gniazdo słuchawkowe - mini-telefon 3,5mm
MHL (Micro-USB) - 11 pinowe Micro-USB Typ B
Typ (rozmiar) karty SIM Micro SIM

Telefon komórkowy Samsung Galaxy S4 Zoom ma wysokość 125.5 mm, szerokość 63.5 mm i grubość 15.4 mm. Waga telefonu to 208 g.

Pokaż więcej
WYŚWIETLACZ Samsung Galaxy S4 Zoom
Typ wyświetlacza Wyświetlacz OLED
Technologia wyświetlania Super AMOLED
Przekątna wyświetlacza (rozmiar) 4.3" Gorszy niż 63 % ocenionych telefonów.
Rozdzielczość wyświetlacza 960 x 540 pikseli Lepszy niż 51 % ocenionych telefonów.
Głębia kolorów wyświetlacza 16,7 mln kolorów Lepszy niż 98 % ocenionych telefonów.

Rozmiar wyświetlacza to 4.3" cali. Telefony z mniejszymi wyświetlaczami są łatwiejsze w obsłudze jedną ręką. Jednak doświadczenie jest mniej przyjemne w porównaniu do telefonów z dużymi wyświetlaczami. Ale jeśli kupujesz telefon do podstawowego użytku i nie chcesz wysokiej jakości gier lub dużego ekranu do oglądania filmów, ten rozmiar jest dla Ciebie wystarczająco dobry. Dzięki technologii OLED wyświetlacz oferuje wierniejsze wyświetlanie kolorów, zwłaszcza czerni. Uzyskany w ten sposób kontrast jest znacznie wyższy, a kolory wydają się bardziej żywe. Technologia OLED jest obecnie częścią większości smartfonów, podczas gdy wyświetlacze LCD odchodzą do przeszłości w telefonach komórkowych. Wyświetlacze OLED mają również niższe zużycie energii w porównaniu do technologii LCD.

Rozdzielczość wyświetlacza Samsung Galaxy S4 Zoom to 960 x 540 pikseli. Wyższa rozdzielczość wyświetlacza jest warunkiem uzyskania ostrzejszego obrazu. Standardem dla telefonów średniej klasy jest dziś rozdzielczość Full HD, czyli 1920 × 1080 px. Tańsze telefony, które zazwyczaj mają mniejszą przekątną, mają rozdzielczość HD 1280 × 720 px. Mniejsze rozdzielczości można znaleźć tylko w starszych modelach. Z kolei najlepsze telefony mają rozdzielczość 4K, czyli 3840 × 2160 px.

Pokaż więcej
PROCESOR Samsung Galaxy S4 Zoom
Częstotliwość procesora 1.5 GHz Lepszy niż 54 % ocenionych telefonów.
Liczba rdzeni procesora Dwurdzeniowy Gorszy niż 90 % ocenionych telefonów.

Liczba rdzeni procesora to 2. To właśnie liczba rdzeni odgrywa ważną rolę w ocenie wydajności telefonu, ponieważ jest ona odpowiedzialna za operacje obliczeniowe. Smartfony już powszechnie mają liczbę rdzeni od około 4 do 8. Procesory wielordzeniowe mogą działać lepiej i skracać czas przetwarzania żądania do minimum, co przekłada się na reakcję telefonu, na przykład w szybkości otwierania aplikacji. Częstotliwość procesora wskazuje, ile instrukcji telefon może przetworzyć w ciągu 1 sekundy. Im wyższa częstotliwość, tym lepsza wydajność. Standardowy zakres częstotliwości procesora wynosi dziś od 1,8 GHz do 2,8 GHz. Samsung Galaxy S4 Zoom osiąga Częstotliwość 1.5 GHz.

Pokaż więcej
PAMIĘĆ Samsung Galaxy S4 Zoom
RAM 1,5 GB Gorszy niż 59 % ocenionych telefonów.
Pamięć wewnętrzna (internal storage) 8 GB Gorszy niż 72 % ocenionych telefonów.
Pamięć użytkownika 5 GB
Obsługiwane karty pamięci microSDHC, microSDXC - do 64 GB

Pojemność pamięci wewnętrznej telefonu to 8 GB. Na przykład, rozmiar pamięci wewnętrznej określa, ile zdjęć, piosenek, filmów lub aplikacji można mieć w telefonie. Ta pojemność pamięci jest idealna dla osób posiadających w telefonie kilka podstawowych aplikacji i kilkadziesiąt zdjęć. Jeśli nie używasz telefonu do gier lub nie potrzebujesz przechowywać zdjęć w wysokiej rozdzielczości, ten rozmiar jest wystarczający. Jednak tak małej pojemności raczej nie spotkasz w nowych smartfonach. Standardowa pamięć to dziś około 64 i 128 GB. Najlepsze telefony mają pamięć wewnętrzną o pojemności 256 GB lub więcej. Większość producentów smartfonów oferuje obecnie modele z różną wielkością pamięci, aby dopasować je do każdego użytkownika.

Dodatkową opcją zwiększenia przestrzeni dyskowej w tym modelu jest włożenie karty pamięci.

Pamięć RAM w telefonie Samsung Galaxy S4 Zoom jest to 1,5 GB. Najsilniejsze telefony posiadają obecnie pamięć operacyjną o pojemności 12 GB lub więcej, co jest szczególnie przydatne dla wymagających użytkowników, takich jak miłośnicy gier komputerowych. Zazwyczaj jednak telefony mają obecnie od 6 do 8 GB pamięci RAM, co oznacza, że telefon radzi sobie z normalną pracą i bardziej wymagającymi aplikacjami po prostu dobrze. Pamięć RAM mniejsza niż 4 GB występuje w modelach z niższej półki lub starszych i nadaje się dla użytkowników, którzy nie korzystają z wymagających aplikacji i raczej używają telefonu do podstawowych funkcji.

Pokaż więcej
APARAT FOTOGRAFICZNY Samsung Galaxy S4 Zoom
TYLNY APARAT
Liczba obiektywów tylnego aparatu 1
Rozdzielczość głównego aparatu 16 megapikseli Lepszy niż 83 % ocenionych telefonów.
Typ czujnika głównego aparatu BSI-CMOS
Jasność obiektywu aparatu głównego F/3.1-6.3 Gorszy niż 99 % ocenionych telefonów.
Stabilizacja optyczna (OIS) Optyczny stabilizator obrazu (OIS) Lepszy niż 87 % ocenionych telefonów.
Ostrość głównego aparatu Automatyczny
Zoom cyfrowy 10x Lepszy niż 91 % ocenionych telefonów.
Samowyzwalacz Tak
Efekty specjalne aparatu Sepia, zachód słońca, rybie oko, śnieg, krajobraz, kreskówka, winietowanie, sylwetka, skala szarości, Vintage
Tryb HDR Tryb Auto HDR
Tryby pracy aparatu Redukcja efektu czerwonych oczu, tryb Sound & Shot, Drama Shot, zdjęcia seryjne, zdjęcia animowane, zdjęcia dzieci, sugestia trybu inteligentnego, tryb ekspercki (P/S/M/C)
Rozpoznawanie twarzy Wykrywanie twarzy, migawka uśmiechu, funkcja Best face Lepszy niż 79 % ocenionych telefonów.
Balans bieli Automatyczny, ustawienia wstępne
Źródło światła aparatu Lampa błyskowa ksenonowa
Rozdzielczość wideo 1920 x 1080 (1080p)
Funkcje aparatu fotograficznego (features) Funkcja najlepsze zdjęcie, Anti-shake, wykrywanie mrugnięcia okiem
PRZEDNI APARAT
Liczba obiektywów przedniego aparatu 1
Rozdzielczość przedniego aparatu 1,9 megapiksela Gorszy niż 91 % ocenionych telefonów.
Efekty specjalne przedniego aparatu Piękna twarz

Tylny aparat telefonu Samsung Galaxy S4 Zoom ma tylko jeden obiektyw. Jeden obiektyw jest bardziej typowy dla starszych telefonów lub telefonów z niższej półki z aparatami niższej jakości. Tylne aparaty w nowoczesnych telefonach są dziś zazwyczaj wyposażone w dwa, trzy, a czasem nawet pięć obiektywów tylnej kamery. Rozdzielczość głównego obiektywu to 16 megapikseli. Wyższa rozdzielczość nie musi oznaczać super wysokiej jakości zdjęć. Zależy ona na przykład od wielkości piksela, ale także od innych czynników Przysłona głównego obiektu osiąga wartość F/3.1-6.3. Najlepsze telefony mają obiektyw z przysłoną do F/1.5, gdzie więcej światła przejdzie przez czujnik i zdjęcia będą wysokiej jakości nawet w słabych warunkach oświetleniowych. Najczęściej jednak spotyka się obiektywy z przysłoną w okolicach F/1.8 do F/2.2. Im niższa liczba po ukośniku, tym lepsza jakość zdjęć.

Zoom Cyfrowy w tym przypadku oferuje powiększenie do wartości 10x. Oczywiście im wyższa wartość obiektywu, tym bardziej można powiększyć odległy obiekt. Wadą zoomu cyfrowego jest jednak to, że podczas korzystania z niego pogarsza się jakość i ostrość zdjęcia. Niewątpliwą zaletą jest optyczna stabilizacja obrazu, dzięki której obraz jest znacznie stabilniejszy bez utraty jakości. Tańsze modele telefonów posiadają zazwyczaj stabilizację elektroniczną, co negatywnie wpływa na uzyskaną jakość obrazu. Niektórzy użytkownicy docenią także funkcję rozpoznawania twarzy, dzięki której aparat rozpoznaje twarz osoby znajdującej się w kadrze i automatycznie ustawia na nią ostrość.

Przedni aparat
Przedni aparat Samsung Galaxy S4 Zoom ma jeden obiektyw. Taka liczba obiektywów jest standardem w większości dzisiejszych smartfonów. Rozdzielczość przedniego obiektywu osiąga wartość 1,9 megapiksela. Ponownie należy zauważyć, że rozdzielczość jest tylko jednym z kilku innych ważnych czynników wpływających na wynikową jakość zdjęcia.

Pokaż więcej
BATERIA I ŁADOWANIE Samsung Galaxy S4 Zoom
Pojemność baterii (rozmiar) 2330 mAh Lepszy niż 53 % ocenionych telefonów.
Czas czuwania 570 godzin Lepszy niż 83 % ocenionych telefonów.
Czas pracy na baterii podczas wykonywania połączeń 780 minut Lepszy niż 63 % ocenionych telefonów.
Szczegółowe informacje na temat żywotności baterii Aktywne korzystanie z Internetu (WCDMA): do 7 godzin
Aktywne korzystanie z Internetu (Wi-Fi): do 9 godzin
Odtwarzanie (wideo): do 10 godzin
Odtwarzanie (audio): do 46 godzin
Rozmowa (WCDMA): do 780 minut
Tryb czuwania: (WCDMA): do 570 godzin
Technologia akumulatorów Litowo-jonowy

Wielkość baterii w Samsung Galaxy S4 Zoom to 2330 mAh. Rozmiar wyświetlacza, wydajność procesora, wykorzystanie funkcji danych i oczywiście intensywność korzystania z telefonu w ogóle mają znaczący wpływ na wytrzymałość baterii. Standardem dla większości smartfonów jest dziś pojemność baterii wynosząca około 4500 do 5000 mAH. Telefony z taką wielkością baterii zazwyczaj gwarantują żywotność telefonu na poziomie co najmniej 1 dnia. Starsze lub tańsze modele smartfonów mogą wtedy osiągać pojemność baterii zazwyczaj około 2500 mAH i poniżej. Przy takiej pojemności może się okazać, że przy intensywnym korzystaniu z telefonu konieczne będzie jego doładowanie w ciągu dnia.

Standby Time to 570 godzin i wyraża on maksymalny czas, jaki telefon może wytrzymać na jednym ładowaniu, gdy nie jest aktywnie używany. Talk Time, czyli czas pracy na baterii podczas wykonywania połączeń, oznacza czas, przez jaki telefon będzie działał po pełnym naładowaniu, jeśli stale prowadzisz rozmowy. W przypadku Samsung Galaxy S4 Zoom jest to 780 minut.

Pokaż więcej
TECHNOLOGIA Samsung Galaxy S4 Zoom
Technologia WCDMA (UMTS) / GSM
Generowanie sieci komórkowej 3G Gorszy niż 64 % ocenionych telefonów.
System operacyjny Android 4.2 (Jelly Bean)
Interfejs użytkownika Samsung TouchWiz
Nawigacja A-GPS, GLONASS

Samsung Galaxy S4 Zoom obsługuje 3G. Łączność 5G, która powoli wypiera standardową łączność 4G, to wciąż raczej domena najnowszych telefonów. System operacyjny w tym przypadku to Android 4.2 (Jelly Bean).

Pokaż więcej
KOMUNIKACJA Samsung Galaxy S4 Zoom
Transfer danych GPRS, EDGE, HSDPA, HSUPA, HSPA+
Technologia połączeń 2G 850 GSM, 900 GSM, 1800 GSM, 1900 GSM
Interfejs bezprzewodowy IEEE 802.11a/b/g/n
Bluetooth Bluetooth 4.0
Profile Bluetooth HFP, HSP, OPP, PAN, A2DP, AVRCP, HID, SAP, PBAP, MAP
NFC Tak Lepszy niż 66 % ocenionych telefonów.
Funkcje komunikacyjne Mobilny klient poczty elektronicznej, przeglądarka internetowa
Usługi w zakresie przesyłania wiadomości Google Talk, SMS, MMS

Fani nowoczesnych technologii docenią funkcję NFC, która umożliwia między innymi zbliżeniowe płatności telefonem komórkowym, ale znajduje też inne zastosowania w łączności, jak na przykład odblokowywanie drzwi czy ładowanie menu w restauracjach za pomocą tagu NFC. Do podstawowych standardów łączności należy Bluetooth 4.0, który zapewnia łatwą bezprzewodową komunikację z innymi urządzeniami, takimi jak słuchawki, tablety, głośniki czy smartwatche.

Pokaż więcej
MULTIMEDIA Samsung Galaxy S4 Zoom
Obsługiwane formaty audio WMA, AAC, Ogg Vorbis, AMR, MP3, FLAC, AAC +, OGG, eAAC+, M4A, apt-X
Obsługiwane formaty wideo MKV, VC-1, FLV, AVI, MPEG-4, WMV, 3GP, H.264, H.263, MP43
FUNKCJE Samsung Galaxy S4 Zoom
Funkcje telefonu Telefon głośnomówiący, sterowanie głosem, licznik wywołań, połączenie konferencyjne, tryb samolotowy, alarm wibracyjny
Czujniki Akcelerometr, czujnik światła otoczenia, czujnik zbliżeniowy, magnetometr, czujnik żyroskopowy
Podstawowe funkcje organizacyjne Kalendarz, synchronizacja z PC, kalkulator, przypomnienie, budzik z drzemką, stoper, budzik
Inne funkcje telefonu Certyfikat DLNA, Text-to-Speech (rozpoznawanie tekstu), udostępnianie multimediów przez DLNA, przechwytywanie ekranu, Odblokowywanie twarzy, S Beam, Smart stay, Face tag, funkcja Group Play, Samsung Link (AllShare Play), Zoom Ring control, In-Call Photo Share
POZOSTAŁE Samsung Galaxy S4 Zoom
Zawartość opakowania Zasilacz

Podobne telefony

Inne Samsung telefonów

Inne projekty: