LG G Stylo specyfikacja, test i opinie

Wyświetlacz
5.7", 1280 x 720 pikseli
Przedni aparat
5 megapikseli
Główny aparat
8 megapikseli
System operacyjny
Android 5.0 (Lollipop)
Pamięć
8 GB
RAM
1 GB
Procesor
Qualcomm Snapdragon 410
Bateria
3000 mAh

Szczegółowa lista danych technicznych, specyfikacji, opinie i recenzji ekspertów LG G Stylo. Uzyskaj kompleksowe spojrzenie na wybrany telefon i sprawdź, czy jest to ten, który najlepiej odpowiada Twoim potrzebom. Możesz również skorzystać z funkcji porównania, aby porównać je z innymi konkurencyjnymi telefonami.

KONSTRUKCJA I WYMIARY LG G Stylo
Typ telefonu Smartfon
Sterowanie Dotykowy
Wysokość 154.4 mm Lepszy niż 76 % ocenionych telefonów.
Szerokość 79.3 mm Lepszy niż 96 % ocenionych telefonów.
Głębokość 9.7 mm Lepszy niż 54 % ocenionych telefonów.
Waga 166 g Gorszy niż 68 % ocenionych telefonów.
Wodoodporność -
SAR 1,09 W/kg (ciało), 1 W/kg (głowa)
Zintegrowane komponenty Radio FM
Typ złącza Gniazdo słuchawkowe - mini-telefon 3,5mm
Micro-USB - 5 pin Micro-USB typ B

Wzór telefonu komórkowego LG G Stylo ma wymiary 154.4 mm × 79.3 mm x 9.7 mm i wagę 166 g.

Pokaż więcej
WYŚWIETLACZ LG G Stylo
Typ wyświetlacza wyświetlacz LCD
Technologia wyświetlania IPS
Przekątna wyświetlacza (rozmiar) 5.7" Lepszy niż 72 % ocenionych telefonów.
Rozdzielczość wyświetlacza 1280 x 720 pikseli Lepszy niż 63 % ocenionych telefonów.
Format rozdzielczości wyświetlacza HD
Zagęszczenie pixeli na wyświetlaczu 258 ppi Gorszy niż 89 % ocenionych telefonów.

Rozmiar wyświetlacza to 5.7" cali. Dzięki dużemu wyświetlaczowi ten telefon oferuje wspaniałe wrażenia podczas oglądania filmów, grania w gry i czytania. Najlepsze obecnie telefony mają wyświetlacz 6,5'' lub wiéksyz. Ich zaletą jest duży obszar wyświetlania. który pozwala zobaczyć więcej treści niż w przypadku konwencjonalnych rozmiarów wyświetlaczy. Wadą wyświetlaczy LCD jest stosunkowo niższy kontrast wyświetlanych kolorów, ponieważ technologia ta nie oddaje dobrze absolutnej czerni. Również z powodu większego zużycia energii, wyświetlacze LCD nie są już tak powszechne w telefonach. Mimo to, niektórzy producenci nadal wyposażają swoje telefony w technologię LCD. Jednak nowoczesne smartfony wykorzystują już technologię OLED. Zaletą telefonów LCD jest to, że są one zazwyczaj tańsze w budowie niż technologia OLED.

Rozdzielczość wyświetlacza LG G Stylo to 1280 x 720 pikseli. Wyższa rozdzielczość wyświetlacza jest warunkiem uzyskania ostrzejszego obrazu. Standardem dla telefonów średniej klasy jest dziś rozdzielczość Full HD, czyli 1920 × 1080 px. Tańsze telefony, które zazwyczaj mają mniejszą przekątną, mają rozdzielczość HD 1280 × 720 px. Mniejsze rozdzielczości można znaleźć tylko w starszych modelach. Z kolei najlepsze telefony mają rozdzielczość 4K, czyli 3840 × 2160 px. Jeśli zależy Ci na doskonałym obrazie, oprócz rozdzielczości skup się na dokładności wyświetlania. Ta liczba wskazuje, jak ostry będzie obraz. Najlepsze telefony mają dziś rozdzielczość 450 ppi lub wyższym, ale średnia wynosi około 350-400 ppi. To wystarczy, by cieszyć się dokładnym i ostrym obrazem. Ten model ma wyświetlacz o grubości 258 ppi.

Pokaż więcej
PROCESOR LG G Stylo
Typ procesora (CPU) Qualcomm Snapdragon 410
Oznaczenie procesora MSM8916
Częstotliwość procesora 1.2 GHz Gorszy niż 67 % ocenionych telefonów.
Liczba rdzeni procesora Czterordzeniowy Gorszy niż 57 % ocenionych telefonów.

Typ procesora dla LG G Stylo to Qualcomm Snapdragon 410. Liczba rdzeni procesora to 4. To właśnie liczba rdzeni odgrywa ważną rolę w ocenie wydajności telefonu, ponieważ jest ona odpowiedzialna za operacje obliczeniowe. Smartfony już powszechnie mają liczbę rdzeni od około 4 do 8. Procesory wielordzeniowe mogą działać lepiej i skracać czas przetwarzania żądania do minimum, co przekłada się na reakcję telefonu, na przykład w szybkości otwierania aplikacji. LG G Stylo ma wartość procesora 1.2 GHz. Normalnie dzisiaj znajdziesz tę wartość między 1,8 a 2,8 GHz, a im wyższa liczba, tym szybsza reakcja telefonu. Częstotliwość procesora będzie więc jednym z ważnych parametrów, jeśli szukasz telefonu, który bez większych problemów będzie w stanie obsłużyć kilka zadań jednocześnie.

Pokaż więcej
PAMIĘĆ LG G Stylo
RAM 1 GB Gorszy niż 61 % ocenionych telefonów.
Pamięć wewnętrzna (internal storage) 8 GB Gorszy niż 72 % ocenionych telefonów.
Pamięć użytkownika 3.39 GB
Obsługiwane karty pamięci microSDHC - do 32 GB

Pojemność pamięci telefonu to 8 GB. Pojemność pamięci wewnętrznej jest często kluczowym parametrem, ponieważ określa, ile plików, zdjęć, aplikacji i innych elementów może "przechowywać" Twój telefon. Ta pojemność pamięci jest idealna dla osób posiadających w telefonie kilka podstawowych aplikacji i kilkadziesiąt zdjęć. Jeśli nie używasz telefonu do gier lub nie potrzebujesz przechowywać zdjęć w wysokiej rozdzielczości, ten rozmiar jest wystarczający. Jednak tak małej pojemności raczej nie spotkasz w nowych smartfonach. Standardowa pamięć to dziś około 64 i 128 GB. Najlepsze telefony mają pamięć wewnętrzną o pojemności 256 GB lub więcej. Producenci w dzisiejszych czasach myślą o wszystkich użytkownikach i dlatego oferują modele telefonów z różnymi rozmiarami pamięci, aby każdy mógł wybrać to, co mu odpowiada.

Dodatkowo, jeśli potrzebujesz więcej pamięci, ten model oferuje możliwość włożenia karty pamięci w celu zwiększenia rozmiaru pamięci masowej.

Pamięć operacyjna znacząco wpływa na wydajność całego telefonu. LG G Stylo posiada pamięć operacyjną 1 GB. Telefony z mniej niż 4 GB pamięci RAM lepiej nadają się dla niewymagających użytkowników, którzy używają telefonu bardziej do podstawowych potrzeb i nie potrzebują wymagających aplikacji. Jeśli jednak jesteś wymagającym użytkownikiem, sięgnij po 6 do 8 GB RAM, co jest dziś standardem, lub 12 GB dla naprawdę wymagających.

Pokaż więcej
APARAT FOTOGRAFICZNY LG G Stylo
TYLNY APARAT
Liczba obiektywów tylnego aparatu 1
Rozdzielczość głównego aparatu 8 megapikseli Lepszy niż 52 % ocenionych telefonów.
Typ czujnika głównego aparatu BSI-CMOS
Ostrość głównego aparatu Automatyczny
Laserowy autofokus Tak
Zoom cyfrowy 4x Lepszy niż 57 % ocenionych telefonów.
Tryb HDR Tryb Auto HDR
Tryby pracy aparatu Panorama, BurstShot, Gesture Shot, Live Shot, Beauty Shot
Rozpoznawanie twarzy Wykrywanie twarzy Lepszy niż 79 % ocenionych telefonów.
Źródło światła aparatu Światło LED
Rozdzielczość zdjęć 3264 x 2448, 3264 x 1836
Rozdzielczość wideo 1920 x 1080 (1080p), 720 x 480
Funkcje aparatu fotograficznego (features) Wstrzymywanie i wznawianie nagrywania
PRZEDNI APARAT
Liczba obiektywów przedniego aparatu 1
Rozdzielczość przedniego aparatu 5 megapikseli Gorszy niż 55 % ocenionych telefonów.
Typ czujnika przedniego aparatu BSI-CMOS
Tryby przedniego aparatu Gesture Shot
Źródło światła przedniego aparatu Lampa błyskowa LED
Rozdzielczość wideo 1920 x 1080 (1080p)

Tylny aparat telefonu LG G Stylo ma tylko jeden obiektyw. Jeden obiektyw jest bardziej typowy dla starszych telefonów lub telefonów z niższej półki z aparatami niższej jakości. Tylne aparaty w nowoczesnych telefonach są dziś zazwyczaj wyposażone w dwa, trzy, a czasem nawet pięć obiektywów tylnej kamery. Wysoka rozdzielczość obiektywu nie zawsze oznacza wysoką jakość zdjęć. Główny obiektyw ma 8 megapikseli, ale należy również spojrzeć na rozmiar piksela lub jasność.

Zoom Cyfrowy w tym przypadku oferuje powiększenie do wartości 4x. Oczywiście im wyższa wartość obiektywu, tym bardziej można powiększyć odległy obiekt. Wadą zoomu cyfrowego jest jednak to, że podczas korzystania z niego pogarsza się jakość i ostrość zdjęcia. Jeśli lubisz fotografować ludzi i portrety, docenisz również funkcję rozpoznawania twarzy. Dzięki niej aparat automatycznie rozpoznaje twarz i ustawia na niej ostrość.

Przedni aparat
Przedni aparat LG G Stylo ma jeden obiektyw. Taka liczba obiektywów jest standardem w większości dzisiejszych smartfonów. Rozdzielczość głównego obiektywu to 5 megapikseli. Także w tym przypadku należy jednak zauważyć, że rozdzielczość nie jest jedynym czynnikiem wpływającym na jakość zdjęcia z przedniej kamery.

Pokaż więcej
BATERIA I ŁADOWANIE LG G Stylo
Pojemność baterii (rozmiar) 3000 mAh Lepszy niż 69 % ocenionych telefonów.
Czas pracy na baterii podczas wykonywania połączeń 1440 minut Lepszy niż 86 % ocenionych telefonów.
Szczegółowe informacje na temat żywotności baterii Rozmowa: do 1440 min

Wielkość baterii w LG G Stylo to 3000 mAh. Rozmiar wyświetlacza, wydajność procesora, wykorzystanie funkcji danych i oczywiście intensywność korzystania z telefonu w ogóle mają znaczący wpływ na wytrzymałość baterii. Standardem dla większości smartfonów jest dziś pojemność baterii wynosząca około 4500 do 5000 mAH. Telefony z taką wielkością baterii zazwyczaj gwarantują żywotność telefonu na poziomie co najmniej 1 dnia. Starsze lub tańsze modele smartfonów mogą wtedy osiągać pojemność baterii zazwyczaj około 2500 mAH i poniżej. Przy takiej pojemności może się okazać, że przy intensywnym korzystaniu z telefonu konieczne będzie jego doładowanie w ciągu dnia. Podobnie jak w przypadku "Standby time", czas pracy na baterii podczas rozmowy to liczba, która mówi nam, jak długo telefon będzie działał na jednym ładowaniu, jeśli stale rozmawiasz przez telefon. Dla LG G Stylo jest to 1440 minut.

Pokaż więcej
TECHNOLOGIA LG G Stylo
Technologia CDMA2000 1X
Generowanie sieci komórkowej 4G Lepszy niż 88 % ocenionych telefonów.
System operacyjny Android 5.0 (Lollipop)
Nawigacja A-GPS

LG G Stylo obsługuje połączenia 4G. Łączność 4G jest dziś jeszcze powszechna, choć najnowsze telefony mają już łączność 5G. Łączność 3G należy już do przeszłości i można ją znaleźć tylko w starszych modelach. Systemem operacyjnym telefonu jest Android 5.0 (Lollipop).

Pokaż więcej
KOMUNIKACJA LG G Stylo
Transfer danych EV-DO, LTE
Technologia połączeń 2G 800 CDMA2000 1X, 1900 CDMA2000 1X
Technologia połączeń 4G LTE Band 2, Band 4, Band 5, Band 12, Band 25, Band 26, Band 41
Częstotliwość połączenia 4G LTE FDD 1900 PCS, FDD 1700 - 2110 AWS, FDD 850, FDD 700a, FDD 1900+, FDD 850+, TDD 2500
Interfejs bezprzewodowy IEEE 802.11a/b/g/n
Bluetooth Bluetooth 4.1
Usługi w zakresie przesyłania wiadomości SMS, MMS

Bluetooth 4.1 ułatwia połączenie telefonu z innymi urządzeniami bezprzewodowymi, takimi jak słuchawki, głośniki, telewizor lub tablet i inne.

Pokaż więcej
MULTIMEDIA LG G Stylo
Obsługiwane formaty audio WMA, AAC, AMR, MP3, FLAC, AAC +, OGG, eAAC+, MIDI, M4A
Obsługiwane formaty wideo MPEG-4, 3GP, 3G2
FUNKCJE LG G Stylo
Funkcje telefonu Głośnik, timer połączeń, połączenie konferencyjne, tryb samolotowy, alarm wibracyjny
Czujniki Akcelerometr
Inne funkcje telefonu KnockON, tryb Dual Window, funkcja Knock Code, dioda powiadomień, funkcja QuickMemo+, Glance View
POZOSTAŁE LG G Stylo
Zawartość opakowania Rysik, kabel USB, zasilacz
Normy UL

Podobne telefony

Inne LG telefonów

Inne projekty: