LG G4 H815 specyfikacja, test i opinie

Wyświetlacz
5.5", 2560 x 1440 pikseli
Przedni aparat
8 megapikseli
Główny aparat
16 megapikseli
System operacyjny
Android 5.1 (Lollipop)
Pamięć
32 GB
RAM
3 GB
Procesor
Qualcomm Snapdragon 808
Bateria
3000 mAh

Kluczowe specyfikacje, dane techniczne, testy i pełne recenzje LG G4 H815 w jednym miejscu. Porównaj wybrany model z innymi alternatywami i zapewnij sobie solidną podstawę do podjęcia decyzji o wyborze najlepszego telefonu dzięki naszemu kompleksowemu przeglądowi.

KONSTRUKCJA I WYMIARY LG G4 H815
Typ telefonu Smartfon
Oznaczenie modelu przez producenta H815
Sterowanie Dotykowy
Wysokość 149.1 mm Lepszy niż 69 % ocenionych telefonów.
Szerokość 75.3 mm Lepszy niż 80 % ocenionych telefonów.
Głębokość 8.9 mm Lepszy niż 66 % ocenionych telefonów.
Waga 157 g Gorszy niż 61 % ocenionych telefonów.
Kolor telefonu Biały | Złoty | Szary metaliczny | Brązowa skóra | Złoto metaliczne | Skóra bordowa | Brązowa skóra camelowa | Czarna skóra | Biel ceramiczna | Głęboki niebieski | Czarny | Brązowy
Materiał telefonu Powłoka skórzana
Wodoodporność -
SAR 0,462 W/kg (ciało), 0,46 W/kg (ciało), 0,618 W/kg (głowa), 0,754 W/kg (głowa)
Zintegrowane komponenty Radio FM
Typ złącza Micro-USB - 5 pin Micro-USB typ B
Gniazdo słuchawkowe - mini-telefon 3.5mm
Typ (rozmiar) karty SIM Micro SIM

Telefon LG G4 H815 ma wymiary 149.1 mm × 75.3 mm x 8.9 mm. Jego waga to 157 g.

Pokaż więcej
WYŚWIETLACZ LG G4 H815
Typ wyświetlacza wyświetlacz LCD
Technologia wyświetlania IPS Quantum
Przekątna wyświetlacza (rozmiar) 5.5" Lepszy niż 69 % ocenionych telefonów.
Rozdzielczość wyświetlacza 2560 x 1440 pikseli Lepszy niż 96 % ocenionych telefonów.
Format rozdzielczości wyświetlacza QHD
Zagęszczenie pixeli na wyświetlaczu 538 ppi Lepszy niż 96 % ocenionych telefonów.
Głębia kolorów wyświetlacza 16,7 mln kolorów Lepszy niż 98 % ocenionych telefonów.
Współczynnik kontrastu wyświetlacza 1500:1 Lepszy niż 50 % ocenionych telefonów.
Technologia poprawy jakości wyświetlania Technologia wyświetlania kropek kwantowych
Funkcje wyświetlacza Technologia wyświetlania w komórkach
Szkło ochronne Corning Gorilla Glass 3 (szkło odporne na zarysowania)

Rozmiar wyświetlacza to 5.5" cali. Dzięki dużemu wyświetlaczowi ten telefon oferuje wspaniałe wrażenia podczas oglądania filmów, grania w gry i czytania. Najlepsze obecnie telefony mają wyświetlacz 6,5'' lub wiéksyz. Ich zaletą jest duży obszar wyświetlania. który pozwala zobaczyć więcej treści niż w przypadku konwencjonalnych rozmiarów wyświetlaczy. Wyświetlacze LCD schodzą obecnie na dalszy plan. Wynika to głównie z wyższego zużycia energii. Dodatkowo ich wadą jest niższy kontrast kolorów, co może się odbić na przykład na powstałych zdjęciach. Z drugiej strony, telefony z wyświetlaczami LCD są z reguły tańsze od tych z technologią OLED.

Rozdzielczość wyświetlacza LG G4 H815 to 2560 x 1440 pikseli. Wyższa rozdzielczość wyświetlacza jest warunkiem uzyskania ostrzejszego obrazu. Standardem dla telefonów średniej klasy jest dziś rozdzielczość Full HD, czyli 1920 × 1080 px. Tańsze telefony, które zazwyczaj mają mniejszą przekątną, mają rozdzielczość HD 1280 × 720 px. Mniejsze rozdzielczości można znaleźć tylko w starszych modelach. Z kolei najlepsze telefony mają rozdzielczość 4K, czyli 3840 × 2160 px. Kolejnym ważnym faktorem, który będzie miał wpływ na ostateczny obraz jest drobność wyświetlacza. W przypadku tego modelu wartość dokładności to 538 ppi. W przypadku jakości wyświetlacza, im wyższa wartość, tym ostrzejszy będzie obraz. Przeciętnie wartość dokładności obrazu wynosi około 350-400 ppi. To za gwarantuje wystarczająco dobry i ostry obraz do normalnego użytkowania. Jednak najlepsze telefony dostępne obecnie na rynku mogą mieć wyświetlacz o grubości do 450 ppi lub wyższej.

Pokaż więcej
PROCESOR LG G4 H815
Typ procesora (CPU) Qualcomm Snapdragon 808
Częstotliwość procesora 1.8 GHz Lepszy niż 62 % ocenionych telefonów.
Liczba rdzeni procesora 6-rdzeniowy Gorszy niż 53 % ocenionych telefonów.
Architektura 64-bitowa Tak Lepszy niż 82 % ocenionych telefonów.
Rdzeń graficzny (GPU) Qualcomm ADRENO 418

Telefon LG G4 H815 posiada procesor Qualcomm Snapdragon 808. Liczba rdzeni procesora to 6. To właśnie liczba rdzeni odgrywa ważną rolę w ocenie wydajności telefonu, ponieważ jest ona odpowiedzialna za operacje obliczeniowe. Smartfony już powszechnie mają liczbę rdzeni od około 4 do 8. Procesory wielordzeniowe mogą działać lepiej i skracać czas przetwarzania żądania do minimum, co przekłada się na reakcję telefonu, na przykład w szybkości otwierania aplikacji. Częstotliwość procesora jest również ważnym parametrem, który wskazuje, ile instrukcji telefon może przetworzyć w ciągu jednej sekundy. Podobnie jak w przypadku częstotliwości odświeżania, im wyższa liczba, tym szybciej telefon reaguje. Częstotliwość procesora w LG G4 H815 to 1.8 GHz. Standardowo znajdziesz tę wartość między 1,8 GHz a 2,8 GHz dzisiaj.

Procesor zawiera również akcelerator graficzny Qualcomm ADRENO 418.

Pokaż więcej
PAMIĘĆ LG G4 H815
RAM 3 GB Lepszy niż 67 % ocenionych telefonów.
Pamięć wewnętrzna (internal storage) 32 GB Lepszy niż 62 % ocenionych telefonów.
Pamięć użytkownika 21.95 GB
Obsługiwane karty pamięci microSDHC, microSDXC - do 2 TB

Jednym z najważniejszych parametrów dla użytkowników jest często pojemność pamięci. Im jest ona większa, tym więcej aplikacji, zdjęć, filmów i innych plików może przechowywać Twój telefon. Ten telefon posiada 32 GB. Ta pojemność pamięci jest idealna dla osób posiadających w telefonie kilka podstawowych aplikacji i kilkadziesiąt zdjęć. Jeśli nie używasz telefonu do gier lub nie potrzebujesz przechowywać zdjęć w wysokiej rozdzielczości, ten rozmiar jest wystarczający. Jednak tak małej pojemności raczej nie spotkasz w nowych smartfonach. Standardowa pamięć to dziś około 64 i 128 GB. Najlepsze telefony mają pamięć wewnętrzną o pojemności 256 GB lub więcej. Obecnie na rynku zazwyczaj można znaleźć jeden model telefonu z kilkoma różnymi rozmiarami pamięci. Dzięki temu każdy użytkownik może wybrać to, co najbardziej mu odpowiada.

W przypadku tego modelu możliwe jest zwiększenie powierzchni pamięci masowej poprzez włożenie karty pamięci.

Wielkość pamięci RAM mówi nam jak silny jest telefon. LG G4 H815 posiada pamięć 3 GB. Powszechnie dzisiaj można spotkać telefony z 6 do 8 GB pamięci RAM. Oznacza to, że telefon bez problemu poradzi sobie z normalną pracą oraz bardziej wymagającymi aplikacjami czy grami. Wyższe pamięci RAM rzędu 12 GB można znaleźć w najlepszych telefonach na rynku i są one idealne zwłaszcza dla pasjonatów gier. Z kolei pamięć operacyjna poniżej 4 GB to raczej domena telefonów z niższej półki i starszych modeli. Jednak nawet one znajdą swoich fanów wśród mniej wymagających użytkowników.

Pokaż więcej
APARAT FOTOGRAFICZNY LG G4 H815
TYLNY APARAT
Liczba obiektywów tylnego aparatu 1
Rozdzielczość głównego aparatu 16 megapikseli Lepszy niż 83 % ocenionych telefonów.
Jasność obiektywu aparatu głównego F/1.8 Lepszy niż 80 % ocenionych telefonów.
Stabilizacja optyczna (OIS) Optyczny stabilizator obrazu (OIS) 2.0 Lepszy niż 87 % ocenionych telefonów.
Ostrość głównego aparatu Automatyczny, ręczny
Laserowy autofokus Tak
Zoom cyfrowy 8x Lepszy niż 79 % ocenionych telefonów.
Efekty specjalne aparatu Ścieżka, światło
Tryb HDR Tryb Auto HDR
Tryby pracy aparatu Tryb Selfie, tryb ręczny, Gesture Shot, Expert Mode
Rozpoznawanie twarzy Wykrywanie twarzy Lepszy niż 79 % ocenionych telefonów.
Balans bieli Automatyczny, ustawienia wstępne
Źródło światła aparatu Światło LED
Rozdzielczość wideo 3840 x 2160 (4K)
Funkcje aparatu fotograficznego (features) Dotknij i zrób zdjęcie
PRZEDNI APARAT
Liczba obiektywów przedniego aparatu 1
Rozdzielczość przedniego aparatu 8 megapikseli Lepszy niż 68 % ocenionych telefonów.
Przysłona obiektywu przedniego aparatu F/2.0 Lepszy niż 89 % ocenionych telefonów.
Tryby przedniego aparatu Gesture Shot
Źródło światła przedniego aparatu Lampa błyskowa LED
Cechy przedniego aparatu Podgląd za pomocą gestów

Tylny aparat telefonu LG G4 H815 ma tylko jeden obiektyw. Jeden obiektyw jest bardziej typowy dla starszych telefonów lub telefonów z niższej półki z aparatami niższej jakości. Tylne aparaty w nowoczesnych telefonach są dziś zazwyczaj wyposażone w dwa, trzy, a czasem nawet pięć obiektywów tylnej kamery. Rozdzielczość głównego obiektywu to 16 megapikseli. Jednak sama rozdzielczość nie musi przekładać się na dobre zdjęcie. Dlatego należy spojrzeć na inne parametry, takie jak luminancja czy rozmiar piksela. Kolejnym ważnym czynnikiem jest przysłona, która w tym przypadku oznacza F/1.8 i określa, ile światła przechodzi przez matrycę. Najlepsze telefony mają przysłonę o wartości nawet F/1.5. Ale najczęściej dziś spotkasz się z F/1.8 do F/2.2. W tym przypadku im niższa liczba po ukośniku, tym wyższa jakość zdjęcia.

Zoom Cyfrowy w tym przypadku oferuje powiększenie do wartości 8x. Oczywiście im wyższa wartość obiektywu, tym bardziej można powiększyć odległy obiekt. Wadą zoomu cyfrowego jest jednak to, że podczas korzystania z niego pogarsza się jakość i ostrość zdjęcia. Niewątpliwą zaletą jest optyczna stabilizacja obrazu, dzięki której obraz jest znacznie stabilniejszy bez utraty jakości. Tańsze modele telefonów posiadają zazwyczaj stabilizację elektroniczną, co negatywnie wpływa na uzyskaną jakość obrazu. Wiele osób skorzysta również z funkcji rozpoznawania twarzy. Dzieje się tak dlatego, że aparat może rozpoznać twarz osoby w kadrze i automatycznie ustawić na niej ostrość.

Przedni aparat
Przedni aparat LG G4 H815 ma jeden obiektyw. Taka liczba obiektywów jest standardem w większości dzisiejszych smartfonów. Jakość obiektywu osiąga poziom 8 megapikseli. Istnieją jednak inne czynniki niż rozdzielczość, które wpływają na ostateczną jakość zdjęć z przedniej kamery. Główny przedni obiektyw posiada również funkcję F/2.0.

Pokaż więcej
BATERIA I ŁADOWANIE LG G4 H815
Pojemność baterii (rozmiar) 3000 mAh Lepszy niż 69 % ocenionych telefonów.
Bezprzewodowe ładowanie Tak Lepszy niż 91 % ocenionych telefonów.
Czas czuwania 470 godzin Lepszy niż 72 % ocenionych telefonów.
Czas pracy na baterii podczas wykonywania połączeń 1140 minut Lepszy niż 77 % ocenionych telefonów.
Szczegółowe informacje na temat żywotności baterii Rozmowa (WCDMA): do 1140 min
Rozmowa (GSM): do 1140 min
Tryb czuwania (GSM): do 360 godz.
Tryb czuwania (WCDMA): do 440 godz.
Tryb czuwania (LTE): do 470 godz.
Technologia akumulatorów Polimer litowy

Wielkość baterii w LG G4 H815 to 3000 mAh. Rozmiar wyświetlacza, wydajność procesora, wykorzystanie funkcji danych i oczywiście intensywność korzystania z telefonu w ogóle mają znaczący wpływ na wytrzymałość baterii. Standardem dla większości smartfonów jest dziś pojemność baterii wynosząca około 4500 do 5000 mAH. Telefony z taką wielkością baterii zazwyczaj gwarantują żywotność telefonu na poziomie co najmniej 1 dnia. Starsze lub tańsze modele smartfonów mogą wtedy osiągać pojemność baterii zazwyczaj około 2500 mAH i poniżej. Przy takiej pojemności może się okazać, że przy intensywnym korzystaniu z telefonu konieczne będzie jego doładowanie w ciągu dnia.

Standby Time dla tego telefonu to 470 godzin, i mówi nam, jak długo telefon wytrzyma na jednym ładowaniu, gdy nie będziesz go aktywnie używać. LG G4 H815 wytrzymujena jednym ładowaniu orzy ciągłych rozmowach telefonicznych 1140 minut. Obecnie ładowanie bezprzewodowe jest popularne i doceniane przez wielu użytkowników. Nie musisz się martwić o przegrzanie telefonu, a ponadto jest to rozwiązanie praktyczne, ponieważ nie zużywa niepotrzebnie złącza telefonu.

Pokaż więcej
TECHNOLOGIA LG G4 H815
Technologia WCDMA (UMTS) / GSM
Generowanie sieci komórkowej 4G Lepszy niż 88 % ocenionych telefonów.
System operacyjny Android 5.1 (Lollipop)
Interfejs użytkownika LG UI 4.2
Inteligentny asystent Google Now
Nawigacja GPS, A-GPS, GLONASS

Standardowa łączność 4G zastępuje obecnie 5G, ale nadal jest bardziej domeną najnowszych telefonów. Model LG G4 H815 obsługuje połączenia 4G. Łączność 3G jest obecnie spotykana tylko w najstarszych telefonach. Systemem operacyjnym w tym modelu jest Android 5.1 (Lollipop).

Pokaż więcej
KOMUNIKACJA LG G4 H815
Transfer danych GPRS, EDGE, HSDPA, HSUPA, HSPA+, LTE
Technologia połączeń 2G 850 GSM, 900 GSM, 1800 GSM, 1900 GSM
Technologia połączeń 4G LTE Band 1, Band 3, Band 7, Band 8, Band 20
Częstotliwość połączenia 4G LTE FDD 2100, FDD 1800+, FDD 2600, FDD 900, FDD 800 DD
Interfejs bezprzewodowy IEEE 802.11a/b/g/n/ac
Bluetooth Bluetooth 4.1
Profile Bluetooth A2DP
NFC Tak Lepszy niż 66 % ocenionych telefonów.
Funkcje komunikacyjne Mobilny klient poczty elektronicznej, przeglądarka internetowa
Usługi w zakresie przesyłania wiadomości Google+ Hangouts, SMS, MMS

Płatności zbliżeniowe nie stanowią w przypadku tego telefonu problemu, dzięki funkcji NFC. Można ją również wykorzystać np. do odblokowania drzwi lub wczytania menu w restauracji za pomocą tagu NFC. Podstawowy pakiet obejmuje również Bluetooth 4.1. Dzięki temu można łatwo podłączyć na przykład bezprzewodowe słuchawki do telefonu, a także połączyć telefon z telewizorem, tabletem lub głośnikiem i innymi urządzeniami.

Pokaż więcej
MULTIMEDIA LG G4 H815
Obsługiwane formaty audio WAV, WMA, PCM, Ogg Vorbis, AMR, MP3, FLAC, eAAC+
Obsługiwane formaty wideo MPEG-4, WMV, H.264, H.263
FUNKCJE LG G4 H815
Funkcje telefonu Głośnik, timer połączeń, połączenie konferencyjne, alarm wibracyjny
Czujniki Czujnik RGB
Inne funkcje telefonu Funkcja QuickMemo, funkcja QSlide, zakrzywiony wyświetlacz, funkcja Knock Code, inteligentne powiadomienia, inteligentna klawiatura, dioda powiadomień, funkcja inteligentnego udostępniania, Glance View
POZOSTAŁE LG G4 H815
Zawartość opakowania Zasilacz
Normy Qi

Podobne telefony

Inne LG telefonów

Inne projekty: