NGM specyfikacja, test i opinie

Wyświetlacz
5", 1280 x 720 pikseli
Przedni aparat
3,2 megapiksela
Główny aparat
12 megapikseli
System operacyjny
Android 4.4.2 (KitKat)
Pamięć
8 GB
RAM
1 GB
Bateria
5000 mAh

Pełna specyfikacja techniczna, parametry, opinie ekspertów i recenzje NGM. Dowiedz się, jak wybrany telefon wypada na tle konkurencji i czy najlepiej spełnia Twoje oczekiwania dzięki funkcji porównania telefonów.

KONSTRUKCJA I WYMIARY NGM
Typ telefonu Smartfon
Sterowanie Dotykowy
Wysokość 144.5 mm Lepszy niż 61 % ocenionych telefonów.
Szerokość 71.45 mm Lepszy niż 61 % ocenionych telefonów.
Głębokość 10.4 mm Gorszy niż 52 % ocenionych telefonów.
Waga 180.29 g Gorszy niż 79 % ocenionych telefonów.
Kolor telefonu Biały
Wodoodporność -
SAR 0,73 W/kg
Zintegrowane komponenty Radio FM
Typ złącza Micro-USB - 5 pin Micro-USB typ B
Gniazdo słuchawkowe - mini-telefon 3.5mm
Typ (rozmiar) karty SIM Micro SIM
Liczba kart SIM Dual-SIM

Telefon komórkowy NGM ma wysokość 144.5 mm, szerokość 71.45 mm i grubość 10.4 mm. Waga telefonu to 180.29 g.

Pokaż więcej
WYŚWIETLACZ NGM
Typ wyświetlacza wyświetlacz LCD
Technologia wyświetlania IPS
Przekątna wyświetlacza (rozmiar) 5" Lepszy niż 56 % ocenionych telefonów.
Rozdzielczość wyświetlacza 1280 x 720 pikseli Lepszy niż 63 % ocenionych telefonów.
Format rozdzielczości wyświetlacza HD
Szkło ochronne Corning Gorilla Glass 2 (szkło odporne na zarysowania)

Rozmiar wyświetlacza to 5" cali. Telefony z mniejszymi wyświetlaczami są łatwiejsze w obsłudze jedną ręką. Jednak doświadczenie jest mniej przyjemne w porównaniu do telefonów z dużymi wyświetlaczami. Ale jeśli kupujesz telefon do podstawowego użytku i nie chcesz wysokiej jakości gier lub dużego ekranu do oglądania filmów, ten rozmiar jest dla Ciebie wystarczająco dobry. Wadą wyświetlaczy LCD jest stosunkowo niższy kontrast wyświetlanych kolorów, ponieważ technologia ta nie oddaje dobrze absolutnej czerni. Również z powodu większego zużycia energii, wyświetlacze LCD nie są już tak powszechne w telefonach. Mimo to, niektórzy producenci nadal wyposażają swoje telefony w technologię LCD. Jednak nowoczesne smartfony wykorzystują już technologię OLED. Zaletą telefonów LCD jest to, że są one zazwyczaj tańsze w budowie niż technologia OLED.

Rozdzielczość wyświetlacza NGM to 1280 x 720 pikseli. Wyższa rozdzielczość wyświetlacza jest warunkiem uzyskania ostrzejszego obrazu. Standardem dla telefonów średniej klasy jest dziś rozdzielczość Full HD, czyli 1920 × 1080 px. Tańsze telefony, które zazwyczaj mają mniejszą przekątną, mają rozdzielczość HD 1280 × 720 px. Mniejsze rozdzielczości można znaleźć tylko w starszych modelach. Z kolei najlepsze telefony mają rozdzielczość 4K, czyli 3840 × 2160 px.

Pokaż więcej
PROCESOR NGM
Oznaczenie procesora MT6582WM
Częstotliwość procesora 1.3 GHz Gorszy niż 57 % ocenionych telefonów.
Liczba rdzeni procesora Czterordzeniowy Gorszy niż 57 % ocenionych telefonów.

Liczba rdzeni procesora to 4. To właśnie liczba rdzeni odgrywa ważną rolę w ocenie wydajności telefonu, ponieważ jest ona odpowiedzialna za operacje obliczeniowe. Smartfony już powszechnie mają liczbę rdzeni od około 4 do 8. Procesory wielordzeniowe mogą działać lepiej i skracać czas przetwarzania żądania do minimum, co przekłada się na reakcję telefonu, na przykład w szybkości otwierania aplikacji. Częstotliwość procesora wskazuje, ile instrukcji telefon może przetworzyć w ciągu 1 sekundy. Im wyższa częstotliwość, tym lepsza wydajność. Standardowy zakres częstotliwości procesora wynosi dziś od 1,8 GHz do 2,8 GHz. NGM osiąga Częstotliwość 1.3 GHz.

Pokaż więcej
PAMIĘĆ NGM
RAM 1 GB Gorszy niż 61 % ocenionych telefonów.
Pamięć wewnętrzna (internal storage) 8 GB Gorszy niż 72 % ocenionych telefonów.
Obsługiwane karty pamięci microSDHC - do 32 GB

Pojemność pamięci wewnętrznej telefonu to 8 GB. Na przykład, rozmiar pamięci wewnętrznej określa, ile zdjęć, piosenek, filmów lub aplikacji można mieć w telefonie. Ta pojemność pamięci jest idealna dla osób posiadających w telefonie kilka podstawowych aplikacji i kilkadziesiąt zdjęć. Jeśli nie używasz telefonu do gier lub nie potrzebujesz przechowywać zdjęć w wysokiej rozdzielczości, ten rozmiar jest wystarczający. Jednak tak małej pojemności raczej nie spotkasz w nowych smartfonach. Standardowa pamięć to dziś około 64 i 128 GB. Najlepsze telefony mają pamięć wewnętrzną o pojemności 256 GB lub więcej. Większość producentów smartfonów oferuje obecnie modele z różną wielkością pamięci, aby dopasować je do każdego użytkownika.

Dodatkową opcją zwiększenia przestrzeni dyskowej w tym modelu jest włożenie karty pamięci.

Pamięć RAM w telefonie NGM jest to 1 GB. Najsilniejsze telefony posiadają obecnie pamięć operacyjną o pojemności 12 GB lub więcej, co jest szczególnie przydatne dla wymagających użytkowników, takich jak miłośnicy gier komputerowych. Zazwyczaj jednak telefony mają obecnie od 6 do 8 GB pamięci RAM, co oznacza, że telefon radzi sobie z normalną pracą i bardziej wymagającymi aplikacjami po prostu dobrze. Pamięć RAM mniejsza niż 4 GB występuje w modelach z niższej półki lub starszych i nadaje się dla użytkowników, którzy nie korzystają z wymagających aplikacji i raczej używają telefonu do podstawowych funkcji.

Pokaż więcej
APARAT FOTOGRAFICZNY NGM
TYLNY APARAT
Liczba obiektywów tylnego aparatu 1
Rozdzielczość głównego aparatu 12 megapikseli Lepszy niż 62 % ocenionych telefonów.
Ostrość głównego aparatu Automatyczny
Tryb HDR Tryb Auto HDR
Tryby pracy aparatu Zdjęcia panoramiczne
Źródło światła aparatu Lampa błyskowa
Rozdzielczość wideo 1920 x 1080 (1080p)
PRZEDNI APARAT
Liczba obiektywów przedniego aparatu 1
Rozdzielczość przedniego aparatu 3,2 megapiksela Gorszy niż 80 % ocenionych telefonów.

Tylny aparat telefonu NGM ma tylko jeden obiektyw. Jeden obiektyw jest bardziej typowy dla starszych telefonów lub telefonów z niższej półki z aparatami niższej jakości. Tylne aparaty w nowoczesnych telefonach są dziś zazwyczaj wyposażone w dwa, trzy, a czasem nawet pięć obiektywów tylnej kamery. Rozdzielczość głównego obiektywu to 12 megapikseli. Wyższa rozdzielczość nie musi oznaczać super wysokiej jakości zdjęć. Zależy ona na przykład od wielkości piksela, ale także od innych czynników

Przedni aparat
Przedni aparat NGM ma jeden obiektyw. Taka liczba obiektywów jest standardem w większości dzisiejszych smartfonów. Rozdzielczość przedniego obiektywu osiąga wartość 3,2 megapiksela. Ponownie należy zauważyć, że rozdzielczość jest tylko jednym z kilku innych ważnych czynników wpływających na wynikową jakość zdjęcia.

Pokaż więcej
BATERIA I ŁADOWANIE NGM
Pojemność baterii (rozmiar) 5000 mAh Lepszy niż 99 % ocenionych telefonów.
Czas czuwania 1000 godzin Lepszy niż 99 % ocenionych telefonów.
Czas pracy na baterii podczas wykonywania połączeń 2555 minut Lepszy niż 98 % ocenionych telefonów.
Szczegółowe informacje na temat żywotności baterii Rozmowa (GSM): do 2555 min
Rozmowa (WCDMA): do 2292 min
Tryb czuwania: do 1000 godz.
Technologia akumulatorów Polimer litowy

Wielkość baterii w NGM to 5000 mAh. Rozmiar wyświetlacza, wydajność procesora, wykorzystanie funkcji danych i oczywiście intensywność korzystania z telefonu w ogóle mają znaczący wpływ na wytrzymałość baterii. Standardem dla większości smartfonów jest dziś pojemność baterii wynosząca około 4500 do 5000 mAH. Telefony z taką wielkością baterii zazwyczaj gwarantują żywotność telefonu na poziomie co najmniej 1 dnia. Starsze lub tańsze modele smartfonów mogą wtedy osiągać pojemność baterii zazwyczaj około 2500 mAH i poniżej. Przy takiej pojemności może się okazać, że przy intensywnym korzystaniu z telefonu konieczne będzie jego doładowanie w ciągu dnia.

Standby Time to 1000 godzin i wyraża on maksymalny czas, jaki telefon może wytrzymać na jednym ładowaniu, gdy nie jest aktywnie używany. Talk Time, czyli czas pracy na baterii podczas wykonywania połączeń, oznacza czas, przez jaki telefon będzie działał po pełnym naładowaniu, jeśli stale prowadzisz rozmowy. W przypadku NGM jest to 2555 minut.

Pokaż więcej
TECHNOLOGIA NGM
Technologia WCDMA (UMTS) / GSM
Generowanie sieci komórkowej 3G Gorszy niż 64 % ocenionych telefonów.
System operacyjny Android 4.4.2 (KitKat)
Nawigacja GPS, A-GPS

NGM obsługuje 3G. Łączność 5G, która powoli wypiera standardową łączność 4G, to wciąż raczej domena najnowszych telefonów. System operacyjny w tym przypadku to Android 4.4.2 (KitKat).

Pokaż więcej
KOMUNIKACJA NGM
Transfer danych GPRS, EDGE, HSDPA, HSUPA
Technologia połączeń 2G 850 GSM, 900 GSM, 1800 GSM, 1900 GSM
Interfejs bezprzewodowy Wi-Fi
Bluetooth Bluetooth 4.0
Usługi w zakresie przesyłania wiadomości SMS, MMS

Do podstawowych standardów łączności należy Bluetooth 4.0, który zapewnia łatwą bezprzewodową komunikację z innymi urządzeniami, takimi jak słuchawki, tablety, głośniki czy smartwatche.

Pokaż więcej
MULTIMEDIA NGM
Obsługiwane formaty audio WAV, AAC, MP3, OGG, MIDI
Obsługiwane formaty wideo AVI, MPEG-4, 3GP
FUNKCJE NGM
Funkcje telefonu Zestaw słuchawkowy, timer połączeń, tryb samolotowy, alarm wibracyjny
Czujniki Akcelerometr, czujnik światła otoczenia, czujnik zbliżeniowy, magnetometr
Opcja Dual-SIM Tak
Inne funkcje telefonu Inteligentne wybieranie
POZOSTAŁE NGM
Zawartość opakowania Folia ochronna na ekran, Stereofoniczny zestaw słuchawkowy, kabel USB, zasilacz, klapka
Normy RoHS

Podobne telefony

Inne NGM telefonów

Inne projekty: