Sonim XP6 specyfikacja, test i opinie

Wyświetlacz
2.63", 320 x 432 pikseli
Główny aparat
5 megapikseli
System operacyjny
Android 4.4 (KitKat)
Pamięć
8 GB
RAM
1 GB
Procesor
Qualcomm Snapdragon 400
Bateria
4800 mAh

Pełna specyfikacja techniczna, parametry, opinie ekspertów i recenzje Sonim XP6. Dowiedz się, jak wybrany telefon wypada na tle konkurencji i czy najlepiej spełnia Twoje oczekiwania dzięki funkcji porównania telefonów.

KONSTRUKCJA I WYMIARY Sonim XP6
Typ telefonu Smartfon
Sterowanie Pasek - Wytrzymały
Wysokość 137 mm Lepszy niż 51 % ocenionych telefonów.
Szerokość 64.5 mm Gorszy niż 57 % ocenionych telefonów.
Głębokość 20.5 mm Gorszy niż 90 % ocenionych telefonów.
Waga 270 g Gorszy niż 99 % ocenionych telefonów.
Ochrona Odporny na wstrząsy, pyłoszczelny, bryzgoszczelny, wodoodporny
Wodoodporność Tak Lepszy niż 86 % ocenionych telefonów.
Stopień ochrony (IP) IP68
Zintegrowane komponenty Radio FM
Typ złącza Gniazdo słuchawkowe - mini-telefon 3,5 mm
USB

Telefon komórkowy Sonim XP6 ma wysokość 137 mm, szerokość 64.5 mm i grubość 20.5 mm. Waga telefonu to 270 g. Wielu użytkowników doceni również wodoodporną konstrukcję telefonul.

Pokaż więcej
WYŚWIETLACZ Sonim XP6
Typ wyświetlacza wyświetlacz LCD
Przekątna wyświetlacza (rozmiar) 2.63" Gorszy niż 83 % ocenionych telefonów.
Rozdzielczość wyświetlacza 320 x 432 pikseli Gorszy niż 66 % ocenionych telefonów.
Głębia kolorów wyświetlacza 262 144 kolorów Gorszy niż 56 % ocenionych telefonów.

Rozmiar wyświetlacza to 2.63" cali. Telefony z mniejszymi wyświetlaczami są łatwiejsze w obsłudze jedną ręką. Jednak doświadczenie jest mniej przyjemne w porównaniu do telefonów z dużymi wyświetlaczami. Ale jeśli kupujesz telefon do podstawowego użytku i nie chcesz wysokiej jakości gier lub dużego ekranu do oglądania filmów, ten rozmiar jest dla Ciebie wystarczająco dobry. Wadą wyświetlaczy LCD jest stosunkowo niższy kontrast wyświetlanych kolorów, ponieważ technologia ta nie oddaje dobrze absolutnej czerni. Również z powodu większego zużycia energii, wyświetlacze LCD nie są już tak powszechne w telefonach. Mimo to, niektórzy producenci nadal wyposażają swoje telefony w technologię LCD. Jednak nowoczesne smartfony wykorzystują już technologię OLED. Zaletą telefonów LCD jest to, że są one zazwyczaj tańsze w budowie niż technologia OLED.

Rozdzielczość wyświetlacza Sonim XP6 to 320 x 432 pikseli. Wyższa rozdzielczość wyświetlacza jest warunkiem uzyskania ostrzejszego obrazu. Standardem dla telefonów średniej klasy jest dziś rozdzielczość Full HD, czyli 1920 × 1080 px. Tańsze telefony, które zazwyczaj mają mniejszą przekątną, mają rozdzielczość HD 1280 × 720 px. Mniejsze rozdzielczości można znaleźć tylko w starszych modelach. Z kolei najlepsze telefony mają rozdzielczość 4K, czyli 3840 × 2160 px.

Pokaż więcej
PROCESOR Sonim XP6
Typ procesora (CPU) Qualcomm Snapdragon 400
Oznaczenie procesora MSM8926
Częstotliwość procesora 1.2 GHz Gorszy niż 67 % ocenionych telefonów.
Liczba rdzeni procesora Czterordzeniowy Gorszy niż 57 % ocenionych telefonów.

Sonim XP6 jest wyposażona w Qualcomm Snapdragon 400. Liczba rdzeni procesora to 4. To właśnie liczba rdzeni odgrywa ważną rolę w ocenie wydajności telefonu, ponieważ jest ona odpowiedzialna za operacje obliczeniowe. Smartfony już powszechnie mają liczbę rdzeni od około 4 do 8. Procesory wielordzeniowe mogą działać lepiej i skracać czas przetwarzania żądania do minimum, co przekłada się na reakcję telefonu, na przykład w szybkości otwierania aplikacji. Częstotliwość procesora wskazuje, ile instrukcji telefon może przetworzyć w ciągu 1 sekundy. Im wyższa częstotliwość, tym lepsza wydajność. Standardowy zakres częstotliwości procesora wynosi dziś od 1,8 GHz do 2,8 GHz. Sonim XP6 osiąga Częstotliwość 1.2 GHz.

Pokaż więcej
PAMIĘĆ Sonim XP6
RAM 1 GB Gorszy niż 61 % ocenionych telefonów.
Pamięć wewnętrzna (internal storage) 8 GB Gorszy niż 72 % ocenionych telefonów.
Pamięć użytkownika 4 GB

Pojemność pamięci wewnętrznej telefonu to 8 GB. Na przykład, rozmiar pamięci wewnętrznej określa, ile zdjęć, piosenek, filmów lub aplikacji można mieć w telefonie. Ta pojemność pamięci jest idealna dla osób posiadających w telefonie kilka podstawowych aplikacji i kilkadziesiąt zdjęć. Jeśli nie używasz telefonu do gier lub nie potrzebujesz przechowywać zdjęć w wysokiej rozdzielczości, ten rozmiar jest wystarczający. Jednak tak małej pojemności raczej nie spotkasz w nowych smartfonach. Standardowa pamięć to dziś około 64 i 128 GB. Najlepsze telefony mają pamięć wewnętrzną o pojemności 256 GB lub więcej. Większość producentów smartfonów oferuje obecnie modele z różną wielkością pamięci, aby dopasować je do każdego użytkownika.

Pamięć RAM w telefonie Sonim XP6 jest to 1 GB. Najsilniejsze telefony posiadają obecnie pamięć operacyjną o pojemności 12 GB lub więcej, co jest szczególnie przydatne dla wymagających użytkowników, takich jak miłośnicy gier komputerowych. Zazwyczaj jednak telefony mają obecnie od 6 do 8 GB pamięci RAM, co oznacza, że telefon radzi sobie z normalną pracą i bardziej wymagającymi aplikacjami po prostu dobrze. Pamięć RAM mniejsza niż 4 GB występuje w modelach z niższej półki lub starszych i nadaje się dla użytkowników, którzy nie korzystają z wymagających aplikacji i raczej używają telefonu do podstawowych funkcji.

Pokaż więcej
APARAT FOTOGRAFICZNY Sonim XP6
TYLNY APARAT
Liczba obiektywów tylnego aparatu 1
Rozdzielczość głównego aparatu 5 megapikseli Gorszy niż 60 % ocenionych telefonów.
Ostrość głównego aparatu Bez regulacji ostrości
Źródło światła aparatu Światło LED
PRZEDNI APARAT
Liczba obiektywów przedniego aparatu 0

Tylny aparat telefonu Sonim XP6 ma tylko jeden obiektyw. Jeden obiektyw jest bardziej typowy dla starszych telefonów lub telefonów z niższej półki z aparatami niższej jakości. Tylne aparaty w nowoczesnych telefonach są dziś zazwyczaj wyposażone w dwa, trzy, a czasem nawet pięć obiektywów tylnej kamery. Rozdzielczość głównego obiektywu to 5 megapikseli. Wyższa rozdzielczość nie musi oznaczać super wysokiej jakości zdjęć. Zależy ona na przykład od wielkości piksela, ale także od innych czynników

Pokaż więcej
BATERIA I ŁADOWANIE Sonim XP6
Pojemność baterii (rozmiar) 4800 mAh Lepszy niż 92 % ocenionych telefonów.
Czas czuwania 1000 godzin Lepszy niż 99 % ocenionych telefonów.
Czas pracy na baterii podczas wykonywania połączeń 2400 minut Lepszy niż 97 % ocenionych telefonów.
Szczegółowe informacje na temat żywotności baterii Rozmowa: do 2400 min
Tryb czuwania: do 1000 godz.

Wielkość baterii w Sonim XP6 to 4800 mAh. Rozmiar wyświetlacza, wydajność procesora, wykorzystanie funkcji danych i oczywiście intensywność korzystania z telefonu w ogóle mają znaczący wpływ na wytrzymałość baterii. Standardem dla większości smartfonów jest dziś pojemność baterii wynosząca około 4500 do 5000 mAH. Telefony z taką wielkością baterii zazwyczaj gwarantują żywotność telefonu na poziomie co najmniej 1 dnia. Starsze lub tańsze modele smartfonów mogą wtedy osiągać pojemność baterii zazwyczaj około 2500 mAH i poniżej. Przy takiej pojemności może się okazać, że przy intensywnym korzystaniu z telefonu konieczne będzie jego doładowanie w ciągu dnia.

Standby Time to 1000 godzin i wyraża on maksymalny czas, jaki telefon może wytrzymać na jednym ładowaniu, gdy nie jest aktywnie używany. Talk Time, czyli czas pracy na baterii podczas wykonywania połączeń, oznacza czas, przez jaki telefon będzie działał po pełnym naładowaniu, jeśli stale prowadzisz rozmowy. W przypadku Sonim XP6 jest to 2400 minut.

Pokaż więcej
TECHNOLOGIA Sonim XP6
Technologia WCDMA (UMTS) / GSM
Generowanie sieci komórkowej 4G Lepszy niż 88 % ocenionych telefonów.
System operacyjny Android 4.4 (KitKat)
Nawigacja GPS, GLONASS

Sonim XP6 obsługuje 4G. Łączność 5G, która powoli wypiera standardową łączność 4G, to wciąż raczej domena najnowszych telefonów. System operacyjny w tym przypadku to Android 4.4 (KitKat).

Pokaż więcej
KOMUNIKACJA Sonim XP6
Transfer danych GPRS, EDGE, HSDPA, HSUPA, HSPA+, FDD-LTE
Technologia połączeń 2G 850 GSM, 900 GSM, 1800 GSM, 1900 GSM
Technologia połączeń 4G LTE Band 1, Band 2, Band 4, Band 5, Band 7, Band 8, Band 12, Band 17
Częstotliwość połączenia 4G LTE FDD 2100, FDD 1900 PCS, FDD 1700 - 2110 AWS, FDD 850, FDD 2600, FDD 900, FDD 700a, FDD 700b
Interfejs bezprzewodowy IEEE 802.11a/b/g/n
Bluetooth Bluetooth 4.0
NFC Tak Lepszy niż 66 % ocenionych telefonów.
Usługi w zakresie przesyłania wiadomości SMS, MMS

Fani nowoczesnych technologii docenią funkcję NFC, która umożliwia między innymi zbliżeniowe płatności telefonem komórkowym, ale znajduje też inne zastosowania w łączności, jak na przykład odblokowywanie drzwi czy ładowanie menu w restauracjach za pomocą tagu NFC. Do podstawowych standardów łączności należy Bluetooth 4.0, który zapewnia łatwą bezprzewodową komunikację z innymi urządzeniami, takimi jak słuchawki, tablety, głośniki czy smartwatche.

Pokaż więcej
MULTIMEDIA Sonim XP6
Obsługiwane formaty wideo AVI, MPEG-4, 3GP
FUNKCJE Sonim XP6
Funkcje telefonu Głośnik, timer połączeń, połączenie konferencyjne, alarm wibracyjny
Inne funkcje telefonu Tryb Push-to-talk, technologia MIMO, Podwójny mikrofon z redukcją szumów, obsługa ekranu dotykowego w rękawicy
POZOSTAŁE Sonim XP6
Zawartość opakowania Kabel USB, zasilacz
Normy IC, FCC, PTCRB, CEC, IP68
Maksymalna temperatura pracy 55 °C
Minimalna temperatura pracy -20 °C

Podobne telefony

Inne Sonim telefonów

Inne projekty: