LG G Flex 2 (H955) specyfikacja, test i opinie

Wyświetlacz
5.5", 1920 x 1080 pikseli
Przedni aparat
2,1 megapiksela
Główny aparat
13 megapikseli
System operacyjny
Android 5.0.1 (Lollipop)
Pamięć
16 GB
RAM
2 GB
Procesor
Qualcomm Snapdragon 810
Bateria
3000 mAh

Szczegółowa lista danych technicznych, specyfikacji, opinie i recenzji ekspertów LG G Flex 2 (H955). Uzyskaj kompleksowe spojrzenie na wybrany telefon i sprawdź, czy jest to ten, który najlepiej odpowiada Twoim potrzebom. Możesz również skorzystać z funkcji porównania, aby porównać je z innymi konkurencyjnymi telefonami.

KONSTRUKCJA I WYMIARY LG G Flex 2 (H955)
Typ telefonu Smartfon
Oznaczenie modelu przez producenta H955
Sterowanie Dotykowy
Wysokość 149.1 mm Lepszy niż 69 % ocenionych telefonów.
Szerokość 75.3 mm Lepszy niż 80 % ocenionych telefonów.
Głębokość 9.4 mm Lepszy niż 57 % ocenionych telefonów.
Waga 152 g Gorszy niż 58 % ocenionych telefonów.
Kolor telefonu Czerwień flamenco | Platynowe srebro | Tytan
Ochrona Powłoka samoregenerująca
Wodoodporność -
SAR 0,44 W/kg (ciało), 0,68 W/kg (głowa)
Zintegrowane komponenty Radio FM
Typ złącza SlimPort (Micro-USB)
Gniazdo słuchawkowe - mini-telefon 3,5mm
Typ (rozmiar) karty SIM Micro SIM

Wzór telefonu komórkowego LG G Flex 2 (H955) ma wymiary 149.1 mm × 75.3 mm x 9.4 mm i wagę 152 g.

Pokaż więcej
WYŚWIETLACZ LG G Flex 2 (H955)
Typ wyświetlacza Wyświetlacz OLED
Technologia wyświetlania P-OLED
Przekątna wyświetlacza (rozmiar) 5.5" Lepszy niż 69 % ocenionych telefonów.
Rozdzielczość wyświetlacza 1920 x 1080 pikseli Lepszy niż 79 % ocenionych telefonów.
Format rozdzielczości wyświetlacza Full HD
Zagęszczenie pixeli na wyświetlaczu 403 ppi Lepszy niż 58 % ocenionych telefonów.
Głębia kolorów wyświetlacza 16,7 mln kolorów Lepszy niż 98 % ocenionych telefonów.
Szkło ochronne Corning Gorilla Glass 3 (szkło odporne na zarysowania)

Rozmiar wyświetlacza to 5.5" cali. Dzięki dużemu wyświetlaczowi ten telefon oferuje wspaniałe wrażenia podczas oglądania filmów, grania w gry i czytania. Najlepsze obecnie telefony mają wyświetlacz 6,5'' lub wiéksyz. Ich zaletą jest duży obszar wyświetlania. który pozwala zobaczyć więcej treści niż w przypadku konwencjonalnych rozmiarów wyświetlaczy. Dzięki technologii OLED wyświetlacz oferuje wierniejsze wyświetlanie kolorów, zwłaszcza czerni. Uzyskany w ten sposób kontrast jest znacznie wyższy, a kolory wydają się bardziej żywe. Technologia OLED jest obecnie częścią większości smartfonów, podczas gdy wyświetlacze LCD odchodzą do przeszłości w telefonach komórkowych. Wyświetlacze OLED mają również niższe zużycie energii w porównaniu do technologii LCD.

Rozdzielczość wyświetlacza LG G Flex 2 (H955) to 1920 x 1080 pikseli. Wyższa rozdzielczość wyświetlacza jest warunkiem uzyskania ostrzejszego obrazu. Standardem dla telefonów średniej klasy jest dziś rozdzielczość Full HD, czyli 1920 × 1080 px. Tańsze telefony, które zazwyczaj mają mniejszą przekątną, mają rozdzielczość HD 1280 × 720 px. Mniejsze rozdzielczości można znaleźć tylko w starszych modelach. Z kolei najlepsze telefony mają rozdzielczość 4K, czyli 3840 × 2160 px. Jeśli zależy Ci na doskonałym obrazie, oprócz rozdzielczości skup się na dokładności wyświetlania. Ta liczba wskazuje, jak ostry będzie obraz. Najlepsze telefony mają dziś rozdzielczość 450 ppi lub wyższym, ale średnia wynosi około 350-400 ppi. To wystarczy, by cieszyć się dokładnym i ostrym obrazem. Ten model ma wyświetlacz o grubości 403 ppi.

Pokaż więcej
PROCESOR LG G Flex 2 (H955)
Typ procesora (CPU) Qualcomm Snapdragon 810
Częstotliwość procesora 2 GHz Lepszy niż 70 % ocenionych telefonów.
Liczba rdzeni procesora 8-rdzeniowy Lepszy niż 99 % ocenionych telefonów.
Rdzeń graficzny (GPU) Qualcomm ADRENO 430

Typ procesora dla LG G Flex 2 (H955) to Qualcomm Snapdragon 810. Liczba rdzeni procesora to 8. To właśnie liczba rdzeni odgrywa ważną rolę w ocenie wydajności telefonu, ponieważ jest ona odpowiedzialna za operacje obliczeniowe. Smartfony już powszechnie mają liczbę rdzeni od około 4 do 8. Procesory wielordzeniowe mogą działać lepiej i skracać czas przetwarzania żądania do minimum, co przekłada się na reakcję telefonu, na przykład w szybkości otwierania aplikacji. LG G Flex 2 (H955) ma wartość procesora 2 GHz. Normalnie dzisiaj znajdziesz tę wartość między 1,8 a 2,8 GHz, a im wyższa liczba, tym szybsza reakcja telefonu. Częstotliwość procesora będzie więc jednym z ważnych parametrów, jeśli szukasz telefonu, który bez większych problemów będzie w stanie obsłużyć kilka zadań jednocześnie.

Procesor zawiera również akcelerator graficzny Qualcomm ADRENO 430.

Pokaż więcej
PAMIĘĆ LG G Flex 2 (H955)
RAM 2 GB Lepszy niż 55 % ocenionych telefonów.
Pamięć wewnętrzna (internal storage) 16 GB Gorszy niż 53 % ocenionych telefonów.
Pamięć użytkownika 7.5 GB
Obsługiwane karty pamięci microSDHC, microSDXC - do 128 GB

Pojemność pamięci telefonu to 16 GB. Pojemność pamięci wewnętrznej jest często kluczowym parametrem, ponieważ określa, ile plików, zdjęć, aplikacji i innych elementów może "przechowywać" Twój telefon. Ta pojemność pamięci jest idealna dla osób posiadających w telefonie kilka podstawowych aplikacji i kilkadziesiąt zdjęć. Jeśli nie używasz telefonu do gier lub nie potrzebujesz przechowywać zdjęć w wysokiej rozdzielczości, ten rozmiar jest wystarczający. Jednak tak małej pojemności raczej nie spotkasz w nowych smartfonach. Standardowa pamięć to dziś około 64 i 128 GB. Najlepsze telefony mają pamięć wewnętrzną o pojemności 256 GB lub więcej. Producenci w dzisiejszych czasach myślą o wszystkich użytkownikach i dlatego oferują modele telefonów z różnymi rozmiarami pamięci, aby każdy mógł wybrać to, co mu odpowiada.

Dodatkowo, jeśli potrzebujesz więcej pamięci, ten model oferuje możliwość włożenia karty pamięci w celu zwiększenia rozmiaru pamięci masowej.

Pamięć operacyjna znacząco wpływa na wydajność całego telefonu. LG G Flex 2 (H955) posiada pamięć operacyjną 2 GB. Telefony z mniej niż 4 GB pamięci RAM lepiej nadają się dla niewymagających użytkowników, którzy używają telefonu bardziej do podstawowych potrzeb i nie potrzebują wymagających aplikacji. Jeśli jednak jesteś wymagającym użytkownikiem, sięgnij po 6 do 8 GB RAM, co jest dziś standardem, lub 12 GB dla naprawdę wymagających.

Pokaż więcej
APARAT FOTOGRAFICZNY LG G Flex 2 (H955)
TYLNY APARAT
Liczba obiektywów tylnego aparatu 1
Rozdzielczość głównego aparatu 13 megapikseli Lepszy niż 78 % ocenionych telefonów.
Ostrość głównego aparatu Automatyczny
Laserowy autofokus Tak
Zoom cyfrowy 8x Lepszy niż 79 % ocenionych telefonów.
Tryb HDR Tryb Auto HDR
Tryby pracy aparatu Tryb zdjęć seryjnych, zdjęcia panoramiczne, Gesture Shot
Rozpoznawanie twarzy Wykrywanie twarzy Lepszy niż 79 % ocenionych telefonów.
Balans bieli Automatyczny
Źródło światła aparatu Podwójna lampa błyskowa LED
Rozdzielczość zdjęć 4160 x 3120
Rozdzielczość wideo 3840 x 2160 (4K)
Funkcje aparatu fotograficznego (features) Funkcja serowej migawki, optyczny stabilizator obrazu plus (OIS+), Gesture View
PRZEDNI APARAT
Liczba obiektywów przedniego aparatu 1
Rozdzielczość przedniego aparatu 2,1 megapiksela Gorszy niż 81 % ocenionych telefonów.
Tryby przedniego aparatu Gesture Shot
Rozdzielczość wideo 1920 x 1080 (1080p)

Tylny aparat telefonu LG G Flex 2 (H955) ma tylko jeden obiektyw. Jeden obiektyw jest bardziej typowy dla starszych telefonów lub telefonów z niższej półki z aparatami niższej jakości. Tylne aparaty w nowoczesnych telefonach są dziś zazwyczaj wyposażone w dwa, trzy, a czasem nawet pięć obiektywów tylnej kamery. Wysoka rozdzielczość obiektywu nie zawsze oznacza wysoką jakość zdjęć. Główny obiektyw ma 13 megapikseli, ale należy również spojrzeć na rozmiar piksela lub jasność.

Zoom Cyfrowy w tym przypadku oferuje powiększenie do wartości 8x. Oczywiście im wyższa wartość obiektywu, tym bardziej można powiększyć odległy obiekt. Wadą zoomu cyfrowego jest jednak to, że podczas korzystania z niego pogarsza się jakość i ostrość zdjęcia. Jeśli lubisz fotografować ludzi i portrety, docenisz również funkcję rozpoznawania twarzy. Dzięki niej aparat automatycznie rozpoznaje twarz i ustawia na niej ostrość.

Przedni aparat
Przedni aparat LG G Flex 2 (H955) ma jeden obiektyw. Taka liczba obiektywów jest standardem w większości dzisiejszych smartfonów. Rozdzielczość głównego obiektywu to 2,1 megapiksela. Także w tym przypadku należy jednak zauważyć, że rozdzielczość nie jest jedynym czynnikiem wpływającym na jakość zdjęcia z przedniej kamery.

Pokaż więcej
BATERIA I ŁADOWANIE LG G Flex 2 (H955)
Pojemność baterii (rozmiar) 3000 mAh Lepszy niż 69 % ocenionych telefonów.
Czas czuwania 230 godzin Gorszy niż 80 % ocenionych telefonów.
Czas pracy na baterii podczas wykonywania połączeń 840 minut Lepszy niż 67 % ocenionych telefonów.
Szczegółowe informacje na temat żywotności baterii Rozmowa: do 840 minut
Tryb czuwania: do 230 godzin
Technologia akumulatorów Polimer litowy

Wielkość baterii w LG G Flex 2 (H955) to 3000 mAh. Rozmiar wyświetlacza, wydajność procesora, wykorzystanie funkcji danych i oczywiście intensywność korzystania z telefonu w ogóle mają znaczący wpływ na wytrzymałość baterii. Standardem dla większości smartfonów jest dziś pojemność baterii wynosząca około 4500 do 5000 mAH. Telefony z taką wielkością baterii zazwyczaj gwarantują żywotność telefonu na poziomie co najmniej 1 dnia. Starsze lub tańsze modele smartfonów mogą wtedy osiągać pojemność baterii zazwyczaj około 2500 mAH i poniżej. Przy takiej pojemności może się okazać, że przy intensywnym korzystaniu z telefonu konieczne będzie jego doładowanie w ciągu dnia.

Standby Time to 230 godzin. Reprezentuje on czas, przez jaki telefon będzie działał na jednym ładowaniu, gdy nie będziesz go aktywnie używać. Podobnie jak w przypadku "Standby time", czas pracy na baterii podczas rozmowy to liczba, która mówi nam, jak długo telefon będzie działał na jednym ładowaniu, jeśli stale rozmawiasz przez telefon. Dla LG G Flex 2 (H955) jest to 840 minut.

Pokaż więcej
TECHNOLOGIA LG G Flex 2 (H955)
Technologia WCDMA (UMTS) / GSM
Generowanie sieci komórkowej 4G Lepszy niż 88 % ocenionych telefonów.
System operacyjny Android 5.0.1 (Lollipop)
Interfejs użytkownika LG UI 4.1
Nawigacja A-GPS, GLONASS

LG G Flex 2 (H955) obsługuje połączenia 4G. Łączność 4G jest dziś jeszcze powszechna, choć najnowsze telefony mają już łączność 5G. Łączność 3G należy już do przeszłości i można ją znaleźć tylko w starszych modelach. Systemem operacyjnym telefonu jest Android 5.0.1 (Lollipop).

Pokaż więcej
KOMUNIKACJA LG G Flex 2 (H955)
Transfer danych GPRS, EDGE, HSDPA, HSUPA, HSPA+, LTE
Technologia połączeń 2G 850 GSM, 900 GSM, 1800 GSM, 1900 GSM
Technologia połączeń 4G LTE Band 1, Band 3, Band 7, Band 8, Band 20
Częstotliwość połączenia 4G LTE FDD 2100, FDD 1800+, FDD 2600, FDD 900, FDD 800 DD
Interfejs bezprzewodowy IEEE 802.11a/b/g/n/ac
Bluetooth Bluetooth 4.1
Profile Bluetooth A2DP
NFC Tak Lepszy niż 66 % ocenionych telefonów.
Funkcje komunikacyjne Mobilny klient poczty elektronicznej, przeglądarka internetowa
Usługi w zakresie przesyłania wiadomości SMS, MMS

Funkcja NFC ucieszy wszystkich fanów płatności zbliżeniowych telefonami komórkowymi. Ponadto funkcję tę można wykorzystać również do łączności, na przykład do odblokowania drzwi lub wczytania menu w restauracji. Bluetooth 4.1 ułatwia połączenie telefonu z innymi urządzeniami bezprzewodowymi, takimi jak słuchawki, głośniki, telewizor lub tablet i inne.

Pokaż więcej
MULTIMEDIA LG G Flex 2 (H955)
Obsługiwane formaty audio WAV, WMA, AAC, MP3, FLAC, AAC +, eAAC+, apt-X
Obsługiwane formaty wideo AVI, XviD, MPEG-4, WMV, H.264
FUNKCJE LG G Flex 2 (H955)
Funkcje telefonu Głośnik, sterowanie głosem, timer połączeń, połączenie konferencyjne, tryb samolotowy, wybieranie głosowe, alarm wibracyjny
Czujniki Akcelerometr, czujnik zbliżeniowy, kompas cyfrowy, czujnik żyroskopowy
Podstawowe funkcje organizacyjne Kalendarz, synchronizacja z PC, kalkulator, przypomnienie, budzik
Inne funkcje telefonu Wielozadaniowość, Wi-Fi Miracast, zakrzywiony wyświetlacz
POZOSTAŁE LG G Flex 2 (H955)
Zawartość opakowania Zestaw słuchawkowy, kabel USB, zasilacz

Podobne telefony

Inne LG telefonów

Inne projekty: