Xiaomi MI Note PRO specyfikacja, test i opinie

Wyświetlacz
5.7", 2560 x 1440 pikseli
Przedni aparat
4 megapiksele
Główny aparat
13 megapikseli
System operacyjny
Android 5.0.1 (Lollipop)
Pamięć
64 GB
RAM
4 GB
Procesor
Qualcomm Snapdragon 810
Bateria
3000 mAh

Pełna specyfikacja techniczna, parametry, opinie ekspertów i recenzje Xiaomi MI Note PRO. Dowiedz się, jak wybrany telefon wypada na tle konkurencji i czy najlepiej spełnia Twoje oczekiwania dzięki funkcji porównania telefonów.

KONSTRUKCJA I WYMIARY Xiaomi MI Note PRO
Typ telefonu Smartfon
Sterowanie Dotykowy
Wysokość 155.1 mm Lepszy niż 78 % ocenionych telefonów.
Szerokość 77.6 mm Lepszy niż 93 % ocenionych telefonów.
Głębokość 6.95 mm Lepszy niż 98 % ocenionych telefonów.
Waga 161 g Gorszy niż 64 % ocenionych telefonów.
Kolor telefonu Czarny | Złoty | Biały
Materiał telefonu Aluminium
Wodoodporność -
Zintegrowane komponenty Radio FM
Typ złącza Micro-USB - 5 pin Micro-USB typ B
Gniazdo słuchawkowe - mini-telefon 3.5mm
Typ (rozmiar) karty SIM Micro SIM, nano SIM
Liczba kart SIM Dual-SIM

Telefon komórkowy Xiaomi MI Note PRO ma wysokość 155.1 mm, szerokość 77.6 mm i grubość 6.95 mm. Waga telefonu to 161 g.

Pokaż więcej
WYŚWIETLACZ Xiaomi MI Note PRO
Typ wyświetlacza wyświetlacz LCD
Technologia wyświetlania IPS
Przekątna wyświetlacza (rozmiar) 5.7" Lepszy niż 72 % ocenionych telefonów.
Rozdzielczość wyświetlacza 2560 x 1440 pikseli Lepszy niż 96 % ocenionych telefonów.
Format rozdzielczości wyświetlacza QHD
Zagęszczenie pixeli na wyświetlaczu 515 ppi Lepszy niż 89 % ocenionych telefonów.
Głębia kolorów wyświetlacza 16,7 mln kolorów Lepszy niż 98 % ocenionych telefonów.
Współczynnik kontrastu wyświetlacza 1400:1
Szkło ochronne Corning Gorilla Glass 3 (szkło odporne na zarysowania)

Rozmiar wyświetlacza to 5.7" cali. Dzięki dużemu wyświetlaczowi ten telefon oferuje wspaniałe wrażenia podczas oglądania filmów, grania w gry i czytania. Najlepsze obecnie telefony mają wyświetlacz 6,5'' lub wiéksyz. Ich zaletą jest duży obszar wyświetlania. który pozwala zobaczyć więcej treści niż w przypadku konwencjonalnych rozmiarów wyświetlaczy. Wadą wyświetlaczy LCD jest stosunkowo niższy kontrast wyświetlanych kolorów, ponieważ technologia ta nie oddaje dobrze absolutnej czerni. Również z powodu większego zużycia energii, wyświetlacze LCD nie są już tak powszechne w telefonach. Mimo to, niektórzy producenci nadal wyposażają swoje telefony w technologię LCD. Jednak nowoczesne smartfony wykorzystują już technologię OLED. Zaletą telefonów LCD jest to, że są one zazwyczaj tańsze w budowie niż technologia OLED.

Rozdzielczość wyświetlacza Xiaomi MI Note PRO to 2560 x 1440 pikseli. Wyższa rozdzielczość wyświetlacza jest warunkiem uzyskania ostrzejszego obrazu. Standardem dla telefonów średniej klasy jest dziś rozdzielczość Full HD, czyli 1920 × 1080 px. Tańsze telefony, które zazwyczaj mają mniejszą przekątną, mają rozdzielczość HD 1280 × 720 px. Mniejsze rozdzielczości można znaleźć tylko w starszych modelach. Z kolei najlepsze telefony mają rozdzielczość 4K, czyli 3840 × 2160 px. Gęstość pikseli na wyświetlaczu to 515 ppi i jest kolejnym, obok rozdzielczości, istotnym faktorem wpływającym na ostrość obrazu. Im wyższa jakość, tym ostrzejszy obraz. Średnia jakość wynosi obecnie około 350-400 ppi, co gwarantuje drobny i wystarczająco ostry obraz. Najdrobniejsze wyświetlacze nowoczesnych telefonów osiągają 450 ppi i więcej.

Pokaż więcej
PROCESOR Xiaomi MI Note PRO
Typ procesora (CPU) Qualcomm Snapdragon 810
Liczba rdzeni procesora 8-rdzeniowy Lepszy niż 99 % ocenionych telefonów.
Architektura 64-bitowa Tak Lepszy niż 82 % ocenionych telefonów.
Rdzeń graficzny (GPU) Qualcomm ADRENO 430

Xiaomi MI Note PRO jest wyposażona w Qualcomm Snapdragon 810. Liczba rdzeni procesora to 8. To właśnie liczba rdzeni odgrywa ważną rolę w ocenie wydajności telefonu, ponieważ jest ona odpowiedzialna za operacje obliczeniowe. Smartfony już powszechnie mają liczbę rdzeni od około 4 do 8. Procesory wielordzeniowe mogą działać lepiej i skracać czas przetwarzania żądania do minimum, co przekłada się na reakcję telefonu, na przykład w szybkości otwierania aplikacji.

Procesor zawiera również akcelerator graficzny Qualcomm ADRENO 430.

Pokaż więcej
PAMIĘĆ Xiaomi MI Note PRO
RAM 4 GB Lepszy niż 78 % ocenionych telefonów.
Pamięć wewnętrzna (internal storage) 64 GB Lepszy niż 75 % ocenionych telefonów.

Pojemność pamięci wewnętrznej telefonu to 64 GB. Na przykład, rozmiar pamięci wewnętrznej określa, ile zdjęć, piosenek, filmów lub aplikacji można mieć w telefonie. Do codziennego użytku i przechowywania zdjęć, piosenek lub filmów ta średniej wielkości wewnętrzna pamięć masowa jest idealna i łatwa dla zwykłego użytkownika. Zaletą jest niższa cena telefonów wyposażonych w tę pojemność pamięci masowej. Za większe pojemności trzeba będzie dodatkowo zapłacić. Najlepsze obecnie telefony mają pojemność od 256 GB do 1 TB. Taki rozmiar jest odpowiedni dla najbardziej wymagających użytkowników, którzy kręcą dużo zdjęć w wysokiej rozdzielczości lub filmów na przykład w 4K. Większość producentów smartfonów oferuje obecnie modele z różną wielkością pamięci, aby dopasować je do każdego użytkownika.

Pamięć RAM w telefonie Xiaomi MI Note PRO jest to 4 GB. Najsilniejsze telefony posiadają obecnie pamięć operacyjną o pojemności 12 GB lub więcej, co jest szczególnie przydatne dla wymagających użytkowników, takich jak miłośnicy gier komputerowych. Zazwyczaj jednak telefony mają obecnie od 6 do 8 GB pamięci RAM, co oznacza, że telefon radzi sobie z normalną pracą i bardziej wymagającymi aplikacjami po prostu dobrze. Pamięć RAM mniejsza niż 4 GB występuje w modelach z niższej półki lub starszych i nadaje się dla użytkowników, którzy nie korzystają z wymagających aplikacji i raczej używają telefonu do podstawowych funkcji.

Pokaż więcej
APARAT FOTOGRAFICZNY Xiaomi MI Note PRO
TYLNY APARAT
Liczba obiektywów tylnego aparatu 1
Rozdzielczość głównego aparatu 13 megapikseli Lepszy niż 78 % ocenionych telefonów.
Nazwa czujnika Sony Exmor RS IMX214 sensor
Jasność obiektywu aparatu głównego F/2.0 Gorszy niż 52 % ocenionych telefonów.
Konstrukcja obiektywu głównego aparatu 6-element
Stabilizacja optyczna (OIS) Optyczny stabilizator obrazu (OIS) Lepszy niż 87 % ocenionych telefonów.
Ostrość głównego aparatu Automatyczny, ręczny
Tryb HDR Tryb Auto HDR
Tryby pracy aparatu Tryb zdjęć seryjnych, tryb manualny
Rozpoznawanie twarzy Wykrywanie twarzy Lepszy niż 79 % ocenionych telefonów.
Źródło światła aparatu Podwójny błysk
Rozdzielczość wideo 1920 x 1080 (1080p), 3840 x 2160 (4K)
Funkcje aparatu fotograficznego (features) Śledzenie ostrości
PRZEDNI APARAT
Liczba obiektywów przedniego aparatu 1
Rozdzielczość przedniego aparatu 4 megapiksele Gorszy niż 80 % ocenionych telefonów.
Przysłona obiektywu przedniego aparatu F/2.0 Lepszy niż 89 % ocenionych telefonów.
Rozdzielczość wideo 1920 x 1080 (1080p)

Tylny aparat telefonu Xiaomi MI Note PRO ma tylko jeden obiektyw. Jeden obiektyw jest bardziej typowy dla starszych telefonów lub telefonów z niższej półki z aparatami niższej jakości. Tylne aparaty w nowoczesnych telefonach są dziś zazwyczaj wyposażone w dwa, trzy, a czasem nawet pięć obiektywów tylnej kamery. Rozdzielczość głównego obiektywu to 13 megapikseli. Wyższa rozdzielczość nie musi oznaczać super wysokiej jakości zdjęć. Zależy ona na przykład od wielkości piksela, ale także od innych czynników Przysłona głównego obiektu osiąga wartość F/2.0. Najlepsze telefony mają obiektyw z przysłoną do F/1.5, gdzie więcej światła przejdzie przez czujnik i zdjęcia będą wysokiej jakości nawet w słabych warunkach oświetleniowych. Najczęściej jednak spotyka się obiektywy z przysłoną w okolicach F/1.8 do F/2.2. Im niższa liczba po ukośniku, tym lepsza jakość zdjęć. Niewątpliwą zaletą jest optyczna stabilizacja obrazu, dzięki której obraz jest znacznie stabilniejszy bez utraty jakości. Tańsze modele telefonów posiadają zazwyczaj stabilizację elektroniczną, co negatywnie wpływa na uzyskaną jakość obrazu. Niektórzy użytkownicy docenią także funkcję rozpoznawania twarzy, dzięki której aparat rozpoznaje twarz osoby znajdującej się w kadrze i automatycznie ustawia na nią ostrość.

Przedni aparat
Przedni aparat Xiaomi MI Note PRO ma jeden obiektyw. Taka liczba obiektywów jest standardem w większości dzisiejszych smartfonów. Rozdzielczość przedniego obiektywu osiąga wartość 4 megapiksele. Ponownie należy zauważyć, że rozdzielczość jest tylko jednym z kilku innych ważnych czynników wpływających na wynikową jakość zdjęcia. Główny obiektyw jest również wyposażony w F/2.0.

Pokaż więcej
BATERIA I ŁADOWANIE Xiaomi MI Note PRO
Pojemność baterii (rozmiar) 3000 mAh Lepszy niż 69 % ocenionych telefonów.
Technologia akumulatorów Polimer litowy

Wielkość baterii w Xiaomi MI Note PRO to 3000 mAh. Rozmiar wyświetlacza, wydajność procesora, wykorzystanie funkcji danych i oczywiście intensywność korzystania z telefonu w ogóle mają znaczący wpływ na wytrzymałość baterii. Standardem dla większości smartfonów jest dziś pojemność baterii wynosząca około 4500 do 5000 mAH. Telefony z taką wielkością baterii zazwyczaj gwarantują żywotność telefonu na poziomie co najmniej 1 dnia. Starsze lub tańsze modele smartfonów mogą wtedy osiągać pojemność baterii zazwyczaj około 2500 mAH i poniżej. Przy takiej pojemności może się okazać, że przy intensywnym korzystaniu z telefonu konieczne będzie jego doładowanie w ciągu dnia.

Pokaż więcej
TECHNOLOGIA Xiaomi MI Note PRO
Technologia WCDMA (UMTS) / GSM
Generowanie sieci komórkowej 4G Lepszy niż 88 % ocenionych telefonów.
System operacyjny Android 5.0.1 (Lollipop)
Interfejs użytkownika MIUI V6
Nawigacja GPS, GLONASS, BeiDou

Xiaomi MI Note PRO obsługuje 4G. Łączność 5G, która powoli wypiera standardową łączność 4G, to wciąż raczej domena najnowszych telefonów. System operacyjny w tym przypadku to Android 5.0.1 (Lollipop).

Pokaż więcej
KOMUNIKACJA Xiaomi MI Note PRO
Transfer danych GPRS, EDGE, HSDPA, HSUPA, HSPA+, LTE
Technologia połączeń 2G 850 GSM, 900 GSM, 1800 GSM, 1900 GSM
Technologia połączeń 4G LTE Band 3, Band 7
Częstotliwość połączenia 4G LTE FDD 1800+, FDD 2600
Interfejs bezprzewodowy IEEE 802.11a/b/g/n/ac
Bluetooth Bluetooth 4.1
Profile Bluetooth HID
Usługi w zakresie przesyłania wiadomości SMS, MMS

Do podstawowych standardów łączności należy Bluetooth 4.1, który zapewnia łatwą bezprzewodową komunikację z innymi urządzeniami, takimi jak słuchawki, tablety, głośniki czy smartwatche.

Pokaż więcej
MULTIMEDIA Xiaomi MI Note PRO
Obsługiwane formaty audio WAV, AAC, AIFF, PCM, AMR, MP3, FLAC, AAC +, eAAC+, APE (Monkey's Audio), WMA v10, WMA v9, DSD, DXD
Obsługiwane formaty wideo MKV, RMVB, RM, XviD, MPEG-4, WMV, ASF, H.264, H.263, M4V
Rozszerzone formaty audio Obsługa dźwięku Hi-Fi
FUNKCJE Xiaomi MI Note PRO
Funkcje telefonu Głośnik, sterowanie głosem, licznik wywołań, połączenie konferencyjne, alarm wibracyjny
Czujniki Akcelerometr, czujnik światła otoczenia, czujnik zbliżeniowy, krokomierz, kompas cyfrowy, barometr, czujnik żyroskopowy, czujnik Halla
Opcja Dual-SIM Tak
Inne funkcje telefonu Obsługa bezstratnego odtwarzania dźwięku
POZOSTAŁE Xiaomi MI Note PRO
Zawartość opakowania Zasilacz

Podobne telefony

Inne Xiaomi telefonów

Inne projekty: