Nokia Lumia 720 specyfikacja, test i opinie

Wyświetlacz
4.3", 800 x 480 pikseli
Główny aparat
6,7 megapiksela
System operacyjny
Windows Phone OS 8
Pamięć
8 GB
RAM
512 MB
Procesor
Qualcomm Snapdragon S4 Plus
Bateria
2000 mAh

Pełna specyfikacja techniczna, parametry, opinie ekspertów i recenzje Nokia Lumia 720. Dowiedz się, jak wybrany telefon wypada na tle konkurencji i czy najlepiej spełnia Twoje oczekiwania dzięki funkcji porównania telefonów.

KONSTRUKCJA I WYMIARY Nokia Lumia 720
Typ telefonu Smartfon
Sterowanie Dotykowy
Wysokość 127.9 mm Gorszy niż 56 % ocenionych telefonów.
Szerokość 67.5 mm Gorszy niż 51 % ocenionych telefonów.
Głębokość 9 mm Lepszy niż 63 % ocenionych telefonów.
Waga 128 g Lepszy niż 63 % ocenionych telefonów.
Kolor telefonu Matowy żółty | Matowy czarny | Matowy czerwony
Wodoodporność -
SAR 0,76 W/kg
Typ złącza Micro-USB - 5-pinowe Micro-USB typu B
Wyjście słuchawkowe / kompozytowe AV - mini-telefon 3,5mm

Telefon komórkowy Nokia Lumia 720 ma wysokość 127.9 mm, szerokość 67.5 mm i grubość 9 mm. Waga telefonu to 128 g.

Pokaż więcej
WYŚWIETLACZ Nokia Lumia 720
Technologia wyświetlania IPS
Przekątna wyświetlacza (rozmiar) 4.3" Gorszy niż 63 % ocenionych telefonów.
Rozdzielczość wyświetlacza 800 x 480 pikseli Gorszy niż 55 % ocenionych telefonów.
Głębia kolorów wyświetlacza 16,7 mln kolorów Lepszy niż 98 % ocenionych telefonów.
Szkło ochronne Corning Gorilla Glass 2 (szkło odporne na zarysowania)

Rozmiar wyświetlacza to 4.3" cali. Telefony z mniejszymi wyświetlaczami są łatwiejsze w obsłudze jedną ręką. Jednak doświadczenie jest mniej przyjemne w porównaniu do telefonów z dużymi wyświetlaczami. Ale jeśli kupujesz telefon do podstawowego użytku i nie chcesz wysokiej jakości gier lub dużego ekranu do oglądania filmów, ten rozmiar jest dla Ciebie wystarczająco dobry.

Rozdzielczość wyświetlacza Nokia Lumia 720 to 800 x 480 pikseli. Wyższa rozdzielczość wyświetlacza jest warunkiem uzyskania ostrzejszego obrazu. Standardem dla telefonów średniej klasy jest dziś rozdzielczość Full HD, czyli 1920 × 1080 px. Tańsze telefony, które zazwyczaj mają mniejszą przekątną, mają rozdzielczość HD 1280 × 720 px. Mniejsze rozdzielczości można znaleźć tylko w starszych modelach. Z kolei najlepsze telefony mają rozdzielczość 4K, czyli 3840 × 2160 px.

Pokaż więcej
PROCESOR Nokia Lumia 720
Typ procesora (CPU) Qualcomm Snapdragon S4 Plus
Oznaczenie procesora MSM8227
Częstotliwość procesora 1 GHz Gorszy niż 80 % ocenionych telefonów.
Liczba rdzeni procesora Dwurdzeniowy Gorszy niż 90 % ocenionych telefonów.
Rdzeń graficzny (GPU) Qualcomm ADRENO 305

Nokia Lumia 720 jest wyposażona w Qualcomm Snapdragon S4 Plus. Liczba rdzeni procesora to 2. To właśnie liczba rdzeni odgrywa ważną rolę w ocenie wydajności telefonu, ponieważ jest ona odpowiedzialna za operacje obliczeniowe. Smartfony już powszechnie mają liczbę rdzeni od około 4 do 8. Procesory wielordzeniowe mogą działać lepiej i skracać czas przetwarzania żądania do minimum, co przekłada się na reakcję telefonu, na przykład w szybkości otwierania aplikacji. Częstotliwość procesora wskazuje, ile instrukcji telefon może przetworzyć w ciągu 1 sekundy. Im wyższa częstotliwość, tym lepsza wydajność. Standardowy zakres częstotliwości procesora wynosi dziś od 1,8 GHz do 2,8 GHz. Nokia Lumia 720 osiąga Częstotliwość 1 GHz.

Procesor zawiera również akcelerator graficzny Qualcomm ADRENO 305.

Pokaż więcej
PAMIĘĆ Nokia Lumia 720
RAM 512 MB Gorszy niż 78 % ocenionych telefonów.
Pamięć wewnętrzna (internal storage) 8 GB Gorszy niż 72 % ocenionych telefonów.
Obsługiwane karty pamięci microSDHC - do 64 GB

Pojemność pamięci wewnętrznej telefonu to 8 GB. Na przykład, rozmiar pamięci wewnętrznej określa, ile zdjęć, piosenek, filmów lub aplikacji można mieć w telefonie. Ta pojemność pamięci jest idealna dla osób posiadających w telefonie kilka podstawowych aplikacji i kilkadziesiąt zdjęć. Jeśli nie używasz telefonu do gier lub nie potrzebujesz przechowywać zdjęć w wysokiej rozdzielczości, ten rozmiar jest wystarczający. Jednak tak małej pojemności raczej nie spotkasz w nowych smartfonach. Standardowa pamięć to dziś około 64 i 128 GB. Najlepsze telefony mają pamięć wewnętrzną o pojemności 256 GB lub więcej. Większość producentów smartfonów oferuje obecnie modele z różną wielkością pamięci, aby dopasować je do każdego użytkownika.

Dodatkową opcją zwiększenia przestrzeni dyskowej w tym modelu jest włożenie karty pamięci.

Pamięć RAM w telefonie Nokia Lumia 720 jest to 512 MB. Najsilniejsze telefony posiadają obecnie pamięć operacyjną o pojemności 12 GB lub więcej, co jest szczególnie przydatne dla wymagających użytkowników, takich jak miłośnicy gier komputerowych. Zazwyczaj jednak telefony mają obecnie od 6 do 8 GB pamięci RAM, co oznacza, że telefon radzi sobie z normalną pracą i bardziej wymagającymi aplikacjami po prostu dobrze. Pamięć RAM mniejsza niż 4 GB występuje w modelach z niższej półki lub starszych i nadaje się dla użytkowników, którzy nie korzystają z wymagających aplikacji i raczej używają telefonu do podstawowych funkcji.

Pokaż więcej
APARAT FOTOGRAFICZNY Nokia Lumia 720
TYLNY APARAT
Liczba obiektywów tylnego aparatu 1
Rozdzielczość głównego aparatu 6,7 megapiksela Gorszy niż 59 % ocenionych telefonów.
Typ czujnika głównego aparatu BSI-CMOS
Jasność obiektywu aparatu głównego F/1.9 Lepszy niż 55 % ocenionych telefonów.
Ostrość głównego aparatu Automatyczny
Minimalna ogniskowa 26 mm
Zoom cyfrowy 4x Lepszy niż 57 % ocenionych telefonów.
Tryby pracy aparatu Tryb krajobrazu/portretu, Smart Shoot
Balans bieli Automatyczny, ustawienia wstępne
Źródło światła aparatu Światło LED
Rozdzielczość zdjęć 2848 x 2144, 3088 x 1744
Rozdzielczość wideo 1280 x 720 (720p)
Funkcje aparatu fotograficznego (features) Automatyczna ekspozycja, kompensacja ekspozycji, układ optyczny Carl Zeiss
PRZEDNI APARAT
Liczba obiektywów przedniego aparatu 0

Tylny aparat telefonu Nokia Lumia 720 ma tylko jeden obiektyw. Jeden obiektyw jest bardziej typowy dla starszych telefonów lub telefonów z niższej półki z aparatami niższej jakości. Tylne aparaty w nowoczesnych telefonach są dziś zazwyczaj wyposażone w dwa, trzy, a czasem nawet pięć obiektywów tylnej kamery. Rozdzielczość głównego obiektywu to 6,7 megapiksela. Wyższa rozdzielczość nie musi oznaczać super wysokiej jakości zdjęć. Zależy ona na przykład od wielkości piksela, ale także od innych czynników Przysłona głównego obiektu osiąga wartość F/1.9. Najlepsze telefony mają obiektyw z przysłoną do F/1.5, gdzie więcej światła przejdzie przez czujnik i zdjęcia będą wysokiej jakości nawet w słabych warunkach oświetleniowych. Najczęściej jednak spotyka się obiektywy z przysłoną w okolicach F/1.8 do F/2.2. Im niższa liczba po ukośniku, tym lepsza jakość zdjęć.

Zoom Cyfrowy w tym przypadku oferuje powiększenie do wartości 4x. Oczywiście im wyższa wartość obiektywu, tym bardziej można powiększyć odległy obiekt. Wadą zoomu cyfrowego jest jednak to, że podczas korzystania z niego pogarsza się jakość i ostrość zdjęcia.

Pokaż więcej
BATERIA I ŁADOWANIE Nokia Lumia 720
Pojemność baterii (rozmiar) 2000 mAh Gorszy niż 52 % ocenionych telefonów.
Bezprzewodowe ładowanie Tak Lepszy niż 91 % ocenionych telefonów.
Czas czuwania 520 godzin Lepszy niż 78 % ocenionych telefonów.
Czas pracy na baterii podczas wykonywania połączeń 1380 minut Lepszy niż 84 % ocenionych telefonów.
Szczegółowe informacje na temat żywotności baterii Rozmowa (GSM): do 1380 min
Rozmowa (WCDMA): do 780 min
Tryb czuwania (WCDMA): do 520 godz
Odtwarzanie (Muzyka): do 79 godz
Ciągłe przeglądanie (Wi-Fi): do 13 godz.

Wielkość baterii w Nokia Lumia 720 to 2000 mAh. Rozmiar wyświetlacza, wydajność procesora, wykorzystanie funkcji danych i oczywiście intensywność korzystania z telefonu w ogóle mają znaczący wpływ na wytrzymałość baterii. Standardem dla większości smartfonów jest dziś pojemność baterii wynosząca około 4500 do 5000 mAH. Telefony z taką wielkością baterii zazwyczaj gwarantują żywotność telefonu na poziomie co najmniej 1 dnia. Starsze lub tańsze modele smartfonów mogą wtedy osiągać pojemność baterii zazwyczaj około 2500 mAH i poniżej. Przy takiej pojemności może się okazać, że przy intensywnym korzystaniu z telefonu konieczne będzie jego doładowanie w ciągu dnia.

Standby Time to 520 godzin i wyraża on maksymalny czas, jaki telefon może wytrzymać na jednym ładowaniu, gdy nie jest aktywnie używany. Talk Time, czyli czas pracy na baterii podczas wykonywania połączeń, oznacza czas, przez jaki telefon będzie działał po pełnym naładowaniu, jeśli stale prowadzisz rozmowy. W przypadku Nokia Lumia 720 jest to 1380 minut. Obecnie ładowanie bezprzewodowe jest popularne i doceniane przez wielu użytkowników. Nie musisz się martwić o przegrzanie telefonu, a ponadto jest to rozwiązanie praktyczne, ponieważ nie zużywa niepotrzebnie złącza telefonu.

Pokaż więcej
TECHNOLOGIA Nokia Lumia 720
Technologia WCDMA (UMTS) / GSM
Generowanie sieci komórkowej 3G Gorszy niż 64 % ocenionych telefonów.
System operacyjny Windows Phone OS 8
Nawigacja A-GPS, GLONASS

Nokia Lumia 720 obsługuje 3G. Łączność 5G, która powoli wypiera standardową łączność 4G, to wciąż raczej domena najnowszych telefonów. System operacyjny w tym przypadku to Windows Phone OS 8.

Pokaż więcej
KOMUNIKACJA Nokia Lumia 720
Transfer danych GPRS, EDGE, HSDPA, HSUPA, HSPA+
Technologia połączeń 2G 850 GSM, 900 GSM, 1800 GSM, 1900 GSM
Interfejs bezprzewodowy IEEE 802.11b/g/n
Bluetooth Bluetooth 3.0
Profile Bluetooth HFP, OPP, A2DP, AVRCP, PBAP
NFC Tak Lepszy niż 66 % ocenionych telefonów.
Bezpieczeństwo sieci WLAN WEP, WPA, WPA2, TKIP, AES
Funkcje komunikacyjne Mobilny klient poczty elektronicznej, przeglądarka internetowa
Usługi w zakresie przesyłania wiadomości Windows Live Messenger (MSN Messenger), Skype, Facebook Chat, Twitter IM, WhatsApp, LinkedIn IM, SMS, MMS

Fani nowoczesnych technologii docenią funkcję NFC, która umożliwia między innymi zbliżeniowe płatności telefonem komórkowym, ale znajduje też inne zastosowania w łączności, jak na przykład odblokowywanie drzwi czy ładowanie menu w restauracjach za pomocą tagu NFC. Do podstawowych standardów łączności należy Bluetooth 3.0, który zapewnia łatwą bezprzewodową komunikację z innymi urządzeniami, takimi jak słuchawki, tablety, głośniki czy smartwatche.

Pokaż więcej
MULTIMEDIA Nokia Lumia 720
Obsługiwane formaty audio WMA, AAC, ASF, AMR, MP3, AAC-LC, AAC +, eAAC+, M4A, HE-AAC, WMA 10 Pro, WMA 9
Obsługiwane formaty wideo VC-1, AVC, AVI, MOV, MPEG-4, WMV, ASF, 3GP, H.264, H.263, WMV9, M4V
FUNKCJE Nokia Lumia 720
Funkcje telefonu Głośnik, sterowanie głosem, timer połączeń, połączenie konferencyjne, tryb samolotowy, wybieranie głosowe, alarm wibracyjny
Czujniki Akcelerometr, czujnik światła otoczenia, czujnik zbliżeniowy, magnetometr
Podstawowe funkcje organizacyjne Kalendarz, synchronizacja z PC, kalkulator, przypomnienie, budzik
Inne funkcje telefonu Text-to-Speech (rozpoznawanie tekstu), Kid's Corner
POZOSTAŁE Nokia Lumia 720
Zawartość opakowania Kabel do transmisji danych, Stereofoniczny zestaw słuchawkowy, zasilacz
Zgodność z systemem Windows 7 Zgodne z systemem Windows 7 oprogramowanie i urządzenia opatrzone są zapewnieniem firmy Microsoft, że produkty te przeszły testy zgodności i niezawodności z 32-bitowym i 64-bitowym systemem Windows 7.

Podobne telefony

Inne Nokia telefonów

Inne projekty: