Sony XPERIA SL specyfikacja, test i opinie

Wyświetlacz
4.3", 1280 x 720 pikseli
Główny aparat
12,1 megapiksela
System operacyjny
Android 4.0 (Ice Cream Sandwich)
Pamięć
32 GB
RAM
1 GB
Procesor
Qualcomm Snapdragon S3

Kluczowe specyfikacje, dane techniczne, testy i pełne recenzje Sony XPERIA SL w jednym miejscu. Porównaj wybrany model z innymi alternatywami i zapewnij sobie solidną podstawę do podjęcia decyzji o wyborze najlepszego telefonu dzięki naszemu kompleksowemu przeglądowi.

KONSTRUKCJA I WYMIARY Sony XPERIA SL
Typ telefonu Smartfon
Sterowanie Dotykowy
Wysokość 128 mm Gorszy niż 56 % ocenionych telefonów.
Szerokość 64 mm Gorszy niż 57 % ocenionych telefonów.
Głębokość 10.6 mm Gorszy niż 53 % ocenionych telefonów.
Waga 144 g Lepszy niż 50 % ocenionych telefonów.
Kolor telefonu Różowy
Wodoodporność -
SAR 0,8 W/kg (ciało), 1,3 W/kg (głowa)
Typ złącza HDMI
Micro-USB - 5 pinowe złącze Micro-USB typu B

Telefon Sony XPERIA SL ma wymiary 128 mm × 64 mm x 10.6 mm. Jego waga to 144 g.

Pokaż więcej
WYŚWIETLACZ Sony XPERIA SL
Typ wyświetlacza wyświetlacz LCD
Technologia wyświetlania TFT
Przekątna wyświetlacza (rozmiar) 4.3" Gorszy niż 63 % ocenionych telefonów.
Rozdzielczość wyświetlacza 1280 x 720 pikseli Lepszy niż 63 % ocenionych telefonów.
Format rozdzielczości wyświetlacza HD
Głębia kolorów wyświetlacza 16,7 mln kolorów Lepszy niż 98 % ocenionych telefonów.
Szkło ochronne Szkło odporne na zarysowania

Rozmiar wyświetlacza to 4.3" cali. Telefony z mniejszymi wyświetlaczami mają tę zaletę, że łatwiej jest je obsługiwać jedną ręką. Natomiast w porównaniu z telefonami z dużymi wyświetlaczami, zapewniają one niższe wrażenia z użytkowania. Jeśli jednak nie planujesz regularnie oglądać filmów lub grać w gry na swoim telefonie i chcesz tylko podstawowej funkcjonalności, ten rozmiar jest dla Ciebie wystarczająco dobry. Wadą wyświetlaczy LCD jest stosunkowo niższy kontrast wyświetlanych kolorów, ponieważ technologia ta nie oddaje dobrze absolutnej czerni. Również z powodu większego zużycia energii, wyświetlacze LCD nie są już tak powszechne w telefonach. Mimo to, niektórzy producenci nadal wyposażają swoje telefony w technologię LCD. Jednak nowoczesne smartfony wykorzystują już technologię OLED. Zaletą telefonów LCD jest to, że są one zazwyczaj tańsze w budowie niż technologia OLED.

Rozdzielczość wyświetlacza Sony XPERIA SL to 1280 x 720 pikseli. Wyższa rozdzielczość wyświetlacza jest warunkiem uzyskania ostrzejszego obrazu. Standardem dla telefonów średniej klasy jest dziś rozdzielczość Full HD, czyli 1920 × 1080 px. Tańsze telefony, które zazwyczaj mają mniejszą przekątną, mają rozdzielczość HD 1280 × 720 px. Mniejsze rozdzielczości można znaleźć tylko w starszych modelach. Z kolei najlepsze telefony mają rozdzielczość 4K, czyli 3840 × 2160 px.

Pokaż więcej
PROCESOR Sony XPERIA SL
Typ procesora (CPU) Qualcomm Snapdragon S3
Oznaczenie procesora MSM8260
Częstotliwość procesora 1.7 GHz Lepszy niż 58 % ocenionych telefonów.
Liczba rdzeni procesora Dwurdzeniowy Gorszy niż 90 % ocenionych telefonów.
Rdzeń graficzny (GPU) Qualcomm ADRENO 220

Telefon Sony XPERIA SL posiada procesor Qualcomm Snapdragon S3. Liczba rdzeni procesora to 2. To właśnie liczba rdzeni odgrywa ważną rolę w ocenie wydajności telefonu, ponieważ jest ona odpowiedzialna za operacje obliczeniowe. Smartfony już powszechnie mają liczbę rdzeni od około 4 do 8. Procesory wielordzeniowe mogą działać lepiej i skracać czas przetwarzania żądania do minimum, co przekłada się na reakcję telefonu, na przykład w szybkości otwierania aplikacji. Częstotliwość procesora jest również ważnym parametrem, który wskazuje, ile instrukcji telefon może przetworzyć w ciągu jednej sekundy. Podobnie jak w przypadku częstotliwości odświeżania, im wyższa liczba, tym szybciej telefon reaguje. Częstotliwość procesora w Sony XPERIA SL to 1.7 GHz. Standardowo znajdziesz tę wartość między 1,8 GHz a 2,8 GHz dzisiaj.

Procesor zawiera również akcelerator graficzny Qualcomm ADRENO 220.

Pokaż więcej
PAMIĘĆ Sony XPERIA SL
RAM 1 GB Gorszy niż 61 % ocenionych telefonów.
Pamięć wewnętrzna (internal storage) 32 GB Lepszy niż 62 % ocenionych telefonów.
Pamięć użytkownika 26 GB

Jednym z najważniejszych parametrów dla użytkowników jest często pojemność pamięci. Im jest ona większa, tym więcej aplikacji, zdjęć, filmów i innych plików może przechowywać Twój telefon. Ten telefon posiada 32 GB. Ta pojemność pamięci jest idealna dla osób posiadających w telefonie kilka podstawowych aplikacji i kilkadziesiąt zdjęć. Jeśli nie używasz telefonu do gier lub nie potrzebujesz przechowywać zdjęć w wysokiej rozdzielczości, ten rozmiar jest wystarczający. Jednak tak małej pojemności raczej nie spotkasz w nowych smartfonach. Standardowa pamięć to dziś około 64 i 128 GB. Najlepsze telefony mają pamięć wewnętrzną o pojemności 256 GB lub więcej. Obecnie na rynku zazwyczaj można znaleźć jeden model telefonu z kilkoma różnymi rozmiarami pamięci. Dzięki temu każdy użytkownik może wybrać to, co najbardziej mu odpowiada.

Wielkość pamięci RAM mówi nam jak silny jest telefon. Sony XPERIA SL posiada pamięć 1 GB. Powszechnie dzisiaj można spotkać telefony z 6 do 8 GB pamięci RAM. Oznacza to, że telefon bez problemu poradzi sobie z normalną pracą oraz bardziej wymagającymi aplikacjami czy grami. Wyższe pamięci RAM rzędu 12 GB można znaleźć w najlepszych telefonach na rynku i są one idealne zwłaszcza dla pasjonatów gier. Z kolei pamięć operacyjna poniżej 4 GB to raczej domena telefonów z niższej półki i starszych modeli. Jednak nawet one znajdą swoich fanów wśród mniej wymagających użytkowników.

Pokaż więcej
APARAT FOTOGRAFICZNY Sony XPERIA SL
TYLNY APARAT
Liczba obiektywów tylnego aparatu 1
Rozdzielczość głównego aparatu 12,1 megapiksela Lepszy niż 62 % ocenionych telefonów.
Nazwa czujnika Sony Exmor R sensor
Jasność obiektywu aparatu głównego F/2.4 Gorszy niż 89 % ocenionych telefonów.
Ostrość głównego aparatu Automatyczny
Zoom cyfrowy 16x Lepszy niż 95 % ocenionych telefonów.
Samowyzwalacz Tak
Tryby pracy aparatu Redukcja efektu czerwonych oczu, rozległa panorama 3D
Rozpoznawanie twarzy Wykrywanie twarzy, migawka z uśmiechem Lepszy niż 79 % ocenionych telefonów.
Źródło światła aparatu Światło LED
Rozdzielczość wideo 1920 x 1080 (1080p)
PRZEDNI APARAT
Liczba obiektywów przedniego aparatu 0

Tylny aparat telefonu Sony XPERIA SL ma tylko jeden obiektyw. Jeden obiektyw jest bardziej typowy dla starszych telefonów lub telefonów z niższej półki z aparatami niższej jakości. Tylne aparaty w nowoczesnych telefonach są dziś zazwyczaj wyposażone w dwa, trzy, a czasem nawet pięć obiektywów tylnej kamery. Rozdzielczość głównego obiektywu to 12,1 megapiksela. Jednak sama rozdzielczość nie musi przekładać się na dobre zdjęcie. Dlatego należy spojrzeć na inne parametry, takie jak luminancja czy rozmiar piksela. Kolejnym ważnym czynnikiem jest przysłona, która w tym przypadku oznacza F/2.4 i określa, ile światła przechodzi przez matrycę. Najlepsze telefony mają przysłonę o wartości nawet F/1.5. Ale najczęściej dziś spotkasz się z F/1.8 do F/2.2. W tym przypadku im niższa liczba po ukośniku, tym wyższa jakość zdjęcia.

Zoom Cyfrowy w tym przypadku oferuje powiększenie do wartości 16x. Oczywiście im wyższa wartość obiektywu, tym bardziej można powiększyć odległy obiekt. Wadą zoomu cyfrowego jest jednak to, że podczas korzystania z niego pogarsza się jakość i ostrość zdjęcia. Wiele osób skorzysta również z funkcji rozpoznawania twarzy. Dzieje się tak dlatego, że aparat może rozpoznać twarz osoby w kadrze i automatycznie ustawić na niej ostrość.

Pokaż więcej
BATERIA I ŁADOWANIE Sony XPERIA SL
Pojemność baterii (rozmiar) -
Czas czuwania 410 godzin Lepszy niż 64 % ocenionych telefonów.
Czas pracy na baterii podczas wykonywania połączeń 495 minut Gorszy niż 54 % ocenionych telefonów.
Szczegółowe informacje na temat żywotności baterii Rozmowa (WCDMA): do 495 minut
Tryb czuwania: (WCDMA): do 390 godzin
Rozmowa (GSM): do 435 minut
Tryb czuwania: (GSM): do 410 godzin
Odtwarzanie (muzyka): do 33 godzin
Odtwarzanie (wideo): do 6,5 godzinyStandby Time dla tego telefonu to 410 godzin, i mówi nam, jak długo telefon wytrzyma na jednym ładowaniu, gdy nie będziesz go aktywnie używać. Sony XPERIA SL wytrzymujena jednym ładowaniu orzy ciągłych rozmowach telefonicznych 495 minut.

Pokaż więcej
TECHNOLOGIA Sony XPERIA SL
Technologia WCDMA (UMTS) / GSM
Generowanie sieci komórkowej 3G Gorszy niż 64 % ocenionych telefonów.
System operacyjny Android 4.0 (Ice Cream Sandwich)
Nawigacja GPS, A-GPS, GLONASS

Standardowa łączność 4G zastępuje obecnie 5G, ale nadal jest bardziej domeną najnowszych telefonów. Model Sony XPERIA SL obsługuje połączenia 3G. Łączność 3G jest obecnie spotykana tylko w najstarszych telefonach. Systemem operacyjnym w tym modelu jest Android 4.0 (Ice Cream Sandwich).

Pokaż więcej
KOMUNIKACJA Sony XPERIA SL
Transfer danych GPRS, EDGE, HSDPA
Technologia połączeń 2G 850 GSM, 900 GSM, 1800 GSM, 1900 GSM
Interfejs bezprzewodowy IEEE 802.11b/g/n
Bluetooth Bluetooth 3.0
Profile Bluetooth HFP, OPP, PAN, SPP, A2DP, AVRCP, HID, PBAP, HDP
NFC Tak Lepszy niż 66 % ocenionych telefonów.
Bezpieczeństwo sieci WLAN WEP, WPA, WPA2, TKIP, AES
Funkcje komunikacyjne Mobilny klient poczty elektronicznej, przeglądarka internetowa
Usługi w zakresie przesyłania wiadomości Google Talk, SMS, MMS

Płatności zbliżeniowe nie stanowią w przypadku tego telefonu problemu, dzięki funkcji NFC. Można ją również wykorzystać np. do odblokowania drzwi lub wczytania menu w restauracji za pomocą tagu NFC. Podstawowy pakiet obejmuje również Bluetooth 3.0. Dzięki temu można łatwo podłączyć na przykład bezprzewodowe słuchawki do telefonu, a także połączyć telefon z telewizorem, tabletem lub głośnikiem i innymi urządzeniami.

Pokaż więcej
MULTIMEDIA Sony XPERIA SL
Obsługiwane formaty audio WAV, AAC, MPEG 1 Audio, MPEG 2 Audio, MPEG 2.5 Audio, Ogg Vorbis, AMR, MP3, FLAC, AAC-LC, LPCM, AAC +, OGG, eAAC+, MIDI, M4A, MPEG1 Layer3
Obsługiwane formaty wideo MKV, AVI, XviD, MPEG-4, 3GP, H.264, H.263
FUNKCJE Sony XPERIA SL
Funkcje telefonu Głośnik, timer połączeń, połączenie konferencyjne, tryb samolotowy, alarm wibracyjny
Czujniki Akcelerometr, czujnik światła otoczenia, czujnik zbliżeniowy, magnetometr, czujnik żyroskopowy
Podstawowe funkcje organizacyjne Kalendarz, synchronizacja z PC, kalkulator, przypomnienie, stoper, budzik
Inne funkcje telefonu Usługa danych radiowych (RDS), Certyfikat DLNA, PlayStation certified, przechwytywanie ekranu, Odblokowywanie twarzy, technologia xLOUD, Mobile BRAVIA Engine
POZOSTAŁE Sony XPERIA SL
Zawartość opakowania Zasilacz

Podobne telefony

Inne Sony telefonów

Inne projekty: