Nokia 808 PureView specyfikacja, test i opinie

Wyświetlacz
4", 640 x 360 pikseli
Główny aparat
41 megapikseli
System operacyjny
Symbian Belle
Pamięć
16 GB
RAM
512 MB
Procesor
ARM11
Bateria
1400 mAh

Szczegółowa lista danych technicznych, specyfikacji, opinie i recenzji ekspertów Nokia 808 PureView. Uzyskaj kompleksowe spojrzenie na wybrany telefon i sprawdź, czy jest to ten, który najlepiej odpowiada Twoim potrzebom. Możesz również skorzystać z funkcji porównania, aby porównać je z innymi konkurencyjnymi telefonami.

KONSTRUKCJA I WYMIARY Nokia 808 PureView
Typ telefonu Smartfon
Sterowanie Dotykowy
Wysokość 123.9 mm Gorszy niż 60 % ocenionych telefonów.
Szerokość 60.2 mm Gorszy niż 63 % ocenionych telefonów.
Głębokość 13.9 mm Gorszy niż 69 % ocenionych telefonów.
Waga 169 g Gorszy niż 70 % ocenionych telefonów.
Kolor telefonu Biały | Czarny
Wodoodporność -
SAR 1,09 W/kg (ciało), 1,23 W/kg (głowa)
Zintegrowane komponenty Radio FM
Typ złącza HDMI - 19-pinowy mikro HDMI typ D
Micro-USB - 5-pinowy mikro-USB typ B
Wyjście słuchawkowe / kompozytowe AV - mini-telefon 3,5 mm
Typ (rozmiar) karty SIM Micro SIM

Wzór telefonu komórkowego Nokia 808 PureView ma wymiary 123.9 mm × 60.2 mm x 13.9 mm i wagę 169 g.

Pokaż więcej
WYŚWIETLACZ Nokia 808 PureView
Typ wyświetlacza Wyświetlacz OLED
Technologia wyświetlania AMOLED
Przekątna wyświetlacza (rozmiar) 4" Gorszy niż 65 % ocenionych telefonów.
Rozdzielczość wyświetlacza 640 x 360 pikseli Gorszy niż 62 % ocenionych telefonów.
Zagęszczenie pixeli na wyświetlaczu 184 ppi Gorszy niż 96 % ocenionych telefonów.
Głębia kolorów wyświetlacza 16,7 mln kolorów Lepszy niż 98 % ocenionych telefonów.
Szkło ochronne Corning Gorilla Glass (szkło odporne na zarysowania)

Rozmiar wyświetlacza to 4" cali. Mniejsze wyświetlacze telefonów nie muszą być wadą. Są łatwiejsze w obsłudze jedną ręką. Nie zapewniają jednak takich samych wrażeń podczas na przykład oglądania filmów czy grania w gry, więc lepiej nadają się dla mniej wymagających użytkowników. Więc jeśli jesteś podstawowym użytkownikiem i nie używasz telefonu do takich rzeczy jak oglądanie filmów czy granie w gry regularnie, ten rozmiar jest całkowicie wystarczający. Dzięki technologii OLED wyświetlacz oferuje wierniejsze wyświetlanie kolorów, zwłaszcza czerni. Uzyskany w ten sposób kontrast jest znacznie wyższy, a kolory wydają się bardziej żywe. Technologia OLED jest obecnie częścią większości smartfonów, podczas gdy wyświetlacze LCD odchodzą do przeszłości w telefonach komórkowych. Wyświetlacze OLED mają również niższe zużycie energii w porównaniu do technologii LCD.

Rozdzielczość wyświetlacza Nokia 808 PureView to 640 x 360 pikseli. Wyższa rozdzielczość wyświetlacza jest warunkiem uzyskania ostrzejszego obrazu. Standardem dla telefonów średniej klasy jest dziś rozdzielczość Full HD, czyli 1920 × 1080 px. Tańsze telefony, które zazwyczaj mają mniejszą przekątną, mają rozdzielczość HD 1280 × 720 px. Mniejsze rozdzielczości można znaleźć tylko w starszych modelach. Z kolei najlepsze telefony mają rozdzielczość 4K, czyli 3840 × 2160 px. Jeśli zależy Ci na doskonałym obrazie, oprócz rozdzielczości skup się na dokładności wyświetlania. Ta liczba wskazuje, jak ostry będzie obraz. Najlepsze telefony mają dziś rozdzielczość 450 ppi lub wyższym, ale średnia wynosi około 350-400 ppi. To wystarczy, by cieszyć się dokładnym i ostrym obrazem. Ten model ma wyświetlacz o grubości 184 ppi.

Pokaż więcej
PROCESOR Nokia 808 PureView
Typ procesora (CPU) ARM11
Częstotliwość procesora 1.3 GHz Gorszy niż 57 % ocenionych telefonów.

Typ procesora dla Nokia 808 PureView to ARM11. Nokia 808 PureView ma wartość procesora 1.3 GHz. Normalnie dzisiaj znajdziesz tę wartość między 1,8 a 2,8 GHz, a im wyższa liczba, tym szybsza reakcja telefonu. Częstotliwość procesora będzie więc jednym z ważnych parametrów, jeśli szukasz telefonu, który bez większych problemów będzie w stanie obsłużyć kilka zadań jednocześnie.

Pokaż więcej
PAMIĘĆ Nokia 808 PureView
RAM 512 MB Gorszy niż 78 % ocenionych telefonów.
Pamięć wewnętrzna (internal storage) 16 GB Gorszy niż 53 % ocenionych telefonów.
Obsługiwane karty pamięci microSDHC - do 32 GB

Pojemność pamięci telefonu to 16 GB. Pojemność pamięci wewnętrznej jest często kluczowym parametrem, ponieważ określa, ile plików, zdjęć, aplikacji i innych elementów może "przechowywać" Twój telefon. Ta pojemność pamięci jest idealna dla osób posiadających w telefonie kilka podstawowych aplikacji i kilkadziesiąt zdjęć. Jeśli nie używasz telefonu do gier lub nie potrzebujesz przechowywać zdjęć w wysokiej rozdzielczości, ten rozmiar jest wystarczający. Jednak tak małej pojemności raczej nie spotkasz w nowych smartfonach. Standardowa pamięć to dziś około 64 i 128 GB. Najlepsze telefony mają pamięć wewnętrzną o pojemności 256 GB lub więcej. Producenci w dzisiejszych czasach myślą o wszystkich użytkownikach i dlatego oferują modele telefonów z różnymi rozmiarami pamięci, aby każdy mógł wybrać to, co mu odpowiada.

Dodatkowo, jeśli potrzebujesz więcej pamięci, ten model oferuje możliwość włożenia karty pamięci w celu zwiększenia rozmiaru pamięci masowej.

Pamięć operacyjna znacząco wpływa na wydajność całego telefonu. Nokia 808 PureView posiada pamięć operacyjną 512 MB. Telefony z mniej niż 4 GB pamięci RAM lepiej nadają się dla niewymagających użytkowników, którzy używają telefonu bardziej do podstawowych potrzeb i nie potrzebują wymagających aplikacji. Jeśli jednak jesteś wymagającym użytkownikiem, sięgnij po 6 do 8 GB RAM, co jest dziś standardem, lub 12 GB dla naprawdę wymagających.

Pokaż więcej
APARAT FOTOGRAFICZNY Nokia 808 PureView
TYLNY APARAT
Liczba obiektywów tylnego aparatu 1
Rozdzielczość głównego aparatu 41 megapikseli Lepszy niż 87 % ocenionych telefonów.
Jasność obiektywu aparatu głównego F/2.4 Gorszy niż 89 % ocenionych telefonów.
Ostrość głównego aparatu Automatyczny
Minimalna ogniskowa 8.02 mm
Zoom cyfrowy 12x Lepszy niż 91 % ocenionych telefonów.
Samowyzwalacz Tak
Efekty specjalne aparatu Czarno-biały, Sepia, żywy, śnieg, normalny, Skala szarości
Tryby pracy aparatu Tryb krajobrazu/portretu, redukcja efektu czerwonych oczu, tryb nocny
Rozpoznawanie twarzy Wykrywanie twarzy Lepszy niż 79 % ocenionych telefonów.
Balans bieli Automatyczny, ustawienia wstępne
Źródło światła aparatu Lampa błyskowa ksenonowa
Rozdzielczość zdjęć 7728 x 5368, 7728 x 4354
Rozdzielczość wideo 1920 x 1080 (1080p)
Funkcje aparatu fotograficznego (features) Automatyczna ekspozycja, kompensacja ekspozycji, układ optyczny Carl Zeiss, technologia PureView
PRZEDNI APARAT
Liczba obiektywów przedniego aparatu 0

Tylny aparat telefonu Nokia 808 PureView ma tylko jeden obiektyw. Jeden obiektyw jest bardziej typowy dla starszych telefonów lub telefonów z niższej półki z aparatami niższej jakości. Tylne aparaty w nowoczesnych telefonach są dziś zazwyczaj wyposażone w dwa, trzy, a czasem nawet pięć obiektywów tylnej kamery. Wysoka rozdzielczość obiektywu nie zawsze oznacza wysoką jakość zdjęć. Główny obiektyw ma 41 megapikseli, ale należy również spojrzeć na rozmiar piksela lub jasność. Luminancja jest jednym z głównych czynników decydujących o jakości zdjęcia. Obecnie powszechnie mieści się ona w przedziale od F/1.8 do F/2.2. Najlepsze formaty mają jednak przysłonę o wartości nawet F/1.2. Wartość ta wskazuje, ile światła przechodzi przez matrycę, a im jest ona niższa, tym lepsza jakość zdjęć. Główny obiektyw jest tutaj wyposażony w F/2.4.

Zoom Cyfrowy w tym przypadku oferuje powiększenie do wartości 12x. Oczywiście im wyższa wartość obiektywu, tym bardziej można powiększyć odległy obiekt. Wadą zoomu cyfrowego jest jednak to, że podczas korzystania z niego pogarsza się jakość i ostrość zdjęcia. Jeśli lubisz fotografować ludzi i portrety, docenisz również funkcję rozpoznawania twarzy. Dzięki niej aparat automatycznie rozpoznaje twarz i ustawia na niej ostrość.

Pokaż więcej
BATERIA I ŁADOWANIE Nokia 808 PureView
Pojemność baterii (rozmiar) 1400 mAh Gorszy niż 67 % ocenionych telefonów.
Czas czuwania 504 godzin Lepszy niż 77 % ocenionych telefonów.
Czas pracy na baterii podczas wykonywania połączeń 540 minut Lepszy niż 50 % ocenionych telefonów.
Szczegółowe informacje na temat żywotności baterii Rozmowa (GSM): do 540 min
Rozmowa (WCDMA): do 390 min
Tryb czuwania: do 504 godz.
Odtwarzanie (muzyka): do 70 godz.
Odtwarzanie (wideo): do 8 godz.
Technologia akumulatorów Litowo-jonowy

Wielkość baterii w Nokia 808 PureView to 1400 mAh. Rozmiar wyświetlacza, wydajność procesora, wykorzystanie funkcji danych i oczywiście intensywność korzystania z telefonu w ogóle mają znaczący wpływ na wytrzymałość baterii. Standardem dla większości smartfonów jest dziś pojemność baterii wynosząca około 4500 do 5000 mAH. Telefony z taką wielkością baterii zazwyczaj gwarantują żywotność telefonu na poziomie co najmniej 1 dnia. Starsze lub tańsze modele smartfonów mogą wtedy osiągać pojemność baterii zazwyczaj około 2500 mAH i poniżej. Przy takiej pojemności może się okazać, że przy intensywnym korzystaniu z telefonu konieczne będzie jego doładowanie w ciągu dnia.

Standby Time to 504 godziny. Reprezentuje on czas, przez jaki telefon będzie działał na jednym ładowaniu, gdy nie będziesz go aktywnie używać. Podobnie jak w przypadku "Standby time", czas pracy na baterii podczas rozmowy to liczba, która mówi nam, jak długo telefon będzie działał na jednym ładowaniu, jeśli stale rozmawiasz przez telefon. Dla Nokia 808 PureView jest to 540 minut.

Pokaż więcej
TECHNOLOGIA Nokia 808 PureView
Technologia WCDMA (UMTS) / GSM
Generowanie sieci komórkowej 3G Gorszy niż 64 % ocenionych telefonów.
System operacyjny Symbian Belle
Nawigacja A-GPS
Obsługiwane platformy oprogramowania Java

Nokia 808 PureView obsługuje połączenia 3G. Łączność 4G jest dziś jeszcze powszechna, choć najnowsze telefony mają już łączność 5G. Łączność 3G należy już do przeszłości i można ją znaleźć tylko w starszych modelach. Systemem operacyjnym telefonu jest Symbian Belle.

Pokaż więcej
KOMUNIKACJA Nokia 808 PureView
Transfer danych GPRS, EDGE, HSDPA, HSUPA
Technologia połączeń 2G 850 GSM, 900 GSM, 1800 GSM, 1900 GSM
Interfejs bezprzewodowy IEEE 802.11b/g/n
Bluetooth Bluetooth 3.0
Profile Bluetooth SPP, AVRCP, SAP, PBAP
NFC Tak Lepszy niż 66 % ocenionych telefonów.
Bezpieczeństwo sieci WLAN WEP, WPA, WPA2, TKIP, AES
Funkcje komunikacyjne Mobilny klient poczty elektronicznej, przeglądarka internetowa
Usługi w zakresie przesyłania wiadomości Microsoft Lync, SMS, MMS

Funkcja NFC ucieszy wszystkich fanów płatności zbliżeniowych telefonami komórkowymi. Ponadto funkcję tę można wykorzystać również do łączności, na przykład do odblokowania drzwi lub wczytania menu w restauracji. Bluetooth 3.0 ułatwia połączenie telefonu z innymi urządzeniami bezprzewodowymi, takimi jak słuchawki, głośniki, telewizor lub tablet i inne.

Pokaż więcej
MULTIMEDIA Nokia 808 PureView
Obsługiwane formaty audio WMA, AAC, AMR, MP3, protected WMA (DRM 10), MIDI, M4A, HE-AAC, WMA v10
Obsługiwane formaty wideo SWF, MKV, RMVB, VC-1, FLV, AVC, AVI, XviD, MPEG-4, WMV, ASF, 3GP, H.264, H.263, RealVideo
Rozszerzone formaty audio Technologia dźwięku Dolby
FUNKCJE Nokia 808 PureView
Funkcje telefonu Telefon głośnomówiący, sterowanie głosem, licznik wywołań, połączenie konferencyjne, tryb samolotowy, alarm wibracyjny
Czujniki Akcelerometr, czujnik światła otoczenia, czujnik zbliżeniowy, magnetometr
Podstawowe funkcje organizacyjne Kalendarz, synchronizacja z PC, kalkulator, przypomnienie, budzik
Inne funkcje telefonu Kompatybilność z TTY, Usługa danych radiowych (RDS), certyfikat DLNA, Text-to-Speech (rozpoznawanie tekstu), aktualizacje oprogramowania FOTA (Firmware Over The Air), aktualizacje oprogramowania FOTI (Firmware Over The Internet), obsługa OpenGL 2.0, udostępnianie multimediów przez DLNA, technologia Nokia Rich Recording, technologia redukcji szumów, obsługa słuchawek Dolby, zakrzywiony wyświetlacz, tryb oszczędzania energii
POZOSTAŁE Nokia 808 PureView
Zawartość opakowania Kabel do transmisji danych, pasek na rękę, Stereofoniczny zestaw słuchawkowy, zasilacz
Zgodność z systemem Windows 7 Zgodne z systemem Windows 7 oprogramowanie i urządzenia opatrzone są zapewnieniem firmy Microsoft, że produkty te przeszły testy zgodności i niezawodności z 32-bitowym i 64-bitowym systemem Windows 7.

Podobne telefony

Inne Nokia telefonów

Inne projekty: