Nokia Lumia 820 specyfikacja, test i opinie

Wyświetlacz
4.3", 800 x 480 pikseli
Przedni aparat
0,3 megapiksela
Główny aparat
8,7 megapiksela
System operacyjny
Windows Phone OS 8.1 z aktualizacją Lumia Cyan
Pamięć
8 GB
RAM
1 GB
Procesor
Qualcomm Snapdragon S4
Bateria
1650 mAh

Inne warianty:

Kluczowe specyfikacje, dane techniczne, testy i pełne recenzje Nokia Lumia 820 w jednym miejscu. Porównaj wybrany model z innymi alternatywami i zapewnij sobie solidną podstawę do podjęcia decyzji o wyborze najlepszego telefonu dzięki naszemu kompleksowemu przeglądowi.

KONSTRUKCJA I WYMIARY Nokia Lumia 820
Typ telefonu Smartfon
Sterowanie Dotykowy
Wysokość 123.8 mm Gorszy niż 60 % ocenionych telefonów.
Szerokość 68.5 mm Lepszy niż 51 % ocenionych telefonów.
Głębokość 9.9 mm Lepszy niż 53 % ocenionych telefonów.
Waga 160 g Gorszy niż 63 % ocenionych telefonów.
Kolor telefonu Żółty | Biały | Czarny | Czerwony
Wodoodporność -
SAR 0,71 W/kg (ciało), 1,37 W/kg (głowa)
Typ złącza Micro-USB - 5 pin Micro-USB typ B
Gniazdo słuchawkowe - mini-telefon 3.5mm
Typ (rozmiar) karty SIM Micro SIM

Telefon Nokia Lumia 820 ma wymiary 123.8 mm × 68.5 mm x 9.9 mm. Jego waga to 160 g.

Pokaż więcej
WYŚWIETLACZ Nokia Lumia 820
Typ wyświetlacza Wyświetlacz OLED
Technologia wyświetlania AMOLED
Przekątna wyświetlacza (rozmiar) 4.3" Gorszy niż 63 % ocenionych telefonów.
Rozdzielczość wyświetlacza 800 x 480 pikseli Gorszy niż 55 % ocenionych telefonów.
Głębia kolorów wyświetlacza 16,7 mln kolorów Lepszy niż 98 % ocenionych telefonów.
Funkcje wyświetlacza ClearBlack

Rozmiar wyświetlacza to 4.3" cali. Telefony z mniejszymi wyświetlaczami mają tę zaletę, że łatwiej jest je obsługiwać jedną ręką. Natomiast w porównaniu z telefonami z dużymi wyświetlaczami, zapewniają one niższe wrażenia z użytkowania. Jeśli jednak nie planujesz regularnie oglądać filmów lub grać w gry na swoim telefonie i chcesz tylko podstawowej funkcjonalności, ten rozmiar jest dla Ciebie wystarczająco dobry. Dzięki technologii OLED wyświetlacz oferuje wierniejsze wyświetlanie kolorów, zwłaszcza czerni. Uzyskany w ten sposób kontrast jest znacznie wyższy, a kolory wydają się bardziej żywe. Technologia OLED jest obecnie częścią większości smartfonów, podczas gdy wyświetlacze LCD odchodzą do przeszłości w telefonach komórkowych. Wyświetlacze OLED mają również niższe zużycie energii w porównaniu do technologii LCD.

Rozdzielczość wyświetlacza Nokia Lumia 820 to 800 x 480 pikseli. Wyższa rozdzielczość wyświetlacza jest warunkiem uzyskania ostrzejszego obrazu. Standardem dla telefonów średniej klasy jest dziś rozdzielczość Full HD, czyli 1920 × 1080 px. Tańsze telefony, które zazwyczaj mają mniejszą przekątną, mają rozdzielczość HD 1280 × 720 px. Mniejsze rozdzielczości można znaleźć tylko w starszych modelach. Z kolei najlepsze telefony mają rozdzielczość 4K, czyli 3840 × 2160 px.

Pokaż więcej
PROCESOR Nokia Lumia 820
Typ procesora (CPU) Qualcomm Snapdragon S4
Oznaczenie procesora MSM8960
Częstotliwość procesora 1.5 GHz Lepszy niż 54 % ocenionych telefonów.
Liczba rdzeni procesora Dwurdzeniowy Gorszy niż 90 % ocenionych telefonów.
Rdzeń graficzny (GPU) Qualcomm ADRENO 225

Telefon Nokia Lumia 820 posiada procesor Qualcomm Snapdragon S4. Liczba rdzeni procesora to 2. To właśnie liczba rdzeni odgrywa ważną rolę w ocenie wydajności telefonu, ponieważ jest ona odpowiedzialna za operacje obliczeniowe. Smartfony już powszechnie mają liczbę rdzeni od około 4 do 8. Procesory wielordzeniowe mogą działać lepiej i skracać czas przetwarzania żądania do minimum, co przekłada się na reakcję telefonu, na przykład w szybkości otwierania aplikacji. Częstotliwość procesora jest również ważnym parametrem, który wskazuje, ile instrukcji telefon może przetworzyć w ciągu jednej sekundy. Podobnie jak w przypadku częstotliwości odświeżania, im wyższa liczba, tym szybciej telefon reaguje. Częstotliwość procesora w Nokia Lumia 820 to 1.5 GHz. Standardowo znajdziesz tę wartość między 1,8 GHz a 2,8 GHz dzisiaj.

Procesor zawiera również akcelerator graficzny Qualcomm ADRENO 225.

Pokaż więcej
PAMIĘĆ Nokia Lumia 820
RAM 1 GB Gorszy niż 61 % ocenionych telefonów.
Pamięć wewnętrzna (internal storage) 8 GB Gorszy niż 72 % ocenionych telefonów.
Obsługiwane karty pamięci microSDHC - do 64 GB

Jednym z najważniejszych parametrów dla użytkowników jest często pojemność pamięci. Im jest ona większa, tym więcej aplikacji, zdjęć, filmów i innych plików może przechowywać Twój telefon. Ten telefon posiada 8 GB. Ta pojemność pamięci jest idealna dla osób posiadających w telefonie kilka podstawowych aplikacji i kilkadziesiąt zdjęć. Jeśli nie używasz telefonu do gier lub nie potrzebujesz przechowywać zdjęć w wysokiej rozdzielczości, ten rozmiar jest wystarczający. Jednak tak małej pojemności raczej nie spotkasz w nowych smartfonach. Standardowa pamięć to dziś około 64 i 128 GB. Najlepsze telefony mają pamięć wewnętrzną o pojemności 256 GB lub więcej. Obecnie na rynku zazwyczaj można znaleźć jeden model telefonu z kilkoma różnymi rozmiarami pamięci. Dzięki temu każdy użytkownik może wybrać to, co najbardziej mu odpowiada.

W przypadku tego modelu możliwe jest zwiększenie powierzchni pamięci masowej poprzez włożenie karty pamięci.

Wielkość pamięci RAM mówi nam jak silny jest telefon. Nokia Lumia 820 posiada pamięć 1 GB. Powszechnie dzisiaj można spotkać telefony z 6 do 8 GB pamięci RAM. Oznacza to, że telefon bez problemu poradzi sobie z normalną pracą oraz bardziej wymagającymi aplikacjami czy grami. Wyższe pamięci RAM rzędu 12 GB można znaleźć w najlepszych telefonach na rynku i są one idealne zwłaszcza dla pasjonatów gier. Z kolei pamięć operacyjna poniżej 4 GB to raczej domena telefonów z niższej półki i starszych modeli. Jednak nawet one znajdą swoich fanów wśród mniej wymagających użytkowników.

Pokaż więcej
APARAT FOTOGRAFICZNY Nokia Lumia 820
TYLNY APARAT
Liczba obiektywów tylnego aparatu 1
Rozdzielczość głównego aparatu 8,7 megapiksela Lepszy niż 52 % ocenionych telefonów.
Jasność obiektywu aparatu głównego F/2.2 Gorszy niż 73 % ocenionych telefonów.
Ostrość głównego aparatu Automatyczny
Minimalna ogniskowa 26 mm
Zoom cyfrowy 4x Lepszy niż 57 % ocenionych telefonów.
Efekty specjalne aparatu Negatyw, Sepia, żywy, normalny, Skala szarości, Fałszywe kolory, Solaryzacja
Tryby pracy aparatu Tryb krajobrazu/portretu
Balans bieli Automatyczny, ustawienia wstępne
Źródło światła aparatu Podwójna lampa błyskowa LED
Rozdzielczość zdjęć 3264 x 2448
Rozdzielczość wideo 1920 x 1080 (1080p)
Funkcje aparatu fotograficznego (features) Automatyczna ekspozycja, układ optyczny Carl Zeiss
PRZEDNI APARAT
Liczba obiektywów przedniego aparatu 1
Rozdzielczość przedniego aparatu 0,3 megapiksela Gorszy niż 95 % ocenionych telefonów.
Rozdzielczość wideo 854 x 480 (480p)

Tylny aparat telefonu Nokia Lumia 820 ma tylko jeden obiektyw. Jeden obiektyw jest bardziej typowy dla starszych telefonów lub telefonów z niższej półki z aparatami niższej jakości. Tylne aparaty w nowoczesnych telefonach są dziś zazwyczaj wyposażone w dwa, trzy, a czasem nawet pięć obiektywów tylnej kamery. Rozdzielczość głównego obiektywu to 8,7 megapiksela. Jednak sama rozdzielczość nie musi przekładać się na dobre zdjęcie. Dlatego należy spojrzeć na inne parametry, takie jak luminancja czy rozmiar piksela. Kolejnym ważnym czynnikiem jest przysłona, która w tym przypadku oznacza F/2.2 i określa, ile światła przechodzi przez matrycę. Najlepsze telefony mają przysłonę o wartości nawet F/1.5. Ale najczęściej dziś spotkasz się z F/1.8 do F/2.2. W tym przypadku im niższa liczba po ukośniku, tym wyższa jakość zdjęcia.

Zoom Cyfrowy w tym przypadku oferuje powiększenie do wartości 4x. Oczywiście im wyższa wartość obiektywu, tym bardziej można powiększyć odległy obiekt. Wadą zoomu cyfrowego jest jednak to, że podczas korzystania z niego pogarsza się jakość i ostrość zdjęcia.

Przedni aparat
Przedni aparat Nokia Lumia 820 ma jeden obiektyw. Taka liczba obiektywów jest standardem w większości dzisiejszych smartfonów. Jakość obiektywu osiąga poziom 0,3 megapiksela. Istnieją jednak inne czynniki niż rozdzielczość, które wpływają na ostateczną jakość zdjęć z przedniej kamery.

Pokaż więcej
BATERIA I ŁADOWANIE Nokia Lumia 820
Pojemność baterii (rozmiar) 1650 mAh Gorszy niż 60 % ocenionych telefonów.
Bezprzewodowe ładowanie Tak Lepszy niż 91 % ocenionych telefonów.
Czas czuwania 360 godzin Lepszy niż 53 % ocenionych telefonów.
Czas pracy na baterii podczas wykonywania połączeń 924 minuty Lepszy niż 69 % ocenionych telefonów.
Szczegółowe informacje na temat żywotności baterii Rozmowa (GSM): do 924 min
Tryb czuwania: (GSM): do 360 godz
Rozmowa (WCDMA): do 486 min
Odtwarzanie (muzyka): do 61 godz
Odtwarzanie (wideo): do 5,6 godz
Ciągłe przeglądanie (Wi-Fi): do 6 godz.

Wielkość baterii w Nokia Lumia 820 to 1650 mAh. Rozmiar wyświetlacza, wydajność procesora, wykorzystanie funkcji danych i oczywiście intensywność korzystania z telefonu w ogóle mają znaczący wpływ na wytrzymałość baterii. Standardem dla większości smartfonów jest dziś pojemność baterii wynosząca około 4500 do 5000 mAH. Telefony z taką wielkością baterii zazwyczaj gwarantują żywotność telefonu na poziomie co najmniej 1 dnia. Starsze lub tańsze modele smartfonów mogą wtedy osiągać pojemność baterii zazwyczaj około 2500 mAH i poniżej. Przy takiej pojemności może się okazać, że przy intensywnym korzystaniu z telefonu konieczne będzie jego doładowanie w ciągu dnia.

Standby Time dla tego telefonu to 360 godzin, i mówi nam, jak długo telefon wytrzyma na jednym ładowaniu, gdy nie będziesz go aktywnie używać. Nokia Lumia 820 wytrzymujena jednym ładowaniu orzy ciągłych rozmowach telefonicznych 924 minuty. Wielu użytkowników doceni również funkcję bezprzewodowego ładowania. Ładowanie bezprzewodowe zapobiega przegrzewaniu się telefonu, a także chroni złącze przed zużyciem. Z drugiej strony, powoduje to pewne straty mocy.

Pokaż więcej
TECHNOLOGIA Nokia Lumia 820
Technologia WCDMA (UMTS) / GSM
Generowanie sieci komórkowej 4G Lepszy niż 88 % ocenionych telefonów.
System operacyjny Windows Phone OS 8.1 z aktualizacją Lumia Cyan
Inteligentny asystent Cortana
Nawigacja A-GPS, GLONASS
Obsługiwane platformy oprogramowania Java

Standardowa łączność 4G zastępuje obecnie 5G, ale nadal jest bardziej domeną najnowszych telefonów. Model Nokia Lumia 820 obsługuje połączenia 4G. Łączność 3G jest obecnie spotykana tylko w najstarszych telefonach. Systemem operacyjnym w tym modelu jest Windows Phone OS 8.1 z aktualizacją Lumia Cyan.

Pokaż więcej
KOMUNIKACJA Nokia Lumia 820
Transfer danych GPRS, EDGE, HSDPA, HSUPA, HSPA+, LTE, FDD-LTE
Technologia połączeń 2G 850 GSM, 900 GSM, 1800 GSM, 1900 GSM
Technologia połączeń 4G LTE Band 1, Band 3, Band 7, Band 8, Band 20
Częstotliwość połączenia 4G LTE FDD 2100, FDD 1800+, FDD 2600, FDD 900, FDD 800 DD
Interfejs bezprzewodowy IEEE 802.11a/b/g/n
Bluetooth Bluetooth 4.0
Profile Bluetooth HFP, OPP, A2DP, AVRCP, PBAP, GATT
NFC Tak Lepszy niż 66 % ocenionych telefonów.
Bezpieczeństwo sieci WLAN WEP, WPA, WPA2, TKIP, AES, EAP SIM, EAP-AKA, PEAPv0/EAP-MSCHAPv2
Funkcje komunikacyjne Mobilny klient poczty elektronicznej, przeglądarka internetowa
Usługi w zakresie przesyłania wiadomości SMS, MMS

Płatności zbliżeniowe nie stanowią w przypadku tego telefonu problemu, dzięki funkcji NFC. Można ją również wykorzystać np. do odblokowania drzwi lub wczytania menu w restauracji za pomocą tagu NFC. Podstawowy pakiet obejmuje również Bluetooth 4.0. Dzięki temu można łatwo podłączyć na przykład bezprzewodowe słuchawki do telefonu, a także połączyć telefon z telewizorem, tabletem lub głośnikiem i innymi urządzeniami.

Pokaż więcej
MULTIMEDIA Nokia Lumia 820
Obsługiwane formaty audio WMA, AMR, MP3, AAC-LC, GSM FR
Obsługiwane formaty wideo VC-1, MPEG-4, WMV, H.264, H.263
FUNKCJE Nokia Lumia 820
Funkcje telefonu Głośnik, sterowanie głosem, timer połączeń, połączenie konferencyjne, tryb samolotowy, wybieranie głosowe, alarm wibracyjny
Czujniki Akcelerometr, czujnik światła otoczenia, czujnik zbliżeniowy, magnetometr, czujnik żyroskopowy
Podstawowe funkcje organizacyjne Kalendarz, synchronizacja z PC, kalkulator, przypomnienie, budzik
Inne funkcje telefonu Kompatybilność z TTY, certyfikat DLNA, Text-to-Speech (rozpoznawanie tekstu), udostępnianie mediów przez DLNA
POZOSTAŁE Nokia Lumia 820
Zawartość opakowania Kabel do transmisji danych, zestaw słuchawkowy, zasilacz
Normy HAC (zgodność z aparatem słuchowym), SSL v3, TLS v1.2, TLS v1.0, TLS v1.1, szyfry Suite B
Zgodność z systemem Windows 7 Zgodne z systemem Windows 7 oprogramowanie i urządzenia opatrzone są zapewnieniem firmy Microsoft, że produkty te przeszły testy zgodności i niezawodności z 32-bitowym i 64-bitowym systemem Windows 7.

Podobne telefony

Inne Nokia telefonów

Inne projekty: