Nokia Lumia 1320 specyfikacja, test i opinie

Wyświetlacz
6", 1280 x 720 pikseli
Główny aparat
5 megapikseli
System operacyjny
Windows Phone OS 8 z aktualizacją Lumia Black
Pamięć
8 GB
RAM
1 GB
Procesor
Qualcomm Snapdragon 400
Bateria
3400 mAh

Kluczowe specyfikacje, dane techniczne, testy i pełne recenzje Nokia Lumia 1320 w jednym miejscu. Porównaj wybrany model z innymi alternatywami i zapewnij sobie solidną podstawę do podjęcia decyzji o wyborze najlepszego telefonu dzięki naszemu kompleksowemu przeglądowi.

KONSTRUKCJA I WYMIARY Nokia Lumia 1320
Typ telefonu Smartfon
Sterowanie Dotykowy
Wysokość 164.2 mm Lepszy niż 95 % ocenionych telefonów.
Szerokość 85.9 mm Lepszy niż 99 % ocenionych telefonów.
Głębokość 9.8 mm Lepszy niż 55 % ocenionych telefonów.
Waga 220 g Gorszy niż 96 % ocenionych telefonów.
Kolor telefonu Czarny | Biały
Wodoodporność -
SAR 0,44 W/kg (ciało), 0,46 W/kg (głowa)
Zintegrowane komponenty Radio FM
Typ złącza Micro-USB - 5-pinowe Micro-USB typu B
Wyjście słuchawkowe / kompozytowe AV - mini-telefon 3,5mm
Typ (rozmiar) karty SIM Micro SIM

Telefon Nokia Lumia 1320 ma wymiary 164.2 mm × 85.9 mm x 9.8 mm. Jego waga to 220 g.

Pokaż więcej
WYŚWIETLACZ Nokia Lumia 1320
Typ wyświetlacza wyświetlacz LCD
Przekątna wyświetlacza (rozmiar) 6" Lepszy niż 80 % ocenionych telefonów.
Rozdzielczość wyświetlacza 1280 x 720 pikseli Lepszy niż 65 % ocenionych telefonów.
Format rozdzielczości wyświetlacza HD
Zagęszczenie pixeli na wyświetlaczu 245 ppi Gorszy niż 90 % ocenionych telefonów.
Głębia kolorów wyświetlacza 16,7 mln kolorów Lepszy niż 99 % ocenionych telefonów.
Funkcje wyświetlacza ClearBlack
Szkło ochronne Corning Gorilla Glass 3 (szkło odporne na zarysowania)

Rozmiar wyświetlacza to 6" cali. Dzięki dużemu wyświetlaczowi ten telefon oferuje wspaniałe wrażenia podczas oglądania filmów, grania w gry i czytania. Najlepsze obecnie telefony mają wyświetlacz 6,5'' lub wiéksyz. Ich zaletą jest duży obszar wyświetlania. który pozwala zobaczyć więcej treści niż w przypadku konwencjonalnych rozmiarów wyświetlaczy. Wadą wyświetlaczy LCD jest stosunkowo niższy kontrast wyświetlanych kolorów, ponieważ technologia ta nie oddaje dobrze absolutnej czerni. Również z powodu większego zużycia energii, wyświetlacze LCD nie są już tak powszechne w telefonach. Mimo to, niektórzy producenci nadal wyposażają swoje telefony w technologię LCD. Jednak nowoczesne smartfony wykorzystują już technologię OLED. Zaletą telefonów LCD jest to, że są one zazwyczaj tańsze w budowie niż technologia OLED.

Rozdzielczość wyświetlacza Nokia Lumia 1320 to 1280 x 720 pikseli. Wyższa rozdzielczość wyświetlacza jest warunkiem uzyskania ostrzejszego obrazu. Standardem dla telefonów średniej klasy jest dziś rozdzielczość Full HD, czyli 1920 × 1080 px. Tańsze telefony, które zazwyczaj mają mniejszą przekątną, mają rozdzielczość HD 1280 × 720 px. Mniejsze rozdzielczości można znaleźć tylko w starszych modelach. Z kolei najlepsze telefony mają rozdzielczość 4K, czyli 3840 × 2160 px. Kolejnym ważnym faktorem, który będzie miał wpływ na ostateczny obraz jest drobność wyświetlacza. W przypadku tego modelu wartość dokładności to 245 ppi. W przypadku jakości wyświetlacza, im wyższa wartość, tym ostrzejszy będzie obraz. Przeciętnie wartość dokładności obrazu wynosi około 350-400 ppi. To za gwarantuje wystarczająco dobry i ostry obraz do normalnego użytkowania. Jednak najlepsze telefony dostępne obecnie na rynku mogą mieć wyświetlacz o grubości do 450 ppi lub wyższej.

Pokaż więcej
PROCESOR Nokia Lumia 1320
Typ procesora (CPU) Qualcomm Snapdragon 400
Częstotliwość procesora 1.7 GHz Lepszy niż 60 % ocenionych telefonów.
Liczba rdzeni procesora Dwurdzeniowy Gorszy niż 89 % ocenionych telefonów.

Telefon Nokia Lumia 1320 posiada procesor Qualcomm Snapdragon 400. Liczba rdzeni procesora to 2. To właśnie liczba rdzeni odgrywa ważną rolę w ocenie wydajności telefonu, ponieważ jest ona odpowiedzialna za operacje obliczeniowe. Smartfony już powszechnie mają liczbę rdzeni od około 4 do 8. Procesory wielordzeniowe mogą działać lepiej i skracać czas przetwarzania żądania do minimum, co przekłada się na reakcję telefonu, na przykład w szybkości otwierania aplikacji. Częstotliwość procesora jest również ważnym parametrem, który wskazuje, ile instrukcji telefon może przetworzyć w ciągu jednej sekundy. Podobnie jak w przypadku częstotliwości odświeżania, im wyższa liczba, tym szybciej telefon reaguje. Częstotliwość procesora w Nokia Lumia 1320 to 1.7 GHz. Standardowo znajdziesz tę wartość między 1,8 GHz a 2,8 GHz dzisiaj.

Pokaż więcej
PAMIĘĆ Nokia Lumia 1320
RAM 1 GB Gorszy niż 60 % ocenionych telefonów.
Pamięć wewnętrzna (internal storage) 8 GB Gorszy niż 71 % ocenionych telefonów.
Obsługiwane karty pamięci microSDHC, microSDXC - do 64 GB

Jednym z najważniejszych parametrów dla użytkowników jest często pojemność pamięci. Im jest ona większa, tym więcej aplikacji, zdjęć, filmów i innych plików może przechowywać Twój telefon. Ten telefon posiada 8 GB. Ta pojemność pamięci jest idealna dla osób posiadających w telefonie kilka podstawowych aplikacji i kilkadziesiąt zdjęć. Jeśli nie używasz telefonu do gier lub nie potrzebujesz przechowywać zdjęć w wysokiej rozdzielczości, ten rozmiar jest wystarczający. Jednak tak małej pojemności raczej nie spotkasz w nowych smartfonach. Standardowa pamięć to dziś około 64 i 128 GB. Najlepsze telefony mają pamięć wewnętrzną o pojemności 256 GB lub więcej. Obecnie na rynku zazwyczaj można znaleźć jeden model telefonu z kilkoma różnymi rozmiarami pamięci. Dzięki temu każdy użytkownik może wybrać to, co najbardziej mu odpowiada.

W przypadku tego modelu możliwe jest zwiększenie powierzchni pamięci masowej poprzez włożenie karty pamięci.

Wielkość pamięci RAM mówi nam jak silny jest telefon. Nokia Lumia 1320 posiada pamięć 1 GB. Powszechnie dzisiaj można spotkać telefony z 6 do 8 GB pamięci RAM. Oznacza to, że telefon bez problemu poradzi sobie z normalną pracą oraz bardziej wymagającymi aplikacjami czy grami. Wyższe pamięci RAM rzędu 12 GB można znaleźć w najlepszych telefonach na rynku i są one idealne zwłaszcza dla pasjonatów gier. Z kolei pamięć operacyjna poniżej 4 GB to raczej domena telefonów z niższej półki i starszych modeli. Jednak nawet one znajdą swoich fanów wśród mniej wymagających użytkowników.

Pokaż więcej
APARAT FOTOGRAFICZNY Nokia Lumia 1320
TYLNY APARAT
Liczba obiektywów tylnego aparatu 1
Rozdzielczość głównego aparatu 5 megapikseli Gorszy niż 58 % ocenionych telefonów.
Jasność obiektywu aparatu głównego F/2.4 Gorszy niż 88 % ocenionych telefonów.
Ostrość głównego aparatu Automatyczny
Minimalna ogniskowa 28 mm
Zoom cyfrowy 4x Lepszy niż 59 % ocenionych telefonów.
Balans bieli Automatyczny, ustawienia wstępne
Źródło światła aparatu Światło LED
Rozdzielczość wideo 1920 x 1080 (1080p)
Funkcje aparatu fotograficznego (features) Automatyczna ekspozycja
PRZEDNI APARAT
Liczba obiektywów przedniego aparatu 0

Tylny aparat telefonu Nokia Lumia 1320 ma tylko jeden obiektyw. Jeden obiektyw jest bardziej typowy dla starszych telefonów lub telefonów z niższej półki z aparatami niższej jakości. Tylne aparaty w nowoczesnych telefonach są dziś zazwyczaj wyposażone w dwa, trzy, a czasem nawet pięć obiektywów tylnej kamery. Rozdzielczość głównego obiektywu to 5 megapikseli. Jednak sama rozdzielczość nie musi przekładać się na dobre zdjęcie. Dlatego należy spojrzeć na inne parametry, takie jak luminancja czy rozmiar piksela. Kolejnym ważnym czynnikiem jest przysłona, która w tym przypadku oznacza F/2.4 i określa, ile światła przechodzi przez matrycę. Najlepsze telefony mają przysłonę o wartości nawet F/1.5. Ale najczęściej dziś spotkasz się z F/1.8 do F/2.2. W tym przypadku im niższa liczba po ukośniku, tym wyższa jakość zdjęcia.

Zoom Cyfrowy w tym przypadku oferuje powiększenie do wartości 4x. Oczywiście im wyższa wartość obiektywu, tym bardziej można powiększyć odległy obiekt. Wadą zoomu cyfrowego jest jednak to, że podczas korzystania z niego pogarsza się jakość i ostrość zdjęcia.

Pokaż więcej
BATERIA I ŁADOWANIE Nokia Lumia 1320
Pojemność baterii (rozmiar) 3400 mAh Lepszy niż 78 % ocenionych telefonów.
Czas czuwania 672 godziny Lepszy niż 90 % ocenionych telefonów.
Czas pracy na baterii podczas wykonywania połączeń 1500 minut Lepszy niż 89 % ocenionych telefonów.
Szczegółowe informacje na temat żywotności baterii Rozmowa (GSM): do 1500 min
Tryb czuwania: do 672 godz.
Rozmowa (WCDMA): do 1260 min
Odtwarzanie (muzyka): do 98 godz.
Odtwarzanie (wideo): do 9 godz.
Ciągłe przeglądanie (Wi-Fi): do 11,5 godz.

Wielkość baterii w Nokia Lumia 1320 to 3400 mAh. Rozmiar wyświetlacza, wydajność procesora, wykorzystanie funkcji danych i oczywiście intensywność korzystania z telefonu w ogóle mają znaczący wpływ na wytrzymałość baterii. Standardem dla większości smartfonów jest dziś pojemność baterii wynosząca około 4500 do 5000 mAH. Telefony z taką wielkością baterii zazwyczaj gwarantują żywotność telefonu na poziomie co najmniej 1 dnia. Starsze lub tańsze modele smartfonów mogą wtedy osiągać pojemność baterii zazwyczaj około 2500 mAH i poniżej. Przy takiej pojemności może się okazać, że przy intensywnym korzystaniu z telefonu konieczne będzie jego doładowanie w ciągu dnia.

Standby Time dla tego telefonu to 672 godziny, i mówi nam, jak długo telefon wytrzyma na jednym ładowaniu, gdy nie będziesz go aktywnie używać. Nokia Lumia 1320 wytrzymujena jednym ładowaniu orzy ciągłych rozmowach telefonicznych 1500 minut.

Pokaż więcej
TECHNOLOGIA Nokia Lumia 1320
Technologia WCDMA (UMTS) / GSM
Generowanie sieci komórkowej 4G Lepszy niż 91 % ocenionych telefonów.
System operacyjny Windows Phone OS 8 z aktualizacją Lumia Black
Nawigacja A-GPS, GLONASS

Standardowa łączność 4G zastępuje obecnie 5G, ale nadal jest bardziej domeną najnowszych telefonów. Model Nokia Lumia 1320 obsługuje połączenia 4G. Łączność 3G jest obecnie spotykana tylko w najstarszych telefonach. Systemem operacyjnym w tym modelu jest Windows Phone OS 8 z aktualizacją Lumia Black.

Pokaż więcej
KOMUNIKACJA Nokia Lumia 1320
Transfer danych GPRS, EDGE, HSDPA, HSUPA, LTE
Technologia połączeń 2G 850 GSM, 900 GSM, 1800 GSM, 1900 GSM
Technologia połączeń 4G LTE Band 3, Band 7, Band 20
Częstotliwość połączenia 4G LTE FDD 1800+, FDD 2600, FDD 800 DD
Interfejs bezprzewodowy IEEE 802.11b/g/n
Bluetooth Bluetooth 4.0
Profile Bluetooth HFP, OPP, A2DP, AVRCP, PBAP
Bezpieczeństwo sieci WLAN WEP, WPA, WPA2, TKIP, AES
Funkcje komunikacyjne Mobilny klient poczty elektronicznej, przeglądarka internetowa
Usługi w zakresie przesyłania wiadomości Google Talk, Windows Live Messenger (MSN Messenger), Yahoo! Messenger, Skype, Twitter IM, WhatsApp, Facebook Messenger, WeChat, LINE, SMS, MMS

Podstawowy pakiet obejmuje również Bluetooth 4.0. Dzięki temu można łatwo podłączyć na przykład bezprzewodowe słuchawki do telefonu, a także połączyć telefon z telewizorem, tabletem lub głośnikiem i innymi urządzeniami.

Pokaż więcej
MULTIMEDIA Nokia Lumia 1320
Obsługiwane formaty audio WMA, AAC, ASF, AMR, MP3, AAC-LC, AAC +, eAAC+, M4A, HE-AAC, WMA 10 Pro, WMA 9
Obsługiwane formaty wideo VC-1, AVC, AVI, MOV, MPEG-4, WMV, 3GP, H.264, H.263, M4V
FUNKCJE Nokia Lumia 1320
Funkcje telefonu Głośnik, sterowanie głosem, timer połączeń, połączenie konferencyjne, tryb samolotowy, wybieranie głosowe, alarm wibracyjny
Czujniki Akcelerometr, czujnik światła otoczenia, czujnik zbliżeniowy, magnetometr
Podstawowe funkcje organizacyjne Kalendarz, synchronizacja z PC, kalkulator, przypomnienie, budzik
Inne funkcje telefonu Kompatybilność z TTY, Text-to-Speech (rozpoznawanie tekstu), Kid's Corner, profil Lumia Color
POZOSTAŁE Nokia Lumia 1320
Zawartość opakowania Kabel do transmisji danych, Stereofoniczny zestaw słuchawkowy, zasilacz
Zgodność z systemem Windows 7 Zgodne z systemem Windows 7 oprogramowanie i urządzenia opatrzone są zapewnieniem firmy Microsoft, że produkty te przeszły testy zgodności i niezawodności z 32-bitowym i 64-bitowym systemem Windows 7.

Podobne telefony

Inne Nokia telefonów