LG G3 Vigor specyfikacja, test i opinie

Wyświetlacz
5", 1280 x 720 pikseli
Przedni aparat
1,3 megapiksela
Główny aparat
8 megapikseli
System operacyjny
Android 4.4.2 (KitKat)
Pamięć
8 GB
RAM
1 GB
Procesor
Qualcomm Snapdragon 400
Bateria
2540 mAh

Pełna specyfikacja techniczna, parametry, opinie ekspertów i recenzje LG G3 Vigor. Dowiedz się, jak wybrany telefon wypada na tle konkurencji i czy najlepiej spełnia Twoje oczekiwania dzięki funkcji porównania telefonów.

KONSTRUKCJA I WYMIARY LG G3 Vigor
Typ telefonu Smartfon
Sterowanie Dotykowy
Wysokość 137.7 mm Lepszy niż 52 % ocenionych telefonów.
Szerokość 65.6 mm Gorszy niż 55 % ocenionych telefonów.
Głębokość 10.4 mm Gorszy niż 52 % ocenionych telefonów.
Waga 134.1 g Lepszy niż 58 % ocenionych telefonów.
Kolor telefonu Metaliczna czerń | Jedwabista biel | Bordowa czerwień
Wodoodporność -
SAR 1,07 W/kg (ciało), 1,07 W/kg (głowa)
Zintegrowane komponenty Radio FM
Typ złącza Gniazdo słuchawkowe - mini-telefon 3,5 mm

Telefon komórkowy LG G3 Vigor ma wysokość 137.7 mm, szerokość 65.6 mm i grubość 10.4 mm. Waga telefonu to 134.1 g.

Pokaż więcej
WYŚWIETLACZ LG G3 Vigor
Typ wyświetlacza wyświetlacz LCD
Technologia wyświetlania IPS
Przekątna wyświetlacza (rozmiar) 5" Lepszy niż 56 % ocenionych telefonów.
Rozdzielczość wyświetlacza 1280 x 720 pikseli Lepszy niż 63 % ocenionych telefonów.
Format rozdzielczości wyświetlacza HD
Funkcje wyświetlacza Zoom wyświetlacza

Rozmiar wyświetlacza to 5" cali. Telefony z mniejszymi wyświetlaczami są łatwiejsze w obsłudze jedną ręką. Jednak doświadczenie jest mniej przyjemne w porównaniu do telefonów z dużymi wyświetlaczami. Ale jeśli kupujesz telefon do podstawowego użytku i nie chcesz wysokiej jakości gier lub dużego ekranu do oglądania filmów, ten rozmiar jest dla Ciebie wystarczająco dobry. Wadą wyświetlaczy LCD jest stosunkowo niższy kontrast wyświetlanych kolorów, ponieważ technologia ta nie oddaje dobrze absolutnej czerni. Również z powodu większego zużycia energii, wyświetlacze LCD nie są już tak powszechne w telefonach. Mimo to, niektórzy producenci nadal wyposażają swoje telefony w technologię LCD. Jednak nowoczesne smartfony wykorzystują już technologię OLED. Zaletą telefonów LCD jest to, że są one zazwyczaj tańsze w budowie niż technologia OLED.

Rozdzielczość wyświetlacza LG G3 Vigor to 1280 x 720 pikseli. Wyższa rozdzielczość wyświetlacza jest warunkiem uzyskania ostrzejszego obrazu. Standardem dla telefonów średniej klasy jest dziś rozdzielczość Full HD, czyli 1920 × 1080 px. Tańsze telefony, które zazwyczaj mają mniejszą przekątną, mają rozdzielczość HD 1280 × 720 px. Mniejsze rozdzielczości można znaleźć tylko w starszych modelach. Z kolei najlepsze telefony mają rozdzielczość 4K, czyli 3840 × 2160 px.

Pokaż więcej
PROCESOR LG G3 Vigor
Typ procesora (CPU) Qualcomm Snapdragon 400
Częstotliwość procesora 1.2 GHz Gorszy niż 67 % ocenionych telefonów.
Liczba rdzeni procesora Czterordzeniowy Gorszy niż 57 % ocenionych telefonów.

LG G3 Vigor jest wyposażona w Qualcomm Snapdragon 400. Liczba rdzeni procesora to 4. To właśnie liczba rdzeni odgrywa ważną rolę w ocenie wydajności telefonu, ponieważ jest ona odpowiedzialna za operacje obliczeniowe. Smartfony już powszechnie mają liczbę rdzeni od około 4 do 8. Procesory wielordzeniowe mogą działać lepiej i skracać czas przetwarzania żądania do minimum, co przekłada się na reakcję telefonu, na przykład w szybkości otwierania aplikacji. Częstotliwość procesora wskazuje, ile instrukcji telefon może przetworzyć w ciągu 1 sekundy. Im wyższa częstotliwość, tym lepsza wydajność. Standardowy zakres częstotliwości procesora wynosi dziś od 1,8 GHz do 2,8 GHz. LG G3 Vigor osiąga Częstotliwość 1.2 GHz.

Pokaż więcej
PAMIĘĆ LG G3 Vigor
RAM 1 GB Gorszy niż 61 % ocenionych telefonów.
Pamięć wewnętrzna (internal storage) 8 GB Gorszy niż 72 % ocenionych telefonów.
Pamięć użytkownika 3.7 GB
Obsługiwane karty pamięci microSDHC - do 32 GB

Pojemność pamięci wewnętrznej telefonu to 8 GB. Na przykład, rozmiar pamięci wewnętrznej określa, ile zdjęć, piosenek, filmów lub aplikacji można mieć w telefonie. Ta pojemność pamięci jest idealna dla osób posiadających w telefonie kilka podstawowych aplikacji i kilkadziesiąt zdjęć. Jeśli nie używasz telefonu do gier lub nie potrzebujesz przechowywać zdjęć w wysokiej rozdzielczości, ten rozmiar jest wystarczający. Jednak tak małej pojemności raczej nie spotkasz w nowych smartfonach. Standardowa pamięć to dziś około 64 i 128 GB. Najlepsze telefony mają pamięć wewnętrzną o pojemności 256 GB lub więcej. Większość producentów smartfonów oferuje obecnie modele z różną wielkością pamięci, aby dopasować je do każdego użytkownika.

Dodatkową opcją zwiększenia przestrzeni dyskowej w tym modelu jest włożenie karty pamięci.

Pamięć RAM w telefonie LG G3 Vigor jest to 1 GB. Najsilniejsze telefony posiadają obecnie pamięć operacyjną o pojemności 12 GB lub więcej, co jest szczególnie przydatne dla wymagających użytkowników, takich jak miłośnicy gier komputerowych. Zazwyczaj jednak telefony mają obecnie od 6 do 8 GB pamięci RAM, co oznacza, że telefon radzi sobie z normalną pracą i bardziej wymagającymi aplikacjami po prostu dobrze. Pamięć RAM mniejsza niż 4 GB występuje w modelach z niższej półki lub starszych i nadaje się dla użytkowników, którzy nie korzystają z wymagających aplikacji i raczej używają telefonu do podstawowych funkcji.

Pokaż więcej
APARAT FOTOGRAFICZNY LG G3 Vigor
TYLNY APARAT
Liczba obiektywów tylnego aparatu 1
Rozdzielczość głównego aparatu 8 megapikseli Lepszy niż 52 % ocenionych telefonów.
Ostrość głównego aparatu Automatyczny
Laserowy autofokus Tak
Zoom cyfrowy 4x Lepszy niż 57 % ocenionych telefonów.
Samowyzwalacz 10 sek., 3 sek.
Tryb HDR Tryb Auto HDR
Tryby pracy aparatu Tryb Selfie
Źródło światła aparatu Światło LED
Rozdzielczość zdjęć 3264 x 2448
Rozdzielczość wideo 1920 x 1080 (1080p)
Funkcje aparatu fotograficznego (features) Touch & Shoot, wstrzymywanie i wznawianie nagrywania, migawka gestowa
PRZEDNI APARAT
Liczba obiektywów przedniego aparatu 1
Rozdzielczość przedniego aparatu 1,3 megapiksela Gorszy niż 92 % ocenionych telefonów.
Tryby przedniego aparatu Gesture Shot
Źródło światła przedniego aparatu Lampa błyskowa LED

Tylny aparat telefonu LG G3 Vigor ma tylko jeden obiektyw. Jeden obiektyw jest bardziej typowy dla starszych telefonów lub telefonów z niższej półki z aparatami niższej jakości. Tylne aparaty w nowoczesnych telefonach są dziś zazwyczaj wyposażone w dwa, trzy, a czasem nawet pięć obiektywów tylnej kamery. Rozdzielczość głównego obiektywu to 8 megapikseli. Wyższa rozdzielczość nie musi oznaczać super wysokiej jakości zdjęć. Zależy ona na przykład od wielkości piksela, ale także od innych czynników

Zoom Cyfrowy w tym przypadku oferuje powiększenie do wartości 4x. Oczywiście im wyższa wartość obiektywu, tym bardziej można powiększyć odległy obiekt. Wadą zoomu cyfrowego jest jednak to, że podczas korzystania z niego pogarsza się jakość i ostrość zdjęcia.

Przedni aparat
Przedni aparat LG G3 Vigor ma jeden obiektyw. Taka liczba obiektywów jest standardem w większości dzisiejszych smartfonów. Rozdzielczość przedniego obiektywu osiąga wartość 1,3 megapiksela. Ponownie należy zauważyć, że rozdzielczość jest tylko jednym z kilku innych ważnych czynników wpływających na wynikową jakość zdjęcia.

Pokaż więcej
BATERIA I ŁADOWANIE LG G3 Vigor
Pojemność baterii (rozmiar) 2540 mAh Lepszy niż 57 % ocenionych telefonów.
Czas czuwania 635 godzin Lepszy niż 88 % ocenionych telefonów.
Czas pracy na baterii podczas wykonywania połączeń 1380 minut Lepszy niż 84 % ocenionych telefonów.
Szczegółowe informacje na temat żywotności baterii Rozmowa: do 1380 minut
Technologia akumulatorów Litowo-jonowy

Wielkość baterii w LG G3 Vigor to 2540 mAh. Rozmiar wyświetlacza, wydajność procesora, wykorzystanie funkcji danych i oczywiście intensywność korzystania z telefonu w ogóle mają znaczący wpływ na wytrzymałość baterii. Standardem dla większości smartfonów jest dziś pojemność baterii wynosząca około 4500 do 5000 mAH. Telefony z taką wielkością baterii zazwyczaj gwarantują żywotność telefonu na poziomie co najmniej 1 dnia. Starsze lub tańsze modele smartfonów mogą wtedy osiągać pojemność baterii zazwyczaj około 2500 mAH i poniżej. Przy takiej pojemności może się okazać, że przy intensywnym korzystaniu z telefonu konieczne będzie jego doładowanie w ciągu dnia.

Standby Time to 635 godzin i wyraża on maksymalny czas, jaki telefon może wytrzymać na jednym ładowaniu, gdy nie jest aktywnie używany. Talk Time, czyli czas pracy na baterii podczas wykonywania połączeń, oznacza czas, przez jaki telefon będzie działał po pełnym naładowaniu, jeśli stale prowadzisz rozmowy. W przypadku LG G3 Vigor jest to 1380 minut.

Pokaż więcej
TECHNOLOGIA LG G3 Vigor
Technologia GSM
Generowanie sieci komórkowej 4G Lepszy niż 88 % ocenionych telefonów.
System operacyjny Android 4.4.2 (KitKat)
Nawigacja A-GPS

LG G3 Vigor obsługuje 4G. Łączność 5G, która powoli wypiera standardową łączność 4G, to wciąż raczej domena najnowszych telefonów. System operacyjny w tym przypadku to Android 4.4.2 (KitKat).

Pokaż więcej
KOMUNIKACJA LG G3 Vigor
Transfer danych LTE
Technologia połączeń 2G 850 GSM, 900 GSM, 1800 GSM, 1900 GSM
Technologia połączeń 4G LTE Band 2, Band 4, Band 5, Band 17
Częstotliwość połączenia 4G LTE FDD 1900 PCS, FDD 1700 - 2110 AWS, FDD 850, FDD 700b
Interfejs bezprzewodowy IEEE 802.11a/b/g/n
Bluetooth Bluetooth 4.0
Funkcje komunikacyjne Mobilny klient poczty elektronicznej, przeglądarka internetowa
Usługi w zakresie przesyłania wiadomości Google Talk, SMS, MMS

Do podstawowych standardów łączności należy Bluetooth 4.0, który zapewnia łatwą bezprzewodową komunikację z innymi urządzeniami, takimi jak słuchawki, tablety, głośniki czy smartwatche.

Pokaż więcej
MULTIMEDIA LG G3 Vigor
Obsługiwane formaty audio WAV, WMA, AAC, AMR, MP3, AAC +, OGG, eAAC+, MIDI
Obsługiwane formaty wideo FLV, AVI, MPEG-4, ASF, DivX, 3GP, WebM, 3G2
FUNKCJE LG G3 Vigor
Funkcje telefonu Głośnik, timer połączeń, połączenie konferencyjne, tryb samolotowy, alarm wibracyjny
Podstawowe funkcje organizacyjne Kalendarz, synchronizacja z PC, kalkulator, przypomnienie, budzik
Inne funkcje telefonu Wielozadaniowość, funkcja QSlide, Głos HD, KnockON, funkcja Knock Code, Smart Keyboard, Wi-Fi Calling, funkcja QuickMemo+, Smart Cleaning, LG GATE
POZOSTAŁE LG G3 Vigor
Zawartość opakowania Zasilacz

Podobne telefony

Inne LG telefonów

Inne projekty: