Saygus V2 specyfikacja, test i opinie

Wyświetlacz
5", 1920 x 1080 pikseli
Przedni aparat
13 megapikseli
Główny aparat
21 megapikseli
System operacyjny
Android 4.4.4 (KitKat)
Pamięć
64 GB
RAM
3 GB
Procesor
Qualcomm
Bateria
3100 mAh

Pełna specyfikacja techniczna, parametry, opinie ekspertów i recenzje Saygus V2. Dowiedz się, jak wybrany telefon wypada na tle konkurencji i czy najlepiej spełnia Twoje oczekiwania dzięki funkcji porównania telefonów.

KONSTRUKCJA I WYMIARY Saygus V2
Typ telefonu Smartfon
Sterowanie Dotykowy
Wysokość 137 mm Lepszy niż 51 % ocenionych telefonów.
Szerokość 67 mm Gorszy niż 52 % ocenionych telefonów.
Głębokość 9.7 mm Lepszy niż 54 % ocenionych telefonów.
Waga 141 g Lepszy niż 52 % ocenionych telefonów.
Wodoodporność -
Stopień ochrony (IP) IPX7
Typ złącza Gniazdo słuchawkowe - mini-telefon 3,5 mm
MHL (Micro-USB) - 5 pinowe Micro-USB typ B

Telefon komórkowy Saygus V2 ma wysokość 137 mm, szerokość 67 mm i grubość 9.7 mm. Waga telefonu to 141 g.

Pokaż więcej
WYŚWIETLACZ Saygus V2
Technologia wyświetlania IPS
Przekątna wyświetlacza (rozmiar) 5" Lepszy niż 56 % ocenionych telefonów.
Rozdzielczość wyświetlacza 1920 x 1080 pikseli Lepszy niż 79 % ocenionych telefonów.
Format rozdzielczości wyświetlacza Full HD
Zagęszczenie pixeli na wyświetlaczu 445 ppi Lepszy niż 80 % ocenionych telefonów.
Głębia kolorów wyświetlacza 16,7 mln kolorów Lepszy niż 98 % ocenionych telefonów.
Szkło ochronne Corning Gorilla Glass 4 (szkło odporne na zarysowania)

Rozmiar wyświetlacza to 5" cali. Telefony z mniejszymi wyświetlaczami są łatwiejsze w obsłudze jedną ręką. Jednak doświadczenie jest mniej przyjemne w porównaniu do telefonów z dużymi wyświetlaczami. Ale jeśli kupujesz telefon do podstawowego użytku i nie chcesz wysokiej jakości gier lub dużego ekranu do oglądania filmów, ten rozmiar jest dla Ciebie wystarczająco dobry.

Rozdzielczość wyświetlacza Saygus V2 to 1920 x 1080 pikseli. Wyższa rozdzielczość wyświetlacza jest warunkiem uzyskania ostrzejszego obrazu. Standardem dla telefonów średniej klasy jest dziś rozdzielczość Full HD, czyli 1920 × 1080 px. Tańsze telefony, które zazwyczaj mają mniejszą przekątną, mają rozdzielczość HD 1280 × 720 px. Mniejsze rozdzielczości można znaleźć tylko w starszych modelach. Z kolei najlepsze telefony mają rozdzielczość 4K, czyli 3840 × 2160 px. Gęstość pikseli na wyświetlaczu to 445 ppi i jest kolejnym, obok rozdzielczości, istotnym faktorem wpływającym na ostrość obrazu. Im wyższa jakość, tym ostrzejszy obraz. Średnia jakość wynosi obecnie około 350-400 ppi, co gwarantuje drobny i wystarczająco ostry obraz. Najdrobniejsze wyświetlacze nowoczesnych telefonów osiągają 450 ppi i więcej.

Pokaż więcej
PROCESOR Saygus V2
Typ procesora (CPU) Qualcomm
Częstotliwość procesora 2.5 GHz Lepszy niż 89 % ocenionych telefonów.
Liczba rdzeni procesora Czterordzeniowy Gorszy niż 57 % ocenionych telefonów.

Saygus V2 jest wyposażona w Qualcomm. Liczba rdzeni procesora to 4. To właśnie liczba rdzeni odgrywa ważną rolę w ocenie wydajności telefonu, ponieważ jest ona odpowiedzialna za operacje obliczeniowe. Smartfony już powszechnie mają liczbę rdzeni od około 4 do 8. Procesory wielordzeniowe mogą działać lepiej i skracać czas przetwarzania żądania do minimum, co przekłada się na reakcję telefonu, na przykład w szybkości otwierania aplikacji. Częstotliwość procesora wskazuje, ile instrukcji telefon może przetworzyć w ciągu 1 sekundy. Im wyższa częstotliwość, tym lepsza wydajność. Standardowy zakres częstotliwości procesora wynosi dziś od 1,8 GHz do 2,8 GHz. Saygus V2 osiąga Częstotliwość 2.5 GHz.

Pokaż więcej
PAMIĘĆ Saygus V2
RAM 3 GB Lepszy niż 67 % ocenionych telefonów.
Pamięć wewnętrzna (internal storage) 64 GB Lepszy niż 75 % ocenionych telefonów.
Obsługiwane karty pamięci do 256 GB

Pojemność pamięci wewnętrznej telefonu to 64 GB. Na przykład, rozmiar pamięci wewnętrznej określa, ile zdjęć, piosenek, filmów lub aplikacji można mieć w telefonie. Do codziennego użytku i przechowywania zdjęć, piosenek lub filmów ta średniej wielkości wewnętrzna pamięć masowa jest idealna i łatwa dla zwykłego użytkownika. Zaletą jest niższa cena telefonów wyposażonych w tę pojemność pamięci masowej. Za większe pojemności trzeba będzie dodatkowo zapłacić. Najlepsze obecnie telefony mają pojemność od 256 GB do 1 TB. Taki rozmiar jest odpowiedni dla najbardziej wymagających użytkowników, którzy kręcą dużo zdjęć w wysokiej rozdzielczości lub filmów na przykład w 4K. Większość producentów smartfonów oferuje obecnie modele z różną wielkością pamięci, aby dopasować je do każdego użytkownika.

Dodatkową opcją zwiększenia przestrzeni dyskowej w tym modelu jest włożenie karty pamięci.

Pamięć RAM w telefonie Saygus V2 jest to 3 GB. Najsilniejsze telefony posiadają obecnie pamięć operacyjną o pojemności 12 GB lub więcej, co jest szczególnie przydatne dla wymagających użytkowników, takich jak miłośnicy gier komputerowych. Zazwyczaj jednak telefony mają obecnie od 6 do 8 GB pamięci RAM, co oznacza, że telefon radzi sobie z normalną pracą i bardziej wymagającymi aplikacjami po prostu dobrze. Pamięć RAM mniejsza niż 4 GB występuje w modelach z niższej półki lub starszych i nadaje się dla użytkowników, którzy nie korzystają z wymagających aplikacji i raczej używają telefonu do podstawowych funkcji.

Pokaż więcej
APARAT FOTOGRAFICZNY Saygus V2
TYLNY APARAT
Liczba obiektywów tylnego aparatu 1
Rozdzielczość głównego aparatu 21 megapikseli Lepszy niż 85 % ocenionych telefonów.
Ostrość głównego aparatu Automatyczny
Źródło światła aparatu Podwójna lampa błyskowa LED
PRZEDNI APARAT
Liczba obiektywów przedniego aparatu 1
Rozdzielczość przedniego aparatu 13 megapikseli Lepszy niż 80 % ocenionych telefonów.

Tylny aparat telefonu Saygus V2 ma tylko jeden obiektyw. Jeden obiektyw jest bardziej typowy dla starszych telefonów lub telefonów z niższej półki z aparatami niższej jakości. Tylne aparaty w nowoczesnych telefonach są dziś zazwyczaj wyposażone w dwa, trzy, a czasem nawet pięć obiektywów tylnej kamery. Rozdzielczość głównego obiektywu to 21 megapikseli. Wyższa rozdzielczość nie musi oznaczać super wysokiej jakości zdjęć. Zależy ona na przykład od wielkości piksela, ale także od innych czynników

Przedni aparat
Przedni aparat Saygus V2 ma jeden obiektyw. Taka liczba obiektywów jest standardem w większości dzisiejszych smartfonów. Rozdzielczość przedniego obiektywu osiąga wartość 13 megapikseli. Ponownie należy zauważyć, że rozdzielczość jest tylko jednym z kilku innych ważnych czynników wpływających na wynikową jakość zdjęcia.

Pokaż więcej
BATERIA I ŁADOWANIE Saygus V2
Pojemność baterii (rozmiar) 3100 mAh Lepszy niż 71 % ocenionych telefonów.
Bezprzewodowe ładowanie Tak Lepszy niż 91 % ocenionych telefonów.

Wielkość baterii w Saygus V2 to 3100 mAh. Rozmiar wyświetlacza, wydajność procesora, wykorzystanie funkcji danych i oczywiście intensywność korzystania z telefonu w ogóle mają znaczący wpływ na wytrzymałość baterii. Standardem dla większości smartfonów jest dziś pojemność baterii wynosząca około 4500 do 5000 mAH. Telefony z taką wielkością baterii zazwyczaj gwarantują żywotność telefonu na poziomie co najmniej 1 dnia. Starsze lub tańsze modele smartfonów mogą wtedy osiągać pojemność baterii zazwyczaj około 2500 mAH i poniżej. Przy takiej pojemności może się okazać, że przy intensywnym korzystaniu z telefonu konieczne będzie jego doładowanie w ciągu dnia. Wielu użytkowników doceni również funkcję bezprzewodowego ładowania. Ładowanie bezprzewodowe zapobiega przegrzewaniu się telefonu, a także chroni złącze przed zużyciem. Z drugiej strony, powoduje to pewne straty mocy.

Pokaż więcej
TECHNOLOGIA Saygus V2
Technologia CDMA2000 1X / GSM
Generowanie sieci komórkowej 4G Lepszy niż 88 % ocenionych telefonów.
System operacyjny Android 4.4.4 (KitKat)

Saygus V2 obsługuje 4G. Łączność 5G, która powoli wypiera standardową łączność 4G, to wciąż raczej domena najnowszych telefonów. System operacyjny w tym przypadku to Android 4.4.4 (KitKat).

Pokaż więcej
KOMUNIKACJA Saygus V2
Transfer danych GPRS, EDGE, EV-DO, LTE
Interfejs bezprzewodowy IEEE 802.11a/b/g/n/ac
Bluetooth Bluetooth 4.0
NFC Tak Lepszy niż 66 % ocenionych telefonów.
Funkcje komunikacyjne Mobilny klient poczty elektronicznej, przeglądarka internetowa
Usługi w zakresie przesyłania wiadomości SMS, MMS

Fani nowoczesnych technologii docenią funkcję NFC, która umożliwia między innymi zbliżeniowe płatności telefonem komórkowym, ale znajduje też inne zastosowania w łączności, jak na przykład odblokowywanie drzwi czy ładowanie menu w restauracjach za pomocą tagu NFC. Do podstawowych standardów łączności należy Bluetooth 4.0, który zapewnia łatwą bezprzewodową komunikację z innymi urządzeniami, takimi jak słuchawki, tablety, głośniki czy smartwatche.

Pokaż więcej
MULTIMEDIA Saygus V2
Rozszerzone formaty audio Technologia dźwięku Harman Kardon
FUNKCJE Saygus V2
Funkcje telefonu Głośnik, timer połączeń, połączenie konferencyjne, tryb samolotowy, alarm wibracyjny
Czujniki Akcelerometr, czujnik światła otoczenia, czujnik zbliżeniowy, kompas cyfrowy, czujnik żyroskopowy
Bezpieczeństwo telefonu czytnik linii papilarnych
Podstawowe funkcje organizacyjne Kalendarz, synchronizacja z PC, kalkulator, przypomnienie, budzik
Inne funkcje telefonu Podwójne gniazdo SDIO, Technologia redukcji szumów, Trzy mikrofony, Technologia Fractal Aerial
POZOSTAŁE Saygus V2
Zawartość opakowania Zasilacz
Normy IPX7, Qi

Podobne telefony

Inne projekty: