Nokia Lumia 635 (RAM 1 GB) specyfikacja, test i opinie

Wyświetlacz
4.5", 480 x 854 pikseli
Główny aparat
5 megapikseli
System operacyjny
Windows Phone OS 8.1
Pamięć
8 GB
RAM
1 GB
Procesor
Qualcomm Snapdragon 400
Bateria
1830 mAh

Inne warianty:

Pełna specyfikacja techniczna, parametry, opinie ekspertów i recenzje Nokia Lumia 635 (RAM 1 GB). Dowiedz się, jak wybrany telefon wypada na tle konkurencji i czy najlepiej spełnia Twoje oczekiwania dzięki funkcji porównania telefonów.

KONSTRUKCJA I WYMIARY Nokia Lumia 635 (RAM 1 GB)
Typ telefonu Smartfon
Sterowanie Dotykowy
Wysokość 129.5 mm Gorszy niż 55 % ocenionych telefonów.
Szerokość 66.7 mm Gorszy niż 53 % ocenionych telefonów.
Głębokość 9.2 mm Lepszy niż 59 % ocenionych telefonów.
Waga 134 g Lepszy niż 58 % ocenionych telefonów.
Kolor telefonu Czarny
Wodoodporność -
SAR 0,79 W/kg (ciało), 0,75 W/kg (głowa)
Zintegrowane komponenty Radio FM
Typ złącza Micro-USB - 5-pinowe Micro-USB typu B
Wyjście słuchawkowe / kompozytowe AV - mini-telefon 3,5mm
Typ (rozmiar) karty SIM Micro SIM

Telefon komórkowy Nokia Lumia 635 (RAM 1 GB) ma wysokość 129.5 mm, szerokość 66.7 mm i grubość 9.2 mm. Waga telefonu to 134 g.

Pokaż więcej
WYŚWIETLACZ Nokia Lumia 635 (RAM 1 GB)
Typ wyświetlacza wyświetlacz LCD
Technologia wyświetlania IPS
Przekątna wyświetlacza (rozmiar) 4.5" Gorszy niż 59 % ocenionych telefonów.
Rozdzielczość wyświetlacza 480 x 854 pikseli Gorszy niż 53 % ocenionych telefonów.
Zagęszczenie pixeli na wyświetlaczu 221 ppi Gorszy niż 93 % ocenionych telefonów.
Głębia kolorów wyświetlacza 16,7 mln kolorów Lepszy niż 98 % ocenionych telefonów.
Funkcje wyświetlacza ClearBlack
Szkło ochronne Corning Gorilla Glass 3 (szkło odporne na zarysowania)

Rozmiar wyświetlacza to 4.5" cali. Telefony z mniejszymi wyświetlaczami są łatwiejsze w obsłudze jedną ręką. Jednak doświadczenie jest mniej przyjemne w porównaniu do telefonów z dużymi wyświetlaczami. Ale jeśli kupujesz telefon do podstawowego użytku i nie chcesz wysokiej jakości gier lub dużego ekranu do oglądania filmów, ten rozmiar jest dla Ciebie wystarczająco dobry. Wadą wyświetlaczy LCD jest stosunkowo niższy kontrast wyświetlanych kolorów, ponieważ technologia ta nie oddaje dobrze absolutnej czerni. Również z powodu większego zużycia energii, wyświetlacze LCD nie są już tak powszechne w telefonach. Mimo to, niektórzy producenci nadal wyposażają swoje telefony w technologię LCD. Jednak nowoczesne smartfony wykorzystują już technologię OLED. Zaletą telefonów LCD jest to, że są one zazwyczaj tańsze w budowie niż technologia OLED.

Rozdzielczość wyświetlacza Nokia Lumia 635 (RAM 1 GB) to 480 x 854 pikseli. Wyższa rozdzielczość wyświetlacza jest warunkiem uzyskania ostrzejszego obrazu. Standardem dla telefonów średniej klasy jest dziś rozdzielczość Full HD, czyli 1920 × 1080 px. Tańsze telefony, które zazwyczaj mają mniejszą przekątną, mają rozdzielczość HD 1280 × 720 px. Mniejsze rozdzielczości można znaleźć tylko w starszych modelach. Z kolei najlepsze telefony mają rozdzielczość 4K, czyli 3840 × 2160 px. Gęstość pikseli na wyświetlaczu to 221 ppi i jest kolejnym, obok rozdzielczości, istotnym faktorem wpływającym na ostrość obrazu. Im wyższa jakość, tym ostrzejszy obraz. Średnia jakość wynosi obecnie około 350-400 ppi, co gwarantuje drobny i wystarczająco ostry obraz. Najdrobniejsze wyświetlacze nowoczesnych telefonów osiągają 450 ppi i więcej.

Pokaż więcej
PROCESOR Nokia Lumia 635 (RAM 1 GB)
Typ procesora (CPU) Qualcomm Snapdragon 400
Częstotliwość procesora 1.2 GHz Gorszy niż 67 % ocenionych telefonów.
Liczba rdzeni procesora Czterordzeniowy Gorszy niż 57 % ocenionych telefonów.

Nokia Lumia 635 (RAM 1 GB) jest wyposażona w Qualcomm Snapdragon 400. Liczba rdzeni procesora to 4. To właśnie liczba rdzeni odgrywa ważną rolę w ocenie wydajności telefonu, ponieważ jest ona odpowiedzialna za operacje obliczeniowe. Smartfony już powszechnie mają liczbę rdzeni od około 4 do 8. Procesory wielordzeniowe mogą działać lepiej i skracać czas przetwarzania żądania do minimum, co przekłada się na reakcję telefonu, na przykład w szybkości otwierania aplikacji. Częstotliwość procesora wskazuje, ile instrukcji telefon może przetworzyć w ciągu 1 sekundy. Im wyższa częstotliwość, tym lepsza wydajność. Standardowy zakres częstotliwości procesora wynosi dziś od 1,8 GHz do 2,8 GHz. Nokia Lumia 635 (RAM 1 GB) osiąga Częstotliwość 1.2 GHz.

Pokaż więcej
PAMIĘĆ Nokia Lumia 635 (RAM 1 GB)
RAM 1 GB Gorszy niż 61 % ocenionych telefonów.
Pamięć wewnętrzna (internal storage) 8 GB Gorszy niż 72 % ocenionych telefonów.
Obsługiwane karty pamięci microSDHC, microSDXC - do 128 GB

Pojemność pamięci wewnętrznej telefonu to 8 GB. Na przykład, rozmiar pamięci wewnętrznej określa, ile zdjęć, piosenek, filmów lub aplikacji można mieć w telefonie. Ta pojemność pamięci jest idealna dla osób posiadających w telefonie kilka podstawowych aplikacji i kilkadziesiąt zdjęć. Jeśli nie używasz telefonu do gier lub nie potrzebujesz przechowywać zdjęć w wysokiej rozdzielczości, ten rozmiar jest wystarczający. Jednak tak małej pojemności raczej nie spotkasz w nowych smartfonach. Standardowa pamięć to dziś około 64 i 128 GB. Najlepsze telefony mają pamięć wewnętrzną o pojemności 256 GB lub więcej. Większość producentów smartfonów oferuje obecnie modele z różną wielkością pamięci, aby dopasować je do każdego użytkownika.

Dodatkową opcją zwiększenia przestrzeni dyskowej w tym modelu jest włożenie karty pamięci.

Pamięć RAM w telefonie Nokia Lumia 635 (RAM 1 GB) jest to 1 GB. Najsilniejsze telefony posiadają obecnie pamięć operacyjną o pojemności 12 GB lub więcej, co jest szczególnie przydatne dla wymagających użytkowników, takich jak miłośnicy gier komputerowych. Zazwyczaj jednak telefony mają obecnie od 6 do 8 GB pamięci RAM, co oznacza, że telefon radzi sobie z normalną pracą i bardziej wymagającymi aplikacjami po prostu dobrze. Pamięć RAM mniejsza niż 4 GB występuje w modelach z niższej półki lub starszych i nadaje się dla użytkowników, którzy nie korzystają z wymagających aplikacji i raczej używają telefonu do podstawowych funkcji.

Pokaż więcej
APARAT FOTOGRAFICZNY Nokia Lumia 635 (RAM 1 GB)
TYLNY APARAT
Liczba obiektywów tylnego aparatu 1
Rozdzielczość głównego aparatu 5 megapikseli Gorszy niż 60 % ocenionych telefonów.
Jasność obiektywu aparatu głównego F/2.4 Gorszy niż 89 % ocenionych telefonów.
Ostrość głównego aparatu Automatyczny
Minimalna ogniskowa 28 mm
Zoom cyfrowy 4x Lepszy niż 57 % ocenionych telefonów.
Tryby pracy aparatu Zdjęcia panoramiczne, tryb krajobrazu/portretu
Balans bieli Automatyczny, ustawienia wstępne
Rozdzielczość wideo 1280 x 720 (720p)
Funkcje aparatu fotograficznego (features) Automatyczna ekspozycja, kompensacja ekspozycji, Nokia Refocus
PRZEDNI APARAT
Liczba obiektywów przedniego aparatu 0

Tylny aparat telefonu Nokia Lumia 635 (RAM 1 GB) ma tylko jeden obiektyw. Jeden obiektyw jest bardziej typowy dla starszych telefonów lub telefonów z niższej półki z aparatami niższej jakości. Tylne aparaty w nowoczesnych telefonach są dziś zazwyczaj wyposażone w dwa, trzy, a czasem nawet pięć obiektywów tylnej kamery. Rozdzielczość głównego obiektywu to 5 megapikseli. Wyższa rozdzielczość nie musi oznaczać super wysokiej jakości zdjęć. Zależy ona na przykład od wielkości piksela, ale także od innych czynników Przysłona głównego obiektu osiąga wartość F/2.4. Najlepsze telefony mają obiektyw z przysłoną do F/1.5, gdzie więcej światła przejdzie przez czujnik i zdjęcia będą wysokiej jakości nawet w słabych warunkach oświetleniowych. Najczęściej jednak spotyka się obiektywy z przysłoną w okolicach F/1.8 do F/2.2. Im niższa liczba po ukośniku, tym lepsza jakość zdjęć.

Zoom Cyfrowy w tym przypadku oferuje powiększenie do wartości 4x. Oczywiście im wyższa wartość obiektywu, tym bardziej można powiększyć odległy obiekt. Wadą zoomu cyfrowego jest jednak to, że podczas korzystania z niego pogarsza się jakość i ostrość zdjęcia.

Pokaż więcej
BATERIA I ŁADOWANIE Nokia Lumia 635 (RAM 1 GB)
Pojemność baterii (rozmiar) 1830 mAh Gorszy niż 57 % ocenionych telefonów.
Czas czuwania 600 godzin Lepszy niż 86 % ocenionych telefonów.
Czas pracy na baterii podczas wykonywania połączeń 1140 minut Lepszy niż 77 % ocenionych telefonów.
Szczegółowe informacje na temat żywotności baterii Rozmowa (GSM): do 1140 min
Rozmowa (WCDMA): do 780 min
Odtwarzanie (muzyka): do 58 godz
Odtwarzanie (wideo): do 7 godz
Aktywne korzystanie z Internetu (Wi-Fi): do 9 godz
Aktywne korzystanie z Internetu: do 8,8 godz
Tryb czuwania: do 600 godz.

Wielkość baterii w Nokia Lumia 635 (RAM 1 GB) to 1830 mAh. Rozmiar wyświetlacza, wydajność procesora, wykorzystanie funkcji danych i oczywiście intensywność korzystania z telefonu w ogóle mają znaczący wpływ na wytrzymałość baterii. Standardem dla większości smartfonów jest dziś pojemność baterii wynosząca około 4500 do 5000 mAH. Telefony z taką wielkością baterii zazwyczaj gwarantują żywotność telefonu na poziomie co najmniej 1 dnia. Starsze lub tańsze modele smartfonów mogą wtedy osiągać pojemność baterii zazwyczaj około 2500 mAH i poniżej. Przy takiej pojemności może się okazać, że przy intensywnym korzystaniu z telefonu konieczne będzie jego doładowanie w ciągu dnia.

Standby Time to 600 godzin i wyraża on maksymalny czas, jaki telefon może wytrzymać na jednym ładowaniu, gdy nie jest aktywnie używany. Talk Time, czyli czas pracy na baterii podczas wykonywania połączeń, oznacza czas, przez jaki telefon będzie działał po pełnym naładowaniu, jeśli stale prowadzisz rozmowy. W przypadku Nokia Lumia 635 (RAM 1 GB) jest to 1140 minut.

Pokaż więcej
TECHNOLOGIA Nokia Lumia 635 (RAM 1 GB)
Technologia WCDMA (UMTS) / GSM
Generowanie sieci komórkowej 4G Lepszy niż 88 % ocenionych telefonów.
System operacyjny Windows Phone OS 8.1
Nawigacja A-GPS, GLONASS, BeiDou

Nokia Lumia 635 (RAM 1 GB) obsługuje 4G. Łączność 5G, która powoli wypiera standardową łączność 4G, to wciąż raczej domena najnowszych telefonów. System operacyjny w tym przypadku to Windows Phone OS 8.1.

Pokaż więcej
KOMUNIKACJA Nokia Lumia 635 (RAM 1 GB)
Transfer danych GPRS, EDGE, HSDPA, HSUPA, FDD-LTE
Technologia połączeń 2G 850 GSM, 900 GSM, 1800 GSM, 1900 GSM
Technologia połączeń 4G LTE Band 3, Band 7, Band 20
Częstotliwość połączenia 4G LTE FDD 1800+, FDD 2600, FDD 800 DD
Interfejs bezprzewodowy IEEE 802.11b/g/n
Bluetooth Bluetooth 4.0
Profile Bluetooth HFP, OPP, A2DP, AVRCP, PBAP, GATT
Bezpieczeństwo sieci WLAN WEP, WPA, WPA2, TKIP, AES
Usługi w zakresie przesyłania wiadomości Skype, WhatsApp, SMS, MMS

Do podstawowych standardów łączności należy Bluetooth 4.0, który zapewnia łatwą bezprzewodową komunikację z innymi urządzeniami, takimi jak słuchawki, tablety, głośniki czy smartwatche.

Pokaż więcej
MULTIMEDIA Nokia Lumia 635 (RAM 1 GB)
Obsługiwane formaty audio AAC, AMR, MP3, GSM FR
Obsługiwane formaty wideo VC-1, AVC, MPEG-4, WMV, H.264, H.263
FUNKCJE Nokia Lumia 635 (RAM 1 GB)
Funkcje telefonu Głośnik, sterowanie głosem, timer połączeń, połączenie konferencyjne, tryb samolotowy, wybieranie głosowe, alarm wibracyjny
Czujniki Akcelerometr
Inne funkcje telefonu Kompatybilność z TTY, Certyfikat DLNA, Text-to-Speech (rozpoznawanie tekstu), aktualizacje oprogramowania FOTA (Firmware Over The Air), udostępnianie mediów przez DLNA, Kid's Corner, technologia Noise Cancellation, profil Lumia Color, ekran projekcyjny
POZOSTAŁE Nokia Lumia 635 (RAM 1 GB)
Zawartość opakowania Kabel USB, zasilacz
Normy SSL v3, TLS v1.2, TLS v1.0, TLS v1.1, szyfrowanie Suite B

Podobne telefony

Inne Nokia telefonów

Inne projekty: