Nokia Lumia 930 specyfikacja, test i opinie

Wyświetlacz
5", 1920 x 1080 pikseli
Przedni aparat
1,2 megapiksela
Główny aparat
20 megapikseli
System operacyjny
Windows Phone OS 8.1 z aktualizacją Lumia Denim
Pamięć
32 GB
RAM
2 GB
Procesor
Qualcomm Snapdragon 800
Bateria
2420 mAh

Szczegółowa lista danych technicznych, specyfikacji, opinie i recenzji ekspertów Nokia Lumia 930. Uzyskaj kompleksowe spojrzenie na wybrany telefon i sprawdź, czy jest to ten, który najlepiej odpowiada Twoim potrzebom. Możesz również skorzystać z funkcji porównania, aby porównać je z innymi konkurencyjnymi telefonami.

KONSTRUKCJA I WYMIARY Nokia Lumia 930
Typ telefonu Smartfon
Sterowanie Dotykowy
Wysokość 137 mm Lepszy niż 51 % ocenionych telefonów.
Szerokość 71 mm Lepszy niż 60 % ocenionych telefonów.
Głębokość 9.8 mm Lepszy niż 53 % ocenionych telefonów.
Waga 167 g Gorszy niż 68 % ocenionych telefonów.
Kolor telefonu Biały | Jasna zieleń | Jasny pomarańczowy | Czarny
Wodoodporność -
SAR 0,73 W/kg (ciało), 0,6 W/kg (głowa)
Zintegrowane komponenty Radio FM
Typ złącza Micro-USB - 5-pinowe Micro-USB typu B
Wyjście słuchawkowe / kompozytowe AV - mini-telefon 3,5mm
Typ (rozmiar) karty SIM Nano SIM

Wzór telefonu komórkowego Nokia Lumia 930 ma wymiary 137 mm × 71 mm x 9.8 mm i wagę 167 g.

Pokaż więcej
WYŚWIETLACZ Nokia Lumia 930
Typ wyświetlacza Wyświetlacz OLED
Przekątna wyświetlacza (rozmiar) 5" Lepszy niż 56 % ocenionych telefonów.
Rozdzielczość wyświetlacza 1920 x 1080 pikseli Lepszy niż 79 % ocenionych telefonów.
Format rozdzielczości wyświetlacza Full HD
Zagęszczenie pixeli na wyświetlaczu 441 ppi Lepszy niż 78 % ocenionych telefonów.
Głębia kolorów wyświetlacza 16,7 mln kolorów Lepszy niż 98 % ocenionych telefonów.
Funkcje wyświetlacza ClearBlack
Szkło ochronne Corning Gorilla Glass 3 (szkło odporne na zarysowania)

Rozmiar wyświetlacza to 5" cali. Mniejsze wyświetlacze telefonów nie muszą być wadą. Są łatwiejsze w obsłudze jedną ręką. Nie zapewniają jednak takich samych wrażeń podczas na przykład oglądania filmów czy grania w gry, więc lepiej nadają się dla mniej wymagających użytkowników. Więc jeśli jesteś podstawowym użytkownikiem i nie używasz telefonu do takich rzeczy jak oglądanie filmów czy granie w gry regularnie, ten rozmiar jest całkowicie wystarczający. Dzięki technologii OLED wyświetlacz oferuje wierniejsze wyświetlanie kolorów, zwłaszcza czerni. Uzyskany w ten sposób kontrast jest znacznie wyższy, a kolory wydają się bardziej żywe. Technologia OLED jest obecnie częścią większości smartfonów, podczas gdy wyświetlacze LCD odchodzą do przeszłości w telefonach komórkowych. Wyświetlacze OLED mają również niższe zużycie energii w porównaniu do technologii LCD.

Rozdzielczość wyświetlacza Nokia Lumia 930 to 1920 x 1080 pikseli. Wyższa rozdzielczość wyświetlacza jest warunkiem uzyskania ostrzejszego obrazu. Standardem dla telefonów średniej klasy jest dziś rozdzielczość Full HD, czyli 1920 × 1080 px. Tańsze telefony, które zazwyczaj mają mniejszą przekątną, mają rozdzielczość HD 1280 × 720 px. Mniejsze rozdzielczości można znaleźć tylko w starszych modelach. Z kolei najlepsze telefony mają rozdzielczość 4K, czyli 3840 × 2160 px. Jeśli zależy Ci na doskonałym obrazie, oprócz rozdzielczości skup się na dokładności wyświetlania. Ta liczba wskazuje, jak ostry będzie obraz. Najlepsze telefony mają dziś rozdzielczość 450 ppi lub wyższym, ale średnia wynosi około 350-400 ppi. To wystarczy, by cieszyć się dokładnym i ostrym obrazem. Ten model ma wyświetlacz o grubości 441 ppi.

Pokaż więcej
PROCESOR Nokia Lumia 930
Typ procesora (CPU) Qualcomm Snapdragon 800
Częstotliwość procesora 2.2 GHz Lepszy niż 79 % ocenionych telefonów.
Liczba rdzeni procesora Czterordzeniowy Gorszy niż 57 % ocenionych telefonów.

Typ procesora dla Nokia Lumia 930 to Qualcomm Snapdragon 800. Liczba rdzeni procesora to 4. To właśnie liczba rdzeni odgrywa ważną rolę w ocenie wydajności telefonu, ponieważ jest ona odpowiedzialna za operacje obliczeniowe. Smartfony już powszechnie mają liczbę rdzeni od około 4 do 8. Procesory wielordzeniowe mogą działać lepiej i skracać czas przetwarzania żądania do minimum, co przekłada się na reakcję telefonu, na przykład w szybkości otwierania aplikacji. Nokia Lumia 930 ma wartość procesora 2.2 GHz. Normalnie dzisiaj znajdziesz tę wartość między 1,8 a 2,8 GHz, a im wyższa liczba, tym szybsza reakcja telefonu. Częstotliwość procesora będzie więc jednym z ważnych parametrów, jeśli szukasz telefonu, który bez większych problemów będzie w stanie obsłużyć kilka zadań jednocześnie.

Pokaż więcej
PAMIĘĆ Nokia Lumia 930
RAM 2 GB Lepszy niż 55 % ocenionych telefonów.
Pamięć wewnętrzna (internal storage) 32 GB Lepszy niż 62 % ocenionych telefonów.

Pojemność pamięci telefonu to 32 GB. Pojemność pamięci wewnętrznej jest często kluczowym parametrem, ponieważ określa, ile plików, zdjęć, aplikacji i innych elementów może "przechowywać" Twój telefon. Ta pojemność pamięci jest idealna dla osób posiadających w telefonie kilka podstawowych aplikacji i kilkadziesiąt zdjęć. Jeśli nie używasz telefonu do gier lub nie potrzebujesz przechowywać zdjęć w wysokiej rozdzielczości, ten rozmiar jest wystarczający. Jednak tak małej pojemności raczej nie spotkasz w nowych smartfonach. Standardowa pamięć to dziś około 64 i 128 GB. Najlepsze telefony mają pamięć wewnętrzną o pojemności 256 GB lub więcej. Producenci w dzisiejszych czasach myślą o wszystkich użytkownikach i dlatego oferują modele telefonów z różnymi rozmiarami pamięci, aby każdy mógł wybrać to, co mu odpowiada.

Pamięć operacyjna znacząco wpływa na wydajność całego telefonu. Nokia Lumia 930 posiada pamięć operacyjną 2 GB. Telefony z mniej niż 4 GB pamięci RAM lepiej nadają się dla niewymagających użytkowników, którzy używają telefonu bardziej do podstawowych potrzeb i nie potrzebują wymagających aplikacji. Jeśli jednak jesteś wymagającym użytkownikiem, sięgnij po 6 do 8 GB RAM, co jest dziś standardem, lub 12 GB dla naprawdę wymagających.

Pokaż więcej
APARAT FOTOGRAFICZNY Nokia Lumia 930
TYLNY APARAT
Liczba obiektywów tylnego aparatu 1
Rozdzielczość głównego aparatu 20 megapikseli Lepszy niż 84 % ocenionych telefonów.
Typ czujnika głównego aparatu BSI
Jasność obiektywu aparatu głównego F/2.4 Gorszy niż 89 % ocenionych telefonów.
Konstrukcja obiektywu głównego aparatu 6-element
Stabilizacja optyczna (OIS) Optyczny stabilizator obrazu (OIS) Lepszy niż 87 % ocenionych telefonów.
Ostrość głównego aparatu Automatyczny
Minimalna ogniskowa 26 mm
Zoom cyfrowy 2x Gorszy niż 91 % ocenionych telefonów.
Tryby pracy aparatu Zdjęcia panoramiczne, tryb nocny, tryb sportowy
Balans bieli Automatyczny, ustawienia wstępne
Źródło światła aparatu Podwójna lampa błyskowa LED
Rozdzielczość wideo 1920 x 1080 (1080p)
Funkcje aparatu fotograficznego (features) Układ optyczny Carl Zeiss, technologia PureView, Nokia Refocus, stereofoniczne nagrywanie dźwięku
PRZEDNI APARAT
Liczba obiektywów przedniego aparatu 1
Rozdzielczość przedniego aparatu 1,2 megapiksela Gorszy niż 93 % ocenionych telefonów.
Przysłona obiektywu przedniego aparatu F/2.4 Gorszy niż 82 % ocenionych telefonów.
Rozdzielczość wideo 1280 x 720 (720p)

Tylny aparat telefonu Nokia Lumia 930 ma tylko jeden obiektyw. Jeden obiektyw jest bardziej typowy dla starszych telefonów lub telefonów z niższej półki z aparatami niższej jakości. Tylne aparaty w nowoczesnych telefonach są dziś zazwyczaj wyposażone w dwa, trzy, a czasem nawet pięć obiektywów tylnej kamery. Wysoka rozdzielczość obiektywu nie zawsze oznacza wysoką jakość zdjęć. Główny obiektyw ma 20 megapikseli, ale należy również spojrzeć na rozmiar piksela lub jasność. Luminancja jest jednym z głównych czynników decydujących o jakości zdjęcia. Obecnie powszechnie mieści się ona w przedziale od F/1.8 do F/2.2. Najlepsze formaty mają jednak przysłonę o wartości nawet F/1.2. Wartość ta wskazuje, ile światła przechodzi przez matrycę, a im jest ona niższa, tym lepsza jakość zdjęć. Główny obiektyw jest tutaj wyposażony w F/2.4.

Zoom Cyfrowy w tym przypadku oferuje powiększenie do wartości 2x. Oczywiście im wyższa wartość obiektywu, tym bardziej można powiększyć odległy obiekt. Wadą zoomu cyfrowego jest jednak to, że podczas korzystania z niego pogarsza się jakość i ostrość zdjęcia. Niewątpliwą zaletą jest optyczna stabilizacja obrazu, dzięki której obraz jest znacznie stabilniejszy bez utraty jakości. Tańsze modele telefonów posiadają zazwyczaj stabilizację elektroniczną, co negatywnie wpływa na uzyskaną jakość obrazu.

Przedni aparat
Przedni aparat Nokia Lumia 930 ma jeden obiektyw. Taka liczba obiektywów jest standardem w większości dzisiejszych smartfonów. Rozdzielczość głównego obiektywu to 1,2 megapiksela. Także w tym przypadku należy jednak zauważyć, że rozdzielczość nie jest jedynym czynnikiem wpływającym na jakość zdjęcia z przedniej kamery. Przysłona głównego obiektywu jest ustawiona na Front Camera | Lens Aperture.

Pokaż więcej
BATERIA I ŁADOWANIE Nokia Lumia 930
Pojemność baterii (rozmiar) 2420 mAh Lepszy niż 54 % ocenionych telefonów.
Bezprzewodowe ładowanie Tak Lepszy niż 91 % ocenionych telefonów.
Czas czuwania 384 godzin Lepszy niż 57 % ocenionych telefonów.
Czas pracy na baterii podczas wykonywania połączeń 1302 minuty Lepszy niż 82 % ocenionych telefonów.
Szczegółowe informacje na temat żywotności baterii Rozmowa (GSM): do 1302 min
Rozmowa (WCDMA): do 1074 min
Odtwarzanie (muzyka): do 75 godz
Tryb czuwania: do 384 godz
Odtwarzanie (wideo): do 9 godz
Ciągłe przeglądanie (Wi-Fi): do 9 godz.

Wielkość baterii w Nokia Lumia 930 to 2420 mAh. Rozmiar wyświetlacza, wydajność procesora, wykorzystanie funkcji danych i oczywiście intensywność korzystania z telefonu w ogóle mają znaczący wpływ na wytrzymałość baterii. Standardem dla większości smartfonów jest dziś pojemność baterii wynosząca około 4500 do 5000 mAH. Telefony z taką wielkością baterii zazwyczaj gwarantują żywotność telefonu na poziomie co najmniej 1 dnia. Starsze lub tańsze modele smartfonów mogą wtedy osiągać pojemność baterii zazwyczaj około 2500 mAH i poniżej. Przy takiej pojemności może się okazać, że przy intensywnym korzystaniu z telefonu konieczne będzie jego doładowanie w ciągu dnia.

Standby Time to 384 godziny. Reprezentuje on czas, przez jaki telefon będzie działał na jednym ładowaniu, gdy nie będziesz go aktywnie używać. Podobnie jak w przypadku "Standby time", czas pracy na baterii podczas rozmowy to liczba, która mówi nam, jak długo telefon będzie działał na jednym ładowaniu, jeśli stale rozmawiasz przez telefon. Dla Nokia Lumia 930 jest to 1302 minuty. Obecnie ładowanie bezprzewodowe jest popularne i doceniane przez wielu użytkowników. Nie musisz się martwić o przegrzanie telefonu, a ponadto jest to rozwiązanie praktyczne, ponieważ nie zużywa niepotrzebnie złącza telefonu.

Pokaż więcej
TECHNOLOGIA Nokia Lumia 930
Technologia WCDMA (UMTS) / GSM
Generowanie sieci komórkowej 4G Lepszy niż 88 % ocenionych telefonów.
System operacyjny Windows Phone OS 8.1 z aktualizacją Lumia Denim
Nawigacja A-GPS, GLONASS, BeiDou

Nokia Lumia 930 obsługuje połączenia 4G. Łączność 4G jest dziś jeszcze powszechna, choć najnowsze telefony mają już łączność 5G. Łączność 3G należy już do przeszłości i można ją znaleźć tylko w starszych modelach. Systemem operacyjnym telefonu jest Windows Phone OS 8.1 z aktualizacją Lumia Denim.

Pokaż więcej
KOMUNIKACJA Nokia Lumia 930
Transfer danych GPRS, EDGE, HSDPA, HSUPA, HSPA+, LTE
Technologia połączeń 2G 850 GSM, 900 GSM, 1800 GSM, 1900 GSM
Technologia połączeń 4G LTE Band 1, Band 3, Band 7, Band 8, Band 20
Częstotliwość połączenia 4G LTE FDD 2100, FDD 1800+, FDD 2600, FDD 900, FDD 800 DD
Interfejs bezprzewodowy IEEE 802.11a/b/g/n/ac
Bluetooth Bluetooth 4.0
Profile Bluetooth HFP, OPP, A2DP, AVRCP, PBAP, GATT
NFC Tak Lepszy niż 66 % ocenionych telefonów.
Bezpieczeństwo sieci WLAN WEP, WPA, WPA2, TKIP, AES
Funkcje komunikacyjne Mobilny klient poczty elektronicznej, przeglądarka internetowa
Usługi w zakresie przesyłania wiadomości Skype, Twitter IM, WhatsApp, WeChat, LINE, Viber, SMS, MMS

Funkcja NFC ucieszy wszystkich fanów płatności zbliżeniowych telefonami komórkowymi. Ponadto funkcję tę można wykorzystać również do łączności, na przykład do odblokowania drzwi lub wczytania menu w restauracji. Bluetooth 4.0 ułatwia połączenie telefonu z innymi urządzeniami bezprzewodowymi, takimi jak słuchawki, głośniki, telewizor lub tablet i inne.

Pokaż więcej
MULTIMEDIA Nokia Lumia 930
Obsługiwane formaty audio WMA, AAC, ASF, AMR, MP3, AAC-LC, M4A, HE-AAC, WMA 10 Pro, WMA 9
Obsługiwane formaty wideo VC-1, AVC, AVI, MOV, MPEG-4, WMV, 3GP, H.264, H.263, M4V
Rozszerzone formaty audio Dźwięk Dolby Digital Plus
FUNKCJE Nokia Lumia 930
Funkcje telefonu Głośnik, sterowanie głosem, licznik wywołań, połączenie konferencyjne, alarm wibracyjny
Czujniki Akcelerometr, czujnik światła otoczenia, czujnik zbliżeniowy, magnetometr, czujnik żyroskopowy
Podstawowe funkcje organizacyjne Kalendarz, synchronizacja z PC, kalkulator, przypomnienie, budzik
Inne funkcje telefonu Kompatybilność z TTY, Certyfikat DLNA, Text-to-Speech (rozpoznawanie tekstu), aktualizacje oprogramowania FOTA (Firmware Over The Air), udostępnianie multimediów przez DLNA, Kid's Corner, technologia Nokia Rich Recording, technologia Noise Cancellation, profil Lumia Color, technologia SensorCore
POZOSTAŁE Nokia Lumia 930
Zawartość opakowania Kabel do transmisji danych, zasilacz
Normy Qi

Podobne telefony

Inne Nokia telefonów

Inne projekty: