Nokia Lumia 620 (Qualcomm Snapdragon S4) specyfikacja, test i opinie

Wyświetlacz
3.8", 800 x 480 pikseli
Główny aparat
5 megapikseli
System operacyjny
Windows Phone OS 8
Pamięć
8 GB
RAM
512 MB
Procesor
Qualcomm Snapdragon S4
Bateria
1300 mAh

Inne warianty:

Kluczowe specyfikacje, dane techniczne, testy i pełne recenzje Nokia Lumia 620 (Qualcomm Snapdragon S4) w jednym miejscu. Porównaj wybrany model z innymi alternatywami i zapewnij sobie solidną podstawę do podjęcia decyzji o wyborze najlepszego telefonu dzięki naszemu kompleksowemu przeglądowi.

KONSTRUKCJA I WYMIARY Nokia Lumia 620 (Qualcomm Snapdragon S4)
Typ telefonu Smartfon
Sterowanie Dotykowy
Wysokość 115.4 mm Gorszy niż 67 % ocenionych telefonów.
Szerokość 61.1 mm Gorszy niż 62 % ocenionych telefonów.
Głębokość 11 mm Gorszy niż 55 % ocenionych telefonów.
Waga 127 g Lepszy niż 63 % ocenionych telefonów.
Kolor telefonu Cyjan | Czarny | Magenta | Żółty | Biały | Limonka
Wodoodporność -
SAR 0,84 W/kg
Typ złącza Gniazdo słuchawkowe - mini-telefon 3,5mm
Micro-USB - 5 pin Micro-USB typ B

Telefon Nokia Lumia 620 (Qualcomm Snapdragon S4) ma wymiary 115.4 mm × 61.1 mm x 11 mm. Jego waga to 127 g.

Pokaż więcej
WYŚWIETLACZ Nokia Lumia 620 (Qualcomm Snapdragon S4)
Typ wyświetlacza wyświetlacz LCD
Przekątna wyświetlacza (rozmiar) 3.8" Gorszy niż 70 % ocenionych telefonów.
Rozdzielczość wyświetlacza 800 x 480 pikseli Gorszy niż 55 % ocenionych telefonów.
Głębia kolorów wyświetlacza 16,7 mln kolorów Lepszy niż 98 % ocenionych telefonów.
Funkcje wyświetlacza ClearBlack

Rozmiar wyświetlacza to 3.8" cali. Telefony z mniejszymi wyświetlaczami mają tę zaletę, że łatwiej jest je obsługiwać jedną ręką. Natomiast w porównaniu z telefonami z dużymi wyświetlaczami, zapewniają one niższe wrażenia z użytkowania. Jeśli jednak nie planujesz regularnie oglądać filmów lub grać w gry na swoim telefonie i chcesz tylko podstawowej funkcjonalności, ten rozmiar jest dla Ciebie wystarczająco dobry. Wyświetlacze LCD schodzą obecnie na dalszy plan. Wynika to głównie z wyższego zużycia energii. Dodatkowo ich wadą jest niższy kontrast kolorów, co może się odbić na przykład na powstałych zdjęciach. Z drugiej strony, telefony z wyświetlaczami LCD są z reguły tańsze od tych z technologią OLED.

Rozdzielczość wyświetlacza Nokia Lumia 620 (Qualcomm Snapdragon S4) to 800 x 480 pikseli. Wyższa rozdzielczość wyświetlacza jest warunkiem uzyskania ostrzejszego obrazu. Standardem dla telefonów średniej klasy jest dziś rozdzielczość Full HD, czyli 1920 × 1080 px. Tańsze telefony, które zazwyczaj mają mniejszą przekątną, mają rozdzielczość HD 1280 × 720 px. Mniejsze rozdzielczości można znaleźć tylko w starszych modelach. Z kolei najlepsze telefony mają rozdzielczość 4K, czyli 3840 × 2160 px.

Pokaż więcej
PROCESOR Nokia Lumia 620 (Qualcomm Snapdragon S4)
Typ procesora (CPU) Qualcomm Snapdragon S4
Częstotliwość procesora 1 GHz Gorszy niż 80 % ocenionych telefonów.
Liczba rdzeni procesora Dwurdzeniowy Gorszy niż 90 % ocenionych telefonów.
Rdzeń graficzny (GPU) Qualcomm ADRENO 305

Telefon Nokia Lumia 620 (Qualcomm Snapdragon S4) posiada procesor Qualcomm Snapdragon S4. Liczba rdzeni procesora to 2. To właśnie liczba rdzeni odgrywa ważną rolę w ocenie wydajności telefonu, ponieważ jest ona odpowiedzialna za operacje obliczeniowe. Smartfony już powszechnie mają liczbę rdzeni od około 4 do 8. Procesory wielordzeniowe mogą działać lepiej i skracać czas przetwarzania żądania do minimum, co przekłada się na reakcję telefonu, na przykład w szybkości otwierania aplikacji. Częstotliwość procesora jest również ważnym parametrem, który wskazuje, ile instrukcji telefon może przetworzyć w ciągu jednej sekundy. Podobnie jak w przypadku częstotliwości odświeżania, im wyższa liczba, tym szybciej telefon reaguje. Częstotliwość procesora w Nokia Lumia 620 (Qualcomm Snapdragon S4) to 1 GHz. Standardowo znajdziesz tę wartość między 1,8 GHz a 2,8 GHz dzisiaj.

Procesor zawiera również akcelerator graficzny Qualcomm ADRENO 305.

Pokaż więcej
PAMIĘĆ Nokia Lumia 620 (Qualcomm Snapdragon S4)
RAM 512 MB Gorszy niż 78 % ocenionych telefonów.
Pamięć wewnętrzna (internal storage) 8 GB Gorszy niż 72 % ocenionych telefonów.
Obsługiwane karty pamięci microSDHC - do 64 GB

Jednym z najważniejszych parametrów dla użytkowników jest często pojemność pamięci. Im jest ona większa, tym więcej aplikacji, zdjęć, filmów i innych plików może przechowywać Twój telefon. Ten telefon posiada 8 GB. Ta pojemność pamięci jest idealna dla osób posiadających w telefonie kilka podstawowych aplikacji i kilkadziesiąt zdjęć. Jeśli nie używasz telefonu do gier lub nie potrzebujesz przechowywać zdjęć w wysokiej rozdzielczości, ten rozmiar jest wystarczający. Jednak tak małej pojemności raczej nie spotkasz w nowych smartfonach. Standardowa pamięć to dziś około 64 i 128 GB. Najlepsze telefony mają pamięć wewnętrzną o pojemności 256 GB lub więcej. Obecnie na rynku zazwyczaj można znaleźć jeden model telefonu z kilkoma różnymi rozmiarami pamięci. Dzięki temu każdy użytkownik może wybrać to, co najbardziej mu odpowiada.

W przypadku tego modelu możliwe jest zwiększenie powierzchni pamięci masowej poprzez włożenie karty pamięci.

Wielkość pamięci RAM mówi nam jak silny jest telefon. Nokia Lumia 620 (Qualcomm Snapdragon S4) posiada pamięć 512 MB. Powszechnie dzisiaj można spotkać telefony z 6 do 8 GB pamięci RAM. Oznacza to, że telefon bez problemu poradzi sobie z normalną pracą oraz bardziej wymagającymi aplikacjami czy grami. Wyższe pamięci RAM rzędu 12 GB można znaleźć w najlepszych telefonach na rynku i są one idealne zwłaszcza dla pasjonatów gier. Z kolei pamięć operacyjna poniżej 4 GB to raczej domena telefonów z niższej półki i starszych modeli. Jednak nawet one znajdą swoich fanów wśród mniej wymagających użytkowników.

Pokaż więcej
APARAT FOTOGRAFICZNY Nokia Lumia 620 (Qualcomm Snapdragon S4)
TYLNY APARAT
Liczba obiektywów tylnego aparatu 1
Rozdzielczość głównego aparatu 5 megapikseli Gorszy niż 60 % ocenionych telefonów.
Jasność obiektywu aparatu głównego F/2.4 Gorszy niż 89 % ocenionych telefonów.
Ostrość głównego aparatu Automatyczny
Minimalna ogniskowa 28 mm
Zoom cyfrowy 4x Lepszy niż 57 % ocenionych telefonów.
Tryby pracy aparatu Inteligentne ujęcie
Balans bieli Automatyczny, ustawienia wstępne
Źródło światła aparatu Światło LED
Rozdzielczość zdjęć 2592 x 1936
Rozdzielczość wideo 1280 x 720 (720p)
PRZEDNI APARAT
Liczba obiektywów przedniego aparatu 0

Tylny aparat telefonu Nokia Lumia 620 (Qualcomm Snapdragon S4) ma tylko jeden obiektyw. Jeden obiektyw jest bardziej typowy dla starszych telefonów lub telefonów z niższej półki z aparatami niższej jakości. Tylne aparaty w nowoczesnych telefonach są dziś zazwyczaj wyposażone w dwa, trzy, a czasem nawet pięć obiektywów tylnej kamery. Rozdzielczość głównego obiektywu to 5 megapikseli. Jednak sama rozdzielczość nie musi przekładać się na dobre zdjęcie. Dlatego należy spojrzeć na inne parametry, takie jak luminancja czy rozmiar piksela. Kolejnym ważnym czynnikiem jest przysłona, która w tym przypadku oznacza F/2.4 i określa, ile światła przechodzi przez matrycę. Najlepsze telefony mają przysłonę o wartości nawet F/1.5. Ale najczęściej dziś spotkasz się z F/1.8 do F/2.2. W tym przypadku im niższa liczba po ukośniku, tym wyższa jakość zdjęcia.

Zoom Cyfrowy w tym przypadku oferuje powiększenie do wartości 4x. Oczywiście im wyższa wartość obiektywu, tym bardziej można powiększyć odległy obiekt. Wadą zoomu cyfrowego jest jednak to, że podczas korzystania z niego pogarsza się jakość i ostrość zdjęcia.

Pokaż więcej
BATERIA I ŁADOWANIE Nokia Lumia 620 (Qualcomm Snapdragon S4)
Pojemność baterii (rozmiar) 1300 mAh Gorszy niż 69 % ocenionych telefonów.
Czas czuwania 330 godzin Gorszy niż 55 % ocenionych telefonów.
Czas pracy na baterii podczas wykonywania połączeń 876 minut Lepszy niż 67 % ocenionych telefonów.
Szczegółowe informacje na temat żywotności baterii Rozmowa (GSM): do 876 min
Rozmowa (WCDMA): do 594 min
Tryb czuwania (WCDMA): do 330 godz
Odtwarzanie (Muzyka): do 61 godz.

Wielkość baterii w Nokia Lumia 620 (Qualcomm Snapdragon S4) to 1300 mAh. Rozmiar wyświetlacza, wydajność procesora, wykorzystanie funkcji danych i oczywiście intensywność korzystania z telefonu w ogóle mają znaczący wpływ na wytrzymałość baterii. Standardem dla większości smartfonów jest dziś pojemność baterii wynosząca około 4500 do 5000 mAH. Telefony z taką wielkością baterii zazwyczaj gwarantują żywotność telefonu na poziomie co najmniej 1 dnia. Starsze lub tańsze modele smartfonów mogą wtedy osiągać pojemność baterii zazwyczaj około 2500 mAH i poniżej. Przy takiej pojemności może się okazać, że przy intensywnym korzystaniu z telefonu konieczne będzie jego doładowanie w ciągu dnia.

Standby Time dla tego telefonu to 330 godzin, i mówi nam, jak długo telefon wytrzyma na jednym ładowaniu, gdy nie będziesz go aktywnie używać. Nokia Lumia 620 (Qualcomm Snapdragon S4) wytrzymujena jednym ładowaniu orzy ciągłych rozmowach telefonicznych 876 minut.

Pokaż więcej
TECHNOLOGIA Nokia Lumia 620 (Qualcomm Snapdragon S4)
Technologia WCDMA (UMTS) / GSM
Generowanie sieci komórkowej 3G Gorszy niż 64 % ocenionych telefonów.
System operacyjny Windows Phone OS 8
Nawigacja A-GPS, GLONASS
Obsługiwane platformy oprogramowania Java

Standardowa łączność 4G zastępuje obecnie 5G, ale nadal jest bardziej domeną najnowszych telefonów. Model Nokia Lumia 620 (Qualcomm Snapdragon S4) obsługuje połączenia 3G. Łączność 3G jest obecnie spotykana tylko w najstarszych telefonach. Systemem operacyjnym w tym modelu jest Windows Phone OS 8.

Pokaż więcej
KOMUNIKACJA Nokia Lumia 620 (Qualcomm Snapdragon S4)
Transfer danych GPRS, EDGE, HSDPA, HSUPA
Technologia połączeń 2G 850 GSM, 900 GSM, 1800 GSM, 1900 GSM
Interfejs bezprzewodowy IEEE 802.11a/b/g/n
Bluetooth Bluetooth 3.0
Profile Bluetooth HFP, OPP, SPP, SDAP, A2DP, AVRCP, GAVDP, PBAP
NFC Tak Lepszy niż 66 % ocenionych telefonów.
Bezpieczeństwo sieci WLAN WEP, WPA, WPA2, TKIP, AES
Funkcje komunikacyjne Mobilny klient poczty elektronicznej, przeglądarka internetowa
Usługi w zakresie przesyłania wiadomości Windows Live Messenger (MSN Messenger), Skype, Facebook Chat, Twitter IM, LinkedIn IM, SMS, MMS

Płatności zbliżeniowe nie stanowią w przypadku tego telefonu problemu, dzięki funkcji NFC. Można ją również wykorzystać np. do odblokowania drzwi lub wczytania menu w restauracji za pomocą tagu NFC. Podstawowy pakiet obejmuje również Bluetooth 3.0. Dzięki temu można łatwo podłączyć na przykład bezprzewodowe słuchawki do telefonu, a także połączyć telefon z telewizorem, tabletem lub głośnikiem i innymi urządzeniami.

Pokaż więcej
MULTIMEDIA Nokia Lumia 620 (Qualcomm Snapdragon S4)
Obsługiwane formaty audio WMA, AAC, ASF, AMR, MP3, AAC-LC, AAC +, eAAC+, M4A, HE-AAC, WMA 10 Pro, WMA 9
Obsługiwane formaty wideo VC-1, AVC, MPEG-4, WMV, 3GP, H.264, H.263, M4V
FUNKCJE Nokia Lumia 620 (Qualcomm Snapdragon S4)
Funkcje telefonu Głośnik, timer połączeń, połączenie konferencyjne, wybieranie głosowe, alarm wibracyjny
Czujniki Czujnik światła otaczającego, czujnik zbliżeniowy
Podstawowe funkcje organizacyjne Kalendarz, synchronizacja z PC, kalkulator, przypomnienie, budzik
Inne funkcje telefonu Text-to-Speech (rozpoznawanie tekstu), Głos HD
POZOSTAŁE Nokia Lumia 620 (Qualcomm Snapdragon S4)
Zawartość opakowania Kabel do transmisji danych, Stereofoniczny zestaw słuchawkowy, zasilacz
Zgodność z systemem Windows 7 Zgodne z systemem Windows 7 oprogramowanie i urządzenia opatrzone są zapewnieniem firmy Microsoft, że produkty te przeszły testy zgodności i niezawodności z 32-bitowym i 64-bitowym systemem Windows 7.

Podobne telefony

Inne Nokia telefonów

Inne projekty: