Sony XPERIA E1 specyfikacja, test i opinie

Wyświetlacz
4", 800 x 480 pikseli
Główny aparat
3 megapiksele
System operacyjny
Android 4.3 (Jelly Bean)
Pamięć
4 GB
RAM
512 MB
Procesor
Qualcomm Snapdragon 200
Bateria
1700 mAh

Kluczowe specyfikacje, dane techniczne, testy i pełne recenzje Sony XPERIA E1 w jednym miejscu. Porównaj wybrany model z innymi alternatywami i zapewnij sobie solidną podstawę do podjęcia decyzji o wyborze najlepszego telefonu dzięki naszemu kompleksowemu przeglądowi.

KONSTRUKCJA I WYMIARY Sony XPERIA E1
Typ telefonu Smartfon
Oznaczenie modelu przez producenta D2005
Sterowanie Dotykowy
Wysokość 118 mm Gorszy niż 64 % ocenionych telefonów.
Szerokość 62.4 mm Gorszy niż 60 % ocenionych telefonów.
Głębokość 12 mm Gorszy niż 59 % ocenionych telefonów.
Waga 120 g Lepszy niż 68 % ocenionych telefonów.
Kolor telefonu Czarny | Biały | Fioletowy
Wodoodporność -
SAR 0,91 W/kg (ciało), 0,69 W/kg (głowa)
Zintegrowane komponenty Radio FM
Typ złącza Gniazdo słuchawkowe - mini-telefon 3,5mm
Micro-USB - 5 pin Micro-USB typ B

Telefon Sony XPERIA E1 ma wymiary 118 mm × 62.4 mm x 12 mm. Jego waga to 120 g.

Pokaż więcej
WYŚWIETLACZ Sony XPERIA E1
Typ wyświetlacza wyświetlacz LCD
Technologia wyświetlania TFT
Przekątna wyświetlacza (rozmiar) 4" Gorszy niż 65 % ocenionych telefonów.
Rozdzielczość wyświetlacza 800 x 480 pikseli Gorszy niż 55 % ocenionych telefonów.
Głębia kolorów wyświetlacza 16,7 mln kolorów Lepszy niż 98 % ocenionych telefonów.
Szkło ochronne Szkło odporne na zarysowania

Rozmiar wyświetlacza to 4" cali. Telefony z mniejszymi wyświetlaczami mają tę zaletę, że łatwiej jest je obsługiwać jedną ręką. Natomiast w porównaniu z telefonami z dużymi wyświetlaczami, zapewniają one niższe wrażenia z użytkowania. Jeśli jednak nie planujesz regularnie oglądać filmów lub grać w gry na swoim telefonie i chcesz tylko podstawowej funkcjonalności, ten rozmiar jest dla Ciebie wystarczająco dobry. Wadą wyświetlaczy LCD jest stosunkowo niższy kontrast wyświetlanych kolorów, ponieważ technologia ta nie oddaje dobrze absolutnej czerni. Również z powodu większego zużycia energii, wyświetlacze LCD nie są już tak powszechne w telefonach. Mimo to, niektórzy producenci nadal wyposażają swoje telefony w technologię LCD. Jednak nowoczesne smartfony wykorzystują już technologię OLED. Zaletą telefonów LCD jest to, że są one zazwyczaj tańsze w budowie niż technologia OLED.

Rozdzielczość wyświetlacza Sony XPERIA E1 to 800 x 480 pikseli. Wyższa rozdzielczość wyświetlacza jest warunkiem uzyskania ostrzejszego obrazu. Standardem dla telefonów średniej klasy jest dziś rozdzielczość Full HD, czyli 1920 × 1080 px. Tańsze telefony, które zazwyczaj mają mniejszą przekątną, mają rozdzielczość HD 1280 × 720 px. Mniejsze rozdzielczości można znaleźć tylko w starszych modelach. Z kolei najlepsze telefony mają rozdzielczość 4K, czyli 3840 × 2160 px.

Pokaż więcej
PROCESOR Sony XPERIA E1
Typ procesora (CPU) Qualcomm Snapdragon 200
Oznaczenie procesora MSM8210
Częstotliwość procesora 1.2 GHz Gorszy niż 67 % ocenionych telefonów.
Liczba rdzeni procesora Dwurdzeniowy Gorszy niż 90 % ocenionych telefonów.
Rdzeń graficzny (GPU) Qualcomm ADRENO 302

Telefon Sony XPERIA E1 posiada procesor Qualcomm Snapdragon 200. Liczba rdzeni procesora to 2. To właśnie liczba rdzeni odgrywa ważną rolę w ocenie wydajności telefonu, ponieważ jest ona odpowiedzialna za operacje obliczeniowe. Smartfony już powszechnie mają liczbę rdzeni od około 4 do 8. Procesory wielordzeniowe mogą działać lepiej i skracać czas przetwarzania żądania do minimum, co przekłada się na reakcję telefonu, na przykład w szybkości otwierania aplikacji. Częstotliwość procesora jest również ważnym parametrem, który wskazuje, ile instrukcji telefon może przetworzyć w ciągu jednej sekundy. Podobnie jak w przypadku częstotliwości odświeżania, im wyższa liczba, tym szybciej telefon reaguje. Częstotliwość procesora w Sony XPERIA E1 to 1.2 GHz. Standardowo znajdziesz tę wartość między 1,8 GHz a 2,8 GHz dzisiaj.

Procesor zawiera również akcelerator graficzny Qualcomm ADRENO 302.

Pokaż więcej
PAMIĘĆ Sony XPERIA E1
RAM 512 MB Gorszy niż 78 % ocenionych telefonów.
Pamięć wewnętrzna (internal storage) 4 GB Gorszy niż 86 % ocenionych telefonów.
Pamięć użytkownika 2 GB
Obsługiwane karty pamięci microSDHC, microSDXC - do 32 GB

Jednym z najważniejszych parametrów dla użytkowników jest często pojemność pamięci. Im jest ona większa, tym więcej aplikacji, zdjęć, filmów i innych plików może przechowywać Twój telefon. Ten telefon posiada 4 GB. Ta pojemność pamięci jest idealna dla osób posiadających w telefonie kilka podstawowych aplikacji i kilkadziesiąt zdjęć. Jeśli nie używasz telefonu do gier lub nie potrzebujesz przechowywać zdjęć w wysokiej rozdzielczości, ten rozmiar jest wystarczający. Jednak tak małej pojemności raczej nie spotkasz w nowych smartfonach. Standardowa pamięć to dziś około 64 i 128 GB. Najlepsze telefony mają pamięć wewnętrzną o pojemności 256 GB lub więcej. Obecnie na rynku zazwyczaj można znaleźć jeden model telefonu z kilkoma różnymi rozmiarami pamięci. Dzięki temu każdy użytkownik może wybrać to, co najbardziej mu odpowiada.

W przypadku tego modelu możliwe jest zwiększenie powierzchni pamięci masowej poprzez włożenie karty pamięci.

Wielkość pamięci RAM mówi nam jak silny jest telefon. Sony XPERIA E1 posiada pamięć 512 MB. Powszechnie dzisiaj można spotkać telefony z 6 do 8 GB pamięci RAM. Oznacza to, że telefon bez problemu poradzi sobie z normalną pracą oraz bardziej wymagającymi aplikacjami czy grami. Wyższe pamięci RAM rzędu 12 GB można znaleźć w najlepszych telefonach na rynku i są one idealne zwłaszcza dla pasjonatów gier. Z kolei pamięć operacyjna poniżej 4 GB to raczej domena telefonów z niższej półki i starszych modeli. Jednak nawet one znajdą swoich fanów wśród mniej wymagających użytkowników.

Pokaż więcej
APARAT FOTOGRAFICZNY Sony XPERIA E1
TYLNY APARAT
Liczba obiektywów tylnego aparatu 1
Rozdzielczość głównego aparatu 3 megapiksele Gorszy niż 77 % ocenionych telefonów.
Zoom cyfrowy 4x Lepszy niż 57 % ocenionych telefonów.
Samowyzwalacz Tak
Tryb HDR Tryb Auto HDR
Tryby pracy aparatu Rozległa panorama
Rozpoznawanie twarzy Wykrywanie twarzy, migawka z uśmiechem Lepszy niż 79 % ocenionych telefonów.
Rozdzielczość wideo 1280 x 720 (720p)
PRZEDNI APARAT
Liczba obiektywów przedniego aparatu 0

Tylny aparat telefonu Sony XPERIA E1 ma tylko jeden obiektyw. Jeden obiektyw jest bardziej typowy dla starszych telefonów lub telefonów z niższej półki z aparatami niższej jakości. Tylne aparaty w nowoczesnych telefonach są dziś zazwyczaj wyposażone w dwa, trzy, a czasem nawet pięć obiektywów tylnej kamery. Rozdzielczość głównego obiektywu to 3 megapiksele. Jednak sama rozdzielczość nie musi przekładać się na dobre zdjęcie. Dlatego należy spojrzeć na inne parametry, takie jak luminancja czy rozmiar piksela.

Zoom Cyfrowy w tym przypadku oferuje powiększenie do wartości 4x. Oczywiście im wyższa wartość obiektywu, tym bardziej można powiększyć odległy obiekt. Wadą zoomu cyfrowego jest jednak to, że podczas korzystania z niego pogarsza się jakość i ostrość zdjęcia. Wiele osób skorzysta również z funkcji rozpoznawania twarzy. Dzieje się tak dlatego, że aparat może rozpoznać twarz osoby w kadrze i automatycznie ustawić na niej ostrość.

Pokaż więcej
BATERIA I ŁADOWANIE Sony XPERIA E1
Pojemność baterii (rozmiar) 1700 mAh Gorszy niż 60 % ocenionych telefonów.
Czas czuwania 441 godzin Lepszy niż 68 % ocenionych telefonów.
Czas pracy na baterii podczas wykonywania połączeń 521 minut Gorszy niż 53 % ocenionych telefonów.
Szczegółowe informacje na temat żywotności baterii Rozmowa: do 521 min
Tryb czuwania: do 441 godz.
Odtwarzanie (muzyka): do 35,9 godz.
Odtwarzanie (wideo): do 8,2 godz.

Wielkość baterii w Sony XPERIA E1 to 1700 mAh. Rozmiar wyświetlacza, wydajność procesora, wykorzystanie funkcji danych i oczywiście intensywność korzystania z telefonu w ogóle mają znaczący wpływ na wytrzymałość baterii. Standardem dla większości smartfonów jest dziś pojemność baterii wynosząca około 4500 do 5000 mAH. Telefony z taką wielkością baterii zazwyczaj gwarantują żywotność telefonu na poziomie co najmniej 1 dnia. Starsze lub tańsze modele smartfonów mogą wtedy osiągać pojemność baterii zazwyczaj około 2500 mAH i poniżej. Przy takiej pojemności może się okazać, że przy intensywnym korzystaniu z telefonu konieczne będzie jego doładowanie w ciągu dnia.

Standby Time dla tego telefonu to 441 godzin, i mówi nam, jak długo telefon wytrzyma na jednym ładowaniu, gdy nie będziesz go aktywnie używać. Sony XPERIA E1 wytrzymujena jednym ładowaniu orzy ciągłych rozmowach telefonicznych 521 minut.

Pokaż więcej
TECHNOLOGIA Sony XPERIA E1
Technologia WCDMA (UMTS) / GSM
Generowanie sieci komórkowej 3G Gorszy niż 64 % ocenionych telefonów.
System operacyjny Android 4.3 (Jelly Bean)
Nawigacja A-GPS, GLONASS

Standardowa łączność 4G zastępuje obecnie 5G, ale nadal jest bardziej domeną najnowszych telefonów. Model Sony XPERIA E1 obsługuje połączenia 3G. Łączność 3G jest obecnie spotykana tylko w najstarszych telefonach. Systemem operacyjnym w tym modelu jest Android 4.3 (Jelly Bean).

Pokaż więcej
KOMUNIKACJA Sony XPERIA E1
Transfer danych GPRS, EDGE, HSDPA, HSUPA, HSPA+
Technologia połączeń 2G 850 GSM, 900 GSM, 1800 GSM, 1900 GSM
Interfejs bezprzewodowy IEEE 802.11b/g/n
Bluetooth Bluetooth 4.0
Profile Bluetooth FTP, HFP, HSP, OPP, PAN, A2DP, AVRCP, PBAP, GATT
Bezpieczeństwo sieci WLAN WEP, WPA, WPA2, TKIP, AES
Funkcje komunikacyjne Mobilny klient poczty elektronicznej, przeglądarka internetowa
Usługi w zakresie przesyłania wiadomości Google Talk, Google Hangouts, SMS, MMS

Podstawowy pakiet obejmuje również Bluetooth 4.0. Dzięki temu można łatwo podłączyć na przykład bezprzewodowe słuchawki do telefonu, a także połączyć telefon z telewizorem, tabletem lub głośnikiem i innymi urządzeniami.

Pokaż więcej
MULTIMEDIA Sony XPERIA E1
Obsługiwane formaty audio WAV, AAC, PCM, MPEG 1 Audio, MPEG 2 Audio, MPEG 2.5 Audio, Ogg Vorbis, AMR, MP3, FLAC, AAC-LC, LPCM, AAC +, OGG, eAAC+, MIDI, M4A, MPEG1 Layer3
Obsługiwane formaty wideo MKV, AVI, XviD, MPEG-4, 3GP, H.264, H.263, M4V, WebM
Rozszerzone formaty audio Dźwięk przestrzenny 3D (VPT)
FUNKCJE Sony XPERIA E1
Funkcje telefonu Głośnik, timer połączeń, połączenie konferencyjne, tryb samolotowy, alarm wibracyjny
Czujniki Akcelerometr, czujnik światła otoczenia, czujnik zbliżeniowy, kompas cyfrowy, magnetometr
Podstawowe funkcje organizacyjne Kalendarz, synchronizacja z PC, kalkulator, przypomnienie, odliczanie czasu, stoper, budzik
Inne funkcje telefonu Zgodność z E-911, Usługa danych radiowych (RDS), przechwytywanie ekranu, technologia xLOUD, technologia SensMe, inteligentne pisanie (Gesture), Głos HD, tryb STAMINA baterii, technologia redukcji szumów, technologia Clear Phase, Clear Audio+, Clear Bass, Clear Stereo, dynamiczny normalizator
POZOSTAŁE Sony XPERIA E1
Zawartość opakowania Zasilacz
Zgodność z systemem Windows 7 Zgodne z systemem Windows 7 oprogramowanie i urządzenia opatrzone są zapewnieniem firmy Microsoft, że produkty te przeszły testy zgodności i niezawodności z 32-bitowym i 64-bitowym systemem Windows 7.

Podobne telefony

Inne Sony telefonów

Inne projekty: