HTC One (M8) 32 GB specyfikacja, test i opinie

Wyświetlacz
5", 1920 x 1080 pikseli
Przedni aparat
5 megapikseli
System operacyjny
Android 4.4 (KitKat)
Pamięć
32 GB
RAM
2 GB
Procesor
Qualcomm Snapdragon 801
Bateria
2600 mAh

Inne warianty:

Kluczowe specyfikacje, dane techniczne, testy i pełne recenzje HTC One (M8) 32 GB w jednym miejscu. Porównaj wybrany model z innymi alternatywami i zapewnij sobie solidną podstawę do podjęcia decyzji o wyborze najlepszego telefonu dzięki naszemu kompleksowemu przeglądowi.

KONSTRUKCJA I WYMIARY HTC One (M8) 32 GB
Typ telefonu Smartfon
Sterowanie Dotykowy
Wysokość 146.36 mm Lepszy niż 64 % ocenionych telefonów.
Szerokość 70.6 mm Lepszy niż 57 % ocenionych telefonów.
Głębokość 9.35 mm Lepszy niż 57 % ocenionych telefonów.
Waga 160 g Gorszy niż 63 % ocenionych telefonów.
Kolor telefonu Lodowate srebro | Szary metaliczny
Materiał telefonu Szczotkowany metal
Wodoodporność -
Zintegrowane komponenty Radio FM
Typ złącza Gniazdo słuchawkowe - mini-telefon 3,5 mm
MHL (Micro-USB) - 5 pinowe Micro-USB typ B
Typ (rozmiar) karty SIM Nano SIM

Telefon HTC One (M8) 32 GB ma wymiary 146.36 mm × 70.6 mm x 9.35 mm. Jego waga to 160 g.

Pokaż więcej
WYŚWIETLACZ HTC One (M8) 32 GB
Typ wyświetlacza wyświetlacz LCD
Technologia wyświetlania Super TFT
Przekątna wyświetlacza (rozmiar) 5" Lepszy niż 56 % ocenionych telefonów.
Rozdzielczość wyświetlacza 1920 x 1080 pikseli Lepszy niż 79 % ocenionych telefonów.
Format rozdzielczości wyświetlacza Full HD
Zagęszczenie pixeli na wyświetlaczu 440 ppi Lepszy niż 76 % ocenionych telefonów.
Głębia kolorów wyświetlacza 16,7 mln kolorów Lepszy niż 98 % ocenionych telefonów.
Szkło ochronne Corning Gorilla Glass 3 (szkło odporne na zarysowania)

Rozmiar wyświetlacza to 5" cali. Telefony z mniejszymi wyświetlaczami mają tę zaletę, że łatwiej jest je obsługiwać jedną ręką. Natomiast w porównaniu z telefonami z dużymi wyświetlaczami, zapewniają one niższe wrażenia z użytkowania. Jeśli jednak nie planujesz regularnie oglądać filmów lub grać w gry na swoim telefonie i chcesz tylko podstawowej funkcjonalności, ten rozmiar jest dla Ciebie wystarczająco dobry. Wyświetlacze LCD schodzą obecnie na dalszy plan. Wynika to głównie z wyższego zużycia energii. Dodatkowo ich wadą jest niższy kontrast kolorów, co może się odbić na przykład na powstałych zdjęciach. Z drugiej strony, telefony z wyświetlaczami LCD są z reguły tańsze od tych z technologią OLED.

Rozdzielczość wyświetlacza HTC One (M8) 32 GB to 1920 x 1080 pikseli. Wyższa rozdzielczość wyświetlacza jest warunkiem uzyskania ostrzejszego obrazu. Standardem dla telefonów średniej klasy jest dziś rozdzielczość Full HD, czyli 1920 × 1080 px. Tańsze telefony, które zazwyczaj mają mniejszą przekątną, mają rozdzielczość HD 1280 × 720 px. Mniejsze rozdzielczości można znaleźć tylko w starszych modelach. Z kolei najlepsze telefony mają rozdzielczość 4K, czyli 3840 × 2160 px. Kolejnym ważnym faktorem, który będzie miał wpływ na ostateczny obraz jest drobność wyświetlacza. W przypadku tego modelu wartość dokładności to 440 ppi. W przypadku jakości wyświetlacza, im wyższa wartość, tym ostrzejszy będzie obraz. Przeciętnie wartość dokładności obrazu wynosi około 350-400 ppi. To za gwarantuje wystarczająco dobry i ostry obraz do normalnego użytkowania. Jednak najlepsze telefony dostępne obecnie na rynku mogą mieć wyświetlacz o grubości do 450 ppi lub wyższej.

Pokaż więcej
PROCESOR HTC One (M8) 32 GB
Typ procesora (CPU) Qualcomm Snapdragon 801
Częstotliwość procesora 2.3 GHz Lepszy niż 83 % ocenionych telefonów.
Liczba rdzeni procesora Czterordzeniowy Gorszy niż 57 % ocenionych telefonów.

Telefon HTC One (M8) 32 GB posiada procesor Qualcomm Snapdragon 801. Liczba rdzeni procesora to 4. To właśnie liczba rdzeni odgrywa ważną rolę w ocenie wydajności telefonu, ponieważ jest ona odpowiedzialna za operacje obliczeniowe. Smartfony już powszechnie mają liczbę rdzeni od około 4 do 8. Procesory wielordzeniowe mogą działać lepiej i skracać czas przetwarzania żądania do minimum, co przekłada się na reakcję telefonu, na przykład w szybkości otwierania aplikacji. Częstotliwość procesora jest również ważnym parametrem, który wskazuje, ile instrukcji telefon może przetworzyć w ciągu jednej sekundy. Podobnie jak w przypadku częstotliwości odświeżania, im wyższa liczba, tym szybciej telefon reaguje. Częstotliwość procesora w HTC One (M8) 32 GB to 2.3 GHz. Standardowo znajdziesz tę wartość między 1,8 GHz a 2,8 GHz dzisiaj.

Pokaż więcej
PAMIĘĆ HTC One (M8) 32 GB
RAM 2 GB Lepszy niż 55 % ocenionych telefonów.
Pamięć wewnętrzna (internal storage) 32 GB Lepszy niż 62 % ocenionych telefonów.
Pamięć użytkownika 24 GB
Obsługiwane karty pamięci microSDHC, microSDXC - do 128 GB

Jednym z najważniejszych parametrów dla użytkowników jest często pojemność pamięci. Im jest ona większa, tym więcej aplikacji, zdjęć, filmów i innych plików może przechowywać Twój telefon. Ten telefon posiada 32 GB. Ta pojemność pamięci jest idealna dla osób posiadających w telefonie kilka podstawowych aplikacji i kilkadziesiąt zdjęć. Jeśli nie używasz telefonu do gier lub nie potrzebujesz przechowywać zdjęć w wysokiej rozdzielczości, ten rozmiar jest wystarczający. Jednak tak małej pojemności raczej nie spotkasz w nowych smartfonach. Standardowa pamięć to dziś około 64 i 128 GB. Najlepsze telefony mają pamięć wewnętrzną o pojemności 256 GB lub więcej. Obecnie na rynku zazwyczaj można znaleźć jeden model telefonu z kilkoma różnymi rozmiarami pamięci. Dzięki temu każdy użytkownik może wybrać to, co najbardziej mu odpowiada.

W przypadku tego modelu możliwe jest zwiększenie powierzchni pamięci masowej poprzez włożenie karty pamięci.

Wielkość pamięci RAM mówi nam jak silny jest telefon. HTC One (M8) 32 GB posiada pamięć 2 GB. Powszechnie dzisiaj można spotkać telefony z 6 do 8 GB pamięci RAM. Oznacza to, że telefon bez problemu poradzi sobie z normalną pracą oraz bardziej wymagającymi aplikacjami czy grami. Wyższe pamięci RAM rzędu 12 GB można znaleźć w najlepszych telefonach na rynku i są one idealne zwłaszcza dla pasjonatów gier. Z kolei pamięć operacyjna poniżej 4 GB to raczej domena telefonów z niższej półki i starszych modeli. Jednak nawet one znajdą swoich fanów wśród mniej wymagających użytkowników.

Pokaż więcej
APARAT FOTOGRAFICZNY HTC One (M8) 32 GB
TYLNY APARAT
Liczba obiektywów tylnego aparatu 0
Typ czujnika głównego aparatu BSI-CMOS
Jasność obiektywu aparatu głównego F/2.0 Gorszy niż 52 % ocenionych telefonów.
Ostrość głównego aparatu Automatyczny
Minimalna ogniskowa 28 mm
Zoom cyfrowy 4x Lepszy niż 57 % ocenionych telefonów.
Efekty specjalne aparatu Efekt pór roku, Efekt Bokeh
Tryb HDR Tryb Auto HDR
Tryby pracy aparatu Rozległa panorama, najlepsze ujęcie
Źródło światła aparatu Podwójna lampa błyskowa LED
Rozdzielczość wideo 1920 x 1080 (1080p)
Funkcje aparatu fotograficznego (features) Kompensacja ekspozycji, HTC Zoe, HTC UltraPixel Camera, HTC VideoPic, HTC ImageChip 2, funkcja UFocus, Pan 360, Always smile
PRZEDNI APARAT
Liczba obiektywów przedniego aparatu 1
Rozdzielczość przedniego aparatu 5 megapikseli Gorszy niż 55 % ocenionych telefonów.

Kolejnym ważnym czynnikiem jest przysłona, która w tym przypadku oznacza F/2.0 i określa, ile światła przechodzi przez matrycę. Najlepsze telefony mają przysłonę o wartości nawet F/1.5. Ale najczęściej dziś spotkasz się z F/1.8 do F/2.2. W tym przypadku im niższa liczba po ukośniku, tym wyższa jakość zdjęcia.

Zoom Cyfrowy w tym przypadku oferuje powiększenie do wartości 4x. Oczywiście im wyższa wartość obiektywu, tym bardziej można powiększyć odległy obiekt. Wadą zoomu cyfrowego jest jednak to, że podczas korzystania z niego pogarsza się jakość i ostrość zdjęcia.

Przedni aparat
Przedni aparat HTC One (M8) 32 GB ma jeden obiektyw. Taka liczba obiektywów jest standardem w większości dzisiejszych smartfonów. Jakość obiektywu osiąga poziom 5 megapikseli. Istnieją jednak inne czynniki niż rozdzielczość, które wpływają na ostateczną jakość zdjęć z przedniej kamery.

Pokaż więcej
BATERIA I ŁADOWANIE HTC One (M8) 32 GB
Pojemność baterii (rozmiar) 2600 mAh Lepszy niż 58 % ocenionych telefonów.
Czas czuwania 494 godziny Lepszy niż 74 % ocenionych telefonów.
Czas pracy na baterii podczas wykonywania połączeń 1200 minut Lepszy niż 79 % ocenionych telefonów.
Szczegółowe informacje na temat żywotności baterii Rozmowa (WCDMA): do 1200 min
Czas czuwania (WCDMA): do 494,4 godz.
Technologia akumulatorów Polimer litowy

Wielkość baterii w HTC One (M8) 32 GB to 2600 mAh. Rozmiar wyświetlacza, wydajność procesora, wykorzystanie funkcji danych i oczywiście intensywność korzystania z telefonu w ogóle mają znaczący wpływ na wytrzymałość baterii. Standardem dla większości smartfonów jest dziś pojemność baterii wynosząca około 4500 do 5000 mAH. Telefony z taką wielkością baterii zazwyczaj gwarantują żywotność telefonu na poziomie co najmniej 1 dnia. Starsze lub tańsze modele smartfonów mogą wtedy osiągać pojemność baterii zazwyczaj około 2500 mAH i poniżej. Przy takiej pojemności może się okazać, że przy intensywnym korzystaniu z telefonu konieczne będzie jego doładowanie w ciągu dnia.

Standby Time dla tego telefonu to 494 godziny, i mówi nam, jak długo telefon wytrzyma na jednym ładowaniu, gdy nie będziesz go aktywnie używać. HTC One (M8) 32 GB wytrzymujena jednym ładowaniu orzy ciągłych rozmowach telefonicznych 1200 minut.

Pokaż więcej
TECHNOLOGIA HTC One (M8) 32 GB
Technologia WCDMA (UMTS) / GSM
Generowanie sieci komórkowej 4G Lepszy niż 88 % ocenionych telefonów.
System operacyjny Android 4.4 (KitKat)
Interfejs użytkownika HTC Sense 6
Nawigacja A-GPS, GLONASS

Standardowa łączność 4G zastępuje obecnie 5G, ale nadal jest bardziej domeną najnowszych telefonów. Model HTC One (M8) 32 GB obsługuje połączenia 4G. Łączność 3G jest obecnie spotykana tylko w najstarszych telefonach. Systemem operacyjnym w tym modelu jest Android 4.4 (KitKat).

Pokaż więcej
KOMUNIKACJA HTC One (M8) 32 GB
Transfer danych GPRS, EDGE, HSDPA, HSUPA, HSPA+, LTE
Technologia połączeń 2G 850 GSM, 900 GSM, 1800 GSM, 1900 GSM
Technologia połączeń 4G LTE Band 2, Band 4, Band 5, Band 7, Band 17
Częstotliwość połączenia 4G LTE FDD 1900 PCS, FDD 1700 - 2110 AWS, FDD 850, FDD 2600, FDD 700b
Interfejs bezprzewodowy IEEE 802.11a/b/g/n/ac
Bluetooth Bluetooth 4.0
Profile Bluetooth A2DP
NFC Tak Lepszy niż 66 % ocenionych telefonów.
Funkcje komunikacyjne Mobilny klient poczty elektronicznej, przeglądarka internetowa
Usługi w zakresie przesyłania wiadomości SMS, MMS

Płatności zbliżeniowe nie stanowią w przypadku tego telefonu problemu, dzięki funkcji NFC. Można ją również wykorzystać np. do odblokowania drzwi lub wczytania menu w restauracji za pomocą tagu NFC. Podstawowy pakiet obejmuje również Bluetooth 4.0. Dzięki temu można łatwo podłączyć na przykład bezprzewodowe słuchawki do telefonu, a także połączyć telefon z telewizorem, tabletem lub głośnikiem i innymi urządzeniami.

Pokaż więcej
MULTIMEDIA HTC One (M8) 32 GB
Obsługiwane formaty audio WAV, WMA, AAC, AMR, MP3, OGG, MIDI, M4A, apt-X
Obsługiwane formaty wideo AVI, MPEG-4, WMV, 3GP
Rozszerzone formaty audio HTC BoomSound
FUNKCJE HTC One (M8) 32 GB
Funkcje telefonu Głośnik, sterowanie głosem, timer połączeń, połączenie konferencyjne, tryb samolotowy, wybieranie głosowe, alarm wibracyjny
Czujniki Akcelerometr, czujnik światła otoczenia, czujnik zbliżeniowy, kompas cyfrowy, barometr, czujnik żyroskopowy, czujnik ruchu, gesty
Podstawowe funkcje organizacyjne Kalendarz, synchronizacja z PC, kalkulator, przypomnienie, stoper, budzik
Inne funkcje telefonu Kompatybilność z TTY, Certyfikat DLNA, aktualizacje oprogramowania FOTA (Firmware Over The Air), wielozadaniowość, udostępnianie multimediów przez DLNA, Odblokowywanie twarzy, HTC BlinkFeed, pilot na podczerwień, HTC Sense Voice, HTC Sense TV, funkcja Always Smile, funkcja Object Removal, tryb Dual Capture, funkcja Flip to Mute, tryb Kid Mode, funkcja Wireless Emergency Alerts
POZOSTAŁE HTC One (M8) 32 GB
Zawartość opakowania Stereofoniczny zestaw słuchawkowy, kabel USB, zasilacz
Normy HAC (Hearing Aid Compatible)

Podobne telefony

Inne HTC telefonów

Inne projekty: