Nokia XL Dual SIM (Qualcomm Snapdragon S4) specyfikacja, test i opinie

Wyświetlacz
5", 800 x 480 pikseli
Główny aparat
5 megapikseli
System operacyjny
Nokia X software platform 1.2
Pamięć
4 GB
RAM
768 MB
Procesor
Qualcomm Snapdragon S4
Bateria
2000 mAh

Inne warianty:

Pełna specyfikacja techniczna, parametry, opinie ekspertów i recenzje Nokia XL Dual SIM (Qualcomm Snapdragon S4). Dowiedz się, jak wybrany telefon wypada na tle konkurencji i czy najlepiej spełnia Twoje oczekiwania dzięki funkcji porównania telefonów.

KONSTRUKCJA I WYMIARY Nokia XL Dual SIM (Qualcomm Snapdragon S4)
Typ telefonu Smartfon
Sterowanie Dotykowy
Wysokość 141.4 mm Lepszy niż 55 % ocenionych telefonów.
Szerokość 77.7 mm Lepszy niż 94 % ocenionych telefonów.
Głębokość 10.9 mm Gorszy niż 54 % ocenionych telefonów.
Waga 190 g Gorszy niż 85 % ocenionych telefonów.
Kolor telefonu Żółty | Cyjan | Jasna zieleń
Wodoodporność -
Zintegrowane komponenty Radio FM
Typ złącza Gniazdo słuchawkowe / wyjście kompozytowe AV - mini-telefon 3,5mm
Micro-USB - 5 pin Micro-USB Typ B
Typ (rozmiar) karty SIM Micro SIM
Liczba kart SIM Dual-SIM

Telefon komórkowy Nokia XL Dual SIM (Qualcomm Snapdragon S4) ma wysokość 141.4 mm, szerokość 77.7 mm i grubość 10.9 mm. Waga telefonu to 190 g.

Pokaż więcej
WYŚWIETLACZ Nokia XL Dual SIM (Qualcomm Snapdragon S4)
Typ wyświetlacza wyświetlacz LCD
Przekątna wyświetlacza (rozmiar) 5" Lepszy niż 56 % ocenionych telefonów.
Rozdzielczość wyświetlacza 800 x 480 pikseli Gorszy niż 55 % ocenionych telefonów.
Zagęszczenie pixeli na wyświetlaczu 187 ppi Gorszy niż 96 % ocenionych telefonów.
Głębia kolorów wyświetlacza 16,7 mln kolorów Lepszy niż 98 % ocenionych telefonów.

Rozmiar wyświetlacza to 5" cali. Telefony z mniejszymi wyświetlaczami są łatwiejsze w obsłudze jedną ręką. Jednak doświadczenie jest mniej przyjemne w porównaniu do telefonów z dużymi wyświetlaczami. Ale jeśli kupujesz telefon do podstawowego użytku i nie chcesz wysokiej jakości gier lub dużego ekranu do oglądania filmów, ten rozmiar jest dla Ciebie wystarczająco dobry. Wadą wyświetlaczy LCD jest stosunkowo niższy kontrast wyświetlanych kolorów, ponieważ technologia ta nie oddaje dobrze absolutnej czerni. Również z powodu większego zużycia energii, wyświetlacze LCD nie są już tak powszechne w telefonach. Mimo to, niektórzy producenci nadal wyposażają swoje telefony w technologię LCD. Jednak nowoczesne smartfony wykorzystują już technologię OLED. Zaletą telefonów LCD jest to, że są one zazwyczaj tańsze w budowie niż technologia OLED.

Rozdzielczość wyświetlacza Nokia XL Dual SIM (Qualcomm Snapdragon S4) to 800 x 480 pikseli. Wyższa rozdzielczość wyświetlacza jest warunkiem uzyskania ostrzejszego obrazu. Standardem dla telefonów średniej klasy jest dziś rozdzielczość Full HD, czyli 1920 × 1080 px. Tańsze telefony, które zazwyczaj mają mniejszą przekątną, mają rozdzielczość HD 1280 × 720 px. Mniejsze rozdzielczości można znaleźć tylko w starszych modelach. Z kolei najlepsze telefony mają rozdzielczość 4K, czyli 3840 × 2160 px. Gęstość pikseli na wyświetlaczu to 187 ppi i jest kolejnym, obok rozdzielczości, istotnym faktorem wpływającym na ostrość obrazu. Im wyższa jakość, tym ostrzejszy obraz. Średnia jakość wynosi obecnie około 350-400 ppi, co gwarantuje drobny i wystarczająco ostry obraz. Najdrobniejsze wyświetlacze nowoczesnych telefonów osiągają 450 ppi i więcej.

Pokaż więcej
PROCESOR Nokia XL Dual SIM (Qualcomm Snapdragon S4)
Typ procesora (CPU) Qualcomm Snapdragon S4
Częstotliwość procesora 1 GHz Gorszy niż 80 % ocenionych telefonów.
Liczba rdzeni procesora Dwurdzeniowy Gorszy niż 90 % ocenionych telefonów.

Nokia XL Dual SIM (Qualcomm Snapdragon S4) jest wyposażona w Qualcomm Snapdragon S4. Liczba rdzeni procesora to 2. To właśnie liczba rdzeni odgrywa ważną rolę w ocenie wydajności telefonu, ponieważ jest ona odpowiedzialna za operacje obliczeniowe. Smartfony już powszechnie mają liczbę rdzeni od około 4 do 8. Procesory wielordzeniowe mogą działać lepiej i skracać czas przetwarzania żądania do minimum, co przekłada się na reakcję telefonu, na przykład w szybkości otwierania aplikacji. Częstotliwość procesora wskazuje, ile instrukcji telefon może przetworzyć w ciągu 1 sekundy. Im wyższa częstotliwość, tym lepsza wydajność. Standardowy zakres częstotliwości procesora wynosi dziś od 1,8 GHz do 2,8 GHz. Nokia XL Dual SIM (Qualcomm Snapdragon S4) osiąga Częstotliwość 1 GHz.

Pokaż więcej
PAMIĘĆ Nokia XL Dual SIM (Qualcomm Snapdragon S4)
RAM 768 MB Gorszy niż 76 % ocenionych telefonów.
Pamięć wewnętrzna (internal storage) 4 GB Gorszy niż 86 % ocenionych telefonów.
Obsługiwane karty pamięci microSDHC - do 32 GB

Pojemność pamięci wewnętrznej telefonu to 4 GB. Na przykład, rozmiar pamięci wewnętrznej określa, ile zdjęć, piosenek, filmów lub aplikacji można mieć w telefonie. Ta pojemność pamięci jest idealna dla osób posiadających w telefonie kilka podstawowych aplikacji i kilkadziesiąt zdjęć. Jeśli nie używasz telefonu do gier lub nie potrzebujesz przechowywać zdjęć w wysokiej rozdzielczości, ten rozmiar jest wystarczający. Jednak tak małej pojemności raczej nie spotkasz w nowych smartfonach. Standardowa pamięć to dziś około 64 i 128 GB. Najlepsze telefony mają pamięć wewnętrzną o pojemności 256 GB lub więcej. Większość producentów smartfonów oferuje obecnie modele z różną wielkością pamięci, aby dopasować je do każdego użytkownika.

Dodatkową opcją zwiększenia przestrzeni dyskowej w tym modelu jest włożenie karty pamięci.

Pamięć RAM w telefonie Nokia XL Dual SIM (Qualcomm Snapdragon S4) jest to 768 MB. Najsilniejsze telefony posiadają obecnie pamięć operacyjną o pojemności 12 GB lub więcej, co jest szczególnie przydatne dla wymagających użytkowników, takich jak miłośnicy gier komputerowych. Zazwyczaj jednak telefony mają obecnie od 6 do 8 GB pamięci RAM, co oznacza, że telefon radzi sobie z normalną pracą i bardziej wymagającymi aplikacjami po prostu dobrze. Pamięć RAM mniejsza niż 4 GB występuje w modelach z niższej półki lub starszych i nadaje się dla użytkowników, którzy nie korzystają z wymagających aplikacji i raczej używają telefonu do podstawowych funkcji.

Pokaż więcej
APARAT FOTOGRAFICZNY Nokia XL Dual SIM (Qualcomm Snapdragon S4)
TYLNY APARAT
Liczba obiektywów tylnego aparatu 1
Rozdzielczość głównego aparatu 5 megapikseli Gorszy niż 60 % ocenionych telefonów.
Jasność obiektywu aparatu głównego F/2.8 Gorszy niż 96 % ocenionych telefonów.
Ostrość głównego aparatu Automatyczny
Minimalna ogniskowa 32 mm
Zoom cyfrowy 4x Lepszy niż 57 % ocenionych telefonów.
Efekty specjalne aparatu Negatyw, Czarno-biały, Sepia, normalny, Solarize
Tryby pracy aparatu Zdjęcia panoramiczne
Rozpoznawanie twarzy Wykrywanie twarzy Lepszy niż 79 % ocenionych telefonów.
Balans bieli Automatyczny, ustawienia wstępne
Źródło światła aparatu Światło LED
Rozdzielczość zdjęć 2592 x 1944
Rozdzielczość wideo 864 x 480
Funkcje aparatu fotograficznego (features) Automatyczna ekspozycja
PRZEDNI APARAT
Liczba obiektywów przedniego aparatu 0

Tylny aparat telefonu Nokia XL Dual SIM (Qualcomm Snapdragon S4) ma tylko jeden obiektyw. Jeden obiektyw jest bardziej typowy dla starszych telefonów lub telefonów z niższej półki z aparatami niższej jakości. Tylne aparaty w nowoczesnych telefonach są dziś zazwyczaj wyposażone w dwa, trzy, a czasem nawet pięć obiektywów tylnej kamery. Rozdzielczość głównego obiektywu to 5 megapikseli. Wyższa rozdzielczość nie musi oznaczać super wysokiej jakości zdjęć. Zależy ona na przykład od wielkości piksela, ale także od innych czynników Przysłona głównego obiektu osiąga wartość F/2.8. Najlepsze telefony mają obiektyw z przysłoną do F/1.5, gdzie więcej światła przejdzie przez czujnik i zdjęcia będą wysokiej jakości nawet w słabych warunkach oświetleniowych. Najczęściej jednak spotyka się obiektywy z przysłoną w okolicach F/1.8 do F/2.2. Im niższa liczba po ukośniku, tym lepsza jakość zdjęć.

Zoom Cyfrowy w tym przypadku oferuje powiększenie do wartości 4x. Oczywiście im wyższa wartość obiektywu, tym bardziej można powiększyć odległy obiekt. Wadą zoomu cyfrowego jest jednak to, że podczas korzystania z niego pogarsza się jakość i ostrość zdjęcia. Niektórzy użytkownicy docenią także funkcję rozpoznawania twarzy, dzięki której aparat rozpoznaje twarz osoby znajdującej się w kadrze i automatycznie ustawia na nią ostrość.

Pokaż więcej
BATERIA I ŁADOWANIE Nokia XL Dual SIM (Qualcomm Snapdragon S4)
Pojemność baterii (rozmiar) 2000 mAh Gorszy niż 52 % ocenionych telefonów.
Czas czuwania 888 godzin Lepszy niż 97 % ocenionych telefonów.
Czas pracy na baterii podczas wykonywania połączeń 960 minut Lepszy niż 71 % ocenionych telefonów.
Szczegółowe informacje na temat żywotności baterii Odtwarzanie (muzyka): do 37 godzin
Rozmowa (GSM): do 960 minut
Tryb czuwania: (dual SIM): do 720 godzin
Tryb czuwania: do 888 godzin
Rozmowa (WCDMA): do 780 minut
Ciągłe przeglądanie: do 5,5 godziny
Ciągłe przeglądanie (Wi-Fi): do 6 godzin

Wielkość baterii w Nokia XL Dual SIM (Qualcomm Snapdragon S4) to 2000 mAh. Rozmiar wyświetlacza, wydajność procesora, wykorzystanie funkcji danych i oczywiście intensywność korzystania z telefonu w ogóle mają znaczący wpływ na wytrzymałość baterii. Standardem dla większości smartfonów jest dziś pojemność baterii wynosząca około 4500 do 5000 mAH. Telefony z taką wielkością baterii zazwyczaj gwarantują żywotność telefonu na poziomie co najmniej 1 dnia. Starsze lub tańsze modele smartfonów mogą wtedy osiągać pojemność baterii zazwyczaj około 2500 mAH i poniżej. Przy takiej pojemności może się okazać, że przy intensywnym korzystaniu z telefonu konieczne będzie jego doładowanie w ciągu dnia.

Standby Time to 888 godzin i wyraża on maksymalny czas, jaki telefon może wytrzymać na jednym ładowaniu, gdy nie jest aktywnie używany. Talk Time, czyli czas pracy na baterii podczas wykonywania połączeń, oznacza czas, przez jaki telefon będzie działał po pełnym naładowaniu, jeśli stale prowadzisz rozmowy. W przypadku Nokia XL Dual SIM (Qualcomm Snapdragon S4) jest to 960 minut.

Pokaż więcej
TECHNOLOGIA Nokia XL Dual SIM (Qualcomm Snapdragon S4)
Technologia WCDMA (UMTS) / GSM
Generowanie sieci komórkowej 3G Gorszy niż 64 % ocenionych telefonów.
System operacyjny Nokia X software platform 1.2
Nawigacja A-GPS

Nokia XL Dual SIM (Qualcomm Snapdragon S4) obsługuje 3G. Łączność 5G, która powoli wypiera standardową łączność 4G, to wciąż raczej domena najnowszych telefonów. System operacyjny w tym przypadku to Nokia X software platform 1.2.

Pokaż więcej
KOMUNIKACJA Nokia XL Dual SIM (Qualcomm Snapdragon S4)
Transfer danych GPRS, EDGE, HSDPA, HSUPA
Technologia połączeń 2G 850 GSM, 900 GSM, 1800 GSM, 1900 GSM
Interfejs bezprzewodowy IEEE 802.11b/g/n
Bluetooth Bluetooth
Profile Bluetooth DUN, FTP, HFP, HSP, OPP, A2DP, AVRCP, GAVDP, PBAP
Bezpieczeństwo sieci WLAN WEP, WPA, WPA2, TKIP, AES
Funkcje komunikacyjne Mobilny klient poczty elektronicznej, przeglądarka internetowa
Usługi w zakresie przesyłania wiadomości Skype, WeChat, Viber, SMS, MMS

Do podstawowych standardów łączności należy Bluetooth, który zapewnia łatwą bezprzewodową komunikację z innymi urządzeniami, takimi jak słuchawki, tablety, głośniki czy smartwatche.

Pokaż więcej
MULTIMEDIA Nokia XL Dual SIM (Qualcomm Snapdragon S4)
Obsługiwane formaty audio AAC, AMR, MP3, FLAC, AAC-LC, MIDI
Obsługiwane formaty wideo AVC, MPEG-4, 3GP, H.264, H.263
FUNKCJE Nokia XL Dual SIM (Qualcomm Snapdragon S4)
Funkcje telefonu Głośnik, timer połączeń, połączenie konferencyjne, alarm wibracyjny
Czujniki Akcelerometr, czujnik światła otoczenia, czujnik zbliżeniowy
Podstawowe funkcje organizacyjne Kalendarz, synchronizacja z PC, kalkulator, przypomnienie, budzik
Opcja Dual-SIM Tak
Inne funkcje telefonu Aktualizacje oprogramowania FOTA (Firmware Over The Air), technologia redukcji szumów, ekran Nokia Glance, Fastlane, App Switcher
POZOSTAŁE Nokia XL Dual SIM (Qualcomm Snapdragon S4)
Zawartość opakowania Stereofoniczny zestaw słuchawkowy, zasilacz

Podobne telefony

Inne Nokia telefonów

Inne projekty: