Alcatel One Touch Idol 2 S 6050Y specyfikacja, test i opinie

Wyświetlacz
5", 1280 x 720 pikseli
Przedni aparat
1,3 megapiksela
Główny aparat
8 megapikseli
System operacyjny
Android 4.3 (Jelly Bean)
Pamięć
8 GB
RAM
1 GB
Procesor
Qualcomm Snapdragon 400
Bateria
2150 mAh

Pełna specyfikacja techniczna, parametry, opinie ekspertów i recenzje Alcatel One Touch Idol 2 S 6050Y. Dowiedz się, jak wybrany telefon wypada na tle konkurencji i czy najlepiej spełnia Twoje oczekiwania dzięki funkcji porównania telefonów.

KONSTRUKCJA I WYMIARY Alcatel One Touch Idol 2 S 6050Y
Typ telefonu Smartfon
Sterowanie Dotykowy
Wysokość 136.5 mm Lepszy niż 50 % ocenionych telefonów.
Szerokość 69.7 mm Lepszy niż 54 % ocenionych telefonów.
Głębokość 7.45 mm Lepszy niż 94 % ocenionych telefonów.
Waga 126 g Lepszy niż 63 % ocenionych telefonów.
Kolor telefonu Łupek | Ciemnoszary
Wodoodporność -
SAR 0,68 W/kg (ciało), 0,45 W/kg (głowa)
Zintegrowane komponenty Radio FM
Typ złącza Micro-USB - 5 pin Micro-USB typ B
Gniazdo słuchawkowe - mini-telefon 3.5mm
Typ (rozmiar) karty SIM Micro SIM

Telefon komórkowy Alcatel One Touch Idol 2 S 6050Y ma wysokość 136.5 mm, szerokość 69.7 mm i grubość 7.45 mm. Waga telefonu to 126 g.

Pokaż więcej
WYŚWIETLACZ Alcatel One Touch Idol 2 S 6050Y
Typ wyświetlacza wyświetlacz LCD
Technologia wyświetlania IPS
Przekątna wyświetlacza (rozmiar) 5" Lepszy niż 56 % ocenionych telefonów.
Rozdzielczość wyświetlacza 1280 x 720 pikseli Lepszy niż 63 % ocenionych telefonów.
Format rozdzielczości wyświetlacza HD
Głębia kolorów wyświetlacza 16,7 mln kolorów Lepszy niż 98 % ocenionych telefonów.
Funkcje wyświetlacza Pełne laminowanie
Szkło ochronne Powłoka oleofobowa odporna na odciski palców, Dragontrail (szkło odporne na zarysowania)

Rozmiar wyświetlacza to 5" cali. Telefony z mniejszymi wyświetlaczami są łatwiejsze w obsłudze jedną ręką. Jednak doświadczenie jest mniej przyjemne w porównaniu do telefonów z dużymi wyświetlaczami. Ale jeśli kupujesz telefon do podstawowego użytku i nie chcesz wysokiej jakości gier lub dużego ekranu do oglądania filmów, ten rozmiar jest dla Ciebie wystarczająco dobry. Wyświetlacze LCD schodzą obecnie na dalszy plan. Wynika to głównie z wyższego zużycia energii. Dodatkowo ich wadą jest niższy kontrast kolorów, co może się odbić na przykład na powstałych zdjęciach. Z drugiej strony, telefony z wyświetlaczami LCD są z reguły tańsze od tych z technologią OLED.

Rozdzielczość wyświetlacza Alcatel One Touch Idol 2 S 6050Y to 1280 x 720 pikseli. Wyższa rozdzielczość wyświetlacza jest warunkiem uzyskania ostrzejszego obrazu. Standardem dla telefonów średniej klasy jest dziś rozdzielczość Full HD, czyli 1920 × 1080 px. Tańsze telefony, które zazwyczaj mają mniejszą przekątną, mają rozdzielczość HD 1280 × 720 px. Mniejsze rozdzielczości można znaleźć tylko w starszych modelach. Z kolei najlepsze telefony mają rozdzielczość 4K, czyli 3840 × 2160 px.

Pokaż więcej
PROCESOR Alcatel One Touch Idol 2 S 6050Y
Typ procesora (CPU) Qualcomm Snapdragon 400
Oznaczenie procesora MSM8926
Częstotliwość procesora 1.2 GHz Gorszy niż 67 % ocenionych telefonów.
Liczba rdzeni procesora Czterordzeniowy Gorszy niż 57 % ocenionych telefonów.

Alcatel One Touch Idol 2 S 6050Y jest wyposażona w Qualcomm Snapdragon 400. Liczba rdzeni procesora to 4. To właśnie liczba rdzeni odgrywa ważną rolę w ocenie wydajności telefonu, ponieważ jest ona odpowiedzialna za operacje obliczeniowe. Smartfony już powszechnie mają liczbę rdzeni od około 4 do 8. Procesory wielordzeniowe mogą działać lepiej i skracać czas przetwarzania żądania do minimum, co przekłada się na reakcję telefonu, na przykład w szybkości otwierania aplikacji. Częstotliwość procesora wskazuje, ile instrukcji telefon może przetworzyć w ciągu 1 sekundy. Im wyższa częstotliwość, tym lepsza wydajność. Standardowy zakres częstotliwości procesora wynosi dziś od 1,8 GHz do 2,8 GHz. Alcatel One Touch Idol 2 S 6050Y osiąga Częstotliwość 1.2 GHz.

Pokaż więcej
PAMIĘĆ Alcatel One Touch Idol 2 S 6050Y
RAM 1 GB Gorszy niż 61 % ocenionych telefonów.
Pamięć wewnętrzna (internal storage) 8 GB Gorszy niż 72 % ocenionych telefonów.
Pamięć użytkownika 5 GB
Obsługiwane karty pamięci microSDHC - do 32 GB

Pojemność pamięci wewnętrznej telefonu to 8 GB. Na przykład, rozmiar pamięci wewnętrznej określa, ile zdjęć, piosenek, filmów lub aplikacji można mieć w telefonie. Ta pojemność pamięci jest idealna dla osób posiadających w telefonie kilka podstawowych aplikacji i kilkadziesiąt zdjęć. Jeśli nie używasz telefonu do gier lub nie potrzebujesz przechowywać zdjęć w wysokiej rozdzielczości, ten rozmiar jest wystarczający. Jednak tak małej pojemności raczej nie spotkasz w nowych smartfonach. Standardowa pamięć to dziś około 64 i 128 GB. Najlepsze telefony mają pamięć wewnętrzną o pojemności 256 GB lub więcej. Większość producentów smartfonów oferuje obecnie modele z różną wielkością pamięci, aby dopasować je do każdego użytkownika.

Dodatkową opcją zwiększenia przestrzeni dyskowej w tym modelu jest włożenie karty pamięci.

Pamięć RAM w telefonie Alcatel One Touch Idol 2 S 6050Y jest to 1 GB. Najsilniejsze telefony posiadają obecnie pamięć operacyjną o pojemności 12 GB lub więcej, co jest szczególnie przydatne dla wymagających użytkowników, takich jak miłośnicy gier komputerowych. Zazwyczaj jednak telefony mają obecnie od 6 do 8 GB pamięci RAM, co oznacza, że telefon radzi sobie z normalną pracą i bardziej wymagającymi aplikacjami po prostu dobrze. Pamięć RAM mniejsza niż 4 GB występuje w modelach z niższej półki lub starszych i nadaje się dla użytkowników, którzy nie korzystają z wymagających aplikacji i raczej używają telefonu do podstawowych funkcji.

Pokaż więcej
APARAT FOTOGRAFICZNY Alcatel One Touch Idol 2 S 6050Y
TYLNY APARAT
Liczba obiektywów tylnego aparatu 1
Rozdzielczość głównego aparatu 8 megapikseli Lepszy niż 52 % ocenionych telefonów.
Ostrość głównego aparatu Automatyczny
Zoom cyfrowy 4x Lepszy niż 57 % ocenionych telefonów.
Samowyzwalacz Tak
Efekty specjalne aparatu Wizja nocna
Tryb HDR Tryb Auto HDR
Tryby pracy aparatu Tryb zdjęć seryjnych, zdjęcia panoramiczne, tryb nocny, tryb 4 zdjęć
Rozpoznawanie twarzy Wykrywanie twarzy, migawka z uśmiechem Lepszy niż 79 % ocenionych telefonów.
Źródło światła aparatu Światło LED
Rozdzielczość wideo 1920 x 1080 (1080p)
Funkcje aparatu fotograficznego (features) Elektroniczny stabilizator obrazu (EIS)
PRZEDNI APARAT
Liczba obiektywów przedniego aparatu 1
Rozdzielczość przedniego aparatu 1,3 megapiksela Gorszy niż 92 % ocenionych telefonów.

Tylny aparat telefonu Alcatel One Touch Idol 2 S 6050Y ma tylko jeden obiektyw. Jeden obiektyw jest bardziej typowy dla starszych telefonów lub telefonów z niższej półki z aparatami niższej jakości. Tylne aparaty w nowoczesnych telefonach są dziś zazwyczaj wyposażone w dwa, trzy, a czasem nawet pięć obiektywów tylnej kamery. Rozdzielczość głównego obiektywu to 8 megapikseli. Wyższa rozdzielczość nie musi oznaczać super wysokiej jakości zdjęć. Zależy ona na przykład od wielkości piksela, ale także od innych czynników

Zoom Cyfrowy w tym przypadku oferuje powiększenie do wartości 4x. Oczywiście im wyższa wartość obiektywu, tym bardziej można powiększyć odległy obiekt. Wadą zoomu cyfrowego jest jednak to, że podczas korzystania z niego pogarsza się jakość i ostrość zdjęcia. Niektórzy użytkownicy docenią także funkcję rozpoznawania twarzy, dzięki której aparat rozpoznaje twarz osoby znajdującej się w kadrze i automatycznie ustawia na nią ostrość.

Przedni aparat
Przedni aparat Alcatel One Touch Idol 2 S 6050Y ma jeden obiektyw. Taka liczba obiektywów jest standardem w większości dzisiejszych smartfonów. Rozdzielczość przedniego obiektywu osiąga wartość 1,3 megapiksela. Ponownie należy zauważyć, że rozdzielczość jest tylko jednym z kilku innych ważnych czynników wpływających na wynikową jakość zdjęcia.

Pokaż więcej
BATERIA I ŁADOWANIE Alcatel One Touch Idol 2 S 6050Y
Pojemność baterii (rozmiar) 2150 mAh Lepszy niż 51 % ocenionych telefonów.
Czas ładowania telefonu 3 godzin
Czas czuwania 520 godzin Lepszy niż 78 % ocenionych telefonów.
Czas pracy na baterii podczas wykonywania połączeń 990 minut Lepszy niż 72 % ocenionych telefonów.
Szczegółowe informacje na temat żywotności baterii Rozmowa (WCDMA): do 990 min
Rozmowa (GSM): do 630 min
Rozmowa (LTE): do 420 min
Tryb czuwania (GSM): do 520 godz
Tryb czuwania (WCDMA): do 520 godz
Tryb czuwania (LTE): do 400 godz
Odtwarzanie (Muzyka): do 38 godz.
Technologia akumulatorów Litowa

Wielkość baterii w Alcatel One Touch Idol 2 S 6050Y to 2150 mAh. Rozmiar wyświetlacza, wydajność procesora, wykorzystanie funkcji danych i oczywiście intensywność korzystania z telefonu w ogóle mają znaczący wpływ na wytrzymałość baterii. Standardem dla większości smartfonów jest dziś pojemność baterii wynosząca około 4500 do 5000 mAH. Telefony z taką wielkością baterii zazwyczaj gwarantują żywotność telefonu na poziomie co najmniej 1 dnia. Starsze lub tańsze modele smartfonów mogą wtedy osiągać pojemność baterii zazwyczaj około 2500 mAH i poniżej. Przy takiej pojemności może się okazać, że przy intensywnym korzystaniu z telefonu konieczne będzie jego doładowanie w ciągu dnia.

Standby Time to 520 godzin i wyraża on maksymalny czas, jaki telefon może wytrzymać na jednym ładowaniu, gdy nie jest aktywnie używany. Talk Time, czyli czas pracy na baterii podczas wykonywania połączeń, oznacza czas, przez jaki telefon będzie działał po pełnym naładowaniu, jeśli stale prowadzisz rozmowy. W przypadku Alcatel One Touch Idol 2 S 6050Y jest to 990 minut.

Pokaż więcej
TECHNOLOGIA Alcatel One Touch Idol 2 S 6050Y
Technologia WCDMA (UMTS) / GSM
Generowanie sieci komórkowej 4G Lepszy niż 88 % ocenionych telefonów.
System operacyjny Android 4.3 (Jelly Bean)
Nawigacja A-GPS, GLONASS

Alcatel One Touch Idol 2 S 6050Y obsługuje 4G. Łączność 5G, która powoli wypiera standardową łączność 4G, to wciąż raczej domena najnowszych telefonów. System operacyjny w tym przypadku to Android 4.3 (Jelly Bean).

Pokaż więcej
KOMUNIKACJA Alcatel One Touch Idol 2 S 6050Y
Transfer danych GPRS, EDGE, HSDPA, HSUPA, HSPA+, LTE, DC-HSPA+
Technologia połączeń 2G 850 GSM, 900 GSM, 1800 GSM, 1900 GSM
Technologia połączeń 4G LTE Band 1, Band 3, Band 7, Band 8, Band 20
Częstotliwość połączenia 4G LTE FDD 2100, FDD 1800+, FDD 2600, FDD 900, FDD 800 DD
Interfejs bezprzewodowy IEEE 802.11b/g/n
Bluetooth Bluetooth 4.0
NFC Tak Lepszy niż 66 % ocenionych telefonów.
Funkcje komunikacyjne Mobilny klient poczty elektronicznej, przeglądarka internetowa
Usługi w zakresie przesyłania wiadomości WhatsApp, Google Hangouts, Viber, SMS, MMS

Fani nowoczesnych technologii docenią funkcję NFC, która umożliwia między innymi zbliżeniowe płatności telefonem komórkowym, ale znajduje też inne zastosowania w łączności, jak na przykład odblokowywanie drzwi czy ładowanie menu w restauracjach za pomocą tagu NFC. Do podstawowych standardów łączności należy Bluetooth 4.0, który zapewnia łatwą bezprzewodową komunikację z innymi urządzeniami, takimi jak słuchawki, tablety, głośniki czy smartwatche.

Pokaż więcej
MULTIMEDIA Alcatel One Touch Idol 2 S 6050Y
Obsługiwane formaty audio WAV, AAC, PCM, MPEG 2 Audio, Ogg Vorbis, AMR, MP3, FLAC, AAC +, eAAC+, MIDI
Obsługiwane formaty wideo XviD, MPEG-4, MPEG-2, H.264, H.263
FUNKCJE Alcatel One Touch Idol 2 S 6050Y
Funkcje telefonu Głośnik, timer połączeń, połączenie konferencyjne, tryb samolotowy, alarm wibracyjny
Czujniki Czujnik światła otoczenia, czujnik zbliżeniowy, kompas cyfrowy, G-sensor
Podstawowe funkcje organizacyjne Kalendarz, synchronizacja z PC, kalkulator, przypomnienie, przelicznik walut, budzik
Inne funkcje telefonu Kompatybilność z TTY, Usługa danych radiowych (RDS), TV Link, Certyfikat DLNA, aktualizacje oprogramowania FOTA (Firmware Over The Air), udostępnianie mediów przez DLNA, Głos HD, technologia redukcji szumów, obsługa Circuit Switch FallBack (CSFB), funkcja Flip to Mute, zoom jednym palcem
POZOSTAŁE Alcatel One Touch Idol 2 S 6050Y
Zawartość opakowania Stereofoniczny zestaw słuchawkowy, kabel USB, zasilacz
Maksymalna temperatura pracy 50 °C
Minimalna temperatura pracy -10 °C

Podobne telefony

Inne Alcatel telefonów

Inne projekty: