Nokia 130 specyfikacja, test i opinie

Wyświetlacz
1.8", 160 x 128 pikseli
Główny aparat
0,3 megapiksela
Pamięć
8 MB
RAM
4 MB
Bateria
1020 mAh

Pełna specyfikacja techniczna, parametry, opinie ekspertów i recenzje Nokia 130. Dowiedz się, jak wybrany telefon wypada na tle konkurencji i czy najlepiej spełnia Twoje oczekiwania dzięki funkcji porównania telefonów.

KONSTRUKCJA I WYMIARY Nokia 130
Typ telefonu Telefon komórkowy
Sterowanie Pasek
Wysokość 106 mm Gorszy niż 81 % ocenionych telefonów.
Szerokość 45.5 mm Gorszy niż 93 % ocenionych telefonów.
Głębokość 13.9 mm Gorszy niż 69 % ocenionych telefonów.
Waga 68.6 g Lepszy niż 99 % ocenionych telefonów.
Kolor telefonu Biały | Czarny | Czerwony | Szary
Wodoodporność -
SAR 0,73 W/kg (ciało), 1,28 W/kg (głowa)
Zintegrowane komponenty Radio FM, latarka LED
Typ złącza Micro-USB - 5-pinowe Micro-USB typu B
Wyjście słuchawkowe / kompozytowe AV - mini-telefon 3,5mm
Typ (rozmiar) karty SIM Mini SIM
Liczba kart SIM Single-SIM

Telefon komórkowy Nokia 130 ma wysokość 106 mm, szerokość 45.5 mm i grubość 13.9 mm. Waga telefonu to 68.6 g.

Pokaż więcej
WYŚWIETLACZ Nokia 130
Typ wyświetlacza wyświetlacz LCD
Technologia wyświetlania TFT
Przekątna wyświetlacza (rozmiar) 1.8" Gorszy niż 96 % ocenionych telefonów.
Rozdzielczość wyświetlacza 160 x 128 pikseli Gorszy niż 89 % ocenionych telefonów.
Zagęszczenie pixeli na wyświetlaczu 114 ppi Gorszy niż 99 % ocenionych telefonów.
Głębia kolorów wyświetlacza 65 536 kolorów Gorszy niż 76 % ocenionych telefonów.

Rozmiar wyświetlacza to 1.8" cali. Telefony z mniejszymi wyświetlaczami są łatwiejsze w obsłudze jedną ręką. Jednak doświadczenie jest mniej przyjemne w porównaniu do telefonów z dużymi wyświetlaczami. Ale jeśli kupujesz telefon do podstawowego użytku i nie chcesz wysokiej jakości gier lub dużego ekranu do oglądania filmów, ten rozmiar jest dla Ciebie wystarczająco dobry. Wadą wyświetlaczy LCD jest stosunkowo niższy kontrast wyświetlanych kolorów, ponieważ technologia ta nie oddaje dobrze absolutnej czerni. Również z powodu większego zużycia energii, wyświetlacze LCD nie są już tak powszechne w telefonach. Mimo to, niektórzy producenci nadal wyposażają swoje telefony w technologię LCD. Jednak nowoczesne smartfony wykorzystują już technologię OLED. Zaletą telefonów LCD jest to, że są one zazwyczaj tańsze w budowie niż technologia OLED.

Rozdzielczość wyświetlacza Nokia 130 to 160 x 128 pikseli. Wyższa rozdzielczość wyświetlacza jest warunkiem uzyskania ostrzejszego obrazu. Standardem dla telefonów średniej klasy jest dziś rozdzielczość Full HD, czyli 1920 × 1080 px. Tańsze telefony, które zazwyczaj mają mniejszą przekątną, mają rozdzielczość HD 1280 × 720 px. Mniejsze rozdzielczości można znaleźć tylko w starszych modelach. Z kolei najlepsze telefony mają rozdzielczość 4K, czyli 3840 × 2160 px. Gęstość pikseli na wyświetlaczu to 114 ppi i jest kolejnym, obok rozdzielczości, istotnym faktorem wpływającym na ostrość obrazu. Im wyższa jakość, tym ostrzejszy obraz. Średnia jakość wynosi obecnie około 350-400 ppi, co gwarantuje drobny i wystarczająco ostry obraz. Najdrobniejsze wyświetlacze nowoczesnych telefonów osiągają 450 ppi i więcej.

Pokaż więcej
PROCESOR Nokia 130
Częstotliwość procesora 360 MHz Gorszy niż 97 % ocenionych telefonów.

Częstotliwość procesora wskazuje, ile instrukcji telefon może przetworzyć w ciągu 1 sekundy. Im wyższa częstotliwość, tym lepsza wydajność. Standardowy zakres częstotliwości procesora wynosi dziś od 1,8 GHz do 2,8 GHz. Nokia 130 osiąga Częstotliwość 360 MHz.

Pokaż więcej
PAMIĘĆ Nokia 130
RAM 4 MB Gorszy niż 99 % ocenionych telefonów.
Pamięć wewnętrzna (internal storage) 8 MB Gorszy niż 99 % ocenionych telefonów.
Obsługiwane karty pamięci microSDHC - do 32 GB

Pojemność pamięci wewnętrznej telefonu to 8 MB. Na przykład, rozmiar pamięci wewnętrznej określa, ile zdjęć, piosenek, filmów lub aplikacji można mieć w telefonie. Ta pojemność pamięci jest idealna dla osób posiadających w telefonie kilka podstawowych aplikacji i kilkadziesiąt zdjęć. Jeśli nie używasz telefonu do gier lub nie potrzebujesz przechowywać zdjęć w wysokiej rozdzielczości, ten rozmiar jest wystarczający. Jednak tak małej pojemności raczej nie spotkasz w nowych smartfonach. Standardowa pamięć to dziś około 64 i 128 GB. Najlepsze telefony mają pamięć wewnętrzną o pojemności 256 GB lub więcej. Większość producentów smartfonów oferuje obecnie modele z różną wielkością pamięci, aby dopasować je do każdego użytkownika.

Dodatkową opcją zwiększenia przestrzeni dyskowej w tym modelu jest włożenie karty pamięci.

Pamięć RAM w telefonie Nokia 130 jest to 4 MB. Najsilniejsze telefony posiadają obecnie pamięć operacyjną o pojemności 12 GB lub więcej, co jest szczególnie przydatne dla wymagających użytkowników, takich jak miłośnicy gier komputerowych. Zazwyczaj jednak telefony mają obecnie od 6 do 8 GB pamięci RAM, co oznacza, że telefon radzi sobie z normalną pracą i bardziej wymagającymi aplikacjami po prostu dobrze. Pamięć RAM mniejsza niż 4 GB występuje w modelach z niższej półki lub starszych i nadaje się dla użytkowników, którzy nie korzystają z wymagających aplikacji i raczej używają telefonu do podstawowych funkcji.

Pokaż więcej
APARAT FOTOGRAFICZNY Nokia 130
TYLNY APARAT
Liczba obiektywów tylnego aparatu 0
Rozdzielczość głównego aparatu 0,3 megapiksela Gorszy niż 96 % ocenionych telefonów.
PRZEDNI APARAT
Liczba obiektywów przedniego aparatu 0

Rozdzielczość głównego obiektywu to 0,3 megapiksela. Wyższa rozdzielczość nie musi oznaczać super wysokiej jakości zdjęć. Zależy ona na przykład od wielkości piksela, ale także od innych czynników

Pokaż więcej
BATERIA I ŁADOWANIE Nokia 130
Pojemność baterii (rozmiar) 1020 mAh Gorszy niż 78 % ocenionych telefonów.
Czas czuwania 864 godziny Lepszy niż 97 % ocenionych telefonów.
Czas pracy na baterii podczas wykonywania połączeń 780 minut Lepszy niż 63 % ocenionych telefonów.
Szczegółowe informacje na temat żywotności baterii Rozmowa (GSM): do 780 min
Tryb czuwania: (GSM): do 864 godz.
Odtwarzanie (muzyka): do 46 godz.
Odtwarzanie (wideo): do 16 godz.

Wielkość baterii w Nokia 130 to 1020 mAh. Rozmiar wyświetlacza, wydajność procesora, wykorzystanie funkcji danych i oczywiście intensywność korzystania z telefonu w ogóle mają znaczący wpływ na wytrzymałość baterii. Standardem dla większości smartfonów jest dziś pojemność baterii wynosząca około 4500 do 5000 mAH. Telefony z taką wielkością baterii zazwyczaj gwarantują żywotność telefonu na poziomie co najmniej 1 dnia. Starsze lub tańsze modele smartfonów mogą wtedy osiągać pojemność baterii zazwyczaj około 2500 mAH i poniżej. Przy takiej pojemności może się okazać, że przy intensywnym korzystaniu z telefonu konieczne będzie jego doładowanie w ciągu dnia.

Standby Time to 864 godziny i wyraża on maksymalny czas, jaki telefon może wytrzymać na jednym ładowaniu, gdy nie jest aktywnie używany. Talk Time, czyli czas pracy na baterii podczas wykonywania połączeń, oznacza czas, przez jaki telefon będzie działał po pełnym naładowaniu, jeśli stale prowadzisz rozmowy. W przypadku Nokia 130 jest to 780 minut.

Pokaż więcej
TECHNOLOGIA Nokia 130
Technologia GSM
KOMUNIKACJA Nokia 130
Technologia połączeń 2G 900 GSM, 1800 GSM
Bluetooth Bluetooth 3.0
Profile Bluetooth OPP
Usługi w zakresie przesyłania wiadomości SMS

Do podstawowych standardów łączności należy Bluetooth 3.0, który zapewnia łatwą bezprzewodową komunikację z innymi urządzeniami, takimi jak słuchawki, tablety, głośniki czy smartwatche.

Pokaż więcej
MULTIMEDIA Nokia 130
Obsługiwane formaty audio WAV, AAC, MP3, AAC-LC, MIDI
Obsługiwane formaty wideo M-JPEG, MPEG-4, H.263
FUNKCJE Nokia 130
Funkcje telefonu Głośnik, timer połączeń, połączenie konferencyjne, alarm wibracyjny
Inne funkcje telefonu Udostępnianie mediów za pomocą Slam, Budzik
POZOSTAŁE Nokia 130
Zawartość opakowania Zasilacz

Podobne telefony

Inne Nokia telefonów

Inne projekty: