ASUS ZenFone 6 specyfikacja, test i opinie

Wyświetlacz
6", 1280 x 720 pikseli
Przedni aparat
2 megapiksele
Główny aparat
13 megapikseli
System operacyjny
Android 4.3 (Jelly Bean)
Pamięć
16 GB
RAM
2 GB
Procesor
Intel Atom
Bateria
3300 mAh

Inne warianty:

Kluczowe specyfikacje, dane techniczne, testy i pełne recenzje ASUS ZenFone 6 w jednym miejscu. Porównaj wybrany model z innymi alternatywami i zapewnij sobie solidną podstawę do podjęcia decyzji o wyborze najlepszego telefonu dzięki naszemu kompleksowemu przeglądowi.

KONSTRUKCJA I WYMIARY ASUS ZenFone 6
Typ telefonu Smartfon
Sterowanie Dotykowy
Wysokość 166.9 mm Lepszy niż 98 % ocenionych telefonów.
Szerokość 84.3 mm Lepszy niż 98 % ocenionych telefonów.
Głębokość 9.9 mm Lepszy niż 53 % ocenionych telefonów.
Waga 196 g Gorszy niż 89 % ocenionych telefonów.
Kolor telefonu Czerń węglowa | Czarny | Szampańskie złoto | Czerwień wiśniowa | Perłowa biel
Wodoodporność -
SAR 0,4 W/kg (ciało), 0,37 W/kg (głowa)
Typ złącza Gniazdo słuchawkowe - mini-telefon 3,5 mm
USB
Typ (rozmiar) karty SIM Micro SIM
Liczba kart SIM Dual-SIM

Telefon ASUS ZenFone 6 ma wymiary 166.9 mm × 84.3 mm x 9.9 mm. Jego waga to 196 g.

Pokaż więcej
WYŚWIETLACZ ASUS ZenFone 6
Typ wyświetlacza wyświetlacz LCD
Technologia wyświetlania IPS
Przekątna wyświetlacza (rozmiar) 6" Lepszy niż 77 % ocenionych telefonów.
Rozdzielczość wyświetlacza 1280 x 720 pikseli Lepszy niż 63 % ocenionych telefonów.
Format rozdzielczości wyświetlacza HD
Szkło ochronne Powłoka oleofobowa odporna na odciski palców, Corning Gorilla Glass 3 (szkło odporne na zarysowania)

Rozmiar wyświetlacza to 6" cali. Dzięki dużemu wyświetlaczowi ten telefon oferuje wspaniałe wrażenia podczas oglądania filmów, grania w gry i czytania. Najlepsze obecnie telefony mają wyświetlacz 6,5'' lub wiéksyz. Ich zaletą jest duży obszar wyświetlania. który pozwala zobaczyć więcej treści niż w przypadku konwencjonalnych rozmiarów wyświetlaczy. Wyświetlacze LCD schodzą obecnie na dalszy plan. Wynika to głównie z wyższego zużycia energii. Dodatkowo ich wadą jest niższy kontrast kolorów, co może się odbić na przykład na powstałych zdjęciach. Z drugiej strony, telefony z wyświetlaczami LCD są z reguły tańsze od tych z technologią OLED.

Rozdzielczość wyświetlacza ASUS ZenFone 6 to 1280 x 720 pikseli. Wyższa rozdzielczość wyświetlacza jest warunkiem uzyskania ostrzejszego obrazu. Standardem dla telefonów średniej klasy jest dziś rozdzielczość Full HD, czyli 1920 × 1080 px. Tańsze telefony, które zazwyczaj mają mniejszą przekątną, mają rozdzielczość HD 1280 × 720 px. Mniejsze rozdzielczości można znaleźć tylko w starszych modelach. Z kolei najlepsze telefony mają rozdzielczość 4K, czyli 3840 × 2160 px.

Pokaż więcej
PROCESOR ASUS ZenFone 6
Typ procesora (CPU) Intel Atom
Oznaczenie procesora Z2580
Częstotliwość procesora 2 GHz Lepszy niż 70 % ocenionych telefonów.
Liczba rdzeni procesora Dwurdzeniowy Gorszy niż 90 % ocenionych telefonów.
Rdzeń graficzny (GPU) PowerVR SGX544MP2

Telefon ASUS ZenFone 6 posiada procesor Intel Atom. Liczba rdzeni procesora to 2. To właśnie liczba rdzeni odgrywa ważną rolę w ocenie wydajności telefonu, ponieważ jest ona odpowiedzialna za operacje obliczeniowe. Smartfony już powszechnie mają liczbę rdzeni od około 4 do 8. Procesory wielordzeniowe mogą działać lepiej i skracać czas przetwarzania żądania do minimum, co przekłada się na reakcję telefonu, na przykład w szybkości otwierania aplikacji. Częstotliwość procesora jest również ważnym parametrem, który wskazuje, ile instrukcji telefon może przetworzyć w ciągu jednej sekundy. Podobnie jak w przypadku częstotliwości odświeżania, im wyższa liczba, tym szybciej telefon reaguje. Częstotliwość procesora w ASUS ZenFone 6 to 2 GHz. Standardowo znajdziesz tę wartość między 1,8 GHz a 2,8 GHz dzisiaj.

Procesor zawiera również akcelerator graficzny PowerVR SGX544MP2.

Pokaż więcej
PAMIĘĆ ASUS ZenFone 6
RAM 2 GB Lepszy niż 55 % ocenionych telefonów.
Pamięć wewnętrzna (internal storage) 16 GB Gorszy niż 53 % ocenionych telefonów.
Obsługiwane karty pamięci microSDHC, microSDXC - do 64 GB

Jednym z najważniejszych parametrów dla użytkowników jest często pojemność pamięci. Im jest ona większa, tym więcej aplikacji, zdjęć, filmów i innych plików może przechowywać Twój telefon. Ten telefon posiada 16 GB. Ta pojemność pamięci jest idealna dla osób posiadających w telefonie kilka podstawowych aplikacji i kilkadziesiąt zdjęć. Jeśli nie używasz telefonu do gier lub nie potrzebujesz przechowywać zdjęć w wysokiej rozdzielczości, ten rozmiar jest wystarczający. Jednak tak małej pojemności raczej nie spotkasz w nowych smartfonach. Standardowa pamięć to dziś około 64 i 128 GB. Najlepsze telefony mają pamięć wewnętrzną o pojemności 256 GB lub więcej. Obecnie na rynku zazwyczaj można znaleźć jeden model telefonu z kilkoma różnymi rozmiarami pamięci. Dzięki temu każdy użytkownik może wybrać to, co najbardziej mu odpowiada.

W przypadku tego modelu możliwe jest zwiększenie powierzchni pamięci masowej poprzez włożenie karty pamięci.

Wielkość pamięci RAM mówi nam jak silny jest telefon. ASUS ZenFone 6 posiada pamięć 2 GB. Powszechnie dzisiaj można spotkać telefony z 6 do 8 GB pamięci RAM. Oznacza to, że telefon bez problemu poradzi sobie z normalną pracą oraz bardziej wymagającymi aplikacjami czy grami. Wyższe pamięci RAM rzędu 12 GB można znaleźć w najlepszych telefonach na rynku i są one idealne zwłaszcza dla pasjonatów gier. Z kolei pamięć operacyjna poniżej 4 GB to raczej domena telefonów z niższej półki i starszych modeli. Jednak nawet one znajdą swoich fanów wśród mniej wymagających użytkowników.

Pokaż więcej
APARAT FOTOGRAFICZNY ASUS ZenFone 6
TYLNY APARAT
Liczba obiektywów tylnego aparatu 1
Rozdzielczość głównego aparatu 13 megapikseli Lepszy niż 78 % ocenionych telefonów.
Rozdzielczość wideo 1920 x 1080 (1080p)
PRZEDNI APARAT
Liczba obiektywów przedniego aparatu 1
Rozdzielczość przedniego aparatu 2 megapiksele Gorszy niż 81 % ocenionych telefonów.

Tylny aparat telefonu ASUS ZenFone 6 ma tylko jeden obiektyw. Jeden obiektyw jest bardziej typowy dla starszych telefonów lub telefonów z niższej półki z aparatami niższej jakości. Tylne aparaty w nowoczesnych telefonach są dziś zazwyczaj wyposażone w dwa, trzy, a czasem nawet pięć obiektywów tylnej kamery. Rozdzielczość głównego obiektywu to 13 megapikseli. Jednak sama rozdzielczość nie musi przekładać się na dobre zdjęcie. Dlatego należy spojrzeć na inne parametry, takie jak luminancja czy rozmiar piksela.

Przedni aparat
Przedni aparat ASUS ZenFone 6 ma jeden obiektyw. Taka liczba obiektywów jest standardem w większości dzisiejszych smartfonów. Jakość obiektywu osiąga poziom 2 megapiksele. Istnieją jednak inne czynniki niż rozdzielczość, które wpływają na ostateczną jakość zdjęć z przedniej kamery.

Pokaż więcej
BATERIA I ŁADOWANIE ASUS ZenFone 6
Pojemność baterii (rozmiar) 3300 mAh Lepszy niż 74 % ocenionych telefonów.
Czas czuwania 398 godzin Lepszy niż 58 % ocenionych telefonów.
Czas pracy na baterii podczas wykonywania połączeń 1680 minut Lepszy niż 90 % ocenionych telefonów.
Szczegółowe informacje na temat żywotności baterii Rozmowa (WCDMA): do 1680 min
Tryb czuwania (WCDMA): do 398 godz.
Technologia akumulatorów Litowa

Wielkość baterii w ASUS ZenFone 6 to 3300 mAh. Rozmiar wyświetlacza, wydajność procesora, wykorzystanie funkcji danych i oczywiście intensywność korzystania z telefonu w ogóle mają znaczący wpływ na wytrzymałość baterii. Standardem dla większości smartfonów jest dziś pojemność baterii wynosząca około 4500 do 5000 mAH. Telefony z taką wielkością baterii zazwyczaj gwarantują żywotność telefonu na poziomie co najmniej 1 dnia. Starsze lub tańsze modele smartfonów mogą wtedy osiągać pojemność baterii zazwyczaj około 2500 mAH i poniżej. Przy takiej pojemności może się okazać, że przy intensywnym korzystaniu z telefonu konieczne będzie jego doładowanie w ciągu dnia.

Standby Time dla tego telefonu to 398 godzin, i mówi nam, jak długo telefon wytrzyma na jednym ładowaniu, gdy nie będziesz go aktywnie używać. ASUS ZenFone 6 wytrzymujena jednym ładowaniu orzy ciągłych rozmowach telefonicznych 1680 minut.

Pokaż więcej
TECHNOLOGIA ASUS ZenFone 6
Technologia WCDMA (UMTS) / GSM
Generowanie sieci komórkowej 3G Gorszy niż 64 % ocenionych telefonów.
System operacyjny Android 4.3 (Jelly Bean)
Interfejs użytkownika ASUS ZenUI

Standardowa łączność 4G zastępuje obecnie 5G, ale nadal jest bardziej domeną najnowszych telefonów. Model ASUS ZenFone 6 obsługuje połączenia 3G. Łączność 3G jest obecnie spotykana tylko w najstarszych telefonach. Systemem operacyjnym w tym modelu jest Android 4.3 (Jelly Bean).

Pokaż więcej
KOMUNIKACJA ASUS ZenFone 6
Transfer danych GPRS, EDGE, HSDPA, HSUPA, HSPA+, DC-HSPA+
Technologia połączeń 2G 850 GSM, 900 GSM, 1800 GSM, 1900 GSM
Interfejs bezprzewodowy IEEE 802.11b/g/n
Bluetooth Bluetooth 4.0
Profile Bluetooth A2DP
Funkcje komunikacyjne Mobilny klient poczty elektronicznej, przeglądarka internetowa
Usługi w zakresie przesyłania wiadomości SMS, MMS

Podstawowy pakiet obejmuje również Bluetooth 4.0. Dzięki temu można łatwo podłączyć na przykład bezprzewodowe słuchawki do telefonu, a także połączyć telefon z telewizorem, tabletem lub głośnikiem i innymi urządzeniami.

Pokaż więcej
MULTIMEDIA ASUS ZenFone 6
Obsługiwane formaty audio AAC, MP3, AAC +, OGG
Obsługiwane formaty wideo MPEG-4, 3GP, H.264
FUNKCJE ASUS ZenFone 6
Funkcje telefonu Głośnik, timer połączeń, połączenie konferencyjne, alarm wibracyjny
Czujniki Akcelerometr, czujnik światła otoczenia, czujnik zbliżeniowy, kompas cyfrowy, czujnik żyroskopowy, czujnik halla
Podstawowe funkcje organizacyjne Kalendarz, synchronizacja z PC, kalkulator, przypomnienie, budzik
Opcja Dual-SIM Tak
Inne funkcje telefonu Wielozadaniowość, tryb Glove, technologia ASUS SonicMaster, technologia ASUS TruVivid, tryb oszczędzania energii
POZOSTAŁE ASUS ZenFone 6
Zawartość opakowania Zasilacz

Podobne telefony

Inne ASUS telefonów

Inne projekty: