Honor 6 Plus 4G specyfikacja, test i opinie

Wyświetlacz
5.5", 1920 x 1080 pikseli
Przedni aparat
8 megapikseli
Główny aparat
8 megapikseli
System operacyjny
Android 4.4.2 (KitKat)
Pamięć
16 GB
RAM
3 GB
Procesor
Hisilicon Kirin 925
Bateria
3600 mAh

Inne warianty:

Pełna specyfikacja techniczna, parametry, opinie ekspertów i recenzje Honor 6 Plus 4G. Dowiedz się, jak wybrany telefon wypada na tle konkurencji i czy najlepiej spełnia Twoje oczekiwania dzięki funkcji porównania telefonów.

KONSTRUKCJA I WYMIARY Honor 6 Plus 4G
Typ telefonu Smartfon
Sterowanie Dotykowy
Wysokość 150.46 mm Lepszy niż 70 % ocenionych telefonów.
Szerokość 75.68 mm Lepszy niż 83 % ocenionych telefonów.
Głębokość 7.5 mm Lepszy niż 94 % ocenionych telefonów.
Waga 165 g Gorszy niż 67 % ocenionych telefonów.
Wodoodporność -
Typ złącza Micro-USB - 5 pin Micro-USB typ B
Gniazdo słuchawkowe - mini-telefon 3.5mm
Typ (rozmiar) karty SIM Micro SIM
Liczba kart SIM Dual-SIM

Telefon komórkowy Honor 6 Plus 4G ma wysokość 150.46 mm, szerokość 75.68 mm i grubość 7.5 mm. Waga telefonu to 165 g.

Pokaż więcej
WYŚWIETLACZ Honor 6 Plus 4G
Typ wyświetlacza wyświetlacz LCD
Technologia wyświetlania IPS
Przekątna wyświetlacza (rozmiar) 5.5" Lepszy niż 69 % ocenionych telefonów.
Rozdzielczość wyświetlacza 1920 x 1080 pikseli Lepszy niż 79 % ocenionych telefonów.
Format rozdzielczości wyświetlacza Full HD
Głębia kolorów wyświetlacza 16,7 mln kolorów Lepszy niż 98 % ocenionych telefonów.
Szkło ochronne Corning Gorilla Glass 3 (szkło odporne na zarysowania)

Rozmiar wyświetlacza to 5.5" cali. Dzięki dużemu wyświetlaczowi ten telefon oferuje wspaniałe wrażenia podczas oglądania filmów, grania w gry i czytania. Najlepsze obecnie telefony mają wyświetlacz 6,5'' lub wiéksyz. Ich zaletą jest duży obszar wyświetlania. który pozwala zobaczyć więcej treści niż w przypadku konwencjonalnych rozmiarów wyświetlaczy. Wadą wyświetlaczy LCD jest stosunkowo niższy kontrast wyświetlanych kolorów, ponieważ technologia ta nie oddaje dobrze absolutnej czerni. Również z powodu większego zużycia energii, wyświetlacze LCD nie są już tak powszechne w telefonach. Mimo to, niektórzy producenci nadal wyposażają swoje telefony w technologię LCD. Jednak nowoczesne smartfony wykorzystują już technologię OLED. Zaletą telefonów LCD jest to, że są one zazwyczaj tańsze w budowie niż technologia OLED.

Rozdzielczość wyświetlacza Honor 6 Plus 4G to 1920 x 1080 pikseli. Wyższa rozdzielczość wyświetlacza jest warunkiem uzyskania ostrzejszego obrazu. Standardem dla telefonów średniej klasy jest dziś rozdzielczość Full HD, czyli 1920 × 1080 px. Tańsze telefony, które zazwyczaj mają mniejszą przekątną, mają rozdzielczość HD 1280 × 720 px. Mniejsze rozdzielczości można znaleźć tylko w starszych modelach. Z kolei najlepsze telefony mają rozdzielczość 4K, czyli 3840 × 2160 px.

Pokaż więcej
PROCESOR Honor 6 Plus 4G
Typ procesora (CPU) Hisilicon Kirin 925
Częstotliwość procesora 1.8 GHz Lepszy niż 62 % ocenionych telefonów.
Liczba rdzeni procesora 8-rdzeniowy Lepszy niż 99 % ocenionych telefonów.
Rdzeń graficzny (GPU) Mali T628

Honor 6 Plus 4G jest wyposażona w Hisilicon Kirin 925. Liczba rdzeni procesora to 8. To właśnie liczba rdzeni odgrywa ważną rolę w ocenie wydajności telefonu, ponieważ jest ona odpowiedzialna za operacje obliczeniowe. Smartfony już powszechnie mają liczbę rdzeni od około 4 do 8. Procesory wielordzeniowe mogą działać lepiej i skracać czas przetwarzania żądania do minimum, co przekłada się na reakcję telefonu, na przykład w szybkości otwierania aplikacji. Częstotliwość procesora wskazuje, ile instrukcji telefon może przetworzyć w ciągu 1 sekundy. Im wyższa częstotliwość, tym lepsza wydajność. Standardowy zakres częstotliwości procesora wynosi dziś od 1,8 GHz do 2,8 GHz. Honor 6 Plus 4G osiąga Częstotliwość 1.8 GHz.

Procesor zawiera również akcelerator graficzny Mali T628.

Pokaż więcej
PAMIĘĆ Honor 6 Plus 4G
RAM 3 GB Lepszy niż 67 % ocenionych telefonów.
Pamięć wewnętrzna (internal storage) 16 GB Gorszy niż 53 % ocenionych telefonów.
Obsługiwane karty pamięci microSDHC, microSDXC - do 128 GB

Pojemność pamięci wewnętrznej telefonu to 16 GB. Na przykład, rozmiar pamięci wewnętrznej określa, ile zdjęć, piosenek, filmów lub aplikacji można mieć w telefonie. Ta pojemność pamięci jest idealna dla osób posiadających w telefonie kilka podstawowych aplikacji i kilkadziesiąt zdjęć. Jeśli nie używasz telefonu do gier lub nie potrzebujesz przechowywać zdjęć w wysokiej rozdzielczości, ten rozmiar jest wystarczający. Jednak tak małej pojemności raczej nie spotkasz w nowych smartfonach. Standardowa pamięć to dziś około 64 i 128 GB. Najlepsze telefony mają pamięć wewnętrzną o pojemności 256 GB lub więcej. Większość producentów smartfonów oferuje obecnie modele z różną wielkością pamięci, aby dopasować je do każdego użytkownika.

Dodatkową opcją zwiększenia przestrzeni dyskowej w tym modelu jest włożenie karty pamięci.

Pamięć RAM w telefonie Honor 6 Plus 4G jest to 3 GB. Najsilniejsze telefony posiadają obecnie pamięć operacyjną o pojemności 12 GB lub więcej, co jest szczególnie przydatne dla wymagających użytkowników, takich jak miłośnicy gier komputerowych. Zazwyczaj jednak telefony mają obecnie od 6 do 8 GB pamięci RAM, co oznacza, że telefon radzi sobie z normalną pracą i bardziej wymagającymi aplikacjami po prostu dobrze. Pamięć RAM mniejsza niż 4 GB występuje w modelach z niższej półki lub starszych i nadaje się dla użytkowników, którzy nie korzystają z wymagających aplikacji i raczej używają telefonu do podstawowych funkcji.

Pokaż więcej
APARAT FOTOGRAFICZNY Honor 6 Plus 4G
TYLNY APARAT
Liczba obiektywów tylnego aparatu 1
Rozdzielczość głównego aparatu 8 megapikseli Lepszy niż 52 % ocenionych telefonów.
Jasność obiektywu aparatu głównego F/2.0 Gorszy niż 52 % ocenionych telefonów.
Ostrość głównego aparatu Automatyczny
Tryb HDR Tryb Auto HDR
Tryby pracy aparatu Zdjęcia panoramiczne
Źródło światła aparatu Podwójna lampa błyskowa LED
Rozdzielczość zdjęć 4160 x 3120
Rozdzielczość wideo 1920 x 1080 (1080p)
Funkcje aparatu fotograficznego (features) Technologia Full Focus (EDOF)
PRZEDNI APARAT
Liczba obiektywów przedniego aparatu 1
Rozdzielczość przedniego aparatu 8 megapikseli Lepszy niż 68 % ocenionych telefonów.

Tylny aparat telefonu Honor 6 Plus 4G ma tylko jeden obiektyw. Jeden obiektyw jest bardziej typowy dla starszych telefonów lub telefonów z niższej półki z aparatami niższej jakości. Tylne aparaty w nowoczesnych telefonach są dziś zazwyczaj wyposażone w dwa, trzy, a czasem nawet pięć obiektywów tylnej kamery. Rozdzielczość głównego obiektywu to 8 megapikseli. Wyższa rozdzielczość nie musi oznaczać super wysokiej jakości zdjęć. Zależy ona na przykład od wielkości piksela, ale także od innych czynników Przysłona głównego obiektu osiąga wartość F/2.0. Najlepsze telefony mają obiektyw z przysłoną do F/1.5, gdzie więcej światła przejdzie przez czujnik i zdjęcia będą wysokiej jakości nawet w słabych warunkach oświetleniowych. Najczęściej jednak spotyka się obiektywy z przysłoną w okolicach F/1.8 do F/2.2. Im niższa liczba po ukośniku, tym lepsza jakość zdjęć.

Przedni aparat
Przedni aparat Honor 6 Plus 4G ma jeden obiektyw. Taka liczba obiektywów jest standardem w większości dzisiejszych smartfonów. Rozdzielczość przedniego obiektywu osiąga wartość 8 megapikseli. Ponownie należy zauważyć, że rozdzielczość jest tylko jednym z kilku innych ważnych czynników wpływających na wynikową jakość zdjęcia.

Pokaż więcej
BATERIA I ŁADOWANIE Honor 6 Plus 4G
Pojemność baterii (rozmiar) 3600 mAh Lepszy niż 79 % ocenionych telefonów.
Czas ładowania telefonu 2 godzin Lepszy niż 74 % ocenionych telefonów.
Czas czuwania 469 godzin Lepszy niż 72 % ocenionych telefonów.
Czas pracy na baterii podczas wykonywania połączeń 780 minut Lepszy niż 63 % ocenionych telefonów.
Szczegółowe informacje na temat żywotności baterii Odtwarzanie (muzyka): do 58,8 godz.
Odtwarzanie (wideo): do 13,3 godz.
Aktywne korzystanie z Internetu (Wi-Fi): do 9,8 godz.
Aktywne korzystanie z Internetu (LTE): do 8,5 godz.
Rozmowa (WCDMA): do 780 godz.
Tryb czuwania: (LTE): do 469 godz.
Technologia akumulatorów Polimer litowy

Wielkość baterii w Honor 6 Plus 4G to 3600 mAh. Rozmiar wyświetlacza, wydajność procesora, wykorzystanie funkcji danych i oczywiście intensywność korzystania z telefonu w ogóle mają znaczący wpływ na wytrzymałość baterii. Standardem dla większości smartfonów jest dziś pojemność baterii wynosząca około 4500 do 5000 mAH. Telefony z taką wielkością baterii zazwyczaj gwarantują żywotność telefonu na poziomie co najmniej 1 dnia. Starsze lub tańsze modele smartfonów mogą wtedy osiągać pojemność baterii zazwyczaj około 2500 mAH i poniżej. Przy takiej pojemności może się okazać, że przy intensywnym korzystaniu z telefonu konieczne będzie jego doładowanie w ciągu dnia.

Standby Time to 469 godzin i wyraża on maksymalny czas, jaki telefon może wytrzymać na jednym ładowaniu, gdy nie jest aktywnie używany. Talk Time, czyli czas pracy na baterii podczas wykonywania połączeń, oznacza czas, przez jaki telefon będzie działał po pełnym naładowaniu, jeśli stale prowadzisz rozmowy. W przypadku Honor 6 Plus 4G jest to 780 minut.

Pokaż więcej
TECHNOLOGIA Honor 6 Plus 4G
Technologia CDMA2000 1X / GSM / WCDMA (UMTS)
Generowanie sieci komórkowej 4G Lepszy niż 88 % ocenionych telefonów.
System operacyjny Android 4.4.2 (KitKat)
Interfejs użytkownika HUAWEI Emotion UI 3.0
Nawigacja A-GPS, GLONASS

Honor 6 Plus 4G obsługuje 4G. Łączność 5G, która powoli wypiera standardową łączność 4G, to wciąż raczej domena najnowszych telefonów. System operacyjny w tym przypadku to Android 4.4.2 (KitKat).

Pokaż więcej
KOMUNIKACJA Honor 6 Plus 4G
Transfer danych GPRS, EDGE, HSDPA, HSUPA, HSPA+, LTE
Technologia połączeń 2G 850 GSM, 900 GSM, 1800 GSM, 1900 GSM, 800 CDMA2000 1X, 1900 CDMA2000 1X
Interfejs bezprzewodowy IEEE 802.11a/b/g/n
Bluetooth Bluetooth 4.0
Funkcje komunikacyjne Mobilny klient poczty elektronicznej, przeglądarka internetowa
Usługi w zakresie przesyłania wiadomości SMS, MMS

Do podstawowych standardów łączności należy Bluetooth 4.0, który zapewnia łatwą bezprzewodową komunikację z innymi urządzeniami, takimi jak słuchawki, tablety, głośniki czy smartwatche.

Pokaż więcej
MULTIMEDIA Honor 6 Plus 4G
Obsługiwane formaty audio WAV, AAC, Ogg Vorbis, AMR, MP3, FLAC, AAC +, OGG, MIDI, APE (Monkey's Audio)
Obsługiwane formaty wideo MPEG-4, H.264, H.263
Rozszerzone formaty audio Obsługa dźwięku DTS
FUNKCJE Honor 6 Plus 4G
Funkcje telefonu Głośnik, timer połączeń, połączenie konferencyjne, tryb samolotowy, alarm wibracyjny
Czujniki Akcelerometr, czujnik światła otoczenia, kompas cyfrowy, czujnik żyroskopowy, G-sensor
Podstawowe funkcje organizacyjne Kalendarz, synchronizacja z PC, kalkulator, przypomnienie, budzik
Opcja Dual-SIM Tak
Inne funkcje telefonu Pilot na podczerwień, aktualizacje oprogramowania HOTA (Huawei Over The Air)
POZOSTAŁE Honor 6 Plus 4G
Zawartość opakowania Zasilacz

Podobne telefony

Inne Honor telefonów

Inne projekty: