YotaPhone 2 specyfikacja, test i opinie

Wyświetlacz
5", 1920 x 1080 pikseli
Przedni aparat
2,1 megapiksela
Główny aparat
8 megapikseli
System operacyjny
Android 4.4 (KitKat)
Pamięć
32 GB
RAM
2 GB
Procesor
Qualcomm Snapdragon 801
Bateria
2500 mAh

Szczegółowa lista danych technicznych, specyfikacji, opinie i recenzji ekspertów YotaPhone 2. Uzyskaj kompleksowe spojrzenie na wybrany telefon i sprawdź, czy jest to ten, który najlepiej odpowiada Twoim potrzebom. Możesz również skorzystać z funkcji porównania, aby porównać je z innymi konkurencyjnymi telefonami.

KONSTRUKCJA I WYMIARY YotaPhone 2
Typ telefonu Smartfon
Sterowanie Dotykowy - podwójny ekran
Wysokość 114.9 mm Gorszy niż 68 % ocenionych telefonów.
Szerokość 69.4 mm Lepszy niż 54 % ocenionych telefonów.
Głębokość 8.95 mm Lepszy niż 65 % ocenionych telefonów.
Waga 145 g Gorszy niż 53 % ocenionych telefonów.
Wodoodporność -
SAR 0,27 W/kg (ciało), 0,29 W/kg (głowa)
Zintegrowane komponenty Radio FM
Typ złącza Micro-USB - 5-pinowe Micro-USB typu B
Wyjście słuchawkowe / kompozytowe AV - mini-telefon 3,5mm
Typ (rozmiar) karty SIM Nano SIM

Wzór telefonu komórkowego YotaPhone 2 ma wymiary 114.9 mm × 69.4 mm x 8.95 mm i wagę 145 g.

Pokaż więcej
WYŚWIETLACZ YotaPhone 2
Typ wyświetlacza wyświetlacz LCD
Technologia wyświetlania AMOLED
Przekątna wyświetlacza (rozmiar) 5" Lepszy niż 58 % ocenionych telefonów.
Rozdzielczość wyświetlacza 1920 x 1080 pikseli Lepszy niż 80 % ocenionych telefonów.
Format rozdzielczości wyświetlacza Full HD
Zagęszczenie pixeli na wyświetlaczu 442 ppi Lepszy niż 79 % ocenionych telefonów.
Głębia kolorów wyświetlacza 16,7 mln kolorów Lepszy niż 99 % ocenionych telefonów.
Szkło ochronne Corning Gorilla Glass 3 (szkło odporne na zarysowania)
DRUGI WYŚWIETLACZ
Typ drugiego wyświetlacza Wyświetlacz E Ink - monochromatyczny
Przekątna drugiego wyświetlacza (rozmiar) 4.7"
Rozdzielczość drugiego wyświetlacza 960 x 540 pikseli
Głębia kolorów drugiego wyświetlacza 16 poziomów szarości

Rozmiar wyświetlacza to 5" cali. Mniejsze wyświetlacze telefonów nie muszą być wadą. Są łatwiejsze w obsłudze jedną ręką. Nie zapewniają jednak takich samych wrażeń podczas na przykład oglądania filmów czy grania w gry, więc lepiej nadają się dla mniej wymagających użytkowników. Więc jeśli jesteś podstawowym użytkownikiem i nie używasz telefonu do takich rzeczy jak oglądanie filmów czy granie w gry regularnie, ten rozmiar jest całkowicie wystarczający. Wadą wyświetlaczy LCD jest stosunkowo niższy kontrast wyświetlanych kolorów, ponieważ technologia ta nie oddaje dobrze absolutnej czerni. Również z powodu większego zużycia energii, wyświetlacze LCD nie są już tak powszechne w telefonach. Mimo to, niektórzy producenci nadal wyposażają swoje telefony w technologię LCD. Jednak nowoczesne smartfony wykorzystują już technologię OLED. Zaletą telefonów LCD jest to, że są one zazwyczaj tańsze w budowie niż technologia OLED.

Rozdzielczość wyświetlacza YotaPhone 2 to 1920 x 1080 pikseli. Wyższa rozdzielczość wyświetlacza jest warunkiem uzyskania ostrzejszego obrazu. Standardem dla telefonów średniej klasy jest dziś rozdzielczość Full HD, czyli 1920 × 1080 px. Tańsze telefony, które zazwyczaj mają mniejszą przekątną, mają rozdzielczość HD 1280 × 720 px. Mniejsze rozdzielczości można znaleźć tylko w starszych modelach. Z kolei najlepsze telefony mają rozdzielczość 4K, czyli 3840 × 2160 px. Jeśli zależy Ci na doskonałym obrazie, oprócz rozdzielczości skup się na dokładności wyświetlania. Ta liczba wskazuje, jak ostry będzie obraz. Najlepsze telefony mają dziś rozdzielczość 450 ppi lub wyższym, ale średnia wynosi około 350-400 ppi. To wystarczy, by cieszyć się dokładnym i ostrym obrazem. Ten model ma wyświetlacz o grubości 442 ppi.

Pokaż więcej
PROCESOR YotaPhone 2
Typ procesora (CPU) Qualcomm Snapdragon 801
Częstotliwość procesora 2.2 GHz Lepszy niż 80 % ocenionych telefonów.
Liczba rdzeni procesora Dwurdzeniowy Gorszy niż 89 % ocenionych telefonów.

Typ procesora dla YotaPhone 2 to Qualcomm Snapdragon 801. Liczba rdzeni procesora to 2. To właśnie liczba rdzeni odgrywa ważną rolę w ocenie wydajności telefonu, ponieważ jest ona odpowiedzialna za operacje obliczeniowe. Smartfony już powszechnie mają liczbę rdzeni od około 4 do 8. Procesory wielordzeniowe mogą działać lepiej i skracać czas przetwarzania żądania do minimum, co przekłada się na reakcję telefonu, na przykład w szybkości otwierania aplikacji. YotaPhone 2 ma wartość procesora 2.2 GHz. Normalnie dzisiaj znajdziesz tę wartość między 1,8 a 2,8 GHz, a im wyższa liczba, tym szybsza reakcja telefonu. Częstotliwość procesora będzie więc jednym z ważnych parametrów, jeśli szukasz telefonu, który bez większych problemów będzie w stanie obsłużyć kilka zadań jednocześnie.

Pokaż więcej
PAMIĘĆ YotaPhone 2
RAM 2 GB Lepszy niż 57 % ocenionych telefonów.
Pamięć wewnętrzna (internal storage) 32 GB Lepszy niż 65 % ocenionych telefonów.

Pojemność pamięci telefonu to 32 GB. Pojemność pamięci wewnętrznej jest często kluczowym parametrem, ponieważ określa, ile plików, zdjęć, aplikacji i innych elementów może "przechowywać" Twój telefon. Ta pojemność pamięci jest idealna dla osób posiadających w telefonie kilka podstawowych aplikacji i kilkadziesiąt zdjęć. Jeśli nie używasz telefonu do gier lub nie potrzebujesz przechowywać zdjęć w wysokiej rozdzielczości, ten rozmiar jest wystarczający. Jednak tak małej pojemności raczej nie spotkasz w nowych smartfonach. Standardowa pamięć to dziś około 64 i 128 GB. Najlepsze telefony mają pamięć wewnętrzną o pojemności 256 GB lub więcej. Producenci w dzisiejszych czasach myślą o wszystkich użytkownikach i dlatego oferują modele telefonów z różnymi rozmiarami pamięci, aby każdy mógł wybrać to, co mu odpowiada.

Pamięć operacyjna znacząco wpływa na wydajność całego telefonu. YotaPhone 2 posiada pamięć operacyjną 2 GB. Telefony z mniej niż 4 GB pamięci RAM lepiej nadają się dla niewymagających użytkowników, którzy używają telefonu bardziej do podstawowych potrzeb i nie potrzebują wymagających aplikacji. Jeśli jednak jesteś wymagającym użytkownikiem, sięgnij po 6 do 8 GB RAM, co jest dziś standardem, lub 12 GB dla naprawdę wymagających.

Pokaż więcej
APARAT FOTOGRAFICZNY YotaPhone 2
TYLNY APARAT
Liczba obiektywów tylnego aparatu 1
Rozdzielczość głównego aparatu 8 megapikseli Lepszy niż 54 % ocenionych telefonów.
Ostrość głównego aparatu Automatyczny
Tryb HDR Tryb Auto HDR
Tryby pracy aparatu Zdjęcia panoramiczne
Źródło światła aparatu Światło LED
PRZEDNI APARAT
Liczba obiektywów przedniego aparatu 1
Rozdzielczość przedniego aparatu 2,1 megapiksela Gorszy niż 80 % ocenionych telefonów.

Tylny aparat telefonu YotaPhone 2 ma tylko jeden obiektyw. Jeden obiektyw jest bardziej typowy dla starszych telefonów lub telefonów z niższej półki z aparatami niższej jakości. Tylne aparaty w nowoczesnych telefonach są dziś zazwyczaj wyposażone w dwa, trzy, a czasem nawet pięć obiektywów tylnej kamery. Wysoka rozdzielczość obiektywu nie zawsze oznacza wysoką jakość zdjęć. Główny obiektyw ma 8 megapikseli, ale należy również spojrzeć na rozmiar piksela lub jasność.

Przedni aparat
Przedni aparat YotaPhone 2 ma jeden obiektyw. Taka liczba obiektywów jest standardem w większości dzisiejszych smartfonów. Rozdzielczość głównego obiektywu to 2,1 megapiksela. Także w tym przypadku należy jednak zauważyć, że rozdzielczość nie jest jedynym czynnikiem wpływającym na jakość zdjęcia z przedniej kamery.

Pokaż więcej
BATERIA I ŁADOWANIE YotaPhone 2
Pojemność baterii (rozmiar) 2500 mAh Lepszy niż 58 % ocenionych telefonów.
Czas czuwania 406 godzin Lepszy niż 63 % ocenionych telefonów.
Czas pracy na baterii podczas wykonywania połączeń 2500 minut Lepszy niż 98 % ocenionych telefonów.
Szczegółowe informacje na temat żywotności baterii Tryb czuwania: do 406 godzin
Rozmowa (GSM): do 2500 min
Rozmowa (WCDMA): do 1560 min
Odtwarzanie (wideo): do 9,5 godziny
Odtwarzanie (audio): do 92 godzin
Aktywne korzystanie z Internetu (LTE): do 5,5 godziny
Aktywne korzystanie z Internetu (Wi-Fi): do 5,8 godziny
Ciągłe przeglądanie (LTE): do 4,5 godziny
Ciągłe przeglądanie (Wi-Fi): do 4,4 godziny

Wielkość baterii w YotaPhone 2 to 2500 mAh. Rozmiar wyświetlacza, wydajność procesora, wykorzystanie funkcji danych i oczywiście intensywność korzystania z telefonu w ogóle mają znaczący wpływ na wytrzymałość baterii. Standardem dla większości smartfonów jest dziś pojemność baterii wynosząca około 4500 do 5000 mAH. Telefony z taką wielkością baterii zazwyczaj gwarantują żywotność telefonu na poziomie co najmniej 1 dnia. Starsze lub tańsze modele smartfonów mogą wtedy osiągać pojemność baterii zazwyczaj około 2500 mAH i poniżej. Przy takiej pojemności może się okazać, że przy intensywnym korzystaniu z telefonu konieczne będzie jego doładowanie w ciągu dnia.

Standby Time to 406 godzin. Reprezentuje on czas, przez jaki telefon będzie działał na jednym ładowaniu, gdy nie będziesz go aktywnie używać. Podobnie jak w przypadku "Standby time", czas pracy na baterii podczas rozmowy to liczba, która mówi nam, jak długo telefon będzie działał na jednym ładowaniu, jeśli stale rozmawiasz przez telefon. Dla YotaPhone 2 jest to 2500 minut.

Pokaż więcej
TECHNOLOGIA YotaPhone 2
Technologia WCDMA (UMTS) / GSM
Generowanie sieci komórkowej 4G Lepszy niż 91 % ocenionych telefonów.
System operacyjny Android 4.4 (KitKat)
Nawigacja A-GPS, GLONASS

YotaPhone 2 obsługuje połączenia 4G. Łączność 4G jest dziś jeszcze powszechna, choć najnowsze telefony mają już łączność 5G. Łączność 3G należy już do przeszłości i można ją znaleźć tylko w starszych modelach. Systemem operacyjnym telefonu jest Android 4.4 (KitKat).

Pokaż więcej
KOMUNIKACJA YotaPhone 2
Transfer danych GPRS, EDGE, HSDPA, HSUPA, HSPA+, LTE
Technologia połączeń 2G 850 GSM, 900 GSM, 1800 GSM, 1900 GSM
Interfejs bezprzewodowy IEEE 802.11a/b/g/n/ac
Bluetooth Bluetooth 4.0
NFC Tak Lepszy niż 68 % ocenionych telefonów.
Funkcje komunikacyjne Mobilny klient poczty elektronicznej, przeglądarka internetowa
Usługi w zakresie przesyłania wiadomości Google Hangouts, SMS, MMS

Funkcja NFC ucieszy wszystkich fanów płatności zbliżeniowych telefonami komórkowymi. Ponadto funkcję tę można wykorzystać również do łączności, na przykład do odblokowania drzwi lub wczytania menu w restauracji. Bluetooth 4.0 ułatwia połączenie telefonu z innymi urządzeniami bezprzewodowymi, takimi jak słuchawki, głośniki, telewizor lub tablet i inne.

Pokaż więcej
MULTIMEDIA YotaPhone 2
Obsługiwane formaty audio WAV, PCM, Ogg Vorbis, AMR, MP3, FLAC, AAC-LC, AAC +, eAAC+, MIDI, HE-AAC
Obsługiwane formaty wideo MKV, MPEG-4, 3GP, H.264, H.263, TS, WebM
FUNKCJE YotaPhone 2
Funkcje telefonu Głośnik, timer połączeń, połączenie konferencyjne, tryb samolotowy, alarm wibracyjny
Czujniki Akcelerometr, czujnik światła otoczenia, czujnik zbliżeniowy, kompas cyfrowy, czujnik żyroskopowy
Podstawowe funkcje organizacyjne Kalendarz, synchronizacja z PC, kalkulator, przypomnienie, budzik
POZOSTAŁE YotaPhone 2
Zawartość opakowania Zasilacz

Podobne telefony