Alcatel One Touch Idol Alpha 6032X specyfikacja, test i opinie

Wyświetlacz
4.7", 1280 x 720 pikseli
Przedni aparat
1,3 megapiksela
Główny aparat
13,1 megapiksela
System operacyjny
Android 4.2 (Jelly Bean)
Pamięć
16 GB
RAM
1 GB
Procesor
MediaTek
Bateria
2000 mAh

Szczegółowa lista danych technicznych, specyfikacji, opinie i recenzji ekspertów Alcatel One Touch Idol Alpha 6032X. Uzyskaj kompleksowe spojrzenie na wybrany telefon i sprawdź, czy jest to ten, który najlepiej odpowiada Twoim potrzebom. Możesz również skorzystać z funkcji porównania, aby porównać je z innymi konkurencyjnymi telefonami.

KONSTRUKCJA I WYMIARY Alcatel One Touch Idol Alpha 6032X
Typ telefonu Smartfon
Sterowanie Dotykowy
Wysokość 138 mm Lepszy niż 52 % ocenionych telefonów.
Szerokość 66.6 mm Gorszy niż 53 % ocenionych telefonów.
Głębokość 7.5 mm Lepszy niż 94 % ocenionych telefonów.
Waga 117 g Lepszy niż 70 % ocenionych telefonów.
Kolor telefonu Szampańskie złoto | Łupek
Wodoodporność -
SAR 0,6 W/kg (ciało), 0,58 W/kg (głowa)
Zintegrowane komponenty Radio FM
Typ złącza Micro-USB - 5 pin Micro-USB typ B
Gniazdo słuchawkowe - mini-telefon 3.5mm
Typ (rozmiar) karty SIM Micro SIM

Wzór telefonu komórkowego Alcatel One Touch Idol Alpha 6032X ma wymiary 138 mm × 66.6 mm x 7.5 mm i wagę 117 g.

Pokaż więcej
WYŚWIETLACZ Alcatel One Touch Idol Alpha 6032X
Typ wyświetlacza wyświetlacz LCD
Technologia wyświetlania IPS
Przekątna wyświetlacza (rozmiar) 4.7" Gorszy niż 56 % ocenionych telefonów.
Rozdzielczość wyświetlacza 1280 x 720 pikseli Lepszy niż 63 % ocenionych telefonów.
Format rozdzielczości wyświetlacza HD
Głębia kolorów wyświetlacza 16,7 mln kolorów Lepszy niż 98 % ocenionych telefonów.
Szkło ochronne Powłoka oleofobowa odporna na odciski palców

Rozmiar wyświetlacza to 4.7" cali. Mniejsze wyświetlacze telefonów nie muszą być wadą. Są łatwiejsze w obsłudze jedną ręką. Nie zapewniają jednak takich samych wrażeń podczas na przykład oglądania filmów czy grania w gry, więc lepiej nadają się dla mniej wymagających użytkowników. Więc jeśli jesteś podstawowym użytkownikiem i nie używasz telefonu do takich rzeczy jak oglądanie filmów czy granie w gry regularnie, ten rozmiar jest całkowicie wystarczający. Wyświetlacze LCD schodzą obecnie na dalszy plan. Wynika to głównie z wyższego zużycia energii. Dodatkowo ich wadą jest niższy kontrast kolorów, co może się odbić na przykład na powstałych zdjęciach. Z drugiej strony, telefony z wyświetlaczami LCD są z reguły tańsze od tych z technologią OLED.

Rozdzielczość wyświetlacza Alcatel One Touch Idol Alpha 6032X to 1280 x 720 pikseli. Wyższa rozdzielczość wyświetlacza jest warunkiem uzyskania ostrzejszego obrazu. Standardem dla telefonów średniej klasy jest dziś rozdzielczość Full HD, czyli 1920 × 1080 px. Tańsze telefony, które zazwyczaj mają mniejszą przekątną, mają rozdzielczość HD 1280 × 720 px. Mniejsze rozdzielczości można znaleźć tylko w starszych modelach. Z kolei najlepsze telefony mają rozdzielczość 4K, czyli 3840 × 2160 px.

Pokaż więcej
PROCESOR Alcatel One Touch Idol Alpha 6032X
Typ procesora (CPU) MediaTek
Oznaczenie procesora MT6589
Częstotliwość procesora 1.2 GHz Gorszy niż 67 % ocenionych telefonów.
Liczba rdzeni procesora Czterordzeniowy Gorszy niż 57 % ocenionych telefonów.

Typ procesora dla Alcatel One Touch Idol Alpha 6032X to MediaTek. Liczba rdzeni procesora to 4. To właśnie liczba rdzeni odgrywa ważną rolę w ocenie wydajności telefonu, ponieważ jest ona odpowiedzialna za operacje obliczeniowe. Smartfony już powszechnie mają liczbę rdzeni od około 4 do 8. Procesory wielordzeniowe mogą działać lepiej i skracać czas przetwarzania żądania do minimum, co przekłada się na reakcję telefonu, na przykład w szybkości otwierania aplikacji. Alcatel One Touch Idol Alpha 6032X ma wartość procesora 1.2 GHz. Normalnie dzisiaj znajdziesz tę wartość między 1,8 a 2,8 GHz, a im wyższa liczba, tym szybsza reakcja telefonu. Częstotliwość procesora będzie więc jednym z ważnych parametrów, jeśli szukasz telefonu, który bez większych problemów będzie w stanie obsłużyć kilka zadań jednocześnie.

Pokaż więcej
PAMIĘĆ Alcatel One Touch Idol Alpha 6032X
RAM 1 GB Gorszy niż 61 % ocenionych telefonów.
Pamięć wewnętrzna (internal storage) 16 GB Gorszy niż 53 % ocenionych telefonów.
Pamięć użytkownika 13.3 GB

Pojemność pamięci telefonu to 16 GB. Pojemność pamięci wewnętrznej jest często kluczowym parametrem, ponieważ określa, ile plików, zdjęć, aplikacji i innych elementów może "przechowywać" Twój telefon. Ta pojemność pamięci jest idealna dla osób posiadających w telefonie kilka podstawowych aplikacji i kilkadziesiąt zdjęć. Jeśli nie używasz telefonu do gier lub nie potrzebujesz przechowywać zdjęć w wysokiej rozdzielczości, ten rozmiar jest wystarczający. Jednak tak małej pojemności raczej nie spotkasz w nowych smartfonach. Standardowa pamięć to dziś około 64 i 128 GB. Najlepsze telefony mają pamięć wewnętrzną o pojemności 256 GB lub więcej. Producenci w dzisiejszych czasach myślą o wszystkich użytkownikach i dlatego oferują modele telefonów z różnymi rozmiarami pamięci, aby każdy mógł wybrać to, co mu odpowiada.

Pamięć operacyjna znacząco wpływa na wydajność całego telefonu. Alcatel One Touch Idol Alpha 6032X posiada pamięć operacyjną 1 GB. Telefony z mniej niż 4 GB pamięci RAM lepiej nadają się dla niewymagających użytkowników, którzy używają telefonu bardziej do podstawowych potrzeb i nie potrzebują wymagających aplikacji. Jeśli jednak jesteś wymagającym użytkownikiem, sięgnij po 6 do 8 GB RAM, co jest dziś standardem, lub 12 GB dla naprawdę wymagających.

Pokaż więcej
APARAT FOTOGRAFICZNY Alcatel One Touch Idol Alpha 6032X
TYLNY APARAT
Liczba obiektywów tylnego aparatu 1
Rozdzielczość głównego aparatu 13,1 megapiksela Lepszy niż 78 % ocenionych telefonów.
Ostrość głównego aparatu Automatyczny
Tryb HDR Tryb Auto HDR
Tryby pracy aparatu Tryb zdjęć seryjnych, zdjęcia panoramiczne
Rozpoznawanie twarzy Wykrywanie twarzy, migawka z uśmiechem Lepszy niż 79 % ocenionych telefonów.
Źródło światła aparatu Światło LED
Rozdzielczość wideo 1920 x 1080 (1080p)
PRZEDNI APARAT
Liczba obiektywów przedniego aparatu 1
Rozdzielczość przedniego aparatu 1,3 megapiksela Gorszy niż 92 % ocenionych telefonów.

Tylny aparat telefonu Alcatel One Touch Idol Alpha 6032X ma tylko jeden obiektyw. Jeden obiektyw jest bardziej typowy dla starszych telefonów lub telefonów z niższej półki z aparatami niższej jakości. Tylne aparaty w nowoczesnych telefonach są dziś zazwyczaj wyposażone w dwa, trzy, a czasem nawet pięć obiektywów tylnej kamery. Wysoka rozdzielczość obiektywu nie zawsze oznacza wysoką jakość zdjęć. Główny obiektyw ma 13,1 megapiksela, ale należy również spojrzeć na rozmiar piksela lub jasność. Jeśli lubisz fotografować ludzi i portrety, docenisz również funkcję rozpoznawania twarzy. Dzięki niej aparat automatycznie rozpoznaje twarz i ustawia na niej ostrość.

Przedni aparat
Przedni aparat Alcatel One Touch Idol Alpha 6032X ma jeden obiektyw. Taka liczba obiektywów jest standardem w większości dzisiejszych smartfonów. Rozdzielczość głównego obiektywu to 1,3 megapiksela. Także w tym przypadku należy jednak zauważyć, że rozdzielczość nie jest jedynym czynnikiem wpływającym na jakość zdjęcia z przedniej kamery.

Pokaż więcej
BATERIA I ŁADOWANIE Alcatel One Touch Idol Alpha 6032X
Pojemność baterii (rozmiar) 2000 mAh Gorszy niż 52 % ocenionych telefonów.
Czas ładowania telefonu 2,5 godzin Lepszy niż 51 % ocenionych telefonów.
Czas czuwania 720 godzin Lepszy niż 93 % ocenionych telefonów.
Czas pracy na baterii podczas wykonywania połączeń 1200 minut Lepszy niż 79 % ocenionych telefonów.
Szczegółowe informacje na temat żywotności baterii Rozmowa (GSM): do 1200 min
Rozmowa (WCDMA): do 600 min
Tryb czuwania (GSM): do 720 godz
Tryb czuwania (WCDMA): do 360 godz
Odtwarzanie (audio): do 24 godz.
Technologia akumulatorów Litowa

Wielkość baterii w Alcatel One Touch Idol Alpha 6032X to 2000 mAh. Rozmiar wyświetlacza, wydajność procesora, wykorzystanie funkcji danych i oczywiście intensywność korzystania z telefonu w ogóle mają znaczący wpływ na wytrzymałość baterii. Standardem dla większości smartfonów jest dziś pojemność baterii wynosząca około 4500 do 5000 mAH. Telefony z taką wielkością baterii zazwyczaj gwarantują żywotność telefonu na poziomie co najmniej 1 dnia. Starsze lub tańsze modele smartfonów mogą wtedy osiągać pojemność baterii zazwyczaj około 2500 mAH i poniżej. Przy takiej pojemności może się okazać, że przy intensywnym korzystaniu z telefonu konieczne będzie jego doładowanie w ciągu dnia.

Standby Time to 720 godzin. Reprezentuje on czas, przez jaki telefon będzie działał na jednym ładowaniu, gdy nie będziesz go aktywnie używać. Podobnie jak w przypadku "Standby time", czas pracy na baterii podczas rozmowy to liczba, która mówi nam, jak długo telefon będzie działał na jednym ładowaniu, jeśli stale rozmawiasz przez telefon. Dla Alcatel One Touch Idol Alpha 6032X jest to 1200 minut.

Pokaż więcej
TECHNOLOGIA Alcatel One Touch Idol Alpha 6032X
Technologia WCDMA (UMTS) / GSM
Generowanie sieci komórkowej 3G Gorszy niż 64 % ocenionych telefonów.
System operacyjny Android 4.2 (Jelly Bean)
Nawigacja GPS, A-GPS

Alcatel One Touch Idol Alpha 6032X obsługuje połączenia 3G. Łączność 4G jest dziś jeszcze powszechna, choć najnowsze telefony mają już łączność 5G. Łączność 3G należy już do przeszłości i można ją znaleźć tylko w starszych modelach. Systemem operacyjnym telefonu jest Android 4.2 (Jelly Bean).

Pokaż więcej
KOMUNIKACJA Alcatel One Touch Idol Alpha 6032X
Transfer danych GPRS, EDGE, HSDPA, HSUPA, HSPA+
Technologia połączeń 2G 850 GSM, 900 GSM, 1800 GSM, 1900 GSM
Interfejs bezprzewodowy IEEE 802.11b/g/n
Bluetooth Bluetooth 4.0
Profile Bluetooth A2DP
Funkcje komunikacyjne Mobilny klient poczty elektronicznej, przeglądarka internetowa
Usługi w zakresie przesyłania wiadomości WhatsApp, Viber, SMS, MMS

Bluetooth 4.0 ułatwia połączenie telefonu z innymi urządzeniami bezprzewodowymi, takimi jak słuchawki, głośniki, telewizor lub tablet i inne.

Pokaż więcej
MULTIMEDIA Alcatel One Touch Idol Alpha 6032X
Obsługiwane formaty audio WAV, WMA, AAC, MPEG 2 Audio, Ogg Vorbis, AMR, MP3, FLAC, AAC +, MIDI, APE (Monkey's Audio)
Obsługiwane formaty wideo MPEG-4, H.264, H.263
FUNKCJE Alcatel One Touch Idol Alpha 6032X
Funkcje telefonu Głośnik, timer połączeń, połączenie konferencyjne, tryb samolotowy, alarm wibracyjny
Czujniki Akcelerometr, czujnik światła otoczenia, czujnik zbliżeniowy, kompas cyfrowy, G-sensor
Podstawowe funkcje organizacyjne Kalendarz, synchronizacja z PC, kalkulator, przypomnienie, przelicznik walut, budzik
Inne funkcje telefonu Usługa danych radiowych (RDS), Certyfikat DLNA, aktualizacje oprogramowania FOTA (Firmware Over The Air), udostępnianie multimediów przez DLNA, Głos HD, funkcja Flip to Mute
POZOSTAŁE Alcatel One Touch Idol Alpha 6032X
Zawartość opakowania Stereofoniczny zestaw słuchawkowy, kabel USB, zasilacz, przejściówka z micro-USB na 3,5 jack, narzędzie do wyjmowania karty SIM

Podobne telefony

Inne Alcatel telefonów

Inne projekty: