Samsung Galaxy S6 edge 128 GB (Samsung Exynos 7 Octa) specyfikacja, test i opinie

Wyświetlacz
5.1", 2560 x 1440 pikseli
Przedni aparat
5 megapikseli
Główny aparat
16 megapikseli
System operacyjny
Android 5.0 (Lollipop)
Pamięć
128 GB
RAM
3 GB
Procesor
Samsung Exynos 7 Octa
Bateria
2600 mAh

Inne warianty:

Kluczowe specyfikacje, dane techniczne, testy i pełne recenzje Samsung Galaxy S6 edge 128 GB (Samsung Exynos 7 Octa) w jednym miejscu. Porównaj wybrany model z innymi alternatywami i zapewnij sobie solidną podstawę do podjęcia decyzji o wyborze najlepszego telefonu dzięki naszemu kompleksowemu przeglądowi.

Samsung Galaxy S6 edge 128 GB (Samsung Exynos 7 Octa) dane techniczne i specyfikacja

konstrukcja i wymiary wyświetlacz procesor pamięć aparat fotograficzny bateria i ładowanie technologia komunikacja multimedia funkcje pozostałe

KONSTRUKCJA I WYMIARY Samsung Galaxy S6 edge 128 GB (Samsung Exynos 7 Octa)
Typ telefonu Smartfon
Oznaczenie modelu przez producenta SM-G925F
Sterowanie Dotykowy
Wysokość 142.1 mm Lepszy niż 56 % ocenionych telefonów.
Szerokość 70.1 mm Lepszy niż 55 % ocenionych telefonów.
Głębokość 7 mm Lepszy niż 97 % ocenionych telefonów.
Waga 132 g Lepszy niż 60 % ocenionych telefonów.
Kolor telefonu Biała perła
Materiał telefonu Aluminium
Wodoodporność -
SAR 0,594 W/kg (ciało), 0,473 W/kg (głowa)
Zintegrowane komponenty Czujnik tętna
Typ złącza MHL (Micro-USB)
Gniazdo słuchawkowe - mini-telefon 3,5mm
Typ (rozmiar) karty SIM Nano SIM

Telefon Samsung Galaxy S6 edge 128 GB (Samsung Exynos 7 Octa) ma wymiary 142.1 mm × 70.1 mm x 7 mm. Jego waga to 132 g.

Pokaż więcej
WYŚWIETLACZ Samsung Galaxy S6 edge 128 GB (Samsung Exynos 7 Octa)
Typ wyświetlacza Wyświetlacz OLED
Technologia wyświetlania Quad HD Super AMOLED
Przekątna wyświetlacza (rozmiar) 5.1" Lepszy niż 57 % ocenionych telefonów.
Rozdzielczość wyświetlacza 2560 x 1440 pikseli Lepszy niż 96 % ocenionych telefonów.
Format rozdzielczości wyświetlacza QHD
Zagęszczenie pixeli na wyświetlaczu 577 ppi Lepszy niż 99 % ocenionych telefonów.
Głębia kolorów wyświetlacza 16,7 mln kolorów Lepszy niż 98 % ocenionych telefonów.
Szkło ochronne Corning Gorilla Glass 4 (szkło odporne na zarysowania)

Rozmiar wyświetlacza to 5.1" cali. Telefony z mniejszymi wyświetlaczami mają tę zaletę, że łatwiej jest je obsługiwać jedną ręką. Natomiast w porównaniu z telefonami z dużymi wyświetlaczami, zapewniają one niższe wrażenia z użytkowania. Jeśli jednak nie planujesz regularnie oglądać filmów lub grać w gry na swoim telefonie i chcesz tylko podstawowej funkcjonalności, ten rozmiar jest dla Ciebie wystarczająco dobry. Dzięki technologii OLED wyświetlacz oferuje wierniejsze wyświetlanie kolorów, zwłaszcza czerni. Uzyskany w ten sposób kontrast jest znacznie wyższy, a kolory wydają się bardziej żywe. Technologia OLED jest obecnie częścią większości smartfonów, podczas gdy wyświetlacze LCD odchodzą do przeszłości w telefonach komórkowych. Wyświetlacze OLED mają również niższe zużycie energii w porównaniu do technologii LCD.

Rozdzielczość wyświetlacza Samsung Galaxy S6 edge 128 GB (Samsung Exynos 7 Octa) to 2560 x 1440 pikseli. Wyższa rozdzielczość wyświetlacza jest warunkiem uzyskania ostrzejszego obrazu. Standardem dla telefonów średniej klasy jest dziś rozdzielczość Full HD, czyli 1920 × 1080 px. Tańsze telefony, które zazwyczaj mają mniejszą przekątną, mają rozdzielczość HD 1280 × 720 px. Mniejsze rozdzielczości można znaleźć tylko w starszych modelach. Z kolei najlepsze telefony mają rozdzielczość 4K, czyli 3840 × 2160 px. Kolejnym ważnym faktorem, który będzie miał wpływ na ostateczny obraz jest drobność wyświetlacza. W przypadku tego modelu wartość dokładności to 577 ppi. W przypadku jakości wyświetlacza, im wyższa wartość, tym ostrzejszy będzie obraz. Przeciętnie wartość dokładności obrazu wynosi około 350-400 ppi. To za gwarantuje wystarczająco dobry i ostry obraz do normalnego użytkowania. Jednak najlepsze telefony dostępne obecnie na rynku mogą mieć wyświetlacz o grubości do 450 ppi lub wyższej.

Pokaż więcej
PROCESOR Samsung Galaxy S6 edge 128 GB (Samsung Exynos 7 Octa)
Typ procesora (CPU) Samsung Exynos 7 Octa
Oznaczenie procesora 7420
Częstotliwość procesora 2.1 GHz Lepszy niż 72 % ocenionych telefonów.
Liczba rdzeni procesora 8-rdzeniowy Lepszy niż 99 % ocenionych telefonów.
Architektura 64-bitowa Tak Lepszy niż 82 % ocenionych telefonów.

Telefon Samsung Galaxy S6 edge 128 GB (Samsung Exynos 7 Octa) posiada procesor Samsung Exynos 7 Octa. Liczba rdzeni procesora to 8. To właśnie liczba rdzeni odgrywa ważną rolę w ocenie wydajności telefonu, ponieważ jest ona odpowiedzialna za operacje obliczeniowe. Smartfony już powszechnie mają liczbę rdzeni od około 4 do 8. Procesory wielordzeniowe mogą działać lepiej i skracać czas przetwarzania żądania do minimum, co przekłada się na reakcję telefonu, na przykład w szybkości otwierania aplikacji. Częstotliwość procesora jest również ważnym parametrem, który wskazuje, ile instrukcji telefon może przetworzyć w ciągu jednej sekundy. Podobnie jak w przypadku częstotliwości odświeżania, im wyższa liczba, tym szybciej telefon reaguje. Częstotliwość procesora w Samsung Galaxy S6 edge 128 GB (Samsung Exynos 7 Octa) to 2.1 GHz. Standardowo znajdziesz tę wartość między 1,8 GHz a 2,8 GHz dzisiaj.

Pokaż więcej
PAMIĘĆ Samsung Galaxy S6 edge 128 GB (Samsung Exynos 7 Octa)
RAM 3 GB Lepszy niż 67 % ocenionych telefonów.
Pamięć wewnętrzna (internal storage) 128 GB Lepszy niż 90 % ocenionych telefonów.

Jednym z najważniejszych parametrów dla użytkowników jest często pojemność pamięci. Im jest ona większa, tym więcej aplikacji, zdjęć, filmów i innych plików może przechowywać Twój telefon. Ten telefon posiada 128 GB. Jest to obecnie najczęściej spotykany rozmiar pamięci. Pamięć masowa do 128 GB jest w zupełności wystarczająca dla przeciętnego użytkownika. Pozwoli Ci ona na przechowywanie w telefonie tysięcy zdjęć, filmów w wysokiej rozdzielczości, dziesiątek aplikacji i kilku gier. Ale jeśli jesteś jednym z tych naprawdę wymagających użytkowników i używasz telefonu do kręcenia filmów w rozdzielczości 4K, na przykład, to będziesz musiał zapłacić dodatkowo za większą pamięć masową 256 GB lub więcej. Obecnie na rynku zazwyczaj można znaleźć jeden model telefonu z kilkoma różnymi rozmiarami pamięci. Dzięki temu każdy użytkownik może wybrać to, co najbardziej mu odpowiada.

Wielkość pamięci RAM mówi nam jak silny jest telefon. Samsung Galaxy S6 edge 128 GB (Samsung Exynos 7 Octa) posiada pamięć 3 GB. Powszechnie dzisiaj można spotkać telefony z 6 do 8 GB pamięci RAM. Oznacza to, że telefon bez problemu poradzi sobie z normalną pracą oraz bardziej wymagającymi aplikacjami czy grami. Wyższe pamięci RAM rzędu 12 GB można znaleźć w najlepszych telefonach na rynku i są one idealne zwłaszcza dla pasjonatów gier. Z kolei pamięć operacyjna poniżej 4 GB to raczej domena telefonów z niższej półki i starszych modeli. Jednak nawet one znajdą swoich fanów wśród mniej wymagających użytkowników.

Pokaż więcej
APARAT FOTOGRAFICZNY Samsung Galaxy S6 edge 128 GB (Samsung Exynos 7 Octa)
TYLNY APARAT
Liczba obiektywów tylnego aparatu 1
Rozdzielczość głównego aparatu 16 megapikseli Lepszy niż 83 % ocenionych telefonów.
Jasność obiektywu aparatu głównego F/1.9 Lepszy niż 55 % ocenionych telefonów.
Ostrość głównego aparatu Automatyczny
Tryb HDR Tryb Auto HDR
Tryby pracy aparatu Tryb Pro, szeroki tryb selfie, tryb Fast Motion, Virtual Shot
Balans bieli Automatyczny
Źródło światła aparatu Światło LED
Rozdzielczość wideo 3840 x 2160 (4K)
Funkcje aparatu fotograficznego (features) Selektywna regulacja ostrości, szybkie uruchamianie, inteligentny system OIS, śledzenie ostrości
PRZEDNI APARAT
Liczba obiektywów przedniego aparatu 1
Rozdzielczość przedniego aparatu 5 megapikseli Gorszy niż 55 % ocenionych telefonów.
Typ czujnika przedniego aparatu CMOS
Przysłona obiektywu przedniego aparatu F/1.9 Lepszy niż 96 % ocenionych telefonów.

Tylny aparat telefonu Samsung Galaxy S6 edge 128 GB (Samsung Exynos 7 Octa) ma tylko jeden obiektyw. Jeden obiektyw jest bardziej typowy dla starszych telefonów lub telefonów z niższej półki z aparatami niższej jakości. Tylne aparaty w nowoczesnych telefonach są dziś zazwyczaj wyposażone w dwa, trzy, a czasem nawet pięć obiektywów tylnej kamery. Rozdzielczość głównego obiektywu to 16 megapikseli. Jednak sama rozdzielczość nie musi przekładać się na dobre zdjęcie. Dlatego należy spojrzeć na inne parametry, takie jak luminancja czy rozmiar piksela. Kolejnym ważnym czynnikiem jest przysłona, która w tym przypadku oznacza F/1.9 i określa, ile światła przechodzi przez matrycę. Najlepsze telefony mają przysłonę o wartości nawet F/1.5. Ale najczęściej dziś spotkasz się z F/1.8 do F/2.2. W tym przypadku im niższa liczba po ukośniku, tym wyższa jakość zdjęcia.

Przedni aparat
Przedni aparat Samsung Galaxy S6 edge 128 GB (Samsung Exynos 7 Octa) ma jeden obiektyw. Taka liczba obiektywów jest standardem w większości dzisiejszych smartfonów. Jakość obiektywu osiąga poziom 5 megapikseli. Istnieją jednak inne czynniki niż rozdzielczość, które wpływają na ostateczną jakość zdjęć z przedniej kamery. Główny przedni obiektyw posiada również funkcję F/1.9.

Pokaż więcej
BATERIA I ŁADOWANIE Samsung Galaxy S6 edge 128 GB (Samsung Exynos 7 Octa)
Pojemność baterii (rozmiar) 2600 mAh Lepszy niż 58 % ocenionych telefonów.
Bezprzewodowe ładowanie Tak Lepszy niż 91 % ocenionych telefonów.
Czas pracy na baterii podczas wykonywania połączeń 1080 minut Lepszy niż 75 % ocenionych telefonów.
Szczegółowe informacje na temat żywotności baterii Rozmowa (WCDMA): do 1080 minut
Aktywne korzystanie z Internetu (WCDMA): do 10 godzin
Aktywne korzystanie z Internetu (LTE): do 11 godzin
Aktywne korzystanie z Internetu (Wi-Fi): do 12 godzin
Odtwarzanie (wideo): do 13 godzin
Odtwarzanie (audio): do 50 godzin

Wielkość baterii w Samsung Galaxy S6 edge 128 GB (Samsung Exynos 7 Octa) to 2600 mAh. Rozmiar wyświetlacza, wydajność procesora, wykorzystanie funkcji danych i oczywiście intensywność korzystania z telefonu w ogóle mają znaczący wpływ na wytrzymałość baterii. Standardem dla większości smartfonów jest dziś pojemność baterii wynosząca około 4500 do 5000 mAH. Telefony z taką wielkością baterii zazwyczaj gwarantują żywotność telefonu na poziomie co najmniej 1 dnia. Starsze lub tańsze modele smartfonów mogą wtedy osiągać pojemność baterii zazwyczaj około 2500 mAH i poniżej. Przy takiej pojemności może się okazać, że przy intensywnym korzystaniu z telefonu konieczne będzie jego doładowanie w ciągu dnia. Samsung Galaxy S6 edge 128 GB (Samsung Exynos 7 Octa) wytrzymujena jednym ładowaniu orzy ciągłych rozmowach telefonicznych 1080 minut. Obecnie ładowanie bezprzewodowe jest popularne i doceniane przez wielu użytkowników. Nie musisz się martwić o przegrzanie telefonu, a ponadto jest to rozwiązanie praktyczne, ponieważ nie zużywa niepotrzebnie złącza telefonu.

Pokaż więcej
TECHNOLOGIA Samsung Galaxy S6 edge 128 GB (Samsung Exynos 7 Octa)
Technologia WCDMA (UMTS) / GSM
Generowanie sieci komórkowej 4G Lepszy niż 88 % ocenionych telefonów.
System operacyjny Android 5.0 (Lollipop)
Nawigacja A-GPS, GLONASS, BeiDou

Standardowa łączność 4G zastępuje obecnie 5G, ale nadal jest bardziej domeną najnowszych telefonów. Model Samsung Galaxy S6 edge 128 GB (Samsung Exynos 7 Octa) obsługuje połączenia 4G. Łączność 3G jest obecnie spotykana tylko w najstarszych telefonach. Systemem operacyjnym w tym modelu jest Android 5.0 (Lollipop).

Pokaż więcej
KOMUNIKACJA Samsung Galaxy S6 edge 128 GB (Samsung Exynos 7 Octa)
Transfer danych GPRS, EDGE, HSDPA, HSUPA, HSPA+, FDD-LTE
Technologia połączeń 2G 850 GSM, 900 GSM, 1800 GSM, 1900 GSM
Technologia połączeń 4G LTE Band 1, Band 2, Band 3, Band 4, Band 5, Band 7, Band 8, Band 12, Band 17, Band 18, Band 19, Band 20, Band 26
Częstotliwość połączenia 4G LTE FDD 2100, FDD 1900 PCS, FDD 1800+, FDD 1700 - 2110 AWS, FDD 850, FDD 2600, FDD 900, FDD 700a, FDD 700b, FDD 800 dolny, FDD 800 górny, FDD 800 DD, FDD 850+
Interfejs bezprzewodowy Infrared (IrDA), IEEE 802.11a/b/g/n/ac, ANT+/ANT
Bluetooth Bluetooth 4.1
Profile Bluetooth HFP, HSP, OPP, PAN, A2DP, AVRCP, HID, SAP, PBAP, MAP, HOGP
NFC Tak Lepszy niż 66 % ocenionych telefonów.
Usługi w zakresie przesyłania wiadomości Google+ Hangouts, SMS, MMS

Płatności zbliżeniowe nie stanowią w przypadku tego telefonu problemu, dzięki funkcji NFC. Można ją również wykorzystać np. do odblokowania drzwi lub wczytania menu w restauracji za pomocą tagu NFC. Podstawowy pakiet obejmuje również Bluetooth 4.1. Dzięki temu można łatwo podłączyć na przykład bezprzewodowe słuchawki do telefonu, a także połączyć telefon z telewizorem, tabletem lub głośnikiem i innymi urządzeniami.

Pokaż więcej
MULTIMEDIA Samsung Galaxy S6 edge 128 GB (Samsung Exynos 7 Octa)
Obsługiwane formaty audio WAV, WMA, AAC, AMR, MP3, FLAC, XMF, OGG, MIDI, M4A, MXMF, OGA, 3GA, AWB, IMY, RTTTL, RTX, OTA
Obsługiwane formaty wideo MKV, FLV, AVI, MPEG-4, WMV, ASF, 3GP, M4V, WebM, 3G2
Rozszerzone formaty audio SoundAlive
FUNKCJE Samsung Galaxy S6 edge 128 GB (Samsung Exynos 7 Octa)
Funkcje telefonu Telefon głośnomówiący, sterowanie głosem, licznik wywołań, połączenie konferencyjne, tryb samolotowy, alarm wibracyjny
Czujniki Akcelerometr, czujnik światła otoczenia, czujnik zbliżeniowy, barometr, czujnik żyroskopowy, czujnik Halla, czujnik tętna, czujnik geomagnetyczny
Bezpieczeństwo telefonu czytnik linii papilarnych
Inne funkcje telefonu Pilot na podczerwień, S Finder, technologia MIMO, tryb prywatny, tryb Ultra Power Saving, Download booster, Quick connect, architektura 64-bitowa, podwójnie zakrzywiony wyświetlacz
POZOSTAŁE Samsung Galaxy S6 edge 128 GB (Samsung Exynos 7 Octa)
Zawartość opakowania Zasilacz
Normy WPC, PMA

Podobne telefony

Inne Samsung telefonów

Inne projekty: