Samsung Galaxy S6 edge specyfikacja, test i opinie

Wyświetlacz
5.1", 2560 x 1440 pikseli
Przedni aparat
5 megapikseli
Główny aparat
16 megapikseli
System operacyjny
Android 5.0 (Lollipop)
Pamięć
32 GB
RAM
3 GB
Procesor
Exynos 7 Octa
Bateria
2600 mAh

Inne warianty:

Szczegółowa lista danych technicznych, specyfikacji, opinie i recenzji ekspertów Samsung Galaxy S6 edge. Uzyskaj kompleksowe spojrzenie na wybrany telefon i sprawdź, czy jest to ten, który najlepiej odpowiada Twoim potrzebom. Możesz również skorzystać z funkcji porównania, aby porównać je z innymi konkurencyjnymi telefonami.

KONSTRUKCJA I WYMIARY Samsung Galaxy S6 edge
Typ telefonu Smartfon
Oznaczenie modelu przez producenta SM-G925F
Sterowanie Dotykowy
Wysokość 142.1 mm Lepszy niż 56 % ocenionych telefonów.
Szerokość 70.1 mm Lepszy niż 55 % ocenionych telefonów.
Głębokość 7 mm Lepszy niż 97 % ocenionych telefonów.
Waga 132 g Lepszy niż 60 % ocenionych telefonów.
Kolor telefonu Dostępny w różnych kolorach | Czarny szafir | Biała perła | Platynowe złoto | Szmaragdowa zieleń
Materiał telefonu Aluminium
Wodoodporność -
SAR 0,59 W/kg (ciało), 0,33 W/kg (głowa)
Zintegrowane komponenty Czujnik tętna
Typ złącza MHL (Micro-USB)
Gniazdo słuchawkowe - mini-telefon 3,5mm
Typ (rozmiar) karty SIM Nano SIM
Liczba kart SIM Single-SIM

Wzór telefonu komórkowego Samsung Galaxy S6 edge ma wymiary 142.1 mm × 70.1 mm x 7 mm i wagę 132 g.

Pokaż więcej
WYŚWIETLACZ Samsung Galaxy S6 edge
Typ wyświetlacza Wyświetlacz OLED
Technologia wyświetlania Quad HD Super AMOLED
Przekątna wyświetlacza (rozmiar) 5.1" Lepszy niż 57 % ocenionych telefonów.
Rozdzielczość wyświetlacza 2560 x 1440 pikseli Lepszy niż 96 % ocenionych telefonów.
Format rozdzielczości wyświetlacza QHD
Zagęszczenie pixeli na wyświetlaczu 577 ppi Lepszy niż 99 % ocenionych telefonów.
Głębia kolorów wyświetlacza 16,7 mln kolorów Lepszy niż 98 % ocenionych telefonów.
Szkło ochronne Corning Gorilla Glass 4 (szkło odporne na zarysowania)

Rozmiar wyświetlacza to 5.1" cali. Mniejsze wyświetlacze telefonów nie muszą być wadą. Są łatwiejsze w obsłudze jedną ręką. Nie zapewniają jednak takich samych wrażeń podczas na przykład oglądania filmów czy grania w gry, więc lepiej nadają się dla mniej wymagających użytkowników. Więc jeśli jesteś podstawowym użytkownikiem i nie używasz telefonu do takich rzeczy jak oglądanie filmów czy granie w gry regularnie, ten rozmiar jest całkowicie wystarczający. Dzięki technologii OLED wyświetlacz oferuje wierniejsze wyświetlanie kolorów, zwłaszcza czerni. Uzyskany w ten sposób kontrast jest znacznie wyższy, a kolory wydają się bardziej żywe. Technologia OLED jest obecnie częścią większości smartfonów, podczas gdy wyświetlacze LCD odchodzą do przeszłości w telefonach komórkowych. Wyświetlacze OLED mają również niższe zużycie energii w porównaniu do technologii LCD.

Rozdzielczość wyświetlacza Samsung Galaxy S6 edge to 2560 x 1440 pikseli. Wyższa rozdzielczość wyświetlacza jest warunkiem uzyskania ostrzejszego obrazu. Standardem dla telefonów średniej klasy jest dziś rozdzielczość Full HD, czyli 1920 × 1080 px. Tańsze telefony, które zazwyczaj mają mniejszą przekątną, mają rozdzielczość HD 1280 × 720 px. Mniejsze rozdzielczości można znaleźć tylko w starszych modelach. Z kolei najlepsze telefony mają rozdzielczość 4K, czyli 3840 × 2160 px. Jeśli zależy Ci na doskonałym obrazie, oprócz rozdzielczości skup się na dokładności wyświetlania. Ta liczba wskazuje, jak ostry będzie obraz. Najlepsze telefony mają dziś rozdzielczość 450 ppi lub wyższym, ale średnia wynosi około 350-400 ppi. To wystarczy, by cieszyć się dokładnym i ostrym obrazem. Ten model ma wyświetlacz o grubości 577 ppi.

Pokaż więcej
PROCESOR Samsung Galaxy S6 edge
Typ procesora (CPU) Exynos 7 Octa
Oznaczenie procesora 7420
Częstotliwość procesora 2.1 GHz Lepszy niż 72 % ocenionych telefonów.
Liczba rdzeni procesora 8-rdzeniowy Lepszy niż 99 % ocenionych telefonów.

Typ procesora dla Samsung Galaxy S6 edge to Exynos 7 Octa. Liczba rdzeni procesora to 8. To właśnie liczba rdzeni odgrywa ważną rolę w ocenie wydajności telefonu, ponieważ jest ona odpowiedzialna za operacje obliczeniowe. Smartfony już powszechnie mają liczbę rdzeni od około 4 do 8. Procesory wielordzeniowe mogą działać lepiej i skracać czas przetwarzania żądania do minimum, co przekłada się na reakcję telefonu, na przykład w szybkości otwierania aplikacji. Samsung Galaxy S6 edge ma wartość procesora 2.1 GHz. Normalnie dzisiaj znajdziesz tę wartość między 1,8 a 2,8 GHz, a im wyższa liczba, tym szybsza reakcja telefonu. Częstotliwość procesora będzie więc jednym z ważnych parametrów, jeśli szukasz telefonu, który bez większych problemów będzie w stanie obsłużyć kilka zadań jednocześnie.

Pokaż więcej
PAMIĘĆ Samsung Galaxy S6 edge
RAM 3 GB Lepszy niż 67 % ocenionych telefonów.
Pamięć wewnętrzna (internal storage) 32 GB Lepszy niż 62 % ocenionych telefonów.
Pamięć użytkownika 24.9 GB

Pojemność pamięci telefonu to 32 GB. Pojemność pamięci wewnętrznej jest często kluczowym parametrem, ponieważ określa, ile plików, zdjęć, aplikacji i innych elementów może "przechowywać" Twój telefon. Ta pojemność pamięci jest idealna dla osób posiadających w telefonie kilka podstawowych aplikacji i kilkadziesiąt zdjęć. Jeśli nie używasz telefonu do gier lub nie potrzebujesz przechowywać zdjęć w wysokiej rozdzielczości, ten rozmiar jest wystarczający. Jednak tak małej pojemności raczej nie spotkasz w nowych smartfonach. Standardowa pamięć to dziś około 64 i 128 GB. Najlepsze telefony mają pamięć wewnętrzną o pojemności 256 GB lub więcej. Producenci w dzisiejszych czasach myślą o wszystkich użytkownikach i dlatego oferują modele telefonów z różnymi rozmiarami pamięci, aby każdy mógł wybrać to, co mu odpowiada.

Pamięć operacyjna znacząco wpływa na wydajność całego telefonu. Samsung Galaxy S6 edge posiada pamięć operacyjną 3 GB. Telefony z mniej niż 4 GB pamięci RAM lepiej nadają się dla niewymagających użytkowników, którzy używają telefonu bardziej do podstawowych potrzeb i nie potrzebują wymagających aplikacji. Jeśli jednak jesteś wymagającym użytkownikiem, sięgnij po 6 do 8 GB RAM, co jest dziś standardem, lub 12 GB dla naprawdę wymagających.

Pokaż więcej
APARAT FOTOGRAFICZNY Samsung Galaxy S6 edge
TYLNY APARAT
Liczba obiektywów tylnego aparatu 1
Rozdzielczość głównego aparatu 16 megapikseli Lepszy niż 83 % ocenionych telefonów.
Jasność obiektywu aparatu głównego F/1.9 Lepszy niż 55 % ocenionych telefonów.
Ostrość głównego aparatu Automatyczny
Tryb HDR Tryb Auto HDR
Tryby pracy aparatu Tryb Pro, szeroki tryb selfie, tryb Fast Motion, Virtual Shot
Balans bieli Automatyczny
Źródło światła aparatu Światło LED
Rozdzielczość wideo 3840 x 2160 (4K)
Funkcje aparatu fotograficznego (features) Selektywna regulacja ostrości, szybkie uruchamianie, inteligentny system OIS, śledzenie ostrości
PRZEDNI APARAT
Liczba obiektywów przedniego aparatu 1
Rozdzielczość przedniego aparatu 5 megapikseli Gorszy niż 55 % ocenionych telefonów.
Typ czujnika przedniego aparatu CMOS

Tylny aparat telefonu Samsung Galaxy S6 edge ma tylko jeden obiektyw. Jeden obiektyw jest bardziej typowy dla starszych telefonów lub telefonów z niższej półki z aparatami niższej jakości. Tylne aparaty w nowoczesnych telefonach są dziś zazwyczaj wyposażone w dwa, trzy, a czasem nawet pięć obiektywów tylnej kamery. Wysoka rozdzielczość obiektywu nie zawsze oznacza wysoką jakość zdjęć. Główny obiektyw ma 16 megapikseli, ale należy również spojrzeć na rozmiar piksela lub jasność. Luminancja jest jednym z głównych czynników decydujących o jakości zdjęcia. Obecnie powszechnie mieści się ona w przedziale od F/1.8 do F/2.2. Najlepsze formaty mają jednak przysłonę o wartości nawet F/1.2. Wartość ta wskazuje, ile światła przechodzi przez matrycę, a im jest ona niższa, tym lepsza jakość zdjęć. Główny obiektyw jest tutaj wyposażony w F/1.9.

Przedni aparat
Przedni aparat Samsung Galaxy S6 edge ma jeden obiektyw. Taka liczba obiektywów jest standardem w większości dzisiejszych smartfonów. Rozdzielczość głównego obiektywu to 5 megapikseli. Także w tym przypadku należy jednak zauważyć, że rozdzielczość nie jest jedynym czynnikiem wpływającym na jakość zdjęcia z przedniej kamery.

Pokaż więcej
BATERIA I ŁADOWANIE Samsung Galaxy S6 edge
Pojemność baterii (rozmiar) 2600 mAh Lepszy niż 58 % ocenionych telefonów.
Bezprzewodowe ładowanie Tak Lepszy niż 91 % ocenionych telefonów.
Czas pracy na baterii podczas wykonywania połączeń 1080 minut Lepszy niż 75 % ocenionych telefonów.
Szczegółowe informacje na temat żywotności baterii Rozmowa (WCDMA): do 1080 minut
Aktywne korzystanie z Internetu (WCDMA): do 10 godzin
Aktywne korzystanie z Internetu (LTE): do 11 godzin
Aktywne korzystanie z Internetu (Wi-Fi): do 12 godzin
Odtwarzanie (wideo): do 13 godzin
Odtwarzanie (audio): do 50 godzin

Wielkość baterii w Samsung Galaxy S6 edge to 2600 mAh. Rozmiar wyświetlacza, wydajność procesora, wykorzystanie funkcji danych i oczywiście intensywność korzystania z telefonu w ogóle mają znaczący wpływ na wytrzymałość baterii. Standardem dla większości smartfonów jest dziś pojemność baterii wynosząca około 4500 do 5000 mAH. Telefony z taką wielkością baterii zazwyczaj gwarantują żywotność telefonu na poziomie co najmniej 1 dnia. Starsze lub tańsze modele smartfonów mogą wtedy osiągać pojemność baterii zazwyczaj około 2500 mAH i poniżej. Przy takiej pojemności może się okazać, że przy intensywnym korzystaniu z telefonu konieczne będzie jego doładowanie w ciągu dnia. Podobnie jak w przypadku "Standby time", czas pracy na baterii podczas rozmowy to liczba, która mówi nam, jak długo telefon będzie działał na jednym ładowaniu, jeśli stale rozmawiasz przez telefon. Dla Samsung Galaxy S6 edge jest to 1080 minut. Obecnie ładowanie bezprzewodowe jest popularne i doceniane przez wielu użytkowników. Nie musisz się martwić o przegrzanie telefonu, a ponadto jest to rozwiązanie praktyczne, ponieważ nie zużywa niepotrzebnie złącza telefonu.

Pokaż więcej
TECHNOLOGIA Samsung Galaxy S6 edge
Technologia WCDMA (UMTS) / GSM
Generowanie sieci komórkowej 4G Lepszy niż 88 % ocenionych telefonów.
System operacyjny Android 5.0 (Lollipop)
Nawigacja A-GPS, GLONASS, BeiDou

Samsung Galaxy S6 edge obsługuje połączenia 4G. Łączność 4G jest dziś jeszcze powszechna, choć najnowsze telefony mają już łączność 5G. Łączność 3G należy już do przeszłości i można ją znaleźć tylko w starszych modelach. Systemem operacyjnym telefonu jest Android 5.0 (Lollipop).

Pokaż więcej
KOMUNIKACJA Samsung Galaxy S6 edge
Transfer danych GPRS, EDGE, HSDPA, HSUPA, HSPA+, LTE, LTE Advanced
Technologia połączeń 2G 850 GSM, 900 GSM, 1800 GSM, 1900 GSM
Technologia połączeń 4G LTE Band 1, Band 2, Band 3, Band 4, Band 5, Band 7, Band 8, Band 12, Band 17, Band 18, Band 19, Band 20, Band 26
Częstotliwość połączenia 4G LTE FDD 2100, FDD 1900 PCS, FDD 1800+, FDD 1700 - 2110 AWS, FDD 850, FDD 2600, FDD 900, FDD 700a, FDD 700b, FDD 800 dolny, FDD 800 górny, FDD 800 DD, FDD 850+
Interfejs bezprzewodowy Infrared (IrDA), IEEE 802.11a/b/g/n/ac, ANT+/ANT
Bluetooth Bluetooth 4.1
Profile Bluetooth A2DP
NFC Tak Lepszy niż 66 % ocenionych telefonów.
Funkcje komunikacyjne Mobilny klient poczty elektronicznej, przeglądarka internetowa
Usługi w zakresie przesyłania wiadomości Google+ Hangouts, SMS, MMS

Funkcja NFC ucieszy wszystkich fanów płatności zbliżeniowych telefonami komórkowymi. Ponadto funkcję tę można wykorzystać również do łączności, na przykład do odblokowania drzwi lub wczytania menu w restauracji. Bluetooth 4.1 ułatwia połączenie telefonu z innymi urządzeniami bezprzewodowymi, takimi jak słuchawki, głośniki, telewizor lub tablet i inne.

Pokaż więcej
MULTIMEDIA Samsung Galaxy S6 edge
Obsługiwane formaty audio WAV, WMA, AAC, Ogg Vorbis, AMR, MP3, FLAC, XMF, AAC +, OGG, eAAC+, MIDI, M4A
Obsługiwane formaty wideo MKV, FLV, AVI, MPEG-4, WMV, ASF, 3GP, M4V, WebM
Rozszerzone formaty audio SoundAlive
FUNKCJE Samsung Galaxy S6 edge
Funkcje telefonu Telefon głośnomówiący, sterowanie głosem, licznik wywołań, połączenie konferencyjne, tryb samolotowy, alarm wibracyjny
Czujniki Akcelerometr, czujnik światła otoczenia, czujnik zbliżeniowy, kompas cyfrowy, barometr, czujnik żyroskopowy, czujnik Halla, czujnik tętna
Bezpieczeństwo telefonu czytnik linii papilarnych
Podstawowe funkcje organizacyjne Kalendarz, synchronizacja z PC, kalkulator, przypomnienie, stoper, budzik
Inne funkcje telefonu Pilot na podczerwień, S Finder, Tryb prywatny, Tryb oszczędzania energii, Download booster, Szybkie połączenie, Podwójnie zakrzywiony wyświetlacz
POZOSTAŁE Samsung Galaxy S6 edge
Zawartość opakowania Zasilacz
Normy WPC, PMA

Podobne telefony

Inne Samsung telefonów

Inne projekty: