Samsung Galaxy S6 128 GB (Samsung Exynos 7 Octa) specyfikacja, test i opinie

Wyświetlacz
5.1", 2560 x 1440 pikseli
Przedni aparat
5 megapikseli
Główny aparat
16 megapikseli
System operacyjny
Android 5.0 (Lollipop)
Pamięć
128 GB
RAM
3 GB
Procesor
Samsung Exynos 7 Octa
Bateria
2550 mAh

Inne warianty:

Pełna specyfikacja techniczna, parametry, opinie ekspertów i recenzje Samsung Galaxy S6 128 GB (Samsung Exynos 7 Octa). Dowiedz się, jak wybrany telefon wypada na tle konkurencji i czy najlepiej spełnia Twoje oczekiwania dzięki funkcji porównania telefonów.

Samsung Galaxy S6 128 GB (Samsung Exynos 7 Octa) dane techniczne i specyfikacja

konstrukcja i wymiary wyświetlacz procesor pamięć aparat fotograficzny bateria i ładowanie technologia komunikacja multimedia funkcje pozostałe

KONSTRUKCJA I WYMIARY Samsung Galaxy S6 128 GB (Samsung Exynos 7 Octa)
Typ telefonu Smartfon
Oznaczenie modelu przez producenta SM-G920F
Sterowanie Dotykowy
Wysokość 143.4 mm Lepszy niż 58 % ocenionych telefonów.
Szerokość 70.5 mm Lepszy niż 56 % ocenionych telefonów.
Głębokość 6.8 mm Lepszy niż 99 % ocenionych telefonów.
Waga 138 g Lepszy niż 55 % ocenionych telefonów.
Kolor telefonu Platynowe złoto
Materiał telefonu Aluminium
Wodoodporność -
SAR 0,499 W/kg (ciało), 0,382 W/kg (głowa)
Zintegrowane komponenty Czujnik tętna
Typ złącza MHL (Micro-USB)
Gniazdo słuchawkowe - mini-telefon 3,5mm
Typ (rozmiar) karty SIM Nano SIM

Telefon komórkowy Samsung Galaxy S6 128 GB (Samsung Exynos 7 Octa) ma wysokość 143.4 mm, szerokość 70.5 mm i grubość 6.8 mm. Waga telefonu to 138 g.

Pokaż więcej
WYŚWIETLACZ Samsung Galaxy S6 128 GB (Samsung Exynos 7 Octa)
Typ wyświetlacza Wyświetlacz OLED
Technologia wyświetlania Quad HD Super AMOLED
Przekątna wyświetlacza (rozmiar) 5.1" Lepszy niż 57 % ocenionych telefonów.
Rozdzielczość wyświetlacza 2560 x 1440 pikseli Lepszy niż 96 % ocenionych telefonów.
Format rozdzielczości wyświetlacza QHD
Zagęszczenie pixeli na wyświetlaczu 577 ppi Lepszy niż 99 % ocenionych telefonów.
Głębia kolorów wyświetlacza 16,7 mln kolorów Lepszy niż 98 % ocenionych telefonów.
Szkło ochronne Corning Gorilla Glass 4 (szkło odporne na zarysowania)

Rozmiar wyświetlacza to 5.1" cali. Telefony z mniejszymi wyświetlaczami są łatwiejsze w obsłudze jedną ręką. Jednak doświadczenie jest mniej przyjemne w porównaniu do telefonów z dużymi wyświetlaczami. Ale jeśli kupujesz telefon do podstawowego użytku i nie chcesz wysokiej jakości gier lub dużego ekranu do oglądania filmów, ten rozmiar jest dla Ciebie wystarczająco dobry. Dzięki technologii OLED wyświetlacz oferuje wierniejsze wyświetlanie kolorów, zwłaszcza czerni. Uzyskany w ten sposób kontrast jest znacznie wyższy, a kolory wydają się bardziej żywe. Technologia OLED jest obecnie częścią większości smartfonów, podczas gdy wyświetlacze LCD odchodzą do przeszłości w telefonach komórkowych. Wyświetlacze OLED mają również niższe zużycie energii w porównaniu do technologii LCD.

Rozdzielczość wyświetlacza Samsung Galaxy S6 128 GB (Samsung Exynos 7 Octa) to 2560 x 1440 pikseli. Wyższa rozdzielczość wyświetlacza jest warunkiem uzyskania ostrzejszego obrazu. Standardem dla telefonów średniej klasy jest dziś rozdzielczość Full HD, czyli 1920 × 1080 px. Tańsze telefony, które zazwyczaj mają mniejszą przekątną, mają rozdzielczość HD 1280 × 720 px. Mniejsze rozdzielczości można znaleźć tylko w starszych modelach. Z kolei najlepsze telefony mają rozdzielczość 4K, czyli 3840 × 2160 px. Gęstość pikseli na wyświetlaczu to 577 ppi i jest kolejnym, obok rozdzielczości, istotnym faktorem wpływającym na ostrość obrazu. Im wyższa jakość, tym ostrzejszy obraz. Średnia jakość wynosi obecnie około 350-400 ppi, co gwarantuje drobny i wystarczająco ostry obraz. Najdrobniejsze wyświetlacze nowoczesnych telefonów osiągają 450 ppi i więcej.

Pokaż więcej
PROCESOR Samsung Galaxy S6 128 GB (Samsung Exynos 7 Octa)
Typ procesora (CPU) Samsung Exynos 7 Octa
Oznaczenie procesora 7420
Częstotliwość procesora 2.1 GHz Lepszy niż 72 % ocenionych telefonów.
Liczba rdzeni procesora 8-rdzeniowy Lepszy niż 99 % ocenionych telefonów.
Architektura 64-bitowa Tak Lepszy niż 82 % ocenionych telefonów.

Samsung Galaxy S6 128 GB (Samsung Exynos 7 Octa) jest wyposażona w Samsung Exynos 7 Octa. Liczba rdzeni procesora to 8. To właśnie liczba rdzeni odgrywa ważną rolę w ocenie wydajności telefonu, ponieważ jest ona odpowiedzialna za operacje obliczeniowe. Smartfony już powszechnie mają liczbę rdzeni od około 4 do 8. Procesory wielordzeniowe mogą działać lepiej i skracać czas przetwarzania żądania do minimum, co przekłada się na reakcję telefonu, na przykład w szybkości otwierania aplikacji. Częstotliwość procesora wskazuje, ile instrukcji telefon może przetworzyć w ciągu 1 sekundy. Im wyższa częstotliwość, tym lepsza wydajność. Standardowy zakres częstotliwości procesora wynosi dziś od 1,8 GHz do 2,8 GHz. Samsung Galaxy S6 128 GB (Samsung Exynos 7 Octa) osiąga Częstotliwość 2.1 GHz.

Pokaż więcej
PAMIĘĆ Samsung Galaxy S6 128 GB (Samsung Exynos 7 Octa)
RAM 3 GB Lepszy niż 67 % ocenionych telefonów.
Pamięć wewnętrzna (internal storage) 128 GB Lepszy niż 90 % ocenionych telefonów.

Pojemność pamięci wewnętrznej telefonu to 128 GB. Na przykład, rozmiar pamięci wewnętrznej określa, ile zdjęć, piosenek, filmów lub aplikacji można mieć w telefonie. Do codziennego użytku i przechowywania zdjęć, piosenek lub filmów ta średniej wielkości wewnętrzna pamięć masowa jest idealna i łatwa dla zwykłego użytkownika. Zaletą jest niższa cena telefonów wyposażonych w tę pojemność pamięci masowej. Za większe pojemności trzeba będzie dodatkowo zapłacić. Najlepsze obecnie telefony mają pojemność od 256 GB do 1 TB. Taki rozmiar jest odpowiedni dla najbardziej wymagających użytkowników, którzy kręcą dużo zdjęć w wysokiej rozdzielczości lub filmów na przykład w 4K. Większość producentów smartfonów oferuje obecnie modele z różną wielkością pamięci, aby dopasować je do każdego użytkownika.

Pamięć RAM w telefonie Samsung Galaxy S6 128 GB (Samsung Exynos 7 Octa) jest to 3 GB. Najsilniejsze telefony posiadają obecnie pamięć operacyjną o pojemności 12 GB lub więcej, co jest szczególnie przydatne dla wymagających użytkowników, takich jak miłośnicy gier komputerowych. Zazwyczaj jednak telefony mają obecnie od 6 do 8 GB pamięci RAM, co oznacza, że telefon radzi sobie z normalną pracą i bardziej wymagającymi aplikacjami po prostu dobrze. Pamięć RAM mniejsza niż 4 GB występuje w modelach z niższej półki lub starszych i nadaje się dla użytkowników, którzy nie korzystają z wymagających aplikacji i raczej używają telefonu do podstawowych funkcji.

Pokaż więcej
APARAT FOTOGRAFICZNY Samsung Galaxy S6 128 GB (Samsung Exynos 7 Octa)
TYLNY APARAT
Liczba obiektywów tylnego aparatu 1
Rozdzielczość głównego aparatu 16 megapikseli Lepszy niż 83 % ocenionych telefonów.
Jasność obiektywu aparatu głównego F/1.9 Lepszy niż 55 % ocenionych telefonów.
Ostrość głównego aparatu Automatyczny
Tryb HDR Tryb Auto HDR
Tryby pracy aparatu Tryb Pro, szeroki tryb selfie, tryb Fast Motion, Virtual Shot
Balans bieli Automatyczny
Źródło światła aparatu Światło LED
Rozdzielczość wideo 3840 x 2160 (4K)
Funkcje aparatu fotograficznego (features) Selektywna regulacja ostrości, szybkie uruchamianie, inteligentny system OIS, śledzenie ostrości
PRZEDNI APARAT
Liczba obiektywów przedniego aparatu 1
Rozdzielczość przedniego aparatu 5 megapikseli Gorszy niż 55 % ocenionych telefonów.
Typ czujnika przedniego aparatu CMOS
Przysłona obiektywu przedniego aparatu F/1.9 Lepszy niż 96 % ocenionych telefonów.

Tylny aparat telefonu Samsung Galaxy S6 128 GB (Samsung Exynos 7 Octa) ma tylko jeden obiektyw. Jeden obiektyw jest bardziej typowy dla starszych telefonów lub telefonów z niższej półki z aparatami niższej jakości. Tylne aparaty w nowoczesnych telefonach są dziś zazwyczaj wyposażone w dwa, trzy, a czasem nawet pięć obiektywów tylnej kamery. Rozdzielczość głównego obiektywu to 16 megapikseli. Wyższa rozdzielczość nie musi oznaczać super wysokiej jakości zdjęć. Zależy ona na przykład od wielkości piksela, ale także od innych czynników Przysłona głównego obiektu osiąga wartość F/1.9. Najlepsze telefony mają obiektyw z przysłoną do F/1.5, gdzie więcej światła przejdzie przez czujnik i zdjęcia będą wysokiej jakości nawet w słabych warunkach oświetleniowych. Najczęściej jednak spotyka się obiektywy z przysłoną w okolicach F/1.8 do F/2.2. Im niższa liczba po ukośniku, tym lepsza jakość zdjęć.

Przedni aparat
Przedni aparat Samsung Galaxy S6 128 GB (Samsung Exynos 7 Octa) ma jeden obiektyw. Taka liczba obiektywów jest standardem w większości dzisiejszych smartfonów. Rozdzielczość przedniego obiektywu osiąga wartość 5 megapikseli. Ponownie należy zauważyć, że rozdzielczość jest tylko jednym z kilku innych ważnych czynników wpływających na wynikową jakość zdjęcia. Główny obiektyw jest również wyposażony w F/1.9.

Pokaż więcej
BATERIA I ŁADOWANIE Samsung Galaxy S6 128 GB (Samsung Exynos 7 Octa)
Pojemność baterii (rozmiar) 2550 mAh Lepszy niż 57 % ocenionych telefonów.
Bezprzewodowe ładowanie Tak Lepszy niż 91 % ocenionych telefonów.
Czas pracy na baterii podczas wykonywania połączeń 1020 minut Lepszy niż 73 % ocenionych telefonów.
Szczegółowe informacje na temat żywotności baterii Rozmowa (WCDMA): do 1020 min
Aktywne korzystanie z Internetu (WCDMA): do 10 godz.
Aktywne korzystanie z Internetu (LTE): do 11 godz.
Aktywne korzystanie z Internetu (Wi-Fi): do 12 godz.
Odtwarzanie (wideo): do 13 godz.
Odtwarzanie (audio): do 49 godz.

Wielkość baterii w Samsung Galaxy S6 128 GB (Samsung Exynos 7 Octa) to 2550 mAh. Rozmiar wyświetlacza, wydajność procesora, wykorzystanie funkcji danych i oczywiście intensywność korzystania z telefonu w ogóle mają znaczący wpływ na wytrzymałość baterii. Standardem dla większości smartfonów jest dziś pojemność baterii wynosząca około 4500 do 5000 mAH. Telefony z taką wielkością baterii zazwyczaj gwarantują żywotność telefonu na poziomie co najmniej 1 dnia. Starsze lub tańsze modele smartfonów mogą wtedy osiągać pojemność baterii zazwyczaj około 2500 mAH i poniżej. Przy takiej pojemności może się okazać, że przy intensywnym korzystaniu z telefonu konieczne będzie jego doładowanie w ciągu dnia. Talk Time, czyli czas pracy na baterii podczas wykonywania połączeń, oznacza czas, przez jaki telefon będzie działał po pełnym naładowaniu, jeśli stale prowadzisz rozmowy. W przypadku Samsung Galaxy S6 128 GB (Samsung Exynos 7 Octa) jest to 1020 minut. Wielu użytkowników doceni również funkcję bezprzewodowego ładowania. Ładowanie bezprzewodowe zapobiega przegrzewaniu się telefonu, a także chroni złącze przed zużyciem. Z drugiej strony, powoduje to pewne straty mocy.

Pokaż więcej
TECHNOLOGIA Samsung Galaxy S6 128 GB (Samsung Exynos 7 Octa)
Technologia WCDMA (UMTS) / GSM
Generowanie sieci komórkowej 4G Lepszy niż 88 % ocenionych telefonów.
System operacyjny Android 5.0 (Lollipop)
Nawigacja A-GPS, GLONASS, BeiDou

Samsung Galaxy S6 128 GB (Samsung Exynos 7 Octa) obsługuje 4G. Łączność 5G, która powoli wypiera standardową łączność 4G, to wciąż raczej domena najnowszych telefonów. System operacyjny w tym przypadku to Android 5.0 (Lollipop).

Pokaż więcej
KOMUNIKACJA Samsung Galaxy S6 128 GB (Samsung Exynos 7 Octa)
Transfer danych GPRS, EDGE, HSDPA, HSUPA, HSPA+, FDD-LTE
Technologia połączeń 2G 850 GSM, 900 GSM, 1800 GSM, 1900 GSM
Technologia połączeń 4G LTE Band 1, Band 2, Band 3, Band 4, Band 5, Band 7, Band 8, Band 12, Band 17, Band 18, Band 19, Band 20, Band 26
Częstotliwość połączenia 4G LTE FDD 2100, FDD 1900 PCS, FDD 1800+, FDD 1700 - 2110 AWS, FDD 850, FDD 2600, FDD 900, FDD 700a, FDD 700b, FDD 800 dolny, FDD 800 górny, FDD 800 DD, FDD 850+
Interfejs bezprzewodowy Infrared (IrDA), IEEE 802.11a/b/g/n/ac, ANT+/ANT
Bluetooth Bluetooth 4.1
Profile Bluetooth HFP, HSP, OPP, PAN, A2DP, AVRCP, HID, SAP, PBAP, MAP, HOGP
NFC Tak Lepszy niż 66 % ocenionych telefonów.
Usługi w zakresie przesyłania wiadomości Google+ Hangouts, SMS, MMS

Fani nowoczesnych technologii docenią funkcję NFC, która umożliwia między innymi zbliżeniowe płatności telefonem komórkowym, ale znajduje też inne zastosowania w łączności, jak na przykład odblokowywanie drzwi czy ładowanie menu w restauracjach za pomocą tagu NFC. Do podstawowych standardów łączności należy Bluetooth 4.1, który zapewnia łatwą bezprzewodową komunikację z innymi urządzeniami, takimi jak słuchawki, tablety, głośniki czy smartwatche.

Pokaż więcej
MULTIMEDIA Samsung Galaxy S6 128 GB (Samsung Exynos 7 Octa)
Obsługiwane formaty audio WAV, WMA, AAC, AMR, MP3, FLAC, XMF, OGG, MIDI, M4A, MXMF, OGA, 3GA, AWB, IMY, RTTTL, RTX, OTA
Obsługiwane formaty wideo MKV, FLV, AVI, MPEG-4, WMV, ASF, 3GP, M4V, WebM, 3G2
Rozszerzone formaty audio SoundAlive
FUNKCJE Samsung Galaxy S6 128 GB (Samsung Exynos 7 Octa)
Funkcje telefonu Telefon głośnomówiący, sterowanie głosem, licznik wywołań, połączenie konferencyjne, tryb samolotowy, alarm wibracyjny
Czujniki Akcelerometr, czujnik światła otoczenia, czujnik zbliżeniowy, barometr, czujnik żyroskopowy, czujnik Halla, czujnik tętna, czujnik geomagnetyczny
Bezpieczeństwo telefonu czytnik linii papilarnych
Inne funkcje telefonu Pilot na podczerwień, S Finder, technologia MIMO, tryb prywatny, tryb Ultra Power Saving, Download booster, Quick connect
POZOSTAŁE Samsung Galaxy S6 128 GB (Samsung Exynos 7 Octa)
Zawartość opakowania Zasilacz
Normy WPC, PMA

Podobne telefony

Inne Samsung telefonów

Inne projekty: