Samsung Galaxy Note 16 GB 3G (Cortex-A9) specyfikacja, test i opinie

Wyświetlacz
5.29", 1280 x 800 pikseli
Główny aparat
8 megapikseli
System operacyjny
Google Android 2.3
Pamięć
16 GB
Procesor
Cortex-A9
Bateria
2500 mAh

Inne warianty:

Szczegółowa lista danych technicznych, specyfikacji, opinie i recenzji ekspertów Samsung Galaxy Note 16 GB 3G (Cortex-A9). Uzyskaj kompleksowe spojrzenie na wybrany telefon i sprawdź, czy jest to ten, który najlepiej odpowiada Twoim potrzebom. Możesz również skorzystać z funkcji porównania, aby porównać je z innymi konkurencyjnymi telefonami.

KONSTRUKCJA I WYMIARY Samsung Galaxy Note 16 GB 3G (Cortex-A9)
Typ telefonu Smartfon
Sterowanie Dotykowy
Wysokość 146.85 mm Lepszy niż 65 % ocenionych telefonów.
Szerokość 82.95 mm Lepszy niż 98 % ocenionych telefonów.
Głębokość 9.65 mm Lepszy niż 54 % ocenionych telefonów.
Waga 178 g Gorszy niż 76 % ocenionych telefonów.
Kolor telefonu Czarny
Wodoodporność -
SAR 0,65 W/kg (ciało), 0,26 W/kg (głowa)
Zintegrowane komponenty Radio FM
Typ złącza MHL (Micro-USB) - 5 pin Micro-USB typ B
Gniazdo słuchawkowe - mini-telefon 3,5mm

Wzór telefonu komórkowego Samsung Galaxy Note 16 GB 3G (Cortex-A9) ma wymiary 146.85 mm × 82.95 mm x 9.65 mm i wagę 178 g.

Pokaż więcej
WYŚWIETLACZ Samsung Galaxy Note 16 GB 3G (Cortex-A9)
Typ wyświetlacza Wyświetlacz OLED
Technologia wyświetlania HD Super AMOLED
Przekątna wyświetlacza (rozmiar) 5.29" Lepszy niż 60 % ocenionych telefonów.
Rozdzielczość wyświetlacza 1280 x 800 pikseli Lepszy niż 64 % ocenionych telefonów.
Głębia kolorów wyświetlacza 16,7 mln kolorów Lepszy niż 98 % ocenionych telefonów.

Rozmiar wyświetlacza to 5.29" cali. Mniejsze wyświetlacze telefonów nie muszą być wadą. Są łatwiejsze w obsłudze jedną ręką. Nie zapewniają jednak takich samych wrażeń podczas na przykład oglądania filmów czy grania w gry, więc lepiej nadają się dla mniej wymagających użytkowników. Więc jeśli jesteś podstawowym użytkownikiem i nie używasz telefonu do takich rzeczy jak oglądanie filmów czy granie w gry regularnie, ten rozmiar jest całkowicie wystarczający. Dzięki technologii OLED wyświetlacz oferuje wierniejsze wyświetlanie kolorów, zwłaszcza czerni. Uzyskany w ten sposób kontrast jest znacznie wyższy, a kolory wydają się bardziej żywe. Technologia OLED jest obecnie częścią większości smartfonów, podczas gdy wyświetlacze LCD odchodzą do przeszłości w telefonach komórkowych. Wyświetlacze OLED mają również niższe zużycie energii w porównaniu do technologii LCD.

Rozdzielczość wyświetlacza Samsung Galaxy Note 16 GB 3G (Cortex-A9) to 1280 x 800 pikseli. Wyższa rozdzielczość wyświetlacza jest warunkiem uzyskania ostrzejszego obrazu. Standardem dla telefonów średniej klasy jest dziś rozdzielczość Full HD, czyli 1920 × 1080 px. Tańsze telefony, które zazwyczaj mają mniejszą przekątną, mają rozdzielczość HD 1280 × 720 px. Mniejsze rozdzielczości można znaleźć tylko w starszych modelach. Z kolei najlepsze telefony mają rozdzielczość 4K, czyli 3840 × 2160 px.

Pokaż więcej
PROCESOR Samsung Galaxy Note 16 GB 3G (Cortex-A9)
Typ procesora (CPU) Cortex-A9
Częstotliwość procesora 1.4 GHz Gorszy niż 52 % ocenionych telefonów.
Liczba rdzeni procesora Dwurdzeniowy Gorszy niż 90 % ocenionych telefonów.

Typ procesora dla Samsung Galaxy Note 16 GB 3G (Cortex-A9) to Cortex-A9. Liczba rdzeni procesora to 2. To właśnie liczba rdzeni odgrywa ważną rolę w ocenie wydajności telefonu, ponieważ jest ona odpowiedzialna za operacje obliczeniowe. Smartfony już powszechnie mają liczbę rdzeni od około 4 do 8. Procesory wielordzeniowe mogą działać lepiej i skracać czas przetwarzania żądania do minimum, co przekłada się na reakcję telefonu, na przykład w szybkości otwierania aplikacji. Samsung Galaxy Note 16 GB 3G (Cortex-A9) ma wartość procesora 1.4 GHz. Normalnie dzisiaj znajdziesz tę wartość między 1,8 a 2,8 GHz, a im wyższa liczba, tym szybsza reakcja telefonu. Częstotliwość procesora będzie więc jednym z ważnych parametrów, jeśli szukasz telefonu, który bez większych problemów będzie w stanie obsłużyć kilka zadań jednocześnie.

Pokaż więcej
PAMIĘĆ Samsung Galaxy Note 16 GB 3G (Cortex-A9)
Pamięć wewnętrzna (internal storage) 16 GB Gorszy niż 53 % ocenionych telefonów.
Obsługiwane karty pamięci microSDHC - do 32 GB

Pojemność pamięci telefonu to 16 GB. Pojemność pamięci wewnętrznej jest często kluczowym parametrem, ponieważ określa, ile plików, zdjęć, aplikacji i innych elementów może "przechowywać" Twój telefon. Ta pojemność pamięci jest idealna dla osób posiadających w telefonie kilka podstawowych aplikacji i kilkadziesiąt zdjęć. Jeśli nie używasz telefonu do gier lub nie potrzebujesz przechowywać zdjęć w wysokiej rozdzielczości, ten rozmiar jest wystarczający. Jednak tak małej pojemności raczej nie spotkasz w nowych smartfonach. Standardowa pamięć to dziś około 64 i 128 GB. Najlepsze telefony mają pamięć wewnętrzną o pojemności 256 GB lub więcej. Producenci w dzisiejszych czasach myślą o wszystkich użytkownikach i dlatego oferują modele telefonów z różnymi rozmiarami pamięci, aby każdy mógł wybrać to, co mu odpowiada.

Dodatkowo, jeśli potrzebujesz więcej pamięci, ten model oferuje możliwość włożenia karty pamięci w celu zwiększenia rozmiaru pamięci masowej.

Pokaż więcej
APARAT FOTOGRAFICZNY Samsung Galaxy Note 16 GB 3G (Cortex-A9)
TYLNY APARAT
Liczba obiektywów tylnego aparatu 1
Rozdzielczość głównego aparatu 8 megapikseli Lepszy niż 52 % ocenionych telefonów.
Ostrość głównego aparatu Automatyczny
Zoom cyfrowy 4x Lepszy niż 57 % ocenionych telefonów.
Efekty specjalne aparatu Negatyw, Sepia, Skala szarości
Rozpoznawanie twarzy Uśmiech migawki Lepszy niż 79 % ocenionych telefonów.
Balans bieli Automatyczny, ustawienia wstępne
Źródło światła aparatu Światło LED
Rozdzielczość wideo 352 x 288 (CIF), 320 x 240 (QVGA), 640 x 480 (VGA), 1920 x 1080 (1080p)
Funkcje aparatu fotograficznego (features) Wykrywanie mrugnięcia
PRZEDNI APARAT
Liczba obiektywów przedniego aparatu 0

Tylny aparat telefonu Samsung Galaxy Note 16 GB 3G (Cortex-A9) ma tylko jeden obiektyw. Jeden obiektyw jest bardziej typowy dla starszych telefonów lub telefonów z niższej półki z aparatami niższej jakości. Tylne aparaty w nowoczesnych telefonach są dziś zazwyczaj wyposażone w dwa, trzy, a czasem nawet pięć obiektywów tylnej kamery. Wysoka rozdzielczość obiektywu nie zawsze oznacza wysoką jakość zdjęć. Główny obiektyw ma 8 megapikseli, ale należy również spojrzeć na rozmiar piksela lub jasność.

Zoom Cyfrowy w tym przypadku oferuje powiększenie do wartości 4x. Oczywiście im wyższa wartość obiektywu, tym bardziej można powiększyć odległy obiekt. Wadą zoomu cyfrowego jest jednak to, że podczas korzystania z niego pogarsza się jakość i ostrość zdjęcia. Jeśli lubisz fotografować ludzi i portrety, docenisz również funkcję rozpoznawania twarzy. Dzięki niej aparat automatycznie rozpoznaje twarz i ustawia na niej ostrość.

Pokaż więcej
BATERIA I ŁADOWANIE Samsung Galaxy Note 16 GB 3G (Cortex-A9)
Pojemność baterii (rozmiar) 2500 mAh Lepszy niż 56 % ocenionych telefonów.
Czas czuwania 960 godzin Lepszy niż 98 % ocenionych telefonów.
Czas pracy na baterii podczas wykonywania połączeń 1570 minut Lepszy niż 89 % ocenionych telefonów.
Szczegółowe informacje na temat żywotności baterii Rozmowa (GSM): do 1570 minut
Tryb czuwania (GSM): do 960 godzin
Rozmowa (WCDMA): do 810 minut
Tryb czuwania (WCDMA): do 820 godzin

Wielkość baterii w Samsung Galaxy Note 16 GB 3G (Cortex-A9) to 2500 mAh. Rozmiar wyświetlacza, wydajność procesora, wykorzystanie funkcji danych i oczywiście intensywność korzystania z telefonu w ogóle mają znaczący wpływ na wytrzymałość baterii. Standardem dla większości smartfonów jest dziś pojemność baterii wynosząca około 4500 do 5000 mAH. Telefony z taką wielkością baterii zazwyczaj gwarantują żywotność telefonu na poziomie co najmniej 1 dnia. Starsze lub tańsze modele smartfonów mogą wtedy osiągać pojemność baterii zazwyczaj około 2500 mAH i poniżej. Przy takiej pojemności może się okazać, że przy intensywnym korzystaniu z telefonu konieczne będzie jego doładowanie w ciągu dnia.

Standby Time to 960 godzin. Reprezentuje on czas, przez jaki telefon będzie działał na jednym ładowaniu, gdy nie będziesz go aktywnie używać. Podobnie jak w przypadku "Standby time", czas pracy na baterii podczas rozmowy to liczba, która mówi nam, jak długo telefon będzie działał na jednym ładowaniu, jeśli stale rozmawiasz przez telefon. Dla Samsung Galaxy Note 16 GB 3G (Cortex-A9) jest to 1570 minut.

Pokaż więcej
TECHNOLOGIA Samsung Galaxy Note 16 GB 3G (Cortex-A9)
Technologia WCDMA (UMTS) / GSM
Generowanie sieci komórkowej 3G Gorszy niż 64 % ocenionych telefonów.
System operacyjny Google Android 2.3
Nawigacja A-GPS

Samsung Galaxy Note 16 GB 3G (Cortex-A9) obsługuje połączenia 3G. Łączność 4G jest dziś jeszcze powszechna, choć najnowsze telefony mają już łączność 5G. Łączność 3G należy już do przeszłości i można ją znaleźć tylko w starszych modelach. Systemem operacyjnym telefonu jest Google Android 2.3.

Pokaż więcej
KOMUNIKACJA Samsung Galaxy Note 16 GB 3G (Cortex-A9)
Transfer danych GPRS, EDGE, HSDPA, HSUPA, HSPA+
Technologia połączeń 2G 850 GSM, 900 GSM, 1800 GSM, 1900 GSM
Interfejs bezprzewodowy IEEE 802.11a/b/g/n
Bluetooth Bluetooth 3.0
Profile Bluetooth HFP, HSP, OPP, SPP, GAP, SDAP, A2DP, AVRCP, HID, SAP, PBAP, MAP, SSP
Funkcje komunikacyjne Mobilny klient poczty elektronicznej, przeglądarka internetowa
Usługi w zakresie przesyłania wiadomości SMS, MMS

Bluetooth 3.0 ułatwia połączenie telefonu z innymi urządzeniami bezprzewodowymi, takimi jak słuchawki, głośniki, telewizor lub tablet i inne.

Pokaż więcej
MULTIMEDIA Samsung Galaxy Note 16 GB 3G (Cortex-A9)
Obsługiwane formaty audio AAC, AMR, MP3, AAC +, eAAC+
Obsługiwane formaty wideo MPEG-4, WMV, 3GP, H.264, H.263
FUNKCJE Samsung Galaxy Note 16 GB 3G (Cortex-A9)
Funkcje telefonu Głośnik, timer połączeń, połączenie konferencyjne, tryb samolotowy, alarm wibracyjny
Podstawowe funkcje organizacyjne Kalendarz, synchronizacja z PC, kalkulator, przypomnienie, stoper, budzik
Inne funkcje telefonu Inteligentne pisanie (T9), Usługa danych radiowych (RDS), aktualizacje oprogramowania FOTA (Firmware Over The Air)
POZOSTAŁE Samsung Galaxy Note 16 GB 3G (Cortex-A9)
Zawartość opakowania Zasilacz

Podobne telefony

Inne Samsung telefonów

Inne projekty: