Motorola RAZR specyfikacja, test i opinie

Wyświetlacz
4.3", 960 x 540 pikseli
Główny aparat
8 megapikseli
System operacyjny
Google Android 2.3
Pamięć
16 GB
RAM
1 GB
Procesor
Texas Instruments
Bateria
1780 mAh

Inne warianty:

Kluczowe specyfikacje, dane techniczne, testy i pełne recenzje Motorola RAZR w jednym miejscu. Porównaj wybrany model z innymi alternatywami i zapewnij sobie solidną podstawę do podjęcia decyzji o wyborze najlepszego telefonu dzięki naszemu kompleksowemu przeglądowi.

KONSTRUKCJA I WYMIARY Motorola RAZR
Typ telefonu Smartfon
Sterowanie Dotykowy
Wysokość 131 mm Gorszy niż 53 % ocenionych telefonów.
Szerokość 69 mm Lepszy niż 52 % ocenionych telefonów.
Głębokość 7 mm Lepszy niż 97 % ocenionych telefonów.
Waga 127 g Lepszy niż 63 % ocenionych telefonów.
Kolor telefonu Biały
Materiał telefonu KEVLAR
Wodoodporność -
SAR 0,36 W/kg (ciało), 0,58 W/kg (głowa)
Typ złącza HDMI
Gniazdo słuchawkowe - mini-telefon 3,5mm
Micro-USB - 5 pin Micro-USB typ B

Telefon Motorola RAZR ma wymiary 131 mm × 69 mm x 7 mm. Jego waga to 127 g.

Pokaż więcej
WYŚWIETLACZ Motorola RAZR
Typ wyświetlacza Wyświetlacz OLED
Technologia wyświetlania Super AMOLED Advanced
Przekątna wyświetlacza (rozmiar) 4.3" Gorszy niż 63 % ocenionych telefonów.
Rozdzielczość wyświetlacza 960 x 540 pikseli Lepszy niż 51 % ocenionych telefonów.
Funkcje wyświetlacza Tapeta, odporne na zarysowania szkło Gorilla Glass
Szkło ochronne Corning Gorilla Glass (szkło odporne na zarysowania)

Rozmiar wyświetlacza to 4.3" cali. Telefony z mniejszymi wyświetlaczami mają tę zaletę, że łatwiej jest je obsługiwać jedną ręką. Natomiast w porównaniu z telefonami z dużymi wyświetlaczami, zapewniają one niższe wrażenia z użytkowania. Jeśli jednak nie planujesz regularnie oglądać filmów lub grać w gry na swoim telefonie i chcesz tylko podstawowej funkcjonalności, ten rozmiar jest dla Ciebie wystarczająco dobry. Dzięki technologii OLED wyświetlacz oferuje wierniejsze wyświetlanie kolorów, zwłaszcza czerni. Uzyskany w ten sposób kontrast jest znacznie wyższy, a kolory wydają się bardziej żywe. Technologia OLED jest obecnie częścią większości smartfonów, podczas gdy wyświetlacze LCD odchodzą do przeszłości w telefonach komórkowych. Wyświetlacze OLED mają również niższe zużycie energii w porównaniu do technologii LCD.

Rozdzielczość wyświetlacza Motorola RAZR to 960 x 540 pikseli. Wyższa rozdzielczość wyświetlacza jest warunkiem uzyskania ostrzejszego obrazu. Standardem dla telefonów średniej klasy jest dziś rozdzielczość Full HD, czyli 1920 × 1080 px. Tańsze telefony, które zazwyczaj mają mniejszą przekątną, mają rozdzielczość HD 1280 × 720 px. Mniejsze rozdzielczości można znaleźć tylko w starszych modelach. Z kolei najlepsze telefony mają rozdzielczość 4K, czyli 3840 × 2160 px.

Pokaż więcej
PROCESOR Motorola RAZR
Typ procesora (CPU) Texas Instruments
Oznaczenie procesora OMAP4430
Częstotliwość procesora 1.2 GHz Gorszy niż 67 % ocenionych telefonów.
Liczba rdzeni procesora Dwurdzeniowy Gorszy niż 90 % ocenionych telefonów.
Rdzeń graficzny (GPU) PowerVR SGX540

Telefon Motorola RAZR posiada procesor Texas Instruments. Liczba rdzeni procesora to 2. To właśnie liczba rdzeni odgrywa ważną rolę w ocenie wydajności telefonu, ponieważ jest ona odpowiedzialna za operacje obliczeniowe. Smartfony już powszechnie mają liczbę rdzeni od około 4 do 8. Procesory wielordzeniowe mogą działać lepiej i skracać czas przetwarzania żądania do minimum, co przekłada się na reakcję telefonu, na przykład w szybkości otwierania aplikacji. Częstotliwość procesora jest również ważnym parametrem, który wskazuje, ile instrukcji telefon może przetworzyć w ciągu jednej sekundy. Podobnie jak w przypadku częstotliwości odświeżania, im wyższa liczba, tym szybciej telefon reaguje. Częstotliwość procesora w Motorola RAZR to 1.2 GHz. Standardowo znajdziesz tę wartość między 1,8 GHz a 2,8 GHz dzisiaj.

Procesor zawiera również akcelerator graficzny PowerVR SGX540.

Pokaż więcej
PAMIĘĆ Motorola RAZR
RAM 1 GB Gorszy niż 61 % ocenionych telefonów.
Pamięć wewnętrzna (internal storage) 16 GB Gorszy niż 53 % ocenionych telefonów.
Pamięć użytkownika 11.5 GB
Obsługiwane karty pamięci microSDHC - do 32 GB

Jednym z najważniejszych parametrów dla użytkowników jest często pojemność pamięci. Im jest ona większa, tym więcej aplikacji, zdjęć, filmów i innych plików może przechowywać Twój telefon. Ten telefon posiada 16 GB. Ta pojemność pamięci jest idealna dla osób posiadających w telefonie kilka podstawowych aplikacji i kilkadziesiąt zdjęć. Jeśli nie używasz telefonu do gier lub nie potrzebujesz przechowywać zdjęć w wysokiej rozdzielczości, ten rozmiar jest wystarczający. Jednak tak małej pojemności raczej nie spotkasz w nowych smartfonach. Standardowa pamięć to dziś około 64 i 128 GB. Najlepsze telefony mają pamięć wewnętrzną o pojemności 256 GB lub więcej. Obecnie na rynku zazwyczaj można znaleźć jeden model telefonu z kilkoma różnymi rozmiarami pamięci. Dzięki temu każdy użytkownik może wybrać to, co najbardziej mu odpowiada.

W przypadku tego modelu możliwe jest zwiększenie powierzchni pamięci masowej poprzez włożenie karty pamięci.

Wielkość pamięci RAM mówi nam jak silny jest telefon. Motorola RAZR posiada pamięć 1 GB. Powszechnie dzisiaj można spotkać telefony z 6 do 8 GB pamięci RAM. Oznacza to, że telefon bez problemu poradzi sobie z normalną pracą oraz bardziej wymagającymi aplikacjami czy grami. Wyższe pamięci RAM rzędu 12 GB można znaleźć w najlepszych telefonach na rynku i są one idealne zwłaszcza dla pasjonatów gier. Z kolei pamięć operacyjna poniżej 4 GB to raczej domena telefonów z niższej półki i starszych modeli. Jednak nawet one znajdą swoich fanów wśród mniej wymagających użytkowników.

Pokaż więcej
APARAT FOTOGRAFICZNY Motorola RAZR
TYLNY APARAT
Liczba obiektywów tylnego aparatu 1
Rozdzielczość głównego aparatu 8 megapikseli Lepszy niż 52 % ocenionych telefonów.
Ostrość głównego aparatu Automatyczny
Zoom cyfrowy 8x Lepszy niż 79 % ocenionych telefonów.
Samowyzwalacz Tak
Efekty specjalne aparatu Negatyw, czarno-biały, normalny
Tryby pracy aparatu Tryb krajobrazu/portretu
Źródło światła aparatu Światło LED
Rozdzielczość zdjęć 3264 x 2448
Rozdzielczość wideo 1920 x 1080 (1080p)
Funkcje aparatu fotograficznego (features) Anti-banding
PRZEDNI APARAT
Liczba obiektywów przedniego aparatu 0

Tylny aparat telefonu Motorola RAZR ma tylko jeden obiektyw. Jeden obiektyw jest bardziej typowy dla starszych telefonów lub telefonów z niższej półki z aparatami niższej jakości. Tylne aparaty w nowoczesnych telefonach są dziś zazwyczaj wyposażone w dwa, trzy, a czasem nawet pięć obiektywów tylnej kamery. Rozdzielczość głównego obiektywu to 8 megapikseli. Jednak sama rozdzielczość nie musi przekładać się na dobre zdjęcie. Dlatego należy spojrzeć na inne parametry, takie jak luminancja czy rozmiar piksela.

Zoom Cyfrowy w tym przypadku oferuje powiększenie do wartości 8x. Oczywiście im wyższa wartość obiektywu, tym bardziej można powiększyć odległy obiekt. Wadą zoomu cyfrowego jest jednak to, że podczas korzystania z niego pogarsza się jakość i ostrość zdjęcia.

Pokaż więcej
BATERIA I ŁADOWANIE Motorola RAZR
Pojemność baterii (rozmiar) 1780 mAh Gorszy niż 59 % ocenionych telefonów.
Czas czuwania 324 godziny Gorszy niż 56 % ocenionych telefonów.
Czas pracy na baterii podczas wykonywania połączeń 600 minut Lepszy niż 55 % ocenionych telefonów.
Szczegółowe informacje na temat żywotności baterii Rozmowa: do 600 min
Tryb czuwania: do 324 godz.
Technologia akumulatorów Litowo-jonowy

Wielkość baterii w Motorola RAZR to 1780 mAh. Rozmiar wyświetlacza, wydajność procesora, wykorzystanie funkcji danych i oczywiście intensywność korzystania z telefonu w ogóle mają znaczący wpływ na wytrzymałość baterii. Standardem dla większości smartfonów jest dziś pojemność baterii wynosząca około 4500 do 5000 mAH. Telefony z taką wielkością baterii zazwyczaj gwarantują żywotność telefonu na poziomie co najmniej 1 dnia. Starsze lub tańsze modele smartfonów mogą wtedy osiągać pojemność baterii zazwyczaj około 2500 mAH i poniżej. Przy takiej pojemności może się okazać, że przy intensywnym korzystaniu z telefonu konieczne będzie jego doładowanie w ciągu dnia.

Standby Time dla tego telefonu to 324 godziny, i mówi nam, jak długo telefon wytrzyma na jednym ładowaniu, gdy nie będziesz go aktywnie używać. Motorola RAZR wytrzymujena jednym ładowaniu orzy ciągłych rozmowach telefonicznych 600 minut.

Pokaż więcej
TECHNOLOGIA Motorola RAZR
Technologia WCDMA (UMTS) / GSM
Generowanie sieci komórkowej 3G Gorszy niż 64 % ocenionych telefonów.
System operacyjny Google Android 2.3
Nawigacja A-GPS, GLONASS

Standardowa łączność 4G zastępuje obecnie 5G, ale nadal jest bardziej domeną najnowszych telefonów. Model Motorola RAZR obsługuje połączenia 3G. Łączność 3G jest obecnie spotykana tylko w najstarszych telefonach. Systemem operacyjnym w tym modelu jest Google Android 2.3.

Pokaż więcej
KOMUNIKACJA Motorola RAZR
Transfer danych GPRS, EDGE, HSDPA, HSUPA
Technologia połączeń 2G 850 GSM, 900 GSM, 1800 GSM, 1900 GSM
Interfejs bezprzewodowy IEEE 802.11b/g/n
Bluetooth Bluetooth 4.0
Profile Bluetooth DUN, FTP, HFP, HSP, OPP, PAN, SPP, GAP, GOEP, A2DP, AVRCP, HID, AVCTP, AVDTP, GAVDP, BIP, BPP, PBAP, MAP, HRM, ATT, GATT, SMP, DID
Bezpieczeństwo sieci WLAN WEP, WPA, WPA2
Funkcje komunikacyjne Mobilny klient poczty elektronicznej, przeglądarka internetowa
Usługi w zakresie przesyłania wiadomości Google Talk, SMS, MMS

Podstawowy pakiet obejmuje również Bluetooth 4.0. Dzięki temu można łatwo podłączyć na przykład bezprzewodowe słuchawki do telefonu, a także połączyć telefon z telewizorem, tabletem lub głośnikiem i innymi urządzeniami.

Pokaż więcej
MULTIMEDIA Motorola RAZR
Obsługiwane formaty audio WAV, AAC, AMR, MP3, AAC +, eAAC+, MIDI, WMA v10, WMA v9, eAAC, WMA 9
Obsługiwane formaty wideo VC-1, MPEG-4, H.264, H.263
FUNKCJE Motorola RAZR
Funkcje telefonu Speakerphone, sterowanie głosem, timer połączeń, połączenie konferencyjne, wybieranie głosowe, alarm wibracyjny
Czujniki Akcelerometr, czujnik światła otoczenia, czujnik zbliżeniowy, kompas cyfrowy, magnetometr
Formaty dzwonków MP3, AAC, eAAC, AAC+
Podstawowe funkcje organizacyjne Kalendarz, synchronizacja z PC, kalkulator, przypomnienie, budzik
Inne funkcje telefonu Kompatybilność z TTY, certyfikat DLNA, Text-to-Speech (rozpoznawanie tekstu), aktualizacje oprogramowania FOTA (Firmware Over The Air), inteligentne pisanie (SWYPE), udostępnianie mediów przez DLNA, aktualizacje oprogramowania BOTA (Blur Over The Air)
POZOSTAŁE Motorola RAZR
Zawartość opakowania Zasilacz
Normy HAC (Hearing Aid Compatible)

Podobne telefony

Inne Motorola telefonów

Inne projekty: