Nokia Asha 210 Dual SIM specyfikacja, test i opinie

Wyświetlacz
2.4", 320 x 240 pikseli
Główny aparat
2 megapiksele
RAM
32 MB
Bateria
1200 mAh

Pełna specyfikacja techniczna, parametry, opinie ekspertów i recenzje Nokia Asha 210 Dual SIM. Dowiedz się, jak wybrany telefon wypada na tle konkurencji i czy najlepiej spełnia Twoje oczekiwania dzięki funkcji porównania telefonów.

KONSTRUKCJA I WYMIARY Nokia Asha 210 Dual SIM
Typ telefonu Feature phone
Sterowanie Pełna klawiatura
Wysokość 111.5 mm Gorszy niż 72 % ocenionych telefonów.
Szerokość 60 mm Gorszy niż 64 % ocenionych telefonów.
Głębokość 11.8 mm Gorszy niż 58 % ocenionych telefonów.
Waga 100 g Lepszy niż 81 % ocenionych telefonów.
Kolor telefonu Biały | Czarny | Żółty | Cyjan
Wodoodporność -
SAR 0,43 W/kg (ciało), 0,62 W/kg (głowa)
Zintegrowane komponenty Radio FM
Typ złącza Gniazdo słuchawkowe / wyjście kompozytowe AV - mini-telefon 3,5mm
Micro-USB - 5 pin Micro-USB Typ B
Typ (rozmiar) karty SIM Mini SIM
Liczba kart SIM Dual-SIM

Telefon komórkowy Nokia Asha 210 Dual SIM ma wysokość 111.5 mm, szerokość 60 mm i grubość 11.8 mm. Waga telefonu to 100 g.

Pokaż więcej
WYŚWIETLACZ Nokia Asha 210 Dual SIM
Typ wyświetlacza wyświetlacz LCD
Przekątna wyświetlacza (rozmiar) 2.4" Gorszy niż 84 % ocenionych telefonów.
Rozdzielczość wyświetlacza 320 x 240 pikseli Gorszy niż 68 % ocenionych telefonów.
Zagęszczenie pixeli na wyświetlaczu 169 ppi Gorszy niż 96 % ocenionych telefonów.
Głębia kolorów wyświetlacza 65 536 kolorów Gorszy niż 76 % ocenionych telefonów.

Rozmiar wyświetlacza to 2.4" cali. Telefony z mniejszymi wyświetlaczami są łatwiejsze w obsłudze jedną ręką. Jednak doświadczenie jest mniej przyjemne w porównaniu do telefonów z dużymi wyświetlaczami. Ale jeśli kupujesz telefon do podstawowego użytku i nie chcesz wysokiej jakości gier lub dużego ekranu do oglądania filmów, ten rozmiar jest dla Ciebie wystarczająco dobry. Wadą wyświetlaczy LCD jest stosunkowo niższy kontrast wyświetlanych kolorów, ponieważ technologia ta nie oddaje dobrze absolutnej czerni. Również z powodu większego zużycia energii, wyświetlacze LCD nie są już tak powszechne w telefonach. Mimo to, niektórzy producenci nadal wyposażają swoje telefony w technologię LCD. Jednak nowoczesne smartfony wykorzystują już technologię OLED. Zaletą telefonów LCD jest to, że są one zazwyczaj tańsze w budowie niż technologia OLED.

Rozdzielczość wyświetlacza Nokia Asha 210 Dual SIM to 320 x 240 pikseli. Wyższa rozdzielczość wyświetlacza jest warunkiem uzyskania ostrzejszego obrazu. Standardem dla telefonów średniej klasy jest dziś rozdzielczość Full HD, czyli 1920 × 1080 px. Tańsze telefony, które zazwyczaj mają mniejszą przekątną, mają rozdzielczość HD 1280 × 720 px. Mniejsze rozdzielczości można znaleźć tylko w starszych modelach. Z kolei najlepsze telefony mają rozdzielczość 4K, czyli 3840 × 2160 px. Gęstość pikseli na wyświetlaczu to 169 ppi i jest kolejnym, obok rozdzielczości, istotnym faktorem wpływającym na ostrość obrazu. Im wyższa jakość, tym ostrzejszy obraz. Średnia jakość wynosi obecnie około 350-400 ppi, co gwarantuje drobny i wystarczająco ostry obraz. Najdrobniejsze wyświetlacze nowoczesnych telefonów osiągają 450 ppi i więcej.

Pokaż więcej
PROCESOR Nokia Asha 210 Dual SIM
Częstotliwość procesora 208 MHz Gorszy niż 98 % ocenionych telefonów.

Częstotliwość procesora wskazuje, ile instrukcji telefon może przetworzyć w ciągu 1 sekundy. Im wyższa częstotliwość, tym lepsza wydajność. Standardowy zakres częstotliwości procesora wynosi dziś od 1,8 GHz do 2,8 GHz. Nokia Asha 210 Dual SIM osiąga Częstotliwość 208 MHz.

Pokaż więcej
PAMIĘĆ Nokia Asha 210 Dual SIM
RAM 32 MB Gorszy niż 97 % ocenionych telefonów.
Pamięć wewnętrzna (internal storage) -
Pamięć użytkownika 64 MB
Obsługiwane karty pamięci microSD - do 32 GBDodatkową opcją zwiększenia przestrzeni dyskowej w tym modelu jest włożenie karty pamięci.

Pamięć RAM w telefonie Nokia Asha 210 Dual SIM jest to 32 MB. Najsilniejsze telefony posiadają obecnie pamięć operacyjną o pojemności 12 GB lub więcej, co jest szczególnie przydatne dla wymagających użytkowników, takich jak miłośnicy gier komputerowych. Zazwyczaj jednak telefony mają obecnie od 6 do 8 GB pamięci RAM, co oznacza, że telefon radzi sobie z normalną pracą i bardziej wymagającymi aplikacjami po prostu dobrze. Pamięć RAM mniejsza niż 4 GB występuje w modelach z niższej półki lub starszych i nadaje się dla użytkowników, którzy nie korzystają z wymagających aplikacji i raczej używają telefonu do podstawowych funkcji.

Pokaż więcej
APARAT FOTOGRAFICZNY Nokia Asha 210 Dual SIM
TYLNY APARAT
Liczba obiektywów tylnego aparatu 1
Rozdzielczość głównego aparatu 2 megapiksele Gorszy niż 80 % ocenionych telefonów.
Jasność obiektywu aparatu głównego F/2.8 Gorszy niż 96 % ocenionych telefonów.
Ostrość głównego aparatu Bez regulacji ostrości
Minimalna ogniskowa 35 mm
Zoom cyfrowy 4x Lepszy niż 57 % ocenionych telefonów.
Balans bieli Automatyczny, ustawienia wstępne
Rozdzielczość zdjęć 1600 x 1200
Rozdzielczość wideo 176 x 144 (QCIF)
PRZEDNI APARAT
Liczba obiektywów przedniego aparatu 0

Tylny aparat telefonu Nokia Asha 210 Dual SIM ma tylko jeden obiektyw. Jeden obiektyw jest bardziej typowy dla starszych telefonów lub telefonów z niższej półki z aparatami niższej jakości. Tylne aparaty w nowoczesnych telefonach są dziś zazwyczaj wyposażone w dwa, trzy, a czasem nawet pięć obiektywów tylnej kamery. Rozdzielczość głównego obiektywu to 2 megapiksele. Wyższa rozdzielczość nie musi oznaczać super wysokiej jakości zdjęć. Zależy ona na przykład od wielkości piksela, ale także od innych czynników Przysłona głównego obiektu osiąga wartość F/2.8. Najlepsze telefony mają obiektyw z przysłoną do F/1.5, gdzie więcej światła przejdzie przez czujnik i zdjęcia będą wysokiej jakości nawet w słabych warunkach oświetleniowych. Najczęściej jednak spotyka się obiektywy z przysłoną w okolicach F/1.8 do F/2.2. Im niższa liczba po ukośniku, tym lepsza jakość zdjęć.

Zoom Cyfrowy w tym przypadku oferuje powiększenie do wartości 4x. Oczywiście im wyższa wartość obiektywu, tym bardziej można powiększyć odległy obiekt. Wadą zoomu cyfrowego jest jednak to, że podczas korzystania z niego pogarsza się jakość i ostrość zdjęcia.

Pokaż więcej
BATERIA I ŁADOWANIE Nokia Asha 210 Dual SIM
Pojemność baterii (rozmiar) 1200 mAh Gorszy niż 72 % ocenionych telefonów.
Czas czuwania 576 godzin Lepszy niż 84 % ocenionych telefonów.
Czas pracy na baterii podczas wykonywania połączeń 720 minut Lepszy niż 61 % ocenionych telefonów.
Szczegółowe informacje na temat żywotności baterii Rozmowa (GSM): do 720 min
Tryb czuwania: (GSM): do 576 godz
Odtwarzanie (muzyka): do 40 godz
Aktywne korzystanie z sieci (Wi-Fi): do 14 godz.

Wielkość baterii w Nokia Asha 210 Dual SIM to 1200 mAh. Rozmiar wyświetlacza, wydajność procesora, wykorzystanie funkcji danych i oczywiście intensywność korzystania z telefonu w ogóle mają znaczący wpływ na wytrzymałość baterii. Standardem dla większości smartfonów jest dziś pojemność baterii wynosząca około 4500 do 5000 mAH. Telefony z taką wielkością baterii zazwyczaj gwarantują żywotność telefonu na poziomie co najmniej 1 dnia. Starsze lub tańsze modele smartfonów mogą wtedy osiągać pojemność baterii zazwyczaj około 2500 mAH i poniżej. Przy takiej pojemności może się okazać, że przy intensywnym korzystaniu z telefonu konieczne będzie jego doładowanie w ciągu dnia.

Standby Time to 576 godzin i wyraża on maksymalny czas, jaki telefon może wytrzymać na jednym ładowaniu, gdy nie jest aktywnie używany. Talk Time, czyli czas pracy na baterii podczas wykonywania połączeń, oznacza czas, przez jaki telefon będzie działał po pełnym naładowaniu, jeśli stale prowadzisz rozmowy. W przypadku Nokia Asha 210 Dual SIM jest to 720 minut.

Pokaż więcej
TECHNOLOGIA Nokia Asha 210 Dual SIM
Technologia GSM
Obsługiwane platformy oprogramowania Java
KOMUNIKACJA Nokia Asha 210 Dual SIM
Transfer danych GPRS, EDGE
Technologia połączeń 2G 900 GSM, 1800 GSM
Interfejs bezprzewodowy IEEE 802.11b/g
Bluetooth Bluetooth 2.1 EDR
Profile Bluetooth HFP, HSP, OPP, SPP, SDAP, PBAP
Bezpieczeństwo sieci WLAN WEP, WPA, WPA2, TKIP, AES
Funkcje komunikacyjne Mobilny klient poczty elektronicznej, przeglądarka internetowa
Usługi w zakresie przesyłania wiadomości WhatsApp, SMS, MMS

Do podstawowych standardów łączności należy Bluetooth 2.1 EDR, który zapewnia łatwą bezprzewodową komunikację z innymi urządzeniami, takimi jak słuchawki, tablety, głośniki czy smartwatche.

Pokaż więcej
MULTIMEDIA Nokia Asha 210 Dual SIM
Obsługiwane formaty audio WAV, WMA, AAC, AMR, MP3, AAC-LC, MIDI, HE-AAC
Obsługiwane formaty wideo AVC, AVI, MPEG-4, WMV, ASF, 3GP, H.264, H.263, M4V
FUNKCJE Nokia Asha 210 Dual SIM
Funkcje telefonu Głośnik, timer połączeń, połączenie konferencyjne, alarm wibracyjny
Podstawowe funkcje organizacyjne Kalendarz, synchronizacja z PC, kalkulator, przypomnienie, budzik
Wpisy do książki telefonicznej 1000
Opcja Dual-SIM Tak
Inne funkcje telefonu Kompatybilność z TTY, aktualizacje oprogramowania FOTA (Firmware Over The Air), przycisk udostępniania na Facebooku, udostępnianie mediów przez Slam, technologia redukcji szumów
POZOSTAŁE Nokia Asha 210 Dual SIM
Zawartość opakowania Stereofoniczny zestaw słuchawkowy, zasilacz

Podobne telefony

Inne Nokia telefonów

Inne projekty: