Nokia 108 specyfikacja, test i opinie

Wyświetlacz
1.8", 160 x 128 pikseli
Główny aparat
0,3 megapiksela
RAM
4 MB
Bateria
950 mAh

Pełna specyfikacja techniczna, parametry, opinie ekspertów i recenzje Nokia 108. Dowiedz się, jak wybrany telefon wypada na tle konkurencji i czy najlepiej spełnia Twoje oczekiwania dzięki funkcji porównania telefonów.

KONSTRUKCJA I WYMIARY Nokia 108
Typ telefonu Feature phone
Sterowanie Pasek
Wysokość 110.4 mm Gorszy niż 73 % ocenionych telefonów.
Szerokość 47 mm Gorszy niż 87 % ocenionych telefonów.
Głębokość 13.5 mm Gorszy niż 68 % ocenionych telefonów.
Waga 70 g Lepszy niż 99 % ocenionych telefonów.
Kolor telefonu Czarny
Wodoodporność -
SAR 0,8 W/kg (ciało), 1,3 W/kg (głowa)
Zintegrowane komponenty Radio FM, latarka LED
Typ złącza Wyjście słuchawkowe / kompozytowe AV - mini-telefon 3,5 mm
Typ (rozmiar) karty SIM Mini SIM

Telefon komórkowy Nokia 108 ma wysokość 110.4 mm, szerokość 47 mm i grubość 13.5 mm. Waga telefonu to 70 g.

Pokaż więcej
WYŚWIETLACZ Nokia 108
Typ wyświetlacza wyświetlacz LCD
Technologia wyświetlania TFT
Przekątna wyświetlacza (rozmiar) 1.8" Gorszy niż 96 % ocenionych telefonów.
Rozdzielczość wyświetlacza 160 x 128 pikseli Gorszy niż 89 % ocenionych telefonów.
Głębia kolorów wyświetlacza 65 536 kolorów Gorszy niż 76 % ocenionych telefonów.

Rozmiar wyświetlacza to 1.8" cali. Telefony z mniejszymi wyświetlaczami są łatwiejsze w obsłudze jedną ręką. Jednak doświadczenie jest mniej przyjemne w porównaniu do telefonów z dużymi wyświetlaczami. Ale jeśli kupujesz telefon do podstawowego użytku i nie chcesz wysokiej jakości gier lub dużego ekranu do oglądania filmów, ten rozmiar jest dla Ciebie wystarczająco dobry. Wadą wyświetlaczy LCD jest stosunkowo niższy kontrast wyświetlanych kolorów, ponieważ technologia ta nie oddaje dobrze absolutnej czerni. Również z powodu większego zużycia energii, wyświetlacze LCD nie są już tak powszechne w telefonach. Mimo to, niektórzy producenci nadal wyposażają swoje telefony w technologię LCD. Jednak nowoczesne smartfony wykorzystują już technologię OLED. Zaletą telefonów LCD jest to, że są one zazwyczaj tańsze w budowie niż technologia OLED.

Rozdzielczość wyświetlacza Nokia 108 to 160 x 128 pikseli. Wyższa rozdzielczość wyświetlacza jest warunkiem uzyskania ostrzejszego obrazu. Standardem dla telefonów średniej klasy jest dziś rozdzielczość Full HD, czyli 1920 × 1080 px. Tańsze telefony, które zazwyczaj mają mniejszą przekątną, mają rozdzielczość HD 1280 × 720 px. Mniejsze rozdzielczości można znaleźć tylko w starszych modelach. Z kolei najlepsze telefony mają rozdzielczość 4K, czyli 3840 × 2160 px.

Pokaż więcej
PAMIĘĆ Nokia 108
RAM 4 MB Gorszy niż 99 % ocenionych telefonów.
Pamięć wewnętrzna (internal storage) -
Obsługiwane karty pamięci microSDHC - do 32 GBDodatkową opcją zwiększenia przestrzeni dyskowej w tym modelu jest włożenie karty pamięci.

Pamięć RAM w telefonie Nokia 108 jest to 4 MB. Najsilniejsze telefony posiadają obecnie pamięć operacyjną o pojemności 12 GB lub więcej, co jest szczególnie przydatne dla wymagających użytkowników, takich jak miłośnicy gier komputerowych. Zazwyczaj jednak telefony mają obecnie od 6 do 8 GB pamięci RAM, co oznacza, że telefon radzi sobie z normalną pracą i bardziej wymagającymi aplikacjami po prostu dobrze. Pamięć RAM mniejsza niż 4 GB występuje w modelach z niższej półki lub starszych i nadaje się dla użytkowników, którzy nie korzystają z wymagających aplikacji i raczej używają telefonu do podstawowych funkcji.

Pokaż więcej
APARAT FOTOGRAFICZNY Nokia 108
TYLNY APARAT
Liczba obiektywów tylnego aparatu 1
Rozdzielczość głównego aparatu 0,3 megapiksela Gorszy niż 96 % ocenionych telefonów.
Zoom cyfrowy 2x Gorszy niż 91 % ocenionych telefonów.
Samowyzwalacz Tak
Rozdzielczość zdjęć 640 x 480
Rozdzielczość wideo 320 x 240 (QVGA)
PRZEDNI APARAT
Liczba obiektywów przedniego aparatu 0

Tylny aparat telefonu Nokia 108 ma tylko jeden obiektyw. Jeden obiektyw jest bardziej typowy dla starszych telefonów lub telefonów z niższej półki z aparatami niższej jakości. Tylne aparaty w nowoczesnych telefonach są dziś zazwyczaj wyposażone w dwa, trzy, a czasem nawet pięć obiektywów tylnej kamery. Rozdzielczość głównego obiektywu to 0,3 megapiksela. Wyższa rozdzielczość nie musi oznaczać super wysokiej jakości zdjęć. Zależy ona na przykład od wielkości piksela, ale także od innych czynników

Zoom Cyfrowy w tym przypadku oferuje powiększenie do wartości 2x. Oczywiście im wyższa wartość obiektywu, tym bardziej można powiększyć odległy obiekt. Wadą zoomu cyfrowego jest jednak to, że podczas korzystania z niego pogarsza się jakość i ostrość zdjęcia.

Pokaż więcej
BATERIA I ŁADOWANIE Nokia 108
Pojemność baterii (rozmiar) 950 mAh Gorszy niż 84 % ocenionych telefonów.
Czas czuwania 744 godziny Lepszy niż 94 % ocenionych telefonów.
Czas pracy na baterii podczas wykonywania połączeń 828 minut Lepszy niż 64 % ocenionych telefonów.
Szczegółowe informacje na temat żywotności baterii Rozmowa (GSM): do 828 min
Tryb czuwania (GSM): do 760 godz.

Wielkość baterii w Nokia 108 to 950 mAh. Rozmiar wyświetlacza, wydajność procesora, wykorzystanie funkcji danych i oczywiście intensywność korzystania z telefonu w ogóle mają znaczący wpływ na wytrzymałość baterii. Standardem dla większości smartfonów jest dziś pojemność baterii wynosząca około 4500 do 5000 mAH. Telefony z taką wielkością baterii zazwyczaj gwarantują żywotność telefonu na poziomie co najmniej 1 dnia. Starsze lub tańsze modele smartfonów mogą wtedy osiągać pojemność baterii zazwyczaj około 2500 mAH i poniżej. Przy takiej pojemności może się okazać, że przy intensywnym korzystaniu z telefonu konieczne będzie jego doładowanie w ciągu dnia.

Standby Time to 744 godziny i wyraża on maksymalny czas, jaki telefon może wytrzymać na jednym ładowaniu, gdy nie jest aktywnie używany. Talk Time, czyli czas pracy na baterii podczas wykonywania połączeń, oznacza czas, przez jaki telefon będzie działał po pełnym naładowaniu, jeśli stale prowadzisz rozmowy. W przypadku Nokia 108 jest to 828 minut.

Pokaż więcej
TECHNOLOGIA Nokia 108
Technologia GSM
KOMUNIKACJA Nokia 108
Technologia połączeń 2G 900 GSM, 1800 GSM
Bluetooth Bluetooth 3.0
Profile Bluetooth OPP
Usługi w zakresie przesyłania wiadomości SMS, MMS

Do podstawowych standardów łączności należy Bluetooth 3.0, który zapewnia łatwą bezprzewodową komunikację z innymi urządzeniami, takimi jak słuchawki, tablety, głośniki czy smartwatche.

Pokaż więcej
MULTIMEDIA Nokia 108
Obsługiwane formaty audio WAV, AAC, MP3, AAC-LC, MIDI
Obsługiwane formaty wideo MPEG-4, 3GP
FUNKCJE Nokia 108
Funkcje telefonu Głośnik, timer połączeń, połączenie konferencyjne, alarm wibracyjny
Podstawowe funkcje organizacyjne Kalendarz, kalkulator, przypomnienie, budzik
Wpisy do książki telefonicznej 500
Inne funkcje telefonu Usługa danych radiowych (RDS), udostępnianie mediów przez Slam
POZOSTAŁE Nokia 108
Zawartość opakowania Stereofoniczny zestaw słuchawkowy, zasilacz

Podobne telefony

Inne Nokia telefonów

Inne projekty: