BlackBerry 9720 specyfikacja, test i opinie

Wyświetlacz
2.8", 480 x 360 pikseli
Główny aparat
5 megapikseli
System operacyjny
BlackBerry 7.1 OS
RAM
512 MB
Procesor
Marvell MG1
Bateria
1450 mAh

Kluczowe specyfikacje, dane techniczne, testy i pełne recenzje BlackBerry 9720 w jednym miejscu. Porównaj wybrany model z innymi alternatywami i zapewnij sobie solidną podstawę do podjęcia decyzji o wyborze najlepszego telefonu dzięki naszemu kompleksowemu przeglądowi.

KONSTRUKCJA I WYMIARY BlackBerry 9720
Typ telefonu Smartfon BlackBerry - odnowiony
Sterowanie Pełna klawiatura - ekran dotykowy
Wysokość 114 mm Gorszy niż 69 % ocenionych telefonów.
Szerokość 66 mm Gorszy niż 54 % ocenionych telefonów.
Głębokość 12 mm Gorszy niż 59 % ocenionych telefonów.
Waga 120 g Lepszy niż 68 % ocenionych telefonów.
Kolor telefonu Czarny | Biały | Czysty róż
Wodoodporność -
SAR 0,94 W/kg (ciało), 1,1 W/kg (głowa)
Zintegrowane komponenty Radio FM
Typ złącza Micro-USB - 5 pin Micro-USB typ B

Telefon BlackBerry 9720 ma wymiary 114 mm × 66 mm x 12 mm. Jego waga to 120 g.

Pokaż więcej
WYŚWIETLACZ BlackBerry 9720
Przekątna wyświetlacza (rozmiar) 2.8" Gorszy niż 79 % ocenionych telefonów.
Rozdzielczość wyświetlacza 480 x 360 pikseli Gorszy niż 63 % ocenionych telefonów.
Zagęszczenie pixeli na wyświetlaczu 214 ppi Gorszy niż 95 % ocenionych telefonów.
Głębia kolorów wyświetlacza 16,7 mln kolorów Lepszy niż 98 % ocenionych telefonów.

Rozmiar wyświetlacza to 2.8" cali. Telefony z mniejszymi wyświetlaczami mają tę zaletę, że łatwiej jest je obsługiwać jedną ręką. Natomiast w porównaniu z telefonami z dużymi wyświetlaczami, zapewniają one niższe wrażenia z użytkowania. Jeśli jednak nie planujesz regularnie oglądać filmów lub grać w gry na swoim telefonie i chcesz tylko podstawowej funkcjonalności, ten rozmiar jest dla Ciebie wystarczająco dobry.

Rozdzielczość wyświetlacza BlackBerry 9720 to 480 x 360 pikseli. Wyższa rozdzielczość wyświetlacza jest warunkiem uzyskania ostrzejszego obrazu. Standardem dla telefonów średniej klasy jest dziś rozdzielczość Full HD, czyli 1920 × 1080 px. Tańsze telefony, które zazwyczaj mają mniejszą przekątną, mają rozdzielczość HD 1280 × 720 px. Mniejsze rozdzielczości można znaleźć tylko w starszych modelach. Z kolei najlepsze telefony mają rozdzielczość 4K, czyli 3840 × 2160 px. Kolejnym ważnym faktorem, który będzie miał wpływ na ostateczny obraz jest drobność wyświetlacza. W przypadku tego modelu wartość dokładności to 214 ppi. W przypadku jakości wyświetlacza, im wyższa wartość, tym ostrzejszy będzie obraz. Przeciętnie wartość dokładności obrazu wynosi około 350-400 ppi. To za gwarantuje wystarczająco dobry i ostry obraz do normalnego użytkowania. Jednak najlepsze telefony dostępne obecnie na rynku mogą mieć wyświetlacz o grubości do 450 ppi lub wyższej.

Pokaż więcej
PROCESOR BlackBerry 9720
Typ procesora (CPU) Marvell MG1
Częstotliwość procesora 806 MHz Gorszy niż 89 % ocenionych telefonów.

Telefon BlackBerry 9720 posiada procesor Marvell MG1. Częstotliwość procesora jest również ważnym parametrem, który wskazuje, ile instrukcji telefon może przetworzyć w ciągu jednej sekundy. Podobnie jak w przypadku częstotliwości odświeżania, im wyższa liczba, tym szybciej telefon reaguje. Częstotliwość procesora w BlackBerry 9720 to 806 MHz. Standardowo znajdziesz tę wartość między 1,8 GHz a 2,8 GHz dzisiaj.

Pokaż więcej
PAMIĘĆ BlackBerry 9720
RAM 512 MB Gorszy niż 78 % ocenionych telefonów.
Pamięć wewnętrzna (internal storage) -
Pamięć użytkownika 512 MB
Obsługiwane karty pamięci microSDHC - do 32 GBW przypadku tego modelu możliwe jest zwiększenie powierzchni pamięci masowej poprzez włożenie karty pamięci.

Wielkość pamięci RAM mówi nam jak silny jest telefon. BlackBerry 9720 posiada pamięć 512 MB. Powszechnie dzisiaj można spotkać telefony z 6 do 8 GB pamięci RAM. Oznacza to, że telefon bez problemu poradzi sobie z normalną pracą oraz bardziej wymagającymi aplikacjami czy grami. Wyższe pamięci RAM rzędu 12 GB można znaleźć w najlepszych telefonach na rynku i są one idealne zwłaszcza dla pasjonatów gier. Z kolei pamięć operacyjna poniżej 4 GB to raczej domena telefonów z niższej półki i starszych modeli. Jednak nawet one znajdą swoich fanów wśród mniej wymagających użytkowników.

Pokaż więcej
APARAT FOTOGRAFICZNY BlackBerry 9720
TYLNY APARAT
Liczba obiektywów tylnego aparatu 1
Rozdzielczość głównego aparatu 5 megapikseli Gorszy niż 60 % ocenionych telefonów.
Zoom cyfrowy 4x Lepszy niż 57 % ocenionych telefonów.
Źródło światła aparatu Lampa błyskowa
Funkcje aparatu fotograficznego (features) Technologia Full Focus (EDOF)
PRZEDNI APARAT
Liczba obiektywów przedniego aparatu 0

Tylny aparat telefonu BlackBerry 9720 ma tylko jeden obiektyw. Jeden obiektyw jest bardziej typowy dla starszych telefonów lub telefonów z niższej półki z aparatami niższej jakości. Tylne aparaty w nowoczesnych telefonach są dziś zazwyczaj wyposażone w dwa, trzy, a czasem nawet pięć obiektywów tylnej kamery. Rozdzielczość głównego obiektywu to 5 megapikseli. Jednak sama rozdzielczość nie musi przekładać się na dobre zdjęcie. Dlatego należy spojrzeć na inne parametry, takie jak luminancja czy rozmiar piksela.

Zoom Cyfrowy w tym przypadku oferuje powiększenie do wartości 4x. Oczywiście im wyższa wartość obiektywu, tym bardziej można powiększyć odległy obiekt. Wadą zoomu cyfrowego jest jednak to, że podczas korzystania z niego pogarsza się jakość i ostrość zdjęcia.

Pokaż więcej
BATERIA I ŁADOWANIE BlackBerry 9720
Pojemność baterii (rozmiar) 1450 mAh Gorszy niż 66 % ocenionych telefonów.
Czas czuwania 432 godzin Lepszy niż 67 % ocenionych telefonów.
Czas pracy na baterii podczas wykonywania połączeń 420 minut Gorszy niż 60 % ocenionych telefonów.
Szczegółowe informacje na temat żywotności baterii Rozmowa: do 420 min
Tryb czuwania: do 432 godz.

Wielkość baterii w BlackBerry 9720 to 1450 mAh. Rozmiar wyświetlacza, wydajność procesora, wykorzystanie funkcji danych i oczywiście intensywność korzystania z telefonu w ogóle mają znaczący wpływ na wytrzymałość baterii. Standardem dla większości smartfonów jest dziś pojemność baterii wynosząca około 4500 do 5000 mAH. Telefony z taką wielkością baterii zazwyczaj gwarantują żywotność telefonu na poziomie co najmniej 1 dnia. Starsze lub tańsze modele smartfonów mogą wtedy osiągać pojemność baterii zazwyczaj około 2500 mAH i poniżej. Przy takiej pojemności może się okazać, że przy intensywnym korzystaniu z telefonu konieczne będzie jego doładowanie w ciągu dnia.

Standby Time dla tego telefonu to 432 godziny, i mówi nam, jak długo telefon wytrzyma na jednym ładowaniu, gdy nie będziesz go aktywnie używać. BlackBerry 9720 wytrzymujena jednym ładowaniu orzy ciągłych rozmowach telefonicznych 420 minut.

Pokaż więcej
TECHNOLOGIA BlackBerry 9720
Technologia WCDMA (UMTS) / GSM
Generowanie sieci komórkowej 3G Gorszy niż 64 % ocenionych telefonów.
System operacyjny BlackBerry 7.1 OS
Nawigacja A-GPS

Standardowa łączność 4G zastępuje obecnie 5G, ale nadal jest bardziej domeną najnowszych telefonów. Model BlackBerry 9720 obsługuje połączenia 3G. Łączność 3G jest obecnie spotykana tylko w najstarszych telefonach. Systemem operacyjnym w tym modelu jest BlackBerry 7.1 OS.

Pokaż więcej
KOMUNIKACJA BlackBerry 9720
Transfer danych GPRS, EDGE, HSDPA, HSUPA
Technologia połączeń 2G 850 GSM, 900 GSM, 1800 GSM, 1900 GSM
Interfejs bezprzewodowy IEEE 802.11b/g/n
Bluetooth Bluetooth 2.1 EDR
Profile Bluetooth HSP
Funkcje komunikacyjne Mobilny klient poczty elektronicznej, przeglądarka internetowa
Usługi w zakresie przesyłania wiadomości BlackBerry Messenger, SMS, MMS

Podstawowy pakiet obejmuje również Bluetooth 2.1 EDR. Dzięki temu można łatwo podłączyć na przykład bezprzewodowe słuchawki do telefonu, a także połączyć telefon z telewizorem, tabletem lub głośnikiem i innymi urządzeniami.

Pokaż więcej
MULTIMEDIA BlackBerry 9720
Obsługiwane formaty audio WAV, WMA, AAC, PCM, Ogg Vorbis, AMR, MP3, FLAC, AAC-LC, AAC +, OGG, QCP, eAAC+, MIDI, M4A, WMA 9
Obsługiwane formaty wideo AVI, MOV, MPEG-4, WMV, ASF, MPEG-2, 3GP, H.264, H.263
FUNKCJE BlackBerry 9720
Funkcje telefonu Speakerphone, sterowanie głosem, timer połączeń, połączenie konferencyjne, wybieranie głosowe, alarm wibracyjny
Czujniki Czujnik światła otaczającego, czujnik zbliżeniowy
Podstawowe funkcje organizacyjne Kalendarz, synchronizacja z PC, kalkulator, przypomnienie, budzik
Inne funkcje telefonu Dioda LED powiadomień, Wi-Fi Calling
POZOSTAŁE BlackBerry 9720
Zawartość opakowania Zasilacz

Podobne telefony

Inne BlackBerry telefonów

Inne projekty: