Motorola Razr 128 GB specyfikacja, test i opinie

Wyświetlacz
6.2", 2142 x 876 pikseli
Przedni aparat
5 megapikseli
Główny aparat
16 megapikseli
System operacyjny
Android 9.0 Pie
Pamięć
128 GB
RAM
6 GB
Procesor
Qualcomm Snapdragon 710
Bateria
2510 mAh

Inne warianty:

Pełna specyfikacja techniczna, parametry, opinie ekspertów i recenzje Motorola Razr 128 GB. Dowiedz się, jak wybrany telefon wypada na tle konkurencji i czy najlepiej spełnia Twoje oczekiwania dzięki funkcji porównania telefonów.

KONSTRUKCJA I WYMIARY Motorola Razr 128 GB
Typ telefonu Smartfon
Sterowanie Folder (flip) - ekran dotykowy, podwójny ekran
Wysokość 172 mm Lepszy niż 99 % ocenionych telefonów.
Szerokość 72 mm Lepszy niż 65 % ocenionych telefonów.
Głębokość 6.9 mm Lepszy niż 99 % ocenionych telefonów.
Waga 188 g Gorszy niż 83 % ocenionych telefonów.
Szczegóły dotyczące wymiarów rozłożony - 72 mm x 6,9 mm x 172 mm
Złożone - 72 mm x 14 mm x 94 mm
Kolor telefonu Black | Blush gold
Ochrona P2i (powłoka odpychająca ciecze)
Wodoodporność Tak Lepszy niż 86 % ocenionych telefonów.
SAR 0,97 W/kg (ciało), 0,29 W/kg (głowa)
Typ złącza USB Type-C - 24 pin USB-C
Typ (rozmiar) karty SIM Electronic SIM card (e-SIM)
Liczba kart SIM Single-SIM

Telefon komórkowy Motorola Razr 128 GB ma wysokość 172 mm, szerokość 72 mm i grubość 6.9 mm. Waga telefonu to 188 g. Wielu użytkowników doceni również wodoodporną konstrukcję telefonul.

Pokaż więcej
WYŚWIETLACZ Motorola Razr 128 GB
Typ wyświetlacza Wyświetlacz OLED
Technologia wyświetlania P-OLED Flex display
Konstrukcja wyświetlacza Składanie do wewnątrz
Przekątna wyświetlacza (rozmiar) 6.2" Lepszy niż 81 % ocenionych telefonów.
Rozdzielczość wyświetlacza 2142 x 876 pikseli Lepszy niż 69 % ocenionych telefonów.
Format rozdzielczości wyświetlacza HD
Współczynnik kształtu wyświetlacza 21:9
Funkcje wyświetlacza Wyświetlacz CinemaVision
DRUGI WYŚWIETLACZ
Typ drugiego wyświetlacza kolorowy wyświetlacz gOLED
Przekątna drugiego wyświetlacza (rozmiar) 2.7"
Rozdzielczość drugiego wyświetlacza 600 x 800 pikseli

Rozmiar wyświetlacza to 6.2" cali. Dzięki dużemu wyświetlaczowi ten telefon oferuje wspaniałe wrażenia podczas oglądania filmów, grania w gry i czytania. Najlepsze obecnie telefony mają wyświetlacz 6,5'' lub wiéksyz. Ich zaletą jest duży obszar wyświetlania. który pozwala zobaczyć więcej treści niż w przypadku konwencjonalnych rozmiarów wyświetlaczy. Dzięki technologii OLED wyświetlacz oferuje wierniejsze wyświetlanie kolorów, zwłaszcza czerni. Uzyskany w ten sposób kontrast jest znacznie wyższy, a kolory wydają się bardziej żywe. Technologia OLED jest obecnie częścią większości smartfonów, podczas gdy wyświetlacze LCD odchodzą do przeszłości w telefonach komórkowych. Wyświetlacze OLED mają również niższe zużycie energii w porównaniu do technologii LCD.

Rozdzielczość wyświetlacza Motorola Razr 128 GB to 2142 x 876 pikseli. Wyższa rozdzielczość wyświetlacza jest warunkiem uzyskania ostrzejszego obrazu. Standardem dla telefonów średniej klasy jest dziś rozdzielczość Full HD, czyli 1920 × 1080 px. Tańsze telefony, które zazwyczaj mają mniejszą przekątną, mają rozdzielczość HD 1280 × 720 px. Mniejsze rozdzielczości można znaleźć tylko w starszych modelach. Z kolei najlepsze telefony mają rozdzielczość 4K, czyli 3840 × 2160 px.

Pokaż więcej
PROCESOR Motorola Razr 128 GB
Typ procesora (CPU) Qualcomm Snapdragon 710
Częstotliwość procesora 2.2 GHz Lepszy niż 79 % ocenionych telefonów.
Liczba rdzeni procesora 8-rdzeniowy Lepszy niż 99 % ocenionych telefonów.
Architektura 64-bitowa Tak Lepszy niż 82 % ocenionych telefonów.
Rdzeń graficzny (GPU) Qualcomm ADRENO 616

Motorola Razr 128 GB jest wyposażona w Qualcomm Snapdragon 710. Liczba rdzeni procesora to 8. To właśnie liczba rdzeni odgrywa ważną rolę w ocenie wydajności telefonu, ponieważ jest ona odpowiedzialna za operacje obliczeniowe. Smartfony już powszechnie mają liczbę rdzeni od około 4 do 8. Procesory wielordzeniowe mogą działać lepiej i skracać czas przetwarzania żądania do minimum, co przekłada się na reakcję telefonu, na przykład w szybkości otwierania aplikacji. Częstotliwość procesora wskazuje, ile instrukcji telefon może przetworzyć w ciągu 1 sekundy. Im wyższa częstotliwość, tym lepsza wydajność. Standardowy zakres częstotliwości procesora wynosi dziś od 1,8 GHz do 2,8 GHz. Motorola Razr 128 GB osiąga Częstotliwość 2.2 GHz.

Procesor zawiera również akcelerator graficzny Qualcomm ADRENO 616.

Pokaż więcej
PAMIĘĆ Motorola Razr 128 GB
RAM 6 GB Lepszy niż 85 % ocenionych telefonów.
Pamięć wewnętrzna (internal storage) 128 GB Lepszy niż 90 % ocenionych telefonów.

Pojemność pamięci wewnętrznej telefonu to 128 GB. Na przykład, rozmiar pamięci wewnętrznej określa, ile zdjęć, piosenek, filmów lub aplikacji można mieć w telefonie. Do codziennego użytku i przechowywania zdjęć, piosenek lub filmów ta średniej wielkości wewnętrzna pamięć masowa jest idealna i łatwa dla zwykłego użytkownika. Zaletą jest niższa cena telefonów wyposażonych w tę pojemność pamięci masowej. Za większe pojemności trzeba będzie dodatkowo zapłacić. Najlepsze obecnie telefony mają pojemność od 256 GB do 1 TB. Taki rozmiar jest odpowiedni dla najbardziej wymagających użytkowników, którzy kręcą dużo zdjęć w wysokiej rozdzielczości lub filmów na przykład w 4K. Większość producentów smartfonów oferuje obecnie modele z różną wielkością pamięci, aby dopasować je do każdego użytkownika.

Pamięć RAM w telefonie Motorola Razr 128 GB jest to 6 GB. Najsilniejsze telefony posiadają obecnie pamięć operacyjną o pojemności 12 GB lub więcej, co jest szczególnie przydatne dla wymagających użytkowników, takich jak miłośnicy gier komputerowych. Zazwyczaj jednak telefony mają obecnie od 6 do 8 GB pamięci RAM, co oznacza, że telefon radzi sobie z normalną pracą i bardziej wymagającymi aplikacjami po prostu dobrze. Pamięć RAM mniejsza niż 4 GB występuje w modelach z niższej półki lub starszych i nadaje się dla użytkowników, którzy nie korzystają z wymagających aplikacji i raczej używają telefonu do podstawowych funkcji.

Pokaż więcej
APARAT FOTOGRAFICZNY Motorola Razr 128 GB
TYLNY APARAT
Liczba obiektywów tylnego aparatu 1
Rozdzielczość głównego aparatu 16 megapikseli Lepszy niż 83 % ocenionych telefonów.
Jasność obiektywu aparatu głównego F/1.7 Lepszy niż 94 % ocenionych telefonów.
Rozmiar pikseli głównego aparatu 1.22 μm Lepszy niż 66 % ocenionych telefonów.
Ostrość głównego aparatu Automatyczny
Laserowy autofokus Tak
Efekty specjalne aparatu Kolor punktowy
Tryby pracy aparatu Tryb portretowy, Cinemagraph, Night Vision
Źródło światła aparatu Podwójna lampa błyskowa LED
Funkcje aparatu fotograficznego (features) Lampa błyskowa o temperaturze barwowej (CCT), elektroniczny stabilizator obrazu (EIS), technologia Dual Pixel Autofocus, rozmycie tła, optymalizator scen, inteligentna kompozycja
PRZEDNI APARAT
Liczba obiektywów przedniego aparatu 1
Rozdzielczość przedniego aparatu 5 megapikseli Gorszy niż 55 % ocenionych telefonów.
Przysłona obiektywu przedniego aparatu F/2.0 Lepszy niż 89 % ocenionych telefonów.
Rozmiar pikseli przedniego aparatu 1.12 μm Lepszy niż 72 % ocenionych telefonów.
Tryby przedniego aparatu Tryb portretowy, tryb grupowego selfie
Źródło światła przedniego aparatu Lampa błyskowa

Tylny aparat telefonu Motorola Razr 128 GB ma tylko jeden obiektyw. Jeden obiektyw jest bardziej typowy dla starszych telefonów lub telefonów z niższej półki z aparatami niższej jakości. Tylne aparaty w nowoczesnych telefonach są dziś zazwyczaj wyposażone w dwa, trzy, a czasem nawet pięć obiektywów tylnej kamery. Rozdzielczość głównego obiektywu to 16 megapikseli. Wyższa rozdzielczość nie musi oznaczać super wysokiej jakości zdjęć. Zależy ona na przykład od wielkości piksela, ale także od innych czynników Rozmiar piksela to 1.22 μm. Jest to zazwyczaj około 0,8 μm do 1,8 μm w lepszych telefonach komórkowych, i ponownie, im wyższa liczba, tym wyższa jakość zdjęcia. Przysłona głównego obiektu osiąga wartość F/1.7. Najlepsze telefony mają obiektyw z przysłoną do F/1.5, gdzie więcej światła przejdzie przez czujnik i zdjęcia będą wysokiej jakości nawet w słabych warunkach oświetleniowych. Najczęściej jednak spotyka się obiektywy z przysłoną w okolicach F/1.8 do F/2.2. Im niższa liczba po ukośniku, tym lepsza jakość zdjęć.

Przedni aparat
Przedni aparat Motorola Razr 128 GB ma jeden obiektyw. Taka liczba obiektywów jest standardem w większości dzisiejszych smartfonów. Rozdzielczość przedniego obiektywu osiąga wartość 5 megapikseli. Ponownie należy zauważyć, że rozdzielczość jest tylko jednym z kilku innych ważnych czynników wpływających na wynikową jakość zdjęcia. Sam rozmiar piksela to 1.12 μm. Główny obiektyw jest również wyposażony w F/2.0.

Pokaż więcej
BATERIA I ŁADOWANIE Motorola Razr 128 GB
Pojemność baterii (rozmiar) 2510 mAh Lepszy niż 56 % ocenionych telefonów.

Wielkość baterii w Motorola Razr 128 GB to 2510 mAh. Rozmiar wyświetlacza, wydajność procesora, wykorzystanie funkcji danych i oczywiście intensywność korzystania z telefonu w ogóle mają znaczący wpływ na wytrzymałość baterii. Standardem dla większości smartfonów jest dziś pojemność baterii wynosząca około 4500 do 5000 mAH. Telefony z taką wielkością baterii zazwyczaj gwarantują żywotność telefonu na poziomie co najmniej 1 dnia. Starsze lub tańsze modele smartfonów mogą wtedy osiągać pojemność baterii zazwyczaj około 2500 mAH i poniżej. Przy takiej pojemności może się okazać, że przy intensywnym korzystaniu z telefonu konieczne będzie jego doładowanie w ciągu dnia.

Pokaż więcej
TECHNOLOGIA Motorola Razr 128 GB
Technologia WCDMA (UMTS) / GSM
Generowanie sieci komórkowej 4G Lepszy niż 88 % ocenionych telefonów.
System operacyjny Android 9.0 Pie
Nawigacja GPS, A-GPS, GLONASS

Motorola Razr 128 GB obsługuje 4G. Łączność 5G, która powoli wypiera standardową łączność 4G, to wciąż raczej domena najnowszych telefonów. System operacyjny w tym przypadku to Android 9.0 Pie.

Pokaż więcej
KOMUNIKACJA Motorola Razr 128 GB
Transfer danych GPRS, EDGE, HSDPA, HSUPA, HSPA+, LTE
Technologia połączeń 3G UMTS Band 1, Band 2, Band 4, Band 5, Band 8
Częstotliwość połączenia 3G UMTS 2100, 1900, 1700, 850, 900
Technologia połączeń 4G LTE Band 2, Band 3, Band 4, Band 5, Band 7, Band 8, Band 13, Band 20, Band 28, Band 38, Band 66
Częstotliwość połączenia 4G LTE FDD 1900 PCS, FDD 1800+, FDD 1700 - 2110 AWS, FDD 850, FDD 2600, FDD 900, FDD 700c, FDD 800 DD, FDD 700 APT, TDD 2600, FDD 1700 - 2110 AWS-3
Interfejs bezprzewodowy IEEE 802.11a/b/g/n/ac
Bluetooth Bluetooth 5.0
NFC Tak Lepszy niż 66 % ocenionych telefonów.
Usługi w zakresie przesyłania wiadomości SMS, MMS

Fani nowoczesnych technologii docenią funkcję NFC, która umożliwia między innymi zbliżeniowe płatności telefonem komórkowym, ale znajduje też inne zastosowania w łączności, jak na przykład odblokowywanie drzwi czy ładowanie menu w restauracjach za pomocą tagu NFC. Do podstawowych standardów łączności należy Bluetooth 5.0, który zapewnia łatwą bezprzewodową komunikację z innymi urządzeniami, takimi jak słuchawki, tablety, głośniki czy smartwatche.

Pokaż więcej
MULTIMEDIA Motorola Razr 128 GB
Obsługiwane formaty wideo MPEG-4, H.264, H.263, VP8, VP9, H.265
FUNKCJE Motorola Razr 128 GB
Funkcje telefonu Głośnik, sterowanie głosem, timer połączeń, połączenie konferencyjne, tryb samolotowy, wybieranie głosowe, alarm wibracyjny
Czujniki Akcelerometr, czujnik światła otoczenia, czujnik zbliżeniowy, magnetometr, czujnik żyroskopowy, czujnik ultradźwiękowy
Bezpieczeństwo telefonu czytnik linii papilarnych
Inne funkcje telefonu 4 mikrofony
POZOSTAŁE Motorola Razr 128 GB
Zawartość opakowania Zasilacz

Podobne telefony

Inne Motorola telefonów

Inne projekty: