LG G3 D855 (Qualcomm Snapdragon) specyfikacja, test i opinie

Wyświetlacz
5.5", 2560 x 1440 pikseli
Przedni aparat
2,1 megapiksela
Główny aparat
13 megapikseli
System operacyjny
Android 4.4.2 (KitKat)
Pamięć
16 GB
RAM
2 GB
Procesor
Qualcomm Snapdragon
Bateria
3000 mAh

Inne warianty:

Pełna specyfikacja techniczna, parametry, opinie ekspertów i recenzje LG G3 D855 (Qualcomm Snapdragon). Dowiedz się, jak wybrany telefon wypada na tle konkurencji i czy najlepiej spełnia Twoje oczekiwania dzięki funkcji porównania telefonów.

KONSTRUKCJA I WYMIARY LG G3 D855 (Qualcomm Snapdragon)
Typ telefonu Smartfon
Oznaczenie modelu przez producenta D855
Sterowanie Dotykowy
Wysokość 146.3 mm Lepszy niż 64 % ocenionych telefonów.
Szerokość 74.6 mm Lepszy niż 76 % ocenionych telefonów.
Głębokość 8.9 mm Lepszy niż 66 % ocenionych telefonów.
Waga 149 g Gorszy niż 55 % ocenionych telefonów.
Kolor telefonu Czarny | Złoty | Biały | Czarny metaliczny
Materiał telefonu Polerowany metalik
Wodoodporność -
SAR 0,269 W/kg (ciało), 0,291 W/kg (głowa)
Zintegrowane komponenty Radio FM

Telefon komórkowy LG G3 D855 (Qualcomm Snapdragon) ma wysokość 146.3 mm, szerokość 74.6 mm i grubość 8.9 mm. Waga telefonu to 149 g.

Pokaż więcej
WYŚWIETLACZ LG G3 D855 (Qualcomm Snapdragon)
Typ wyświetlacza wyświetlacz LCD
Technologia wyświetlania IPS
Przekątna wyświetlacza (rozmiar) 5.5" Lepszy niż 69 % ocenionych telefonów.
Rozdzielczość wyświetlacza 2560 x 1440 pikseli Lepszy niż 96 % ocenionych telefonów.
Format rozdzielczości wyświetlacza QHD
Zagęszczenie pixeli na wyświetlaczu 538 ppi Lepszy niż 96 % ocenionych telefonów.

Rozmiar wyświetlacza to 5.5" cali. Dzięki dużemu wyświetlaczowi ten telefon oferuje wspaniałe wrażenia podczas oglądania filmów, grania w gry i czytania. Najlepsze obecnie telefony mają wyświetlacz 6,5'' lub wiéksyz. Ich zaletą jest duży obszar wyświetlania. który pozwala zobaczyć więcej treści niż w przypadku konwencjonalnych rozmiarów wyświetlaczy. Wyświetlacze LCD schodzą obecnie na dalszy plan. Wynika to głównie z wyższego zużycia energii. Dodatkowo ich wadą jest niższy kontrast kolorów, co może się odbić na przykład na powstałych zdjęciach. Z drugiej strony, telefony z wyświetlaczami LCD są z reguły tańsze od tych z technologią OLED.

Rozdzielczość wyświetlacza LG G3 D855 (Qualcomm Snapdragon) to 2560 x 1440 pikseli. Wyższa rozdzielczość wyświetlacza jest warunkiem uzyskania ostrzejszego obrazu. Standardem dla telefonów średniej klasy jest dziś rozdzielczość Full HD, czyli 1920 × 1080 px. Tańsze telefony, które zazwyczaj mają mniejszą przekątną, mają rozdzielczość HD 1280 × 720 px. Mniejsze rozdzielczości można znaleźć tylko w starszych modelach. Z kolei najlepsze telefony mają rozdzielczość 4K, czyli 3840 × 2160 px. Gęstość pikseli na wyświetlaczu to 538 ppi i jest kolejnym, obok rozdzielczości, istotnym faktorem wpływającym na ostrość obrazu. Im wyższa jakość, tym ostrzejszy obraz. Średnia jakość wynosi obecnie około 350-400 ppi, co gwarantuje drobny i wystarczająco ostry obraz. Najdrobniejsze wyświetlacze nowoczesnych telefonów osiągają 450 ppi i więcej.

Pokaż więcej
PROCESOR LG G3 D855 (Qualcomm Snapdragon)
Typ procesora (CPU) Qualcomm Snapdragon
Częstotliwość procesora 2.46 GHz Lepszy niż 87 % ocenionych telefonów.
Liczba rdzeni procesora Czterordzeniowy Gorszy niż 57 % ocenionych telefonów.

LG G3 D855 (Qualcomm Snapdragon) jest wyposażona w Qualcomm Snapdragon. Liczba rdzeni procesora to 4. To właśnie liczba rdzeni odgrywa ważną rolę w ocenie wydajności telefonu, ponieważ jest ona odpowiedzialna za operacje obliczeniowe. Smartfony już powszechnie mają liczbę rdzeni od około 4 do 8. Procesory wielordzeniowe mogą działać lepiej i skracać czas przetwarzania żądania do minimum, co przekłada się na reakcję telefonu, na przykład w szybkości otwierania aplikacji. Częstotliwość procesora wskazuje, ile instrukcji telefon może przetworzyć w ciągu 1 sekundy. Im wyższa częstotliwość, tym lepsza wydajność. Standardowy zakres częstotliwości procesora wynosi dziś od 1,8 GHz do 2,8 GHz. LG G3 D855 (Qualcomm Snapdragon) osiąga Częstotliwość 2.46 GHz.

Pokaż więcej
PAMIĘĆ LG G3 D855 (Qualcomm Snapdragon)
RAM 2 GB Lepszy niż 55 % ocenionych telefonów.
Pamięć wewnętrzna (internal storage) 16 GB Gorszy niż 53 % ocenionych telefonów.
Obsługiwane karty pamięci microSDHC, microSDXC - do 128 GB

Pojemność pamięci wewnętrznej telefonu to 16 GB. Na przykład, rozmiar pamięci wewnętrznej określa, ile zdjęć, piosenek, filmów lub aplikacji można mieć w telefonie. Ta pojemność pamięci jest idealna dla osób posiadających w telefonie kilka podstawowych aplikacji i kilkadziesiąt zdjęć. Jeśli nie używasz telefonu do gier lub nie potrzebujesz przechowywać zdjęć w wysokiej rozdzielczości, ten rozmiar jest wystarczający. Jednak tak małej pojemności raczej nie spotkasz w nowych smartfonach. Standardowa pamięć to dziś około 64 i 128 GB. Najlepsze telefony mają pamięć wewnętrzną o pojemności 256 GB lub więcej. Większość producentów smartfonów oferuje obecnie modele z różną wielkością pamięci, aby dopasować je do każdego użytkownika.

Dodatkową opcją zwiększenia przestrzeni dyskowej w tym modelu jest włożenie karty pamięci.

Pamięć RAM w telefonie LG G3 D855 (Qualcomm Snapdragon) jest to 2 GB. Najsilniejsze telefony posiadają obecnie pamięć operacyjną o pojemności 12 GB lub więcej, co jest szczególnie przydatne dla wymagających użytkowników, takich jak miłośnicy gier komputerowych. Zazwyczaj jednak telefony mają obecnie od 6 do 8 GB pamięci RAM, co oznacza, że telefon radzi sobie z normalną pracą i bardziej wymagającymi aplikacjami po prostu dobrze. Pamięć RAM mniejsza niż 4 GB występuje w modelach z niższej półki lub starszych i nadaje się dla użytkowników, którzy nie korzystają z wymagających aplikacji i raczej używają telefonu do podstawowych funkcji.

Pokaż więcej
APARAT FOTOGRAFICZNY LG G3 D855 (Qualcomm Snapdragon)
TYLNY APARAT
Liczba obiektywów tylnego aparatu 1
Rozdzielczość głównego aparatu 13 megapikseli Lepszy niż 78 % ocenionych telefonów.
Typ czujnika głównego aparatu BSI-CMOS
Ostrość głównego aparatu Automatyczny
Tryby pracy aparatu Tryb Selfie
Źródło światła aparatu Podwójna lampa błyskowa LED
Funkcje aparatu fotograficznego (features) Touch & Shoot, optyczny stabilizator obrazu plus (OIS+)
PRZEDNI APARAT
Liczba obiektywów przedniego aparatu 0
Rozdzielczość przedniego aparatu 2,1 megapiksela Gorszy niż 81 % ocenionych telefonów.

Tylny aparat telefonu LG G3 D855 (Qualcomm Snapdragon) ma tylko jeden obiektyw. Jeden obiektyw jest bardziej typowy dla starszych telefonów lub telefonów z niższej półki z aparatami niższej jakości. Tylne aparaty w nowoczesnych telefonach są dziś zazwyczaj wyposażone w dwa, trzy, a czasem nawet pięć obiektywów tylnej kamery. Rozdzielczość głównego obiektywu to 13 megapikseli. Wyższa rozdzielczość nie musi oznaczać super wysokiej jakości zdjęć. Zależy ona na przykład od wielkości piksela, ale także od innych czynników

Przedni aparat
Rozdzielczość przedniego obiektywu osiąga wartość 2,1 megapiksela. Ponownie należy zauważyć, że rozdzielczość jest tylko jednym z kilku innych ważnych czynników wpływających na wynikową jakość zdjęcia.

Pokaż więcej
BATERIA I ŁADOWANIE LG G3 D855 (Qualcomm Snapdragon)
Pojemność baterii (rozmiar) 3000 mAh Lepszy niż 69 % ocenionych telefonów.
Bezprzewodowe ładowanie Tak Lepszy niż 91 % ocenionych telefonów.
Technologia akumulatorów Litowo-jonowy

Wielkość baterii w LG G3 D855 (Qualcomm Snapdragon) to 3000 mAh. Rozmiar wyświetlacza, wydajność procesora, wykorzystanie funkcji danych i oczywiście intensywność korzystania z telefonu w ogóle mają znaczący wpływ na wytrzymałość baterii. Standardem dla większości smartfonów jest dziś pojemność baterii wynosząca około 4500 do 5000 mAH. Telefony z taką wielkością baterii zazwyczaj gwarantują żywotność telefonu na poziomie co najmniej 1 dnia. Starsze lub tańsze modele smartfonów mogą wtedy osiągać pojemność baterii zazwyczaj około 2500 mAH i poniżej. Przy takiej pojemności może się okazać, że przy intensywnym korzystaniu z telefonu konieczne będzie jego doładowanie w ciągu dnia. Obecnie ładowanie bezprzewodowe jest popularne i doceniane przez wielu użytkowników. Nie musisz się martwić o przegrzanie telefonu, a ponadto jest to rozwiązanie praktyczne, ponieważ nie zużywa niepotrzebnie złącza telefonu.

Pokaż więcej
TECHNOLOGIA LG G3 D855 (Qualcomm Snapdragon)
Technologia WCDMA (UMTS) / GSM
Generowanie sieci komórkowej 4G Lepszy niż 88 % ocenionych telefonów.
System operacyjny Android 4.4.2 (KitKat)
Nawigacja A-GPS, GLONASS

LG G3 D855 (Qualcomm Snapdragon) obsługuje 4G. Łączność 5G, która powoli wypiera standardową łączność 4G, to wciąż raczej domena najnowszych telefonów. System operacyjny w tym przypadku to Android 4.4.2 (KitKat).

Pokaż więcej
KOMUNIKACJA LG G3 D855 (Qualcomm Snapdragon)
Transfer danych GPRS, EDGE, HSDPA, HSUPA, HSPA+, LTE
Technologia połączeń 2G 850 GSM, 900 GSM, 1800 GSM, 1900 GSM
Interfejs bezprzewodowy IEEE 802.11a/b/g/n/ac
Bluetooth Bluetooth 4.0
NFC Tak Lepszy niż 66 % ocenionych telefonów.
Funkcje komunikacyjne Mobilny klient poczty elektronicznej, przeglądarka internetowa
Usługi w zakresie przesyłania wiadomości SMS, MMS

Fani nowoczesnych technologii docenią funkcję NFC, która umożliwia między innymi zbliżeniowe płatności telefonem komórkowym, ale znajduje też inne zastosowania w łączności, jak na przykład odblokowywanie drzwi czy ładowanie menu w restauracjach za pomocą tagu NFC. Do podstawowych standardów łączności należy Bluetooth 4.0, który zapewnia łatwą bezprzewodową komunikację z innymi urządzeniami, takimi jak słuchawki, tablety, głośniki czy smartwatche.

Pokaż więcej
MULTIMEDIA LG G3 D855 (Qualcomm Snapdragon)
Obsługiwane formaty audio MP3, apt-X
Obsługiwane formaty wideo XviD, MPEG-4, WMV, H.264, H.263
FUNKCJE LG G3 D855 (Qualcomm Snapdragon)
Funkcje telefonu Głośnik, timer połączeń, połączenie konferencyjne, alarm wibracyjny
Czujniki Gesture
Podstawowe funkcje organizacyjne Kalendarz, synchronizacja z PC, kalkulator, przypomnienie, budzik
Inne funkcje telefonu Funkcja Guest Mode, wyjście TV przez SlimPort, obsługa Circuit Switch FallBack (CSFB), technologia MIMO, funkcja Knock Code, Smart Notice, Smart Keyboard, Smart Security
POZOSTAŁE LG G3 D855 (Qualcomm Snapdragon)
Zawartość opakowania Zasilacz

Podobne telefony

Inne LG telefonów

Inne projekty: