HTC One Max 32 GB specyfikacja, test i opinie

Wyświetlacz
5.9", 1920 x 1080 pikseli
System operacyjny
Google Android
Pamięć
32 GB
RAM
2 GB
Procesor
Qualcomm Snapdragon 600
Bateria
3300 mAh

Inne warianty:

Szczegółowa lista danych technicznych, specyfikacji, opinie i recenzji ekspertów HTC One Max 32 GB. Uzyskaj kompleksowe spojrzenie na wybrany telefon i sprawdź, czy jest to ten, który najlepiej odpowiada Twoim potrzebom. Możesz również skorzystać z funkcji porównania, aby porównać je z innymi konkurencyjnymi telefonami.

KONSTRUKCJA I WYMIARY HTC One Max 32 GB
Typ telefonu Smartfon
Sterowanie Dotykowy
Wysokość 164.5 mm Lepszy niż 95 % ocenionych telefonów.
Szerokość 82.5 mm Lepszy niż 98 % ocenionych telefonów.
Głębokość 10.29 mm Gorszy niż 52 % ocenionych telefonów.
Waga 217 g Gorszy niż 95 % ocenionych telefonów.
Materiał telefonu Metalowy
Wodoodporność -
SAR 0,21 W/kg (ciało), 0,81 W/kg (głowa)
Typ złącza Gniazdo słuchawkowe - mini-telefon 3,5 mm
MHL (Micro-USB) - 5 pinowe Micro-USB typ B
Typ (rozmiar) karty SIM Micro SIM

Wzór telefonu komórkowego HTC One Max 32 GB ma wymiary 164.5 mm × 82.5 mm x 10.29 mm i wagę 217 g.

Pokaż więcej
WYŚWIETLACZ HTC One Max 32 GB
Przekątna wyświetlacza (rozmiar) 5.9" Lepszy niż 74 % ocenionych telefonów.
Rozdzielczość wyświetlacza 1920 x 1080 pikseli Lepszy niż 79 % ocenionych telefonów.
Format rozdzielczości wyświetlacza Full HD

Rozmiar wyświetlacza to 5.9" cali. Dzięki dużemu wyświetlaczowi ten telefon oferuje wspaniałe wrażenia podczas oglądania filmów, grania w gry i czytania. Najlepsze obecnie telefony mają wyświetlacz 6,5'' lub wiéksyz. Ich zaletą jest duży obszar wyświetlania. który pozwala zobaczyć więcej treści niż w przypadku konwencjonalnych rozmiarów wyświetlaczy.

Rozdzielczość wyświetlacza HTC One Max 32 GB to 1920 x 1080 pikseli. Wyższa rozdzielczość wyświetlacza jest warunkiem uzyskania ostrzejszego obrazu. Standardem dla telefonów średniej klasy jest dziś rozdzielczość Full HD, czyli 1920 × 1080 px. Tańsze telefony, które zazwyczaj mają mniejszą przekątną, mają rozdzielczość HD 1280 × 720 px. Mniejsze rozdzielczości można znaleźć tylko w starszych modelach. Z kolei najlepsze telefony mają rozdzielczość 4K, czyli 3840 × 2160 px.

Pokaż więcej
PROCESOR HTC One Max 32 GB
Typ procesora (CPU) Qualcomm Snapdragon 600
Częstotliwość procesora 1.7 GHz Lepszy niż 58 % ocenionych telefonów.
Liczba rdzeni procesora Czterordzeniowy Gorszy niż 57 % ocenionych telefonów.

Typ procesora dla HTC One Max 32 GB to Qualcomm Snapdragon 600. Liczba rdzeni procesora to 4. To właśnie liczba rdzeni odgrywa ważną rolę w ocenie wydajności telefonu, ponieważ jest ona odpowiedzialna za operacje obliczeniowe. Smartfony już powszechnie mają liczbę rdzeni od około 4 do 8. Procesory wielordzeniowe mogą działać lepiej i skracać czas przetwarzania żądania do minimum, co przekłada się na reakcję telefonu, na przykład w szybkości otwierania aplikacji. HTC One Max 32 GB ma wartość procesora 1.7 GHz. Normalnie dzisiaj znajdziesz tę wartość między 1,8 a 2,8 GHz, a im wyższa liczba, tym szybsza reakcja telefonu. Częstotliwość procesora będzie więc jednym z ważnych parametrów, jeśli szukasz telefonu, który bez większych problemów będzie w stanie obsłużyć kilka zadań jednocześnie.

Pokaż więcej
PAMIĘĆ HTC One Max 32 GB
RAM 2 GB Lepszy niż 55 % ocenionych telefonów.
Pamięć wewnętrzna (internal storage) 32 GB Lepszy niż 62 % ocenionych telefonów.
Pamięć użytkownika 25 GB
Obsługiwane karty pamięci microSDHC, microSDXC - do 64 GB

Pojemność pamięci telefonu to 32 GB. Pojemność pamięci wewnętrznej jest często kluczowym parametrem, ponieważ określa, ile plików, zdjęć, aplikacji i innych elementów może "przechowywać" Twój telefon. Ta pojemność pamięci jest idealna dla osób posiadających w telefonie kilka podstawowych aplikacji i kilkadziesiąt zdjęć. Jeśli nie używasz telefonu do gier lub nie potrzebujesz przechowywać zdjęć w wysokiej rozdzielczości, ten rozmiar jest wystarczający. Jednak tak małej pojemności raczej nie spotkasz w nowych smartfonach. Standardowa pamięć to dziś około 64 i 128 GB. Najlepsze telefony mają pamięć wewnętrzną o pojemności 256 GB lub więcej. Producenci w dzisiejszych czasach myślą o wszystkich użytkownikach i dlatego oferują modele telefonów z różnymi rozmiarami pamięci, aby każdy mógł wybrać to, co mu odpowiada.

Dodatkowo, jeśli potrzebujesz więcej pamięci, ten model oferuje możliwość włożenia karty pamięci w celu zwiększenia rozmiaru pamięci masowej.

Pamięć operacyjna znacząco wpływa na wydajność całego telefonu. HTC One Max 32 GB posiada pamięć operacyjną 2 GB. Telefony z mniej niż 4 GB pamięci RAM lepiej nadają się dla niewymagających użytkowników, którzy używają telefonu bardziej do podstawowych potrzeb i nie potrzebują wymagających aplikacji. Jeśli jednak jesteś wymagającym użytkownikiem, sięgnij po 6 do 8 GB RAM, co jest dziś standardem, lub 12 GB dla naprawdę wymagających.

Pokaż więcej
APARAT FOTOGRAFICZNY HTC One Max 32 GB
TYLNY APARAT
Liczba obiektywów tylnego aparatu 1
Typ czujnika głównego aparatu BSI-CMOS
Jasność obiektywu aparatu głównego F/2.0 Gorszy niż 52 % ocenionych telefonów.
Minimalna ogniskowa 28 mm
Tryb HDR Tryb Auto HDR
Tryby pracy aparatu Ujęcie ciągłe
Źródło światła aparatu Lampa błyskowa
Rozdzielczość wideo 1920 x 1080 (1080p)
Funkcje aparatu fotograficznego (features) HTC Zoe, aparat HTC UltraPixel, HTC VideoPic, HTC ImageChip 2, HTC Zoe Highlights, HTC Zoe Share
PRZEDNI APARAT
Liczba obiektywów przedniego aparatu 0

Tylny aparat telefonu HTC One Max 32 GB ma tylko jeden obiektyw. Jeden obiektyw jest bardziej typowy dla starszych telefonów lub telefonów z niższej półki z aparatami niższej jakości. Tylne aparaty w nowoczesnych telefonach są dziś zazwyczaj wyposażone w dwa, trzy, a czasem nawet pięć obiektywów tylnej kamery. Luminancja jest jednym z głównych czynników decydujących o jakości zdjęcia. Obecnie powszechnie mieści się ona w przedziale od F/1.8 do F/2.2. Najlepsze formaty mają jednak przysłonę o wartości nawet F/1.2. Wartość ta wskazuje, ile światła przechodzi przez matrycę, a im jest ona niższa, tym lepsza jakość zdjęć. Główny obiektyw jest tutaj wyposażony w F/2.0.

Pokaż więcej
BATERIA I ŁADOWANIE HTC One Max 32 GB
Pojemność baterii (rozmiar) 3300 mAh Lepszy niż 74 % ocenionych telefonów.
Czas czuwania 585 godzin Lepszy niż 84 % ocenionych telefonów.
Czas pracy na baterii podczas wykonywania połączeń 1500 minut Lepszy niż 88 % ocenionych telefonów.
Szczegółowe informacje na temat żywotności baterii Rozmowa (WCDMA): do 1500 min
Tryb czuwania (WCDMA): do 585 godz.
Technologia akumulatorów Polimer litowy

Wielkość baterii w HTC One Max 32 GB to 3300 mAh. Rozmiar wyświetlacza, wydajność procesora, wykorzystanie funkcji danych i oczywiście intensywność korzystania z telefonu w ogóle mają znaczący wpływ na wytrzymałość baterii. Standardem dla większości smartfonów jest dziś pojemność baterii wynosząca około 4500 do 5000 mAH. Telefony z taką wielkością baterii zazwyczaj gwarantują żywotność telefonu na poziomie co najmniej 1 dnia. Starsze lub tańsze modele smartfonów mogą wtedy osiągać pojemność baterii zazwyczaj około 2500 mAH i poniżej. Przy takiej pojemności może się okazać, że przy intensywnym korzystaniu z telefonu konieczne będzie jego doładowanie w ciągu dnia.

Standby Time to 585 godzin. Reprezentuje on czas, przez jaki telefon będzie działał na jednym ładowaniu, gdy nie będziesz go aktywnie używać. Podobnie jak w przypadku "Standby time", czas pracy na baterii podczas rozmowy to liczba, która mówi nam, jak długo telefon będzie działał na jednym ładowaniu, jeśli stale rozmawiasz przez telefon. Dla HTC One Max 32 GB jest to 1500 minut.

Pokaż więcej
TECHNOLOGIA HTC One Max 32 GB
Technologia WCDMA (UMTS) / GSM
Generowanie sieci komórkowej 4G Lepszy niż 88 % ocenionych telefonów.
System operacyjny Google Android
Interfejs użytkownika HTC Sense 5.5
Nawigacja GPS, A-GPS, GLONASS

HTC One Max 32 GB obsługuje połączenia 4G. Łączność 4G jest dziś jeszcze powszechna, choć najnowsze telefony mają już łączność 5G. Łączność 3G należy już do przeszłości i można ją znaleźć tylko w starszych modelach. Systemem operacyjnym telefonu jest Google Android.

Pokaż więcej
KOMUNIKACJA HTC One Max 32 GB
Transfer danych GPRS, EDGE, HSDPA, HSUPA, HSPA+, LTE
Technologia połączeń 2G 850 GSM, 900 GSM, 1800 GSM, 1900 GSM
Interfejs bezprzewodowy IEEE 802.11a/b/g/n/ac
Bluetooth Bluetooth 4.0
NFC Tak Lepszy niż 66 % ocenionych telefonów.
Usługi w zakresie przesyłania wiadomości SMS, MMS

Funkcja NFC ucieszy wszystkich fanów płatności zbliżeniowych telefonami komórkowymi. Ponadto funkcję tę można wykorzystać również do łączności, na przykład do odblokowania drzwi lub wczytania menu w restauracji. Bluetooth 4.0 ułatwia połączenie telefonu z innymi urządzeniami bezprzewodowymi, takimi jak słuchawki, głośniki, telewizor lub tablet i inne.

Pokaż więcej
MULTIMEDIA HTC One Max 32 GB
Obsługiwane formaty audio WAV, WMA, AAC, AMR, MP3, OGG, MIDI, M4A, WMA 9, apt-X
Obsługiwane formaty wideo AVI, MPEG-4, WMV, 3GP, WMV9
Rozszerzone formaty audio HTC BoomSound
FUNKCJE HTC One Max 32 GB
Funkcje telefonu Głośnik, timer połączeń, połączenie konferencyjne, alarm wibracyjny
Czujniki Akcelerometr, czujnik światła otoczenia, czujnik zbliżeniowy, kompas cyfrowy, czujnik żyroskopowy
Bezpieczeństwo telefonu czytnik linii papilarnych
Inne funkcje telefonu Certyfikat DLNA, udostępnianie multimediów przez DLNA, HTC BlinkFeed, pilot na podczerwień, HTC Sense Voice, funkcja Always Smile, funkcja usuwania obiektów, tryb podwójnego przechwytywania, HTC Scribble
POZOSTAŁE HTC One Max 32 GB
Zawartość opakowania Zasilacz

Podobne telefony

Inne HTC telefonów

Inne projekty: