BlackBerry Q10 (Qualcomm Snapdragon S4) specyfikacja, test i opinie

Wyświetlacz
3.1", 720 x 720 pikseli
Główny aparat
8 megapikseli
System operacyjny
BlackBerry 10 OS
Pamięć
16 GB
RAM
2 GB
Procesor
Qualcomm Snapdragon S4
Bateria
2100 mAh

Inne warianty:

Kluczowe specyfikacje, dane techniczne, testy i pełne recenzje BlackBerry Q10 (Qualcomm Snapdragon S4) w jednym miejscu. Porównaj wybrany model z innymi alternatywami i zapewnij sobie solidną podstawę do podjęcia decyzji o wyborze najlepszego telefonu dzięki naszemu kompleksowemu przeglądowi.

KONSTRUKCJA I WYMIARY BlackBerry Q10 (Qualcomm Snapdragon S4)
Typ telefonu Smartfon BlackBerry
Sterowanie Pełna klawiatura - ekran dotykowy
Wysokość 119.6 mm Gorszy niż 63 % ocenionych telefonów.
Szerokość 66.8 mm Gorszy niż 53 % ocenionych telefonów.
Głębokość 10.35 mm Gorszy niż 52 % ocenionych telefonów.
Waga 139 g Lepszy niż 54 % ocenionych telefonów.
Kolor telefonu Biały
Wodoodporność -
SAR 0,78 W/kg
Typ złącza Micro-USB - 5 pinowe Micro-USB Typ B
HDMI - 19 pinowe micro HDMI Typ D
Gniazdo słuchawkowe - mini-telefon 3,5mm

Telefon BlackBerry Q10 (Qualcomm Snapdragon S4) ma wymiary 119.6 mm × 66.8 mm x 10.35 mm. Jego waga to 139 g.

Pokaż więcej
WYŚWIETLACZ BlackBerry Q10 (Qualcomm Snapdragon S4)
Typ wyświetlacza Wyświetlacz OLED
Technologia wyświetlania Super AMOLED
Przekątna wyświetlacza (rozmiar) 3.1" Gorszy niż 77 % ocenionych telefonów.
Rozdzielczość wyświetlacza 720 x 720 pikseli Gorszy niż 51 % ocenionych telefonów.
Głębia kolorów wyświetlacza 16,7 mln kolorów Lepszy niż 98 % ocenionych telefonów.

Rozmiar wyświetlacza to 3.1" cali. Telefony z mniejszymi wyświetlaczami mają tę zaletę, że łatwiej jest je obsługiwać jedną ręką. Natomiast w porównaniu z telefonami z dużymi wyświetlaczami, zapewniają one niższe wrażenia z użytkowania. Jeśli jednak nie planujesz regularnie oglądać filmów lub grać w gry na swoim telefonie i chcesz tylko podstawowej funkcjonalności, ten rozmiar jest dla Ciebie wystarczająco dobry. Dzięki technologii OLED wyświetlacz oferuje wierniejsze wyświetlanie kolorów, zwłaszcza czerni. Uzyskany w ten sposób kontrast jest znacznie wyższy, a kolory wydają się bardziej żywe. Technologia OLED jest obecnie częścią większości smartfonów, podczas gdy wyświetlacze LCD odchodzą do przeszłości w telefonach komórkowych. Wyświetlacze OLED mają również niższe zużycie energii w porównaniu do technologii LCD.

Rozdzielczość wyświetlacza BlackBerry Q10 (Qualcomm Snapdragon S4) to 720 x 720 pikseli. Wyższa rozdzielczość wyświetlacza jest warunkiem uzyskania ostrzejszego obrazu. Standardem dla telefonów średniej klasy jest dziś rozdzielczość Full HD, czyli 1920 × 1080 px. Tańsze telefony, które zazwyczaj mają mniejszą przekątną, mają rozdzielczość HD 1280 × 720 px. Mniejsze rozdzielczości można znaleźć tylko w starszych modelach. Z kolei najlepsze telefony mają rozdzielczość 4K, czyli 3840 × 2160 px.

Pokaż więcej
PROCESOR BlackBerry Q10 (Qualcomm Snapdragon S4)
Typ procesora (CPU) Qualcomm Snapdragon S4
Częstotliwość procesora 1.5 GHz Lepszy niż 54 % ocenionych telefonów.
Liczba rdzeni procesora Dwurdzeniowy Gorszy niż 90 % ocenionych telefonów.
Rdzeń graficzny (GPU) Qualcomm ADRENO 225

Telefon BlackBerry Q10 (Qualcomm Snapdragon S4) posiada procesor Qualcomm Snapdragon S4. Liczba rdzeni procesora to 2. To właśnie liczba rdzeni odgrywa ważną rolę w ocenie wydajności telefonu, ponieważ jest ona odpowiedzialna za operacje obliczeniowe. Smartfony już powszechnie mają liczbę rdzeni od około 4 do 8. Procesory wielordzeniowe mogą działać lepiej i skracać czas przetwarzania żądania do minimum, co przekłada się na reakcję telefonu, na przykład w szybkości otwierania aplikacji. Częstotliwość procesora jest również ważnym parametrem, który wskazuje, ile instrukcji telefon może przetworzyć w ciągu jednej sekundy. Podobnie jak w przypadku częstotliwości odświeżania, im wyższa liczba, tym szybciej telefon reaguje. Częstotliwość procesora w BlackBerry Q10 (Qualcomm Snapdragon S4) to 1.5 GHz. Standardowo znajdziesz tę wartość między 1,8 GHz a 2,8 GHz dzisiaj.

Procesor zawiera również akcelerator graficzny Qualcomm ADRENO 225.

Pokaż więcej
PAMIĘĆ BlackBerry Q10 (Qualcomm Snapdragon S4)
RAM 2 GB Lepszy niż 55 % ocenionych telefonów.
Pamięć wewnętrzna (internal storage) 16 GB Gorszy niż 53 % ocenionych telefonów.
Obsługiwane karty pamięci microSDHC - do 32 GB

Jednym z najważniejszych parametrów dla użytkowników jest często pojemność pamięci. Im jest ona większa, tym więcej aplikacji, zdjęć, filmów i innych plików może przechowywać Twój telefon. Ten telefon posiada 16 GB. Ta pojemność pamięci jest idealna dla osób posiadających w telefonie kilka podstawowych aplikacji i kilkadziesiąt zdjęć. Jeśli nie używasz telefonu do gier lub nie potrzebujesz przechowywać zdjęć w wysokiej rozdzielczości, ten rozmiar jest wystarczający. Jednak tak małej pojemności raczej nie spotkasz w nowych smartfonach. Standardowa pamięć to dziś około 64 i 128 GB. Najlepsze telefony mają pamięć wewnętrzną o pojemności 256 GB lub więcej. Obecnie na rynku zazwyczaj można znaleźć jeden model telefonu z kilkoma różnymi rozmiarami pamięci. Dzięki temu każdy użytkownik może wybrać to, co najbardziej mu odpowiada.

W przypadku tego modelu możliwe jest zwiększenie powierzchni pamięci masowej poprzez włożenie karty pamięci.

Wielkość pamięci RAM mówi nam jak silny jest telefon. BlackBerry Q10 (Qualcomm Snapdragon S4) posiada pamięć 2 GB. Powszechnie dzisiaj można spotkać telefony z 6 do 8 GB pamięci RAM. Oznacza to, że telefon bez problemu poradzi sobie z normalną pracą oraz bardziej wymagającymi aplikacjami czy grami. Wyższe pamięci RAM rzędu 12 GB można znaleźć w najlepszych telefonach na rynku i są one idealne zwłaszcza dla pasjonatów gier. Z kolei pamięć operacyjna poniżej 4 GB to raczej domena telefonów z niższej półki i starszych modeli. Jednak nawet one znajdą swoich fanów wśród mniej wymagających użytkowników.

Pokaż więcej
APARAT FOTOGRAFICZNY BlackBerry Q10 (Qualcomm Snapdragon S4)
TYLNY APARAT
Liczba obiektywów tylnego aparatu 1
Rozdzielczość głównego aparatu 8 megapikseli Lepszy niż 52 % ocenionych telefonów.
Jasność obiektywu aparatu głównego F/2.2 Gorszy niż 73 % ocenionych telefonów.
Ostrość głównego aparatu Automatyczny
Zoom cyfrowy 5x Lepszy niż 64 % ocenionych telefonów.
Tryby pracy aparatu Tryb Time Shift
Źródło światła aparatu Lampa błyskowa
Rozdzielczość wideo 1920 x 1080 (1080p)
PRZEDNI APARAT
Liczba obiektywów przedniego aparatu 0

Tylny aparat telefonu BlackBerry Q10 (Qualcomm Snapdragon S4) ma tylko jeden obiektyw. Jeden obiektyw jest bardziej typowy dla starszych telefonów lub telefonów z niższej półki z aparatami niższej jakości. Tylne aparaty w nowoczesnych telefonach są dziś zazwyczaj wyposażone w dwa, trzy, a czasem nawet pięć obiektywów tylnej kamery. Rozdzielczość głównego obiektywu to 8 megapikseli. Jednak sama rozdzielczość nie musi przekładać się na dobre zdjęcie. Dlatego należy spojrzeć na inne parametry, takie jak luminancja czy rozmiar piksela. Kolejnym ważnym czynnikiem jest przysłona, która w tym przypadku oznacza F/2.2 i określa, ile światła przechodzi przez matrycę. Najlepsze telefony mają przysłonę o wartości nawet F/1.5. Ale najczęściej dziś spotkasz się z F/1.8 do F/2.2. W tym przypadku im niższa liczba po ukośniku, tym wyższa jakość zdjęcia.

Zoom Cyfrowy w tym przypadku oferuje powiększenie do wartości 5x. Oczywiście im wyższa wartość obiektywu, tym bardziej można powiększyć odległy obiekt. Wadą zoomu cyfrowego jest jednak to, że podczas korzystania z niego pogarsza się jakość i ostrość zdjęcia.

Pokaż więcej
BATERIA I ŁADOWANIE BlackBerry Q10 (Qualcomm Snapdragon S4)
Pojemność baterii (rozmiar) 2100 mAh Lepszy niż 50 % ocenionych telefonów.
Czas czuwania 355 godzin Lepszy niż 51 % ocenionych telefonów.
Czas pracy na baterii podczas wykonywania połączeń 810 minut Lepszy niż 64 % ocenionych telefonów.
Szczegółowe informacje na temat żywotności baterii Rozmowa (WCDMA): do 810 min
Tryb czuwania: (WCDMA): do 355 godz.
Technologia akumulatorów Litowo-jonowy

Wielkość baterii w BlackBerry Q10 (Qualcomm Snapdragon S4) to 2100 mAh. Rozmiar wyświetlacza, wydajność procesora, wykorzystanie funkcji danych i oczywiście intensywność korzystania z telefonu w ogóle mają znaczący wpływ na wytrzymałość baterii. Standardem dla większości smartfonów jest dziś pojemność baterii wynosząca około 4500 do 5000 mAH. Telefony z taką wielkością baterii zazwyczaj gwarantują żywotność telefonu na poziomie co najmniej 1 dnia. Starsze lub tańsze modele smartfonów mogą wtedy osiągać pojemność baterii zazwyczaj około 2500 mAH i poniżej. Przy takiej pojemności może się okazać, że przy intensywnym korzystaniu z telefonu konieczne będzie jego doładowanie w ciągu dnia.

Standby Time dla tego telefonu to 355 godzin, i mówi nam, jak długo telefon wytrzyma na jednym ładowaniu, gdy nie będziesz go aktywnie używać. BlackBerry Q10 (Qualcomm Snapdragon S4) wytrzymujena jednym ładowaniu orzy ciągłych rozmowach telefonicznych 810 minut.

Pokaż więcej
TECHNOLOGIA BlackBerry Q10 (Qualcomm Snapdragon S4)
Technologia WCDMA (UMTS) / GSM
Generowanie sieci komórkowej 4G Lepszy niż 88 % ocenionych telefonów.
System operacyjny BlackBerry 10 OS
Nawigacja A-GPS, GLONASS

Standardowa łączność 4G zastępuje obecnie 5G, ale nadal jest bardziej domeną najnowszych telefonów. Model BlackBerry Q10 (Qualcomm Snapdragon S4) obsługuje połączenia 4G. Łączność 3G jest obecnie spotykana tylko w najstarszych telefonach. Systemem operacyjnym w tym modelu jest BlackBerry 10 OS.

Pokaż więcej
KOMUNIKACJA BlackBerry Q10 (Qualcomm Snapdragon S4)
Transfer danych GPRS, EDGE, HSDPA, HSUPA, HSPA+, LTE
Technologia połączeń 2G 850 GSM, 900 GSM, 1800 GSM, 1900 GSM
Technologia połączeń 4G LTE Band 3, Band 7, Band 8, Band 20
Częstotliwość połączenia 4G LTE FDD 1800+, FDD 2600, FDD 900, FDD 800 DD
Interfejs bezprzewodowy IEEE 802.11a/b/g/n
Bluetooth Bluetooth 4.0
Profile Bluetooth HSP
NFC Tak Lepszy niż 66 % ocenionych telefonów.
Funkcje komunikacyjne Mobilny klient poczty elektronicznej, przeglądarka internetowa
Usługi w zakresie przesyłania wiadomości BlackBerry Messenger, SMS, MMS

Płatności zbliżeniowe nie stanowią w przypadku tego telefonu problemu, dzięki funkcji NFC. Można ją również wykorzystać np. do odblokowania drzwi lub wczytania menu w restauracji za pomocą tagu NFC. Podstawowy pakiet obejmuje również Bluetooth 4.0. Dzięki temu można łatwo podłączyć na przykład bezprzewodowe słuchawki do telefonu, a także połączyć telefon z telewizorem, tabletem lub głośnikiem i innymi urządzeniami.

Pokaż więcej
MULTIMEDIA BlackBerry Q10 (Qualcomm Snapdragon S4)
Obsługiwane formaty audio WAV, WMA, AAC, PCM, Ogg Vorbis, AMR, MP3, FLAC, AC-3, AAC-LC, AAC +, OGG, MKA, M4A, eAAC, WMA 10 Pro, WMA 9
Obsługiwane formaty wideo MKV, AVI, MOV, M-JPEG, XviD, MPEG-4, WMV, ASF, MPEG-2, 3GP, H.264, H.263, M4V
FUNKCJE BlackBerry Q10 (Qualcomm Snapdragon S4)
Funkcje telefonu Głośnik, sterowanie głosem, timer połączeń, połączenie konferencyjne, tryb samolotowy, wybieranie głosowe, alarm wibracyjny
Czujniki Akcelerometr, czujnik światła otoczenia, czujnik zbliżeniowy, magnetometr, czujnik żyroskopowy
Podstawowe funkcje organizacyjne Kalendarz, synchronizacja z PC, kalkulator, przypomnienie, stoper, budzik
Inne funkcje telefonu Kompatybilność z TTY, BlackBerry Balance, BlackBerry Magnify
POZOSTAŁE BlackBerry Q10 (Qualcomm Snapdragon S4)
Zawartość opakowania Zasilacz
Maksymalna temperatura pracy 35 °C
Minimalna temperatura pracy 0 °C

Podobne telefony

Inne BlackBerry telefonów

Inne projekty: