Acer Liquid mt 512 MB specyfikacja, test i opinie

Wyświetlacz
3.6", 800 x 480 pikseli
Główny aparat
5 megapikseli
System operacyjny
Google Android 2.2
Pamięć
512 MB
RAM
512 MB
Procesor
Qualcomm Snapdragon S2
Bateria
1500 mAh

Inne warianty:

Kluczowe specyfikacje, dane techniczne, testy i pełne recenzje Acer Liquid mt 512 MB w jednym miejscu. Porównaj wybrany model z innymi alternatywami i zapewnij sobie solidną podstawę do podjęcia decyzji o wyborze najlepszego telefonu dzięki naszemu kompleksowemu przeglądowi.

KONSTRUKCJA I WYMIARY Acer Liquid mt 512 MB
Typ telefonu Smartfon
Sterowanie Dotykowy
Wysokość 115 mm Gorszy niż 67 % ocenionych telefonów.
Szerokość 63 mm Gorszy niż 59 % ocenionych telefonów.
Głębokość 13.55 mm Gorszy niż 69 % ocenionych telefonów.
Waga 135 g Lepszy niż 58 % ocenionych telefonów.
Kolor telefonu Brązowy
Wodoodporność -
SAR 0,68 W/kg (ciało), 1,72 W/kg (głowa)
Zintegrowane komponenty Radio FM
Typ złącza Micro-USB - 5 pin Micro-USB typ B
Gniazdo słuchawkowe - mini-telefon 3.5mm

Telefon Acer Liquid mt 512 MB ma wymiary 115 mm × 63 mm x 13.55 mm. Jego waga to 135 g.

Pokaż więcej
WYŚWIETLACZ Acer Liquid mt 512 MB
Typ wyświetlacza wyświetlacz LCD
Technologia wyświetlania TFT
Przekątna wyświetlacza (rozmiar) 3.6" Gorszy niż 71 % ocenionych telefonów.
Rozdzielczość wyświetlacza 800 x 480 pikseli Gorszy niż 55 % ocenionych telefonów.
Głębia kolorów wyświetlacza 65 536 kolorów Gorszy niż 76 % ocenionych telefonów.

Rozmiar wyświetlacza to 3.6" cali. Telefony z mniejszymi wyświetlaczami mają tę zaletę, że łatwiej jest je obsługiwać jedną ręką. Natomiast w porównaniu z telefonami z dużymi wyświetlaczami, zapewniają one niższe wrażenia z użytkowania. Jeśli jednak nie planujesz regularnie oglądać filmów lub grać w gry na swoim telefonie i chcesz tylko podstawowej funkcjonalności, ten rozmiar jest dla Ciebie wystarczająco dobry. Wyświetlacze LCD schodzą obecnie na dalszy plan. Wynika to głównie z wyższego zużycia energii. Dodatkowo ich wadą jest niższy kontrast kolorów, co może się odbić na przykład na powstałych zdjęciach. Z drugiej strony, telefony z wyświetlaczami LCD są z reguły tańsze od tych z technologią OLED.

Rozdzielczość wyświetlacza Acer Liquid mt 512 MB to 800 x 480 pikseli. Wyższa rozdzielczość wyświetlacza jest warunkiem uzyskania ostrzejszego obrazu. Standardem dla telefonów średniej klasy jest dziś rozdzielczość Full HD, czyli 1920 × 1080 px. Tańsze telefony, które zazwyczaj mają mniejszą przekątną, mają rozdzielczość HD 1280 × 720 px. Mniejsze rozdzielczości można znaleźć tylko w starszych modelach. Z kolei najlepsze telefony mają rozdzielczość 4K, czyli 3840 × 2160 px.

Pokaż więcej
PROCESOR Acer Liquid mt 512 MB
Typ procesora (CPU) Qualcomm Snapdragon S2
Oznaczenie procesora MSM7230
Częstotliwość procesora 800 MHz Gorszy niż 89 % ocenionych telefonów.

Telefon Acer Liquid mt 512 MB posiada procesor Qualcomm Snapdragon S2. Częstotliwość procesora jest również ważnym parametrem, który wskazuje, ile instrukcji telefon może przetworzyć w ciągu jednej sekundy. Podobnie jak w przypadku częstotliwości odświeżania, im wyższa liczba, tym szybciej telefon reaguje. Częstotliwość procesora w Acer Liquid mt 512 MB to 800 MHz. Standardowo znajdziesz tę wartość między 1,8 GHz a 2,8 GHz dzisiaj.

Pokaż więcej
PAMIĘĆ Acer Liquid mt 512 MB
RAM 512 MB Gorszy niż 78 % ocenionych telefonów.
Pamięć wewnętrzna (internal storage) 512 MB Gorszy niż 97 % ocenionych telefonów.
Obsługiwane karty pamięci microSDHC - do 32 GB

Jednym z najważniejszych parametrów dla użytkowników jest często pojemność pamięci. Im jest ona większa, tym więcej aplikacji, zdjęć, filmów i innych plików może przechowywać Twój telefon. Ten telefon posiada 512 MB. Ta pojemność pamięci jest idealna dla osób posiadających w telefonie kilka podstawowych aplikacji i kilkadziesiąt zdjęć. Jeśli nie używasz telefonu do gier lub nie potrzebujesz przechowywać zdjęć w wysokiej rozdzielczości, ten rozmiar jest wystarczający. Jednak tak małej pojemności raczej nie spotkasz w nowych smartfonach. Standardowa pamięć to dziś około 64 i 128 GB. Najlepsze telefony mają pamięć wewnętrzną o pojemności 256 GB lub więcej. Obecnie na rynku zazwyczaj można znaleźć jeden model telefonu z kilkoma różnymi rozmiarami pamięci. Dzięki temu każdy użytkownik może wybrać to, co najbardziej mu odpowiada.

W przypadku tego modelu możliwe jest zwiększenie powierzchni pamięci masowej poprzez włożenie karty pamięci.

Wielkość pamięci RAM mówi nam jak silny jest telefon. Acer Liquid mt 512 MB posiada pamięć 512 MB. Powszechnie dzisiaj można spotkać telefony z 6 do 8 GB pamięci RAM. Oznacza to, że telefon bez problemu poradzi sobie z normalną pracą oraz bardziej wymagającymi aplikacjami czy grami. Wyższe pamięci RAM rzędu 12 GB można znaleźć w najlepszych telefonach na rynku i są one idealne zwłaszcza dla pasjonatów gier. Z kolei pamięć operacyjna poniżej 4 GB to raczej domena telefonów z niższej półki i starszych modeli. Jednak nawet one znajdą swoich fanów wśród mniej wymagających użytkowników.

Pokaż więcej
APARAT FOTOGRAFICZNY Acer Liquid mt 512 MB
TYLNY APARAT
Liczba obiektywów tylnego aparatu 1
Rozdzielczość głównego aparatu 5 megapikseli Gorszy niż 60 % ocenionych telefonów.
Ostrość głównego aparatu Automatyczny
Samowyzwalacz 10 sek, 2 sek
Rozpoznawanie twarzy Wykrywanie twarzy, migawka z uśmiechem Lepszy niż 79 % ocenionych telefonów.
Balans bieli Automatyczny, ustawienia wstępne
Źródło światła aparatu Lampa błyskowa
Rozdzielczość zdjęć 2592 x 1944
Rozdzielczość wideo 1280 x 720 (720p)
PRZEDNI APARAT
Liczba obiektywów przedniego aparatu 0

Tylny aparat telefonu Acer Liquid mt 512 MB ma tylko jeden obiektyw. Jeden obiektyw jest bardziej typowy dla starszych telefonów lub telefonów z niższej półki z aparatami niższej jakości. Tylne aparaty w nowoczesnych telefonach są dziś zazwyczaj wyposażone w dwa, trzy, a czasem nawet pięć obiektywów tylnej kamery. Rozdzielczość głównego obiektywu to 5 megapikseli. Jednak sama rozdzielczość nie musi przekładać się na dobre zdjęcie. Dlatego należy spojrzeć na inne parametry, takie jak luminancja czy rozmiar piksela. Wiele osób skorzysta również z funkcji rozpoznawania twarzy. Dzieje się tak dlatego, że aparat może rozpoznać twarz osoby w kadrze i automatycznie ustawić na niej ostrość.

Pokaż więcej
BATERIA I ŁADOWANIE Acer Liquid mt 512 MB
Pojemność baterii (rozmiar) 1500 mAh Gorszy niż 62 % ocenionych telefonów.
Technologia akumulatorów Litowo-jonowy

Wielkość baterii w Acer Liquid mt 512 MB to 1500 mAh. Rozmiar wyświetlacza, wydajność procesora, wykorzystanie funkcji danych i oczywiście intensywność korzystania z telefonu w ogóle mają znaczący wpływ na wytrzymałość baterii. Standardem dla większości smartfonów jest dziś pojemność baterii wynosząca około 4500 do 5000 mAH. Telefony z taką wielkością baterii zazwyczaj gwarantują żywotność telefonu na poziomie co najmniej 1 dnia. Starsze lub tańsze modele smartfonów mogą wtedy osiągać pojemność baterii zazwyczaj około 2500 mAH i poniżej. Przy takiej pojemności może się okazać, że przy intensywnym korzystaniu z telefonu konieczne będzie jego doładowanie w ciągu dnia.

Pokaż więcej
TECHNOLOGIA Acer Liquid mt 512 MB
Technologia WCDMA (UMTS) / GSM
Generowanie sieci komórkowej 3G Gorszy niż 64 % ocenionych telefonów.
System operacyjny Google Android 2.2
Nawigacja GPS, A-GPS

Standardowa łączność 4G zastępuje obecnie 5G, ale nadal jest bardziej domeną najnowszych telefonów. Model Acer Liquid mt 512 MB obsługuje połączenia 3G. Łączność 3G jest obecnie spotykana tylko w najstarszych telefonach. Systemem operacyjnym w tym modelu jest Google Android 2.2.

Pokaż więcej
KOMUNIKACJA Acer Liquid mt 512 MB
Transfer danych GPRS, EDGE, HSDPA, HSUPA, HSPA+
Technologia połączeń 2G 850 GSM, 900 GSM, 1800 GSM, 1900 GSM
Interfejs bezprzewodowy IEEE 802.11b/g/n
Bluetooth Bluetooth 2.1 EDR
Profile Bluetooth A2DP
Funkcje komunikacyjne Mobilny klient poczty elektronicznej, przeglądarka internetowa
Usługi w zakresie przesyłania wiadomości SMS, MMS

Podstawowy pakiet obejmuje również Bluetooth 2.1 EDR. Dzięki temu można łatwo podłączyć na przykład bezprzewodowe słuchawki do telefonu, a także połączyć telefon z telewizorem, tabletem lub głośnikiem i innymi urządzeniami.

Pokaż więcej
MULTIMEDIA Acer Liquid mt 512 MB
Obsługiwane formaty audio WAV, WMA, AAC, PCM, AMR, MP3, AAC +, OGG, eAAC+, MIDI
Obsługiwane formaty wideo MPEG-4, WMV, DivX
FUNKCJE Acer Liquid mt 512 MB
Funkcje telefonu Głośnik, timer połączenia, połączenie konferencyjne, tryb samolotowy, wybieranie głosowe, alarm wibracyjny
Czujniki Akcelerometr, czujnik światła otoczenia, czujnik zbliżeniowy
Inne funkcje telefonu Inteligentne pisanie (T9), wielozadaniowość
POZOSTAŁE Acer Liquid mt 512 MB
Zawartość opakowania Zasilacz
Karta pamięci microSD - 2 GB

Podobne telefony

Inne Acer telefonów

Inne projekty: