Sony MDR ZX660AP specyfikacja, test i opinie

Typ słuchawek
Full size (słuchawki nauszne)
Łoncznośc
Przewodowy
Charakterystyka częstotliwościowa
5 - 25000 Hz
Czułość
104 dB/mW
Impedancja
40 Ohm
Mikrofon
Na kablu

Szczegółowa lista danych technicznych, specyfikacji, opinie i recenzji ekspertów Sony MDR ZX660AP. Uzyskaj kompleksowe spojrzenie na wybrane słuchawki i sprawdź, czy są to te, które najlepiej odpowiadają Twoim potrzebom. Możesz również skorzystać z funkcji porównania, aby porównać je z innymi konkurencyjnymi słuchawkami.

Sony MDR ZX660AP dane techniczne i specyfikacja

konstrukcja i wymiary jakość dźwięku mikrofon kable złącza

KONSTRUKCJA I WYMIARY Sony MDR ZX660AP
Typ produktu Słuchawki - przewodowe - jack 3,5 mm
Waga 193 g Gorsze niż 59 % ocenianych słuchawek.
Kolor Czarny | Niebieski | Zielony | Biały | Whirl white
Polecane użycie Elektronika przenośna

The Sony MDR ZX660AP to słuchawki przewodowe. W przypadku słuchawek do studia i profesjonalnych słuchawek dla DJ-ów połączenie przewodowe jest standardem i koniecznością. W tym przypadku połączenie za pomocą kabla zmniejsza opóźnienia w transmisji dźwięku i zapobiega niepożądanemu rozładowaniu baterii, jak miałoby to miejsce w przypadku słuchawek bezprzewodowych. To samo dotyczy de facto słuchawek do gier. W przypadku słuchawek do zwykłego słuchania muzyki, kabel jest już raczej przeszłością, choć nadal ma swoich fanów. Jednak opcja bezprzewodowa jest znacznie bardziej popularna w codziennym użytkowaniu w dzisiejszym świecie.

Słuchawki te są zaprojektowane tak, aby pasowały do uszu. Dzięki takiej konstrukcji mogą lepiej izolować od hałasu zewnętrznego niż na przykład słuchawki nauszne. Pozwala to na lepszą jakość słuchania bez zakłóceń. Jednak taka konstrukcja sprawia, że słuchawki są cięższe i mniej praktyczne do częstego noszenia. Waga słuchawek to 193 g. Chociaż są to słuchawki nauszne, które zwykle charakteryzują się masywną naturą, ten model można złożyć do bardziej kompaktowej formy. Dzięki temu łatwiej zmieścić je w plecaku lub torbie.

Pokaż więcej
JAKOŚĆ DŹWIĘKU Sony MDR ZX660AP
Forma słuchawek Full size (słuchawki nauszne)
Składane Tak Lepsze niż 84 % ocenianych słuchawek.
Technologia łączności Przewodowy
Tryb wyjścia dźwięku Stereo
Charakterystyka częstotliwościowa 5 - 25000 Hz Lepsze niż 89 % ocenianych słuchawek.
Maksymalna moc wejściowa 1000 mW
Czułość 104 dB/mW Lepsze niż 51 % ocenianych słuchawek.
Impedancja 40 Ohm
Membran PET - 40 mm Lepsze niż 79 % ocenianych słuchawek.
Ilość jednocześnie podłączonych urządzeń (Multipoint) Neodymowe

Na jakość dźwięku może wpływać wiele czynników. Dla wielu użytkowników zakres częstotliwości jest kluczową cechą słuchawek. Im szerszy zakres, tym więcej szczegółów i niuansów można usłyszeć podczas słuchania. Jednak każda osoba odbiera częstotliwości inaczej, więc zakres częstotliwości słuchawek różni się w zależności od indywidualnych potrzeb. Przeciętna osoba odbiera częstotliwości w zakresie od 16 do 20 000 Hz, więc najczęściej dostępne są słuchawki z zakresem częstotliwości od 20 do 20 000 Hz. Jeśli szukasz słuchawek z dobrym basem, powinieneś celować w niższe wartości zakresu (bas reprezentuje częstotliwości do około 256 Hz), podczas gdy wysokie wartości zakresu (częstotliwości w przybliżeniu powyżej 2048 Hz) będą lepsze do odtwarzania wysokich tonów. Zakres częstotliwości słuchawek Sony MDR ZX660AP to 5 - 25000 Hz. Czułość słuchawek określa, jak skutecznie mogą one odbierać sygnał ze źródła. Im wyższa czułość słuchawek, tym głośniej mogą one grać przy niższym zużyciu energii. Jednak przy dużej głośności zużycie energii wzrasta, co może stanowić problem podczas słuchania muzyki z telefonu komórkowego. Wartość czułości około 85 dB jest odpowiednia dla cichych środowisk, podczas gdy wartość około 90 dB pozwala na wysokiej jakości słuchanie nawet w hałaśliwym otoczeniu. Słuchawki o czułości 100 dB i wyższej nadają się do bardzo głośnych środowisk, takich jak koncerty. Headphones Sony MDR ZX660AP są zaprojektowane z czułością o 104 dB/mW.

W większości przypadków znaczenie ma również urządzenie podłączone do słuchawek. Niższa wartość rezystancji (około 100 do 150 Ohm) jest odpowiednia do odtwarzania z telefonów komórkowych, laptopów lub innych przenośnych odtwarzaczy, które nie mają wystarczająco mocnego wzmacniacza. Niższa impedancja zapewni osiągnięcie wymaganego poziomu głośności przy mniejszym zużyciu energii, wydłużając tym samym żywotność odtwarzacza. Jednocześnie jednak przy niższej impedancji występują większe zniekształcenia dźwięku. Słuchawki o wyższej impedancji, wynoszącej około 250 omów i powyżej, są zatem bardziej odpowiednie do odtwarzania z naprawdę mocnych źródeł sygnału lub przy użyciu wzmacniacza słuchawkowego, w przeciwnym razie dźwięk wydobywający się z nich może nie być wystarczająco głośny. Jednocześnie słuchawki o wyższej impedancji zapewniają również mniejsze zniekształcenia dźwięku. W przypadku tych słuchawek impedancja osiąga 40 Ohm value. Maksymalna moc wejściowa tych słuchawek wskazuje, ile decybeli mogą odebrać z urządzenia bez żadnych uszkodzeń. Dla Sony MDR ZX660AP, jest to 1000 mW.

Słuchawki składają się z wielu ważnych części, w tym membrany, które są odpowiedzialne za przekształcanie sygnałów elektrycznych w dźwięk. Membrana o grubości około 6 mm jest bardzo wrażliwa na zmiany wysokich częstotliwości, ale mniej wrażliwa na basy. Aby uzyskać stosunkowo zrównoważony profil dźwiękowy, stosuje się membranę o średniej grubości około 10 mm, która może odtwarzać zarówno basy, jak i wysoką tonację. Membrana o grubości około 20 mm nie reaguje tak szybko na zmiany sygnału audio, co powoduje gorsze odtwarzanie basów. Jest jednak bardzo czuła na wyższe częstotliwości. W przypadku tego modelu membrana to PET - 40 mm.

Pokaż więcej
MIKROFON Sony MDR ZX660AP
Typ Na kablu
Technologia mikrofonu Kondensator elektretowy

Sony MDR ZX660AP ma mikrofon wbudowany bezpośrednio na kablu.

Pokaż więcej
KABLE Sony MDR ZX660AP
Typ kabla Kabel słuchawkowy - 1,2 m
Powlekana złączka Złoto
ZŁĄCZA Sony MDR ZX660AP
Typ złącza Słuchawki (mini-phone stereo 3,5 mm 4-pole)

Podobne słuchawki

Inne słuchawki Sony

Inne projekty: