Sony LinkBuds S specyfikacja, test i opinie

Typ słuchawek
In-ear (słuchawki douszne)
Łoncznośc
Bezprzewodowy
Charakterystyka częstotliwościowa
20 - 40000 Hz

Pełna specyfikacja techniczna, parametry, opinie ekspertów i recenzje Sony LinkBuds S. Dowiedz się, jak wybrane słuchawki wypadają na tle konkurencji i czy najlepiej spełniają Twoje oczekiwania dzięki funkcji porównania słuchawek.

KONSTRUKCJA I WYMIARY Sony LinkBuds S
Typ produktu True wireless - Bluetooth - bezprzewodowe
Szczegóły dotyczące wymiarów i wagi Etui do ładowania: 4,28 cm x 6 cm x 2,76 cm / 35 g
Kolor Czarny | Biały
Polecane użycie Elektronika przenośna
Maksymalna odległość działania 10 m Lepsze niż 82 % ocenianych słuchawek dousznych.

Sony LinkBuds S to słuchawki bezprzewodowe. Połączenie bezprzewodowe pozwala na całkowitą swobodę ruchów, a wraz z tym zwiększa komfort korzystania ze słuchawek. Ta funkcja jest bardzo popularna, szczególnie podczas codziennego korzystania ze słuchawek. Czynnikiem ograniczającym słuchawki bezprzewodowe jest pewne opóźnienie w transmisji dźwięku między źródłem a słuchawkami (prawie nie do odróżnienia dla normalnego użytkownika), a także konieczność ich ładowania (w przypadku słuchawek przewodowych słuchawki są ładowane przez podłączenie samego kabla). Słuchawki korzystają z technologii Bluetooth 5.2 do transmisji dźwięku. Oferowany zasięg transmisji wynosi do 10 m. Maksymalny zasięg oznacza maksymalną odległość od źródła transmisji dźwięku, w jakiej słuchawki mogą być używane do bezprzewodowej transmisji dźwięku. Na maksymalny zasięg komunikacji mogą jednak wpływać przeszkody, takie jak ludzie, ściany itp.

Słuchawki są zaprojektowane jako douszne. Słuchawki douszne są podłączane bezpośrednio do ucha i zazwyczaj zapewniają całkowitą lub przynajmniej częściową izolację od hałasu otoczenia. Stopień izolacji zależy również od tego, czy słuchawki mają funkcję izolacji szumów otoczenia. Ich niezaprzeczalną zaletą jest to, że są bardziej kompaktowe niż słuchawki nauszne.

Pokaż więcej
JAKOŚĆ DŹWIĘKU Sony LinkBuds S
Forma słuchawek In-ear (słuchawki douszne)
Technologia słuchawek Dynamic
Technologia łączności Bezprzewodowy
Technologia bezprzewodowa Bluetooth
Wersja Bluetooth Bluetooth 5.2 Lepsze niż 98 % ocenianych słuchawek dousznych.
Profile Bluetooth Profil głośnomówiący (HFP), profil zestawu słuchawkowego (HSP), profil zaawansowanej dystrybucji audio (A2DP), profil zdalnego sterowania audio/wideo (AVRCP), system zarządzania kopią szeregową (SCMS-T)
Kodek audio Bluetooth SBC, AAC, LDAC
Aktywna redukcja hałasu (Noise Cancelling) Tak Lepsze niż 94 % ocenianych słuchawek dousznych.
Efekty dźwiękowe Technologia Digital Sound Enhancement Engine Extreme (DSEE Extreme), tryb dźwięku otoczenia
Charakterystyka częstotliwościowa 20 - 40000 Hz Lepsze niż 99 % ocenianych słuchawek dousznych.
Membran 5 mm Gorsze niż 99 % ocenianych słuchawek dousznych.
Ilość jednocześnie podłączonych urządzeń (Multipoint) Neodymowe
Cechy Funkcja Quick Attention

Na jakość dźwięku może wpływać wiele czynników. Jeśli chodzi o zakres częstotliwości, im jest on szerszy, tym więcej szczegółów można usłyszeć podczas słuchania. Jednak zakres, jaki dana osoba może odbierać, jest bardzo indywidualny. Przeciętna osoba jest w stanie odbierać częstotliwości w zakresie od 16 do 20 000 Hz. Najczęściej spotykanym zakresem częstotliwości na rynku jest więc 20-20 000 Hz. Niższe częstotliwości do około 256 Hz są uważane za częstotliwości basowe. Dlatego im niższa jest dolna wartość, tym lepiej słuchawki będą odtwarzać basy. I odwrotnie, wartości od około 2 048 Hz w górę to wysokie tony. Dlatego słuchawki z wysoką górną wartością zapewnią znacznie dokładniejszą reprodukcję wysokich tonów. Sony LinkBuds S oferuje zakres częstotliwości 20 - 40000 Hz.

Ważną częścią tych słuchawek jest membrana, która, mówiąc najprościej, przekształca sygnał elektryczny w dźwięk. Cienka membrana o grubości około 6 mm może szybko reagować na zmiany sygnału audio i poprawia odsłuch wysokich częstotliwości. Jest jednak mniej wrażliwa na bas. Średniej grubości membrana o grubości około 10 mm zapewnia dość zrównoważony profil dźwiękowy, pozwalając cieszyć się zarówno basami, jak i wysokimi tonami. Grubsza membrana o grubości około 20 mm nie jest w stanie tak szybko reagować na zmiany sygnału dźwiękowego, przez co pogarsza odsłuch basów. Jest jednak bardziej wrażliwa na wyższe częstotliwości. Ten model jest wyposażony w 5 mm.

Aby zapewnić jeszcze bardziej niezakłócone wrażenia słuchowe, słuchawki posiadają specjalną funkcję Active Noise Canceling lub Active Ambient Noise Cancellation.

Pokaż więcej
MIKROFON Sony LinkBuds S
Obudowa Wbudowany
KABLE Sony LinkBuds S
Typ kabla Kabel do ładowania USB-C - odłączany
BATERIA I ŁADOWANIE Sony LinkBuds S
Typ baterii Bateria słuchawkowa - ładowalna
Szczegóły dotyczące żywotności baterii Ciągłe rozmowy: do 3,5 godzin
Ciągłe odtwarzanie (włączona aktywna redukcja szumów): do 6 godzin
Ciągłe odtwarzanie (wyłączona aktywna redukcja szumów): do 9 godzin
Czas czuwania 16 godzin Gorsze niż 99 % ocenianych słuchawek dousznych.
Czas ładowania 2 godzin Lepsze niż 67 % ocenianych słuchawek dousznych.Czas pracy baterii w trybie czuwania określony przez producenta to 16 godzin.

Czas ładowania to 2 godziny.

Pokaż więcej
ZŁĄCZA Sony LinkBuds S
Typ złącza Bluetooth
USB (tylko zasilanie) (USB Typ-C)
INNE Sony LinkBuds S
Dołączone akcesoria Etui do ładowania, kabel USB-C
Zgodność z normami IPX4

Podobne słuchawki

Inne słuchawki Sony

Inne projekty: