Razer Kraken specyfikacja, test i opinie

Typ słuchawek
Full size (słuchawki nauszne)
Łoncznośc
Przewodowy
Charakterystyka częstotliwościowa
12 - 28000 Hz
Czułość
109 dB
Impedancja
32 Ohm
Mikrofon
Boom

Kluczowe specyfikacje, dane techniczne, testy i pełne recenzje Razer Kraken w jednym miejscu. Porównaj wybrany model z innymi alternatywami i zapewnij sobie solidną podstawę do podjęcia decyzji o wyborze najlepszych słuchawek dzięki naszemu kompleksowemu przeglądowi.

Razer Kraken dane techniczne i specyfikacja

konstrukcja i wymiary jakość dźwięku mikrofon kontrola kable złącza inne

KONSTRUKCJA I WYMIARY Razer Kraken
Typ produktu Zestaw słuchawkowy - przewodowy - jack 3,5 mm
Waga 322 g Gorsze niż 89 % ocenianych słuchawek.
Kolor Kwarcowy różowy | Czarny | Merkury biały | Zielony
Materiał obudowy Aluminium
Materiał nauszników Leatherette, pianka z pamięcią, materiał
Materiał opaski Aluminium
Polecane użycie Konsola do gier, elektronika przenośna, komputer

The Razer Kraken to słuchawki przewodowe. W przypadku słuchawek do studia i profesjonalnych słuchawek dla DJ-ów połączenie przewodowe jest standardem i koniecznością. W tym przypadku połączenie za pomocą kabla zmniejsza opóźnienia w transmisji dźwięku i zapobiega niepożądanemu rozładowaniu baterii, jak miałoby to miejsce w przypadku słuchawek bezprzewodowych. To samo dotyczy de facto słuchawek do gier. W przypadku słuchawek do zwykłego słuchania muzyki, kabel jest już raczej przeszłością, choć nadal ma swoich fanów. Jednak opcja bezprzewodowa jest znacznie bardziej popularna w codziennym użytkowaniu w dzisiejszym świecie.

Ten rodzaj słuchawek ma design, który otacza całe ucho, aby poprawić izolację od zewnętrznego hałasu. W rezultacie zapewniają one doskonałą jakość słuchania bez zakłóceń. Jednak w przeciwieństwie do słuchawek nausznych, są one zazwyczaj cięższe i mniej odpowiednie do częstego noszenia. Waga słuchawek to 322 g. Chociaż są to słuchawki nauszne, które zwykle charakteryzują się masywną naturą, ten model można złożyć do bardziej kompaktowej formy. Dzięki temu łatwiej zmieścić je w plecaku lub torbie.

Pokaż więcej
JAKOŚĆ DŹWIĘKU Razer Kraken
Forma słuchawek Full size (słuchawki nauszne)
Technologia słuchawek Dynamic
Regulowana opaska Tak
Składane Tak Lepsze niż 84 % ocenianych słuchawek.
Technologia łączności Przewodowy
Izolacja hałasu (Noise Isolating) Tak Lepsze niż 95 % ocenianych słuchawek.
Tryb wyjścia dźwięku Stereo
Efekty dźwiękowe THX Spatial Audio
Charakterystyka częstotliwościowa 12 - 28000 Hz Lepsze niż 93 % ocenianych słuchawek.
Maksymalna moc wejściowa 30 mW
Czułość 109 dB Lepsze niż 75 % ocenianych słuchawek.
Impedancja 32 Ohm
Membran 50 mm Lepsze niż 96 % ocenianych słuchawek.
Ilość jednocześnie podłączonych urządzeń (Multipoint) Neodymowe
Regulacja głośności na kablu Tak

Na jakość dźwięku może wpływać wiele czynników. Jeśli chodzi o zakres częstotliwości, szerszy zakres pozwoli usłyszeć więcej szczegółów podczas sesji odsłuchowej. Należy jednak pamiętać, że zdolność postrzegania częstotliwości różni się w zależności od osoby. Przeciętna osoba jest w stanie usłyszeć częstotliwości w zakresie od 16 do 20 000 Hz. Dlatego producenci słuchawek zwykle koncentrują się na zakresie od 20 do 20 000 Hz. Jeśli mniejsze wartości są niższe, słuchawki są w stanie lepiej odtwarzać tony basowe, ponieważ reprezentują one częstotliwości do około 256 Hz. I odwrotnie, wartości od 2 048 Hz wzwyż to tony wysokie. Tak więc słuchawki z wysokim górnym limitem zapewnią znacznie dokładniejszą reprodukcję wysokich tonów. Słuchawki Razer Kraken mają zakres częstotliwości 12 - 28000 Hz. Razer Kraken osiąga wartości czułości 109 dB. Czułość słuchawek wyraża zdolność słuchawek do odbierania sygnału ze źródła i odtwarzania go z wystarczającą głośnością. Im wyższa czułość, tym łatwiej sygnał jest konwertowany na dźwięk i tym głośniej słuchawki są w stanie grać przy niższym zużyciu energii. Ważne jest, aby pamiętać, że wysoka głośność odsłuchu może zużywać więcej energii z podłączonych urządzeń. Jeśli więc chcesz słuchać muzyki z telefonu komórkowego, lepiej wybrać słuchawki o niskiej czułości, aby uniknąć nadmiernego rozładowania baterii telefonu. Słuchawki o niższej wartości czułości (około 85 dB) lepiej nadają się do słuchania w cichym otoczeniu, podczas gdy średnie wartości (około 90 dB) pozwalają na wysokiej jakości słuchanie w hałaśliwym otoczeniu, takim jak transport publiczny lub kawiarnie. Słuchawki o wysokiej wartości czułości (100 dB lub więcej) są przeznaczone do użytku w naprawdę hałaśliwym otoczeniu, takim jak koncerty. Aby kontrolować optymalną głośność odtwarzania, można użyć ręcznego sterowania bezpośrednio na kablu.

W większości przypadków znaczenie ma również urządzenie podłączone do słuchawek. Niższa wartość rezystancji (około 100 do 150 Ohm) jest odpowiednia do odtwarzania z telefonów komórkowych, laptopów lub innych przenośnych odtwarzaczy, które nie mają wystarczająco mocnego wzmacniacza. Niższa impedancja zapewni osiągnięcie wymaganego poziomu głośności przy mniejszym zużyciu energii, wydłużając tym samym żywotność odtwarzacza. Jednocześnie jednak przy niższej impedancji występują większe zniekształcenia dźwięku. Słuchawki o wyższej impedancji, wynoszącej około 250 omów i powyżej, są zatem bardziej odpowiednie do odtwarzania z naprawdę mocnych źródeł sygnału lub przy użyciu wzmacniacza słuchawkowego, w przeciwnym razie dźwięk wydobywający się z nich może nie być wystarczająco głośny. Jednocześnie słuchawki o wyższej impedancji zapewniają również mniejsze zniekształcenia dźwięku. W przypadku tych słuchawek impedancja osiąga 32 Ohm value. Maksymalna moc wejściowa tych słuchawek wskazuje, ile decybeli mogą odebrać z urządzenia bez żadnych uszkodzeń. Dla Razer Kraken, jest to 30 mW.

Słuchawki składają się z wielu różnych elementów, a jednym z najważniejszych jest membrana. Membrana przetwarza sygnał elektryczny w dźwięk, przez co jej jakość wpływa na ogólne wrażenia słuchowe. Istnieją trzy rodzaje membran: cienkie, średniej grubości i najgrubsze. Cienka membrana o grubości 6 mm szybko reaguje na wysokie częstotliwości, ale jest mniej wrażliwa na basy. Membrana o średniej grubości 10 mm zapewnia zrównoważony profil dźwiękowy, pozwalając cieszyć się zarówno basami, jak i wysokimi tonami. Grubsza membrana 20 mm jest bardziej wrażliwa na wyższe częstotliwości, ale ma gorszą charakterystykę basów. Te słuchawki są wyposażone w 50 mm.

Z pewnością docenisz także specjalną konstrukcję, która tworzy uszczelnienie, które dodatkowo blokuje hałas otoczenia i przyczynia się do niezakłóconego słuchania muzyki.

Pokaż więcej
MIKROFON Razer Kraken
Typ Boom
Tryb działania mikrofonu Jednokierunkowe
Charakterystyka częstotliwościowa 100 - 10000 Hz Lepsze niż 58 % ocenianych słuchawek.
Szczegóły dotyczące wejścia audio Wielokierunkowy
Czułość -45 dB
Granica czułości +/- 3dB
Stosunek sygnału do szumu 0 dB
Cechy mikrofonu Chowany mikrofon

Razer Kraken posiada mikrofon na wysięgniku. Czułość mikrofonu to -45 dB. Niższa czułość mikrofonu zapewnia przechwytywanie nawet cichych dźwięków. Z drugiej strony, w głośniejszym otoczeniu może dojść do zniekształcenia nagrania. Przy wyższej czułości mikrofon nie zniekształci nagrania nawet w hałaśliwym otoczeniu. Z drugiej strony, mikrofon nie wychwyci cichszych dźwięków. Zależy to więc od środowiska i celów, do których zamierzasz używać słuchawek.

Pokaż więcej
KONTROLA Razer Kraken
Sterowanie Regulacja głośności, włączanie/wyciszanie mikrofonu
KABLE Razer Kraken
Typ kabla Kabel słuchawkowy - 1,3 m
Długość kabla 1.3 m
ZŁĄCZA Razer Kraken
Typ złącza Zestaw słuchawkowy (minisłuchawka stereo 3,5 mm 4-biegunowa)
INNE Razer Kraken
Dołączone akcesoria Sterownik audio USB
Kompatybilność Mac, Windows
Certyfikat oprogramowania Certyfikat Discord
Serwis i wsparcie Ograniczona gwarancja - części i robocizna - 2 lata

Podobne słuchawki

Inne słuchawki Razer

Inne projekty: