Marshall Minor III specyfikacja, test i opinie

Typ słuchawek
In-ear (słuchawki douszne)
Łoncznośc
Bezprzewodowy
Charakterystyka częstotliwościowa
20 - 20000 Hz
Czułość
93 dB
Impedancja
32 Ohm

Kluczowe specyfikacje, dane techniczne, testy i pełne recenzje Marshall Minor III w jednym miejscu. Porównaj wybrany model z innymi alternatywami i zapewnij sobie solidną podstawę do podjęcia decyzji o wyborze najlepszych słuchawek dzięki naszemu kompleksowemu przeglądowi.

Marshall Minor III dane techniczne i specyfikacja

konstrukcja i wymiary jakość dźwięku mikrofon kontrola kable bateria i ładowanie inne

KONSTRUKCJA I WYMIARY Marshall Minor III
Typ produktu True wireless - Bluetooth - bezprzewodowe
Waga 4 g Lepsze niż 92 % ocenianych słuchawek dousznych.
Szczegóły dotyczące wymiarów i wagi Etui do ładowania: 40 g
Kolor Czarny
Ochrona IPX4, wodoodporny
Polecane użycie Elektronika przenośna
Maksymalna odległość działania 10 m Lepsze niż 82 % ocenianych słuchawek dousznych.

Bezprzewodowe słuchawki Marshall Minor III pozwalają na nieograniczony ruch, co zwiększa komfort korzystania ze słuchawek. Ta funkcja jest szczególnie popularna w przypadku słuchawek do codziennego użytku. Jednak pewnym czynnikiem ograniczającym słuchawki bezprzewodowe w porównaniu do przewodowych jest pewne opóźnienie w transmisji dźwięku między źródłem a słuchawkami (ale prawie nie do odróżnienia dla przeciętnego użytkownika) oraz potrzeba regularnego ładowania. W przeciwieństwie do słuchawek przewodowych, słuchawki bezprzewodowe są ładowane oddzielnie. Słuchawki korzystają z technologii Bluetooth 5.2 do transmisji dźwięku. Oferowany zasięg transmisji wynosi do 10 m. Maksymalny zasięg oznacza maksymalną odległość od źródła transmisji dźwięku, w jakiej słuchawki mogą być używane do bezprzewodowej transmisji dźwięku. Na maksymalny zasięg komunikacji mogą jednak wpływać przeszkody, takie jak ludzie, ściany itp.

Słuchawki zostały zaprojektowane jako słuchawki douszne, które są wkładane do ucha, aby zapewnić większą lub mniejszą izolację od hałasu otoczenia. Poziom izolacji może się różnić w zależności od tego, czy funkcja izolacji hałasu otoczenia jest obecna, czy nie. Jedną z głównych zalet tych słuchawek w porównaniu do słuchawek nausznych jest możliwość ich układania w stos i łatwość przenoszenia. Waga słuchawek to 4 g.

Pokaż więcej
JAKOŚĆ DŹWIĘKU Marshall Minor III
Forma słuchawek In-ear (słuchawki douszne)
Technologia słuchawek Dynamic
Technologia łączności Bezprzewodowy
Technologia bezprzewodowa Bluetooth
Wersja Bluetooth Bluetooth 5.2 Lepsze niż 98 % ocenianych słuchawek dousznych.
Tryb wyjścia dźwięku Stereo
Charakterystyka częstotliwościowa 20 - 20000 Hz Lepsze niż 53 % ocenianych słuchawek dousznych.
Czułość 93 dB Gorsze niż 93 % ocenianych słuchawek dousznych.
Impedancja 32 Ohm
Membran 12 mm Lepsze niż 67 % ocenianych słuchawek dousznych.

Na jakość dźwięku może wpływać wiele czynników. Jeśli chodzi o zakres częstotliwości, szerszy zakres pozwoli usłyszeć więcej szczegółów podczas sesji odsłuchowej. Należy jednak pamiętać, że zdolność postrzegania częstotliwości różni się w zależności od osoby. Przeciętna osoba jest w stanie usłyszeć częstotliwości w zakresie od 16 do 20 000 Hz. Dlatego producenci słuchawek zwykle koncentrują się na zakresie od 20 do 20 000 Hz. Jeśli mniejsze wartości są niższe, słuchawki są w stanie lepiej odtwarzać tony basowe, ponieważ reprezentują one częstotliwości do około 256 Hz. I odwrotnie, wartości od 2 048 Hz wzwyż to tony wysokie. Tak więc słuchawki z wysokim górnym limitem zapewnią znacznie dokładniejszą reprodukcję wysokich tonów. Słuchawki Marshall Minor III mają zakres częstotliwości 20 - 20000 Hz. Marshall Minor III osiąga wartości czułości 93 dB. Czułość słuchawek wyraża zdolność słuchawek do odbierania sygnału ze źródła i odtwarzania go z wystarczającą głośnością. Im wyższa czułość, tym łatwiej sygnał jest konwertowany na dźwięk i tym głośniej słuchawki są w stanie grać przy niższym zużyciu energii. Ważne jest, aby pamiętać, że wysoka głośność odsłuchu może zużywać więcej energii z podłączonych urządzeń. Jeśli więc chcesz słuchać muzyki z telefonu komórkowego, lepiej wybrać słuchawki o niskiej czułości, aby uniknąć nadmiernego rozładowania baterii telefonu. Słuchawki o niższej wartości czułości (około 85 dB) lepiej nadają się do słuchania w cichym otoczeniu, podczas gdy średnie wartości (około 90 dB) pozwalają na wysokiej jakości słuchanie w hałaśliwym otoczeniu, takim jak transport publiczny lub kawiarnie. Słuchawki o wysokiej wartości czułości (100 dB lub więcej) są przeznaczone do użytku w naprawdę hałaśliwym otoczeniu, takim jak koncerty.

W większości przypadków znaczenie ma również urządzenie podłączone do słuchawek. Niższa wartość rezystancji (około 100 do 150 Ohm) jest odpowiednia do odtwarzania z telefonów komórkowych, laptopów lub innych przenośnych odtwarzaczy, które nie mają wystarczająco mocnego wzmacniacza. Niższa impedancja zapewni osiągnięcie wymaganego poziomu głośności przy mniejszym zużyciu energii, wydłużając tym samym żywotność odtwarzacza. Jednocześnie jednak przy niższej impedancji występują większe zniekształcenia dźwięku. Słuchawki o wyższej impedancji, wynoszącej około 250 omów i powyżej, są zatem bardziej odpowiednie do odtwarzania z naprawdę mocnych źródeł sygnału lub przy użyciu wzmacniacza słuchawkowego, w przeciwnym razie dźwięk wydobywający się z nich może nie być wystarczająco głośny. Jednocześnie słuchawki o wyższej impedancji zapewniają również mniejsze zniekształcenia dźwięku. W przypadku tych słuchawek impedancja osiąga 32 Ohm value.

Słuchawki składają się z wielu różnych elementów, a jednym z najważniejszych jest membrana. Membrana przetwarza sygnał elektryczny w dźwięk, przez co jej jakość wpływa na ogólne wrażenia słuchowe. Istnieją trzy rodzaje membran: cienkie, średniej grubości i najgrubsze. Cienka membrana o grubości 6 mm szybko reaguje na wysokie częstotliwości, ale jest mniej wrażliwa na basy. Membrana o średniej grubości 10 mm zapewnia zrównoważony profil dźwiękowy, pozwalając cieszyć się zarówno basami, jak i wysokimi tonami. Grubsza membrana 20 mm jest bardziej wrażliwa na wyższe częstotliwości, ale ma gorszą charakterystykę basów. Te słuchawki są wyposażone w 12 mm.

Pokaż więcej
MIKROFON Marshall Minor III
Obudowa Wbudowany
Dołączone mikrofony 2 Lepsze niż 61 % ocenianych słuchawek dousznych.
KONTROLA Marshall Minor III
Sterowanie Odbiór/koniec, odrzucenie połączenia
KABLE Marshall Minor III
Typ kabla Kabel USB-C - odłączany
BATERIA I ŁADOWANIE Marshall Minor III
Typ baterii Bateria słuchawkowa - ładowalna
Żywotność baterii 5 godzin Gorsze niż 74 % ocenianych słuchawek dousznych.
Szczegóły dotyczące żywotności baterii Ciągłe odtwarzanie: do 5 godzin
Ciągłe odtwarzanie (z dołączoną ładowarką): do 25 godzin
Czas ładowania 1,5 godzin Lepsze niż 88 % ocenianych słuchawek dousznych.

Jeśli chodzi o trwałość baterii słuchawek jako istotny czynnik przy podejmowaniu decyzji o zakupie, zależy to od tego, do czego chcesz używać słuchawek i od tego, jak często będziesz w stanie je ładować. Słuchawki o trwałości baterii do kilku godzin są bardziej odpowiednie do użytku domowego, ponieważ będą wymagały częstszego ładowania. Słuchawki o trwałości baterii wynoszącej około 10 godzin lub więcej są już bardziej odpowiednie do dojazdów do pracy i krótszych podróży. Jednak obecnie na rynku można znaleźć również słuchawki, których czas pracy na baterii wynosi od kilkudziesięciu do kilkuset godzin. W takim przypadku nie musisz się martwić, że słuchawki po prostu wyczerpią się podczas dłuższych podróży i nie będziesz musiał zajmować się ciągłym ładowaniem. Trwałość baterii Marshall Minor III osiąga do 5 godzin.

Czas ładowania to 1,5 godziny.

Pokaż więcej
INNE Marshall Minor III
Dołączone akcesoria Etui do ładowania
Zgodność z normami IPX4

Podobne słuchawki

Inne słuchawki Marshall

Inne projekty: